SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Konsultant » 16 Nov 2019, 15:00

Jos i prije njenog dolaska zdravstvo je bilo ponulo. Gdje je sad... kako to definisati.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Pasaga » 16 Nov 2019, 15:04

Otava wrote: 16 Nov 2019, 14:41 Ona se uopste nije trebala naci na tom mjestu....svakome ko imalo razmislja svojom glavom je jasno da je ona svojim dolaskom na celo UKC donijela dosta loseg.....Od rodjaka mi zena nedavno bila 15 dana lezala na UKCS i morali su joj odnijeti deke da stavi na madrac jer su opruge viril i zice iz madraca i nije se moglo lezati na istim,da ne govorim o drugim stvarima potrosni materijal itd
Drug,Gospon ....
Nemoj se mjesat u KOMESAROV posao.
Gluho bilo,kad on ovo cujne,procita ....
:)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by ManGodMonster » 16 Nov 2019, 15:07

Konsultant wrote: 16 Nov 2019, 15:00 Jos i prije njenog dolaska zdravstvo je bilo ponulo. Gdje je sad... kako to definisati.
Što se onda ona hvali kako ga je unaprijedila?

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Otava » 16 Nov 2019, 15:07

Pasaga wrote: 16 Nov 2019, 15:04
Otava wrote: 16 Nov 2019, 14:41 Ona se uopste nije trebala naci na tom mjestu....svakome ko imalo razmislja svojom glavom je jasno da je ona svojim dolaskom na celo UKC donijela dosta loseg.....Od rodjaka mi zena nedavno bila 15 dana lezala na UKCS i morali su joj odnijeti deke da stavi na madrac jer su opruge viril i zice iz madraca i nije se moglo lezati na istim,da ne govorim o drugim stvarima potrosni materijal itd
Drug,Gospon ....
Nemoj se mjesat u KOMESAROV posao.
Gluho bilo,kad on ovo cujne,procita ....
:)
ne mjesam se samo kazem :)

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Podrinjac » 16 Nov 2019, 15:10

Konsultant wrote: 16 Nov 2019, 15:00 Jos i prije njenog dolaska zdravstvo je bilo ponulo. Gdje je sad... kako to definisati.
Jeste. I dokle god zdravstvo bude pudlica politike, tako će nam i biti.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Pasaga » 16 Nov 2019, 15:14

Podrinjac wrote: 16 Nov 2019, 15:10
Konsultant wrote: 16 Nov 2019, 15:00 Jos i prije njenog dolaska zdravstvo je bilo ponulo. Gdje je sad... kako to definisati.
Jeste. I dokle god zdravstvo bude pudlica politike, tako će nam i biti.
... nije stvar u tome...
Vec ,po meni,ta osoba je jako bolesna
koristi tudje kredite....
Jos pri tom,nema karaktera,obraza,kucnjeg odgoja...
Znas i sam kakvo je pasce kad ga pustis s lanca.
Jos prije dvije god. Bakira su upozoravali,nasi eminentni profesori,
da je obuzda... inace...sve u helac ...
...sad gledamo .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Podrinjac » 16 Nov 2019, 15:23

Pasaga wrote: 16 Nov 2019, 15:14
Podrinjac wrote: 16 Nov 2019, 15:10

Jeste. I dokle god zdravstvo bude pudlica politike, tako će nam i biti.
... nije stvar u tome...
Vec ,po meni,ta osoba je jako bolesna
koristi tudje kredite....
Jos pri tom,nema karaktera,obraza,kucnjeg odgoja...
Znas i sam kakvo je pasce kad ga pustis s lanca.
Jos prije dvije god. Bakira su upozoravali,nasi eminentni profesori,
da je obuzda... inace...sve u helac ...
...sad gledamo .....
To je već drugi par čarapa. Čim je ona sebi dala za pravo da bude jedina konkurentna direktorica, sve je jasno. Zbog toga što dolazi iz eminentne porodice ne bih me čudilo da bude doživotna direktorica.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Otava » 16 Nov 2019, 15:24

Pasaga wrote: 16 Nov 2019, 15:14
Podrinjac wrote: 16 Nov 2019, 15:10

Jeste. I dokle god zdravstvo bude pudlica politike, tako će nam i biti.
... nije stvar u tome...
Vec ,po meni,ta osoba je jako bolesna
koristi tudje kredite....
Jos pri tom,nema karaktera,obraza,kucnjeg odgoja...
Znas i sam kakvo je pasce kad ga pustis s lanca.
Jos prije dvije god. Bakira su upozoravali,nasi eminentni profesori,
da je obuzda... inace...sve u helac ...
...sad gledamo .....
Neznam ko je od njih bolesniji,ona ili co'jk joj

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Podrinjac » 16 Nov 2019, 15:25

Čitava ta porodica je bolesna.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Otava » 16 Nov 2019, 15:26

Podrinjac wrote: 16 Nov 2019, 15:23
Pasaga wrote: 16 Nov 2019, 15:14
... nije stvar u tome...
Vec ,po meni,ta osoba je jako bolesna
koristi tudje kredite....
Jos pri tom,nema karaktera,obraza,kucnjeg odgoja...
Znas i sam kakvo je pasce kad ga pustis s lanca.
Jos prije dvije god. Bakira su upozoravali,nasi eminentni profesori,
da je obuzda... inace...sve u helac ...
...sad gledamo .....
To je već drugi par čarapa. Čim je ona sebi dala za pravo da bude jedina konkurentna direktorica, sve je jasno. Zbog toga što dolazi iz eminentne porodice ne bih me čudilo da bude doživotna direktorica.
Pa i co'jk joj je ako se ne varam bio jedini kandidat za preCednika SDA a ona jedina haman za podpresednicu iste....Dinastija Izetbegovica,sreca pa nemaju sina :D.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Podrinjac » 16 Nov 2019, 15:30

Imaju. Poturit će njihovog zeta, gejmera.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Konsultant » 16 Nov 2019, 15:33

Podrinjac wrote: 16 Nov 2019, 15:10
Konsultant wrote: 16 Nov 2019, 15:00 Jos i prije njenog dolaska zdravstvo je bilo ponulo. Gdje je sad... kako to definisati.
Jeste. I dokle god zdravstvo bude pudlica politike, tako će nam i biti.
E sta je sad starije koka ili jaje. Pogledas izvjestaje na sta se trosi lova, koliko je ima tj. koliko je fali. Tako godinama u nazad.
Vec je receno, dok god bude privatni sektor talac javnog sektora, necemo se mi 'ljeba najest.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Otava » 16 Nov 2019, 15:36

Podrinjac wrote: 16 Nov 2019, 15:30 Imaju. Poturit će njihovog zeta, gejmera.
Izgleda da su se usrecili plaho.....a u stvari mora neko trositi nahapano inace nema nikakve svrhe hapati

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Duminjo » 16 Nov 2019, 15:40

Narod zna..

Seko samo udaraj..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 17 Nov 2019, 15:06

DIVLJI PLAMEN U KLINIČKOM CENTRU:
Andrej Nikolaidis

“Ni na nebu ni na zemlji ne zna se više šta napraviti s pravednim bijesom naroda”, pisao je njemački filozof Peter Sloterdijk u eseju “Rasipanje gnjeva u eri sredine”.

Na globalnoj sceni nema političke opcije koja bi mogla kanalisati gnjev, kaže on. Globalno se, naravno, reflektuje na lokalno: i naše su zemlje postale političko polje kojim u magli luta okovani gnjev gubitnika tranzicije, čekajući nekoga ko će ga pustiti s lanca.

DIVLJI PLAMEN

Ako nema političke artikulacije gnjeva, on će se javiti kao divlji plamen.

A kada se javi neartikulisani izliv srdžbe, kasno je glumiti finoću, pozivati na procedure i dijalog. Pravne države i pravde nije bilo dok smo stvarali uslove za srdžbu, dok smo ljudima oduzimali dio po dio njihovog imetka, ponosa, nade, najposlije ljudskosti – ali eto, najednom, pravne države kada treba da nas zaštiti od srdžbe u koju smo ljude bičem utjerali.

Ima vremena bez nade. Naše je takvo. Ali nije bilo vremena bez srdžbe. Tom riječju, “srdžba”, počinje evropska književnost. Njen prvi stih glasi:

“Srdžbu mi, boginjo, pjevaj Ahileja, Peleju sina”.

Divlji plamen srdžbe javio se u sarajevskom Kliničkom centru. Tamo ga je donio otac bolesnog djeteta. Navodno je vitlao pištoljem i doktoru prijetio da će ga ubiti – i njega i njegovu porodicu. Šta je srdžbu rasplamsalo?

Kako na “Žurnalu” piše Branka Mrkić-Radević, “dijete je mjesecima "liječeno" bez prave dijagnoze, da bi ljekari u Turskoj postavili konačnu. Na povratku u Sarajevo nestaje joj lijekova ali ih na KCUS-u ne može dobiti jer ih nema. Za njih je nadležan Federalni zavod zdravstvenog osiguranja. Iako lijekova nema, na Kliničkom centru ne žele izdati potvrdu da treba ići u inostranstvo. Oca djeteta sedmicama zamajavaju, kuca na zatvorena vrata, traži razumijevanje. Neće ga naći:

“Ona se može liječiti u Sarajevu, druga stvar je što nema lijekova” – ova licemjerna konstatacija dokaz je da je generalna direktorica KCUS-a u potpunosti izgubila dodir sa stvarnošću”.

Lako ćemo se složiti – to što je srditi čovjek učinio nedopustivo je. Srdžba nije anđeo koji sjedi na ramenu i šapuće nam mudre savjete. U srdžbi nema ni mjere ni mudrosti. Srdžba mari samo za sebe. Srdžba ne donosi zadovoljenje. Poslušamo li je, nakon nje ostaju samo tuga i praznina. I stid. Sve ono što srdžba traži od nas bolje je ne učiniti. Odmazda je ništa. Odmazda je sila nemoći.

No, možemo li se složiti da je nedopustivo i ono što je izazvalo srdžbu?

PRI ZDRAVOM RAZUMU

Sebija Izetbegović, najmoćnija žena u Bošnjaka, povjerila je medijima kako se ona i ostali doktori ne osjećaju sigurno. Kaže kako doktori zahtijevaju “zaštitu kao službena lica. Dok smo na radnom mjestu želimo da nas se tretira kao službena lica”.

Ko bi, pri zdravom razumu, rekao “ispravno” za pištolj uperen u glavu ljekara – ili bilo kod drugog čovjeka? Ko bi, pri zdravom razumu, stvorio sistem u kojem će ljudi vitlati pištoljima zato što su pomislili da je to jedini način da spasu, recimo, vlastito dijete?


Ko bi, pri zdravom razumu, preporučio liječenje djeteta u Sarajevu, u kojem za dijete nema lijeka – jer se dijete, u teoriji, u Sarajevu može liječiti, a “druga je stvar” što ljekova za dijete u Sarajevu nema?

Gledali ste “John Q.”, film Nicka Casavettesa? Da, onaj u kojem Denzel Washington spasi život svog sina tako što pištoljem natjera ljekare da ga izliječe? Tako što oružjem ukloni sve proceduralne razloge koji znače smrt njegovog djeteta?

Ko bi, pri zdravom razumu, poželio da njegova stvarnost liči na osrednju holivudsku fikciju?

Sebija Izetbegović je pripadnica klase, zapravo kaste, koja trideset godina sije srdžbu.

Ako se, nakon svega, ona ne osjeća sigurno, kakvi su izgledi za sigurnost onih iz klase donjih?

Ko bi, pri zdravom razumu, pomislio kako je rješenje za problem nagomilane srdžbe – da se srditi još jače pritisnu i još strožije kažnjavaju?

CRNA ZEMLJA

Godine 1842. Edgar Allan Poe objavio je priču “Maska Crvene smrti”. U toj priči, princ Prospero vjeruje da će ga od bolesti, koju Poe zove Crvenom smrću, spasiti zidine njegove utvrde. Princ i odabrani naumili su se skriti iza neprobojnih zidova i sačekati dok bolest ne pobije sve sirote i nemoćne za koje u utočištu-opatiji nema mjesta.

Dok ljudi van zidina umiru u najstrašnijim mukama, plemstvo nastavlja sa lagodnim životom. Prospero za odabrane organizuje raskošni bal pod maskama. Ali bolest pronalazi način da probije kamen i željezo. Svi oni koji su mislili da će ih imetak spasiti pašće mrtvi. Crna zemlja i crvi ne znaju za klasne razlike. Egalitarnost, možda, nije moguća na zemlji, no ništa osim egalitarnosti nije moguće pod zemljom.

Ko, pri zdravom razumu, ne razumije poentu Poove priče? Ne postoji novac ili bedem koji nas može zaštititi – ni od kuge, ni od srdžbe.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Duminjo » 17 Nov 2019, 15:16

ko ce procitati ovoliko teksta zbog Sebije?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Pasaga » 17 Nov 2019, 15:17

Duminjo wrote: 17 Nov 2019, 15:16 ko ce procitati ovoliko teksta zbog Sebije?
KUPAJ SE MURADIFE ....
:D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 20 Nov 2019, 17:51

Ja samo da se pofalim, pred Komesarom, kakve je divne patike Gucci kupila direktorica :oo


Image
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 25 Nov 2019, 10:43

Sebija je teško bolesna.Nije joj bogzna kliko pomogla ni tajna operacija.

p.s.
Što joj je ovo sve trebalo? Mogla je ko kraljica putovati svijetom,uživati...
Ima i tog cuku,mogla je s njim šetati po prirodi,..
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Otava » 25 Nov 2019, 21:47

Najgore je kad sejtan udje pod kozu,kako je to znao moj rahmetli babo reci

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests