Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Maja » 14 Jul 2010, 11:14

mene muči jedno pitanje
biraju li se tj dolaze li na vlast samo loši ljudi, koji možda kupe tu svoju poziciju ili postanu loši tek kada dođu na vlast pa im se svidi moć i novac i počnu krasti i obmanjivati narod

zašto od 500 političara ima samo 1 dobar

u BiH recimo sviđa mi se samo Komšić, od Hrvata sadašnji i bivši predsjednik, a od Srba Čedo Jovanović

pitam se kakva su djeca tih političara...recimo Dodika, Radmanovića, Čovića, Izetbegovića...kako se nikad ne nađe dijete nekog gada koje će se javno pobuniti ili makar ograditi od oca. ja bih se ubila kad bi mi otac bio kao jedan od njih. je li moguće da je istinita ona "jabuka ne pada daleko od stabla"

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Sanjarko » 14 Jul 2010, 12:20

A neznam kako je kod vas al mislim da je svugdje isto ili bas priblizno slicno...
Bude osoba koje zele nesto promjeniti al nazalost takvi nestanu(ili ih ubiju ili navodno imaju prometnu nezgodu koju ne prezive)
Mene vise zanima zasto toliko partei ima zar se nemogu dogovorit pa ujedinit...
ovako svaka laze za sebe i kome ces vjerovati ili za koga glasati...
Meni se jako dopadao u Austriji sad pokojni Jörg Haider...i zalim sto ga nema vise...
A sto se tice djece politicara meni je njih zao :(
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Sanjar.Lutalica
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 953
Joined: 21 Jun 2010, 21:53
Location: Sarajevo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 58 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Sanjar.Lutalica » 14 Jul 2010, 15:30

Moze im se .
Whatever doesn't kill us makes us even more annoying.

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Del Boy » 14 Jul 2010, 19:09

Sanjar.Lutalica wrote:Moze im se .
Upravo.
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by adacta » 22 Oct 2010, 10:40

Skandalozno: Federalni parlamentarci, iako više ne rade, nastavit će primati i plaće i naknade
I dalje će dobivati topli obrok, naknade za odvojeni život, smještaj, pa čak i posjete porodicama za vikend, iako Parlament FBiH neće imati sjednice

Predstavnici zakonodavne vlasti u Federaciji BiH ovih dana su još jednom potvrdili da nemaju ni granica i mjere.

Administrativne komisije Predstavničkog doma i Doma naroda Parlamenta FBiH u protekla dva dana održale su sjednice i donijele odluke da će još aktuelni federalni poslanici i delegati, iako do konstituiranja nove vlasti neće zasjedati, osim osnovnih plaća nastaviti primati i sve ostale naknade.

Mogu birati

Dakle, iako neće raditi apsolutno ništa u narednim mjesecima, imat će enormna primanja. Iako je na administrativnim komisijama bilo prijedloga da barem bude ukinut topli obrok parlamentarcima za predstojeći period u kojem neće raditi, to nije prihvaćeno!

Jedino što je promijenjeno jeste to da delegati Doma naroda neće više primati duple paušale, odnosno i one koje dobivaju kao delegati tog doma i one koje dobivaju kao zastupnici u kantonalnim skupštinama. Oni se trebaju izjasniti kojeg će se paušala odreći, a s obzirom na to da se računa da je onaj koji primaju u Domu naroda veći, svakako da će ih se većina odlučiti za njega, a on iznosi oko 700 KM mjesečno.

Uz paušale, odnosno uz osnovnu plaću koju imaju profesionalno zaposleni parlamentarci i koja se kreće od 2.500 do 3.500 KM, oni će i dalje primati topli obrok koji je oko osam maraka dnevno, ali i naknadu za gradski prijevoz od 53 KM mjesečno.

Još skandaloznije je to što će oni koji ne žive u Sarajevu nastaviti dobivati čak i naknade za troškove posjeta porodici četiri vikenda mjesečno, a u vrijednosti autobuske karte u gradskom saobraćaju na relaciji Sarajevo - mjesto stanovanja.

Gnjev javnosti

Ovo pravo oduvijek je izazivalo gnjev u javnosti zato što se zna da ni u vrijeme kada rade, sjednice nisu toliko česte i da poslanici uglavnom žive s porodicama, a u Sarajevo doputuju samo na dan zasjedanja Parlamenta.

Povrh svega, poslanici i delegati ovog ljeta su izglasali zakonsku odredbu prema kojoj će cijelu godinu po isteku mandata moći nastaviti primati osnovnu plaću koju su imali u Parlamentu FBiH.

Odvojeni život i stan

Pojedini poslanici i delegati dobivaju i naknade za odvojeni život, koje mjesečno iznose nešto više od 500 KM. Dodatno, oni kojima se u Sarajevu iznajmljuju stanovi, u to ime i dalje će primati oko 400 KM mjesečno.

*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?*?**?*?*?**?*?*?*?*?*?*?***?*

A mi se pitamo zasto su politicari u BiH takvi kakvi jesu !!!

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by myka » 27 Nov 2010, 23:57

cool
a zasto su takvi,pa zato sto smo mi ovakvi,isto je to sve
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by carobnjak N » 03 Dec 2010, 17:36

Politika je nauka i vjestina koja se uci i trenira godinama,nema moralne kodexe i jedina svrha joj je postici zadani cilj ,bez obzira na nacin koji se koristi pri tome.Politicar se skoluje da bude takav,da zna zavarati,slagati,odgovoriti a da nista ne kaze itd,a to je u sadasnje vrijeme dostiglo savrsenstvo,pa se trenira govor tijela,intonacija glasa,opreznost u izjavama ili hinjena "ne opreznost" itd.Sve je to dio politike kao najstarijeg zanata (pored prostitucije) i ljudima treba biti jasno jednom za uvjek da je to takav zanat,takav posao i da NE POSTOJI niti jedan bezgrijesan politicar,niti je ikada postojao i to kad skontamo nece nas toliko nervirati.
Imamo primjera u historiji ,politicara koji su navodno "veliki" "dobri " itd..ali i oni su isto tako lagali,podvaljivali,ubijali indirektno svojim potezima ,ma koliko mi zeljeli vjerovati da su bas oni bili dobri i savrseni.Evo nekoliko primjera takvih politicara:
J.F.K..americki najomiljeniji predsjednik,popularnost mu se poredi sa prvim americkim predsjednikom.Samo dvije dokazane cinjenice u vezi njega su dovoljne.Prvo , njegov dolazak na mjesto predsjednika nije uopce bio moguc bez podrske mafije i oni su imali direktan utjecaj na njegovu politiku.Drugo,lik uopce nije bio savjestan muz i otac kao sto je dugo predstavljan narodu,naprotiv..vrlo cesto je ucestvovao u pijankama sa svojim mafijaskim drugovima ,gdje su kartajuci se u velike uloge ispod stola im kruzile prostitutke koje su ilegalno bile u SAD i oralno ih zadovoljavale.
J.B.Tito i dan danas za mnoge olicenje dobrog politicara,medjutim njegov uspon do tog mijesta nije tekao ni malo besprijekorno.Sovjeti su nakon raspada otvorili mnoge arhive u kojima su pronadjena pisma od Broza poslana NKVD-u ,sovjetskoj tajnoj sluzbi ,u kojima on opanjkava na desetine prijatelja iz KPJ i bez ikakvih dokaza ih time osudjuje na smrt.Koliko je daleko isao u tome govori i pismo u kojem optuzuje za spijunazu svog suparnika koji je trebao doci na celo KPJ,a takodjer i svoju bivsu suprugu.Oboje su nakon toga streljani.
Ima jos mnogo primjera u historiji politike ali jos malo moram na posao :lol ,a uvijek se raspisem kad treba ici raditi .Kad sam slobodan,sjedem i blejim u neku temu i.........jednostavno mi se neda :hmm Zanimljivo :lol
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Indigo NT » 16 Dec 2010, 18:07

Politicari su nam takvi kakvi jesu jer mi ne znamo odabrati bolje. Vecina naroda ne zna prepoznati karakter jer nema karaktera.
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2011, 18:23

Valjda su oni takvi jer smo mi takav narod... Vrlo dobro nas poznaju.. Manipuliraju visetoljetnim emocijama naroda u casu i hiru.. za interese stranih sila i svoj privatni cejf.. Dakle,njih ne mozemo promijeniti.,. jedino da promijenimo sebe.. Ili tacnije receno,da promijenimo ovih nekih 2.000.000 seljobera sto glasaju za takve... Misija nemoguce ali nekad treba poceti sa tim.. :cvike
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by komsija » 13 Feb 2011, 18:27

Kakav narod , takvi i politicari
prije izbora sam napisao vise pjesama jer sam kod ljudi zelio da probudim svijest te da ih ne lazu kako svako od njih stiti "svoj" narod, a poslije kukaju kako im je tesko
Eto kukamo poslednjih 20 godina a nas narod uvijek glasa za iste, ma ljudi gdje je ta logika
kada prodjes gradom i susretnes puno poznate raje drugog razgovora neces cuti osim kuknjave, ma j.... ja nas
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by komsija » 14 Feb 2011, 01:13

Umorise me

Umorise me ove pizde od ljudi
Cetiri godine ova vlast se kudi
Ali pred izbore puno je hvale
Pa sad ti pametan budi

Da li tu ima logike neke
U staroj vlasti traziti spas
Poslije ce biti velike dreke
Jebli vas oni , sto im dajete glas

Patriota i Bosnjanin si ako si u SDA
Tako mi porucio jedan posro
Ne pripadam nijednom toru
Javno objavljujem neka se zna

Na drugoj strani Dodik galami
A on ti je jedno veliko krme
Negiranjem zlocina druge mami
Time zeli prevariti i Srbe

Covic klice Bog i Hrvati
Njemu je samo Hrvatska mati
U drzavi gdje zivi pljacka i krade
Dok se narod tesko pati

Ovih dana slusamo samo lazi
Politicari vam obecanjima pune usi
Mi se mrzimo i stalno smo u svadji
Dok nam svaki lopov drzavu rusi

napisao marinac
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Krokodil Behko » 25 Feb 2011, 17:45

Vjerovatno su takvi kakvi jesu zato sto nam je narod takav kakav jeste.
Glup i lako je upravljati njime.. Pa cak i kad se pobuni,lako je opet,prestrasiti ga mrskim i zlim politicarima iz drugih naroda. Negdje je neki,vrlo ucen tip (doktorirao u SAD sa 10-om) iz oblasti leksike,rekao da smo lopovski narod. Pa prema tome,takvio su nam i politicari. Na zalost,ne mozemo za sve kriviti njih. Sta je tu sa onih nekh 2/3 bosanaca i heregovaca koji izadju na izbore i ne glasaju za najbolje nego protiv drugih naroda i drugih ideologija. Samim tim,svoj glas daju istim takvim u svojim redovima.. Na kraju price,uvijek se sve narodu obije o glavu. Naravno,mozda bi se narod i opametio ali politicari su zasticeni i ustavom.. Sadasnje ustavno uredjenje,eto nakon izbora i dokazano,ne odgovara potrebama gradjenja moderne drzave,bazirane na vladavini prava i jednakosti svih..
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by carobnjak N » 14 Mar 2011, 16:11

Pogledajte video kad je JNA uhapsila Bh-delegaciju koja se vracala se pregovora rah.Alija i Zlatko Lagumdzija...kako se je Zlaja pokusao izvuci transformacijom u "slucajnog prolaznika" gledaj sta su damu jarane :haha [media]vQq2-NxCLb0&feature=player_embedded[/media]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by mrki62 » 14 Mar 2011, 16:19

A pogledajte šta sam ja u svezi s tim na jednom forumu napisao : Ma nije Alija tada bio uhapšen , on se je dobrovoljno predao , naredio je da avion sleti u Sarajevo uprkos upozorenju.
On je namjerno išao direkt njima u ruke i iza zatvorenih vrata su se dogovorili oko podjele BiH,......... rezultat se vidi čak i iz aviona.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by carobnjak N » 14 Mar 2011, 16:36

mrki62 wrote:A pogledajte šta sam ja u svezi s tim na jednom forumu napisao : Ma nije Alija tada bio uhapšen , on se je dobrovoljno predao , naredio je da avion sleti u Sarajevo uprkos upozorenju.
On je namjerno išao direkt njima u ruke i iza zatvorenih vrata su se dogovorili oko podjele BiH,......... rezultat se vidi čak i iz aviona.
Pda ,jos kad bi te neko sluso a? :haha
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by mrki62 » 14 Mar 2011, 17:10

carobnjak_iz_voza wrote:
mrki62 wrote:A pogledajte šta sam ja u svezi s tim na jednom forumu napisao : Ma nije Alija tada bio uhapšen , on se je dobrovoljno predao , naredio je da avion sleti u Sarajevo uprkos upozorenju.
On je namjerno išao direkt njima u ruke i iza zatvorenih vrata su se dogovorili oko podjele BiH,......... rezultat se vidi čak i iz aviona.
Pda ,jos kad bi te neko sluso a? :haha
ko ne znaš o čemu je riječ i ako ne znaš kako je tada bilo ,........... onda i jeste smiješno a inače je žalosno.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Sanjarko » 14 Mar 2011, 17:15

Sami ih biramo ili nekim cudom pokupe vise glasova...dopustamo im da budu takvi i takve ih trpimo...
Kakav narod takavi i politicari...
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Oni su uništili prošlost sadašnjost i budućnost BiH

Post by adacta » 18 Nov 2011, 13:23

Danas 21 godina od prvih višestranačkih izbora u BiH: Dan kada se ušlo u kolo sa đavolom

Sve poslijeratne koalicije, umjesto da su bile programske i ujediniteljske za BiH, zapravo su bile etničke

Na današnji dan prije tačno 21 godinu u BiH su održani prvi višestranački izbori. Tog 18. novembra 1990. bh. građani željno su iščekivali okončanje totalitarnog komunističkog režima i uvođenje istinskog pluralizma, ali umjesto njega dobili su nacionalizam.

Rigidna forma jednopartijske diktature zamijenjena je drugom troetničkom u vidu SDA, HDZ-a i SDS-a.

Nedostajala vizija

Stranka demokratske akcije nije se odlučila za koaliranje s reformiranim komunistima i tadašnjim SDP-om s Nijazom Durakovićem na čelu, već se opredijelila za partnerstvo sa SDS-om i HDZ-om. Ušlo se u kolo sa đavolom, fotelje su podijeljene, a iza brijega valjala se katastrofa koja se ubrzo sručila na BiH u najgorem mogućem obliku agresije.

Ubjedljiva pobjeda

Prvu politološku studiju u kojoj je izvršena potpuna naučna analiza prvih višestranačkih izbora u BiH objavio je 1996. godine dr. Suad Arnautović, profesor na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu i sadašnji član Centralne izborne komisije (CIK) BiH. Knjiga koju su godinama mnogi citirali i danas je itekako korisno štivo u kojem autor, također, daje argumentaciju da su na izborima 1990. "birači BiH svoj građanski suverenitet ustupili nacionalnom".

- U ovim izborima izjašnjavalo se više od 2.300.000 birača o više hiljada kandidata, koje je predložilo 15 političkih stranaka. Poslije djelimično ponovljenih izbora građani su izabrali sedam članova Predsjedništva SRBiH, 240 poslanika u dva doma Skupštine SRBiH i oko 5.000 odbornika u 110 općinskih skupština. Kao što je poznato, ubjedljivo su pobijedile tri nacionalne stranke (SDA, SDS i HDZ) - zapisao je dr. Arnautović.
Image
Faksimil liste kandidata za članove Predsjedništva BiH prema broju osvojenih glasova

Za Predsjedništvo BiH osam stranaka imalo je ukupno 27 kandidata, uz još jednog nezavisnog (ukupno 28). Da bi bila prihvaćena kandidatura za izbor članova Predsjedništva SRBiH, bilo je potrebno sakupiti 100.000 potpisa.

Ukupan broj upisanih birača u biračke spiskove bio je 3.144.353, a glasalo je 2.339.958 ili 74,42 posto od broja upisanih.

Građani su izabrali sedam članova Predsjedništva iz tri nacionalne stranke (SDA, SDS i HDZ): Fikret Abdić, Alija Izetbegović, Ejup Ganić, Biljana Plavšić, Nikola Koljević, Stjepan Kljuić i Franjo Boras.

Abdić je tada osvojio 1.045.539 glasova, Izetbegović 879.266, Ganić 709.691, Plavšić 573.812, Koljević 556.218, Kljuić 473.002, a Boras 416.629. Među onima koji nisu izabrani tada su bili Nijaz Duraković sa 558.263 glasa, Nenad Kecmanović (500.783), Ivo Komšić (353.707), Mirko Pejanović (335.392), Josip Pejaković (317.978), dok je Zlatko Lagumdžija osvojio 194.723, Nazif Gljiva 133.587, a Adil Zulfikarpašić 51.225 glasova.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Oni su uništili prošlost sadašnjost i budućnost BiH

Post by Toruk Makto » 18 Nov 2011, 14:53

[media]jOXgl2KB-3A[/media]
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Oni su uništili prošlost sadašnjost i budućnost BiH

Post by blento59 » 18 Nov 2011, 17:05

tutnplock wrote:[media]jOXgl2KB-3A[/media]
:cool :cool :respekt :respekt :ruke :ruke
:pivo :pivo :pivo :bravo :bravo
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests