Nove stranke

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by KOMESAR » 25 Sep 2018, 08:00

Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 23:44
Socrates wrote: 24 Sep 2018, 23:30 Sve to nije slucaj samo u Bosni, nego svuda u svijetu.

Mozda ne tako transparentno da svi znaju, I mozda ne u tolikoj mjeri, ali ja ti mogu navesti x slucajeva u Kanadi I drugim zemljama, gdje je bilo parlamentarnih trgovina, prelazenja iz jedne stranke u drugu, trazenja ovih ili onih povlastica za podrsku, itd.

Svejedno, kad-tad dodje do rasciscavanja terena na ovaj ili onaj nacin. Uobicajeno je da se to radi preko izbora, ali nije neophodno.

U medjuvremenu, izbore, cak I u takvom slucaju, treba shvatiti ozbiljno. U svakom politickom odnosu snaga, postoje neka pravila, neki tokovi, koji ne mogu da budu nadgledani od strane mocnika. Pa cak I kad je drustvo ogrezlo u korupciji i diktaturi istovremeno.

Bosanski izbori su jedni od najnadgledanijih na svijetu od strane nezavisnih posmatraca. Dakle, nema puno prilike za kradju izbora. Da krenemo od toga. Ljudi mogu izaci, glasati slobodno, I odluciti o raspodjeli moci u sljedece cetiri godine.

Sve pet, ali ne znam da li si upratio ovo oko kompenzacijskih listi.
One služe da se prikupe rasuti glasovi, po raznim izbornim jedinicama i manje više, političari se prijavljuju i na kandidatske i na kompenzacijske liste, pa ulaze u državni parlament i sa manje od 5000 glasova.

Vrhunac mahinacije, sad imamo od strane Dodika, koji je na sami vrh kompenzacijske liste, stavio lika koji uopšte nije u njegovoj stranci, nego je šef neke opskurne i tek osnovane strančice, ali mu je odan.

Image


Dodik ima plan, da se možda povuče, ako pobijedi u utrci za člana Predsjedništva BiH, pa da to prepusti ovom potrčku i tako on postane predsjednik države, sa u vrh glave 5000 glasova, koje će dobiti na svojoj kandidacijskoj listi.

Inače, taj Stevandić je jedan od aktera afere "dva papka", jer u parlament ulazi kao poslanik SDS i prodaje se za novac, istupa iz te stranke i osniva novu. ono baš vertikala u moralu i idealan je za Predsjedništvo.
Odan je dok se ne dočepa pozicije.Lik je bolestan od mnogih bolesti.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Krokodil Behko » 08 Oct 2018, 11:04

Bla wrote: 24 Sep 2018, 22:25 ma hajte molim vas, hoćete o finansiranju da pričamo :ooo

to finansiranje stranaka koje pominjete je nula

pravo finansiranje dolazi poslije izbora, a dobitnici su svi
veliki samim tim što su veliki
a mali, jer trebaju velikima da pođahkad poguraju jezičak na vagi jer oni drugi veliki traže nešto što im ne damo

a što je najbolje, malima ne trebaju uopšte glasovi, jer tu su kompenzacijske liste. :1

svaka igra, svaka dobija :oo

Sad je to izraženije nego ikada, kako mi se čini.
I sve su liste iste.
Na prva dva mjesta, nalaze se stranke sa po oko 30% glaosva i slijedi niz od 15 stranaka sa od 6% pa naniže.
De facto, vladat će nam ove minorne stranke, koje će ucjenjivati velike.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Chloe » 08 Oct 2018, 11:09

Krokodil Behko wrote: 08 Oct 2018, 11:04
Bla wrote: 24 Sep 2018, 22:25 ma hajte molim vas, hoćete o finansiranju da pričamo :ooo

to finansiranje stranaka koje pominjete je nula

pravo finansiranje dolazi poslije izbora, a dobitnici su svi
veliki samim tim što su veliki
a mali, jer trebaju velikima da pođahkad poguraju jezičak na vagi jer oni drugi veliki traže nešto što im ne damo

a što je najbolje, malima ne trebaju uopšte glasovi, jer tu su kompenzacijske liste. :1

svaka igra, svaka dobija :oo

Sad je to izraženije nego ikada, kako mi se čini.
I sve su liste iste.
Na prva dva mjesta, nalaze se stranke sa po oko 30% glaosva i slijedi niz od 15 stranaka sa od 6% pa naniže.
De facto, vladat će nam ove minorne stranke, koje će ucjenjivati velike.

Na USK se pokazalo da ništa gore od tih grupnjaka nema (nema slikovitijeg izraza), bez obzira koje stranke bile.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Mala_Mu » 13 Dec 2018, 13:16

Burno u Nezavisnom bloku: Prigovori jer je Šepić za šefa Kluba postavio vjenčanog kuma

Image

U Klubu Nezavisnog bloka u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH mandat je započeo burno, a otvoreno nezadovoljstvo je pokazao zastupnik te stranke u Parlamentu FBiH Elmedin Voloder.

Naime, on je poslao otvoreno pismo Predsjedništvu Nezavisnog bloka, gdje iznosi neslaganje s postupkom predsjednika Senada Šepića, je rje za šefa Kluba imenovao Amera Obradovića, svog vjenčanog kuma.

To prema mišljenju Volodera nije u redu, zbog čega je protestvovao i tražio da Predsjedništvo stranke o tome odlučuje.

"Predsjednik stranke gospodin Šepić je pozvao nas četvoro parlamentaraca ispred NB-a na dan održavanja konstituirajuće sjednice Predstavničkog doma parlamenta FBiH, i to u 10:00 sati, dok je sjednica Parlamenta bila zakazana u 11:00 sati. Nakon kraćeg razgovora saopštio nam je da jedan naš poslanik treba preći u klub partije Narod i pravda, kako bi oni mogli formirati svoj klub u Parlamentu, jer je on to obećao gospodinu Konakoviću. Pored toga nam je predložio da gospodin Amer Obradović bude šef poslaničkog kluba NB-a. Ja sam se tome usprotivio i rekao svima da nisam saglasan", navodi u pismo Voloder.

Naglašava da nije obrazlagao svoj stav, ali je iskoristio vrijeme pa je nakon održavanja sjednice, razgovarao sa Obradovićem i njemu predložio da se četvoro zastupnika NB-a sastane i dogovori ko će biti predsjednik, a ko podpredsjednik kluba.

"Nakon duže diskusije, gospodin Obradović je odbio moj prijedlog i rekao da će ovo pitanje riješiti Predsjedništvo. Smatram da se Predsjedništvo ne može izjašnjavati po ovom pitanju, te mislim da se nas četvero parlamentarnih zastupnika trebamo dogovoriti bez Predsjedništva, jer je bitno za naš rad u Parlamentu. Demokratiju shvatam kao volju većine, u ovom slučaju dogovor većine parlamentaraca i nikako kao volju jednog čovjeka, jer se mnogi ljudi nisu birali u Predsjedništvo stranke, nego su dovedeni za ruku i postavljeni bez obzira na njihove kompetencije. Za bilo koga ko treba da bude šef kluba, odnosno predsjednik treba da postoje kriterij po kojima neko treba da bude izabran dogovorom.

U ovom slučaju rezultati na izborima, doprinos radu stranke, biografija, dosadašnji doprinos i ugled u društvu, sposobnost komunikacije sa drugim i drugačijim, poštovanje zakona i pravila, itd. Ni u kom slučaju ne može biti izabran ni na jednu dužnost u stranci, niti je trebao biti na listi član bliže porodice ili bliski prijatelj predsjednika stranke. Ne može, i ne smije biti predložen niti izabran ili postavljen za bilo šta ili bilo gdje. Vjenčani kum je referensa broj jedan za Obradovića kod predsjednika stranke, a sve sa namjerom da direktno upravlja svim procesima", otvoreno ističe Voloder.

Dodaje da sekretar, član Predsjedništva, član kadrovske i sada zastupnik u parlamentu treba podnijeti ostavku na sve funkcije ili ga Predsjedništvo stranke treba smijeniti.

"Zakazane dvije sjednice za ponedjeljak, sastanak izbornog štaba i Predsjedništva stranke trebaju biti spojene i održane skupa, kao šire tijelo zbog potrebe da se svi informišu šta se do sada uradilo u stranci i kako se radi i ko je kriv za loše rezultate na svim nivoima, šta ćemo i kako dalje. Ja sam za novu politiku, koju sada ne vidim, uključio sam se sa poštenom namjerom. Sve rezultate koje smo postigli su zasluga gospodina Fuada Kasumovića. Hitno je potrebno djelovati i pokušati spriječiti samovolju pojedinaca i grupa, obavezno izvršiti izbor novih i razrješenje nekih članova Predsjedništva stranke, dogovoriti održavanje prvog kongresa i pokušati spasiti obraz svima, jer je prepucavanje putem medija i Facebooka, te iznošenje ''prljavog veša' u javnost suprotno interesima stranke, pogotovo zbog slabljenja pregovaračkih pozicija nakon izbora. Molim da moje pismo shvatite kao izraz poštenih namjera da skrenem pažnju na jako loše vođenje stranke", zaključuje Voloder u pismu vrhu stranke.

klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2019, 17:52

Chloe wrote: 24 Sep 2018, 20:08 Jaao Senči kako te kleveću sram i stid da ih bude. :tuzna

Senči ti je izgleda dolijao i izbačen iz rođene stranke.
Mogu reći - zasluženo, ionako je bio ljigav :D


Vidim, ova nam tema pala u zaborav, otkako je Komesar napustio i prešao u NiP, svoju jubilarnu dvadesetu stranku :plavi
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Chloe » 05 Feb 2019, 17:57

Krokodil Behko wrote: 05 Feb 2019, 17:52
Chloe wrote: 24 Sep 2018, 20:08 Jaao Senči kako te kleveću sram i stid da ih bude. :tuzna

Senči ti je izgleda dolijao i izbačen iz rođene stranke.
Mogu reći - zasluženo, ionako je bio ljigav :D


Vidim, ova nam tema pala u zaborav, otkako je Komesar napustio i prešao u NiP, svoju jubilarnu dvadesetu stranku :plavi

Prvi haber .... Senad nije timski igrač. Prljavo je uvijek igrao i ništa me neće iznenaditi .. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2019, 18:00

Chloe wrote: 05 Feb 2019, 17:57
Krokodil Behko wrote: 05 Feb 2019, 17:52


Senči ti je izgleda dolijao i izbačen iz rođene stranke.
Mogu reći - zasluženo, ionako je bio ljigav :D


Vidim, ova nam tema pala u zaborav, otkako je Komesar napustio i prešao u NiP, svoju jubilarnu dvadesetu stranku :plavi

Prvi haber .... Senad nije timski igrač. Prljavo je uvijek igrao i ništa me neće iznenaditi .. :cudi

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/105 ... ke_nb.html
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Chloe » 05 Feb 2019, 18:13

Eee, Senči... :ccc
Nisu ni zasjeli a raspadaju se, bar ovamo. A-SDA isto ima unutarnja previranja, ostavke...
Apetiti im veliki svima, zato su mnogi i napustili prethodne stranke.... Otom potom... Budemo vidjeli šta će se dešavati.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2019, 18:07

Predsjednik Nezavisnog bloka Senad Šepić kazao je na današnjoj press konferenciji da je dio njihovih poslanika u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH otišao starim platformama.

"Iznevjerili su naše ideje i izvinjavam se članstvu i biračima jer smo izabrali pogrešne ljude i dali im šansu", kazao je Šepić.



On je istakao da će Nezavisni blok biti opozicija, ali da će podržati sve ono što je dobro za BiH. Šepić je kazao i da je Nezavisni blok nastao kao nova ideja zbog potrebe za promjenama u društvu:

"To smo punudili biračima, i dobili povjerenje birača na svim nivoima. Držat ćemo se naših prioriteta i principa."

(NAP)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Pasaga » 21 Feb 2019, 19:24

... ovog sarlatana,Sepica,pod hitno sankcionisat...
ako postoji kakav zakon .....dozivotno ......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Mala_Mu » 14 Apr 2019, 17:12

Fudo napusta nezavisni blok :noga

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Mala_Mu » 14 Apr 2019, 17:13


User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36823
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23112 times
Been thanked: 4502 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by ElTriconi » 14 Apr 2019, 17:25

Mala_Mu wrote: 14 Apr 2019, 17:12 Fudo napusta nezavisni blok :noga
Sta je rec?
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Mala_Mu » 14 Apr 2019, 17:32

ElTriconi wrote: 14 Apr 2019, 17:25
Mala_Mu wrote: 14 Apr 2019, 17:12 Fudo napusta nezavisni blok :noga
Sta je rec?
Izabran Sepic za predsjednika stranke, a Fudo veli da je bilo stimanja, dodavanja glasova njemu.. Ne moze biti u takvoj stranci... :o
Pogledaj klip..

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36823
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23112 times
Been thanked: 4502 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by ElTriconi » 14 Apr 2019, 17:36

Mala_Mu wrote: 14 Apr 2019, 17:32
ElTriconi wrote: 14 Apr 2019, 17:25

Sta je rec?
Izabran Sepic za predsjednika stranke, a Fudo veli da je bilo stimanja, dodavanja glasova njemu.. Ne moze biti u takvoj stranci... :o
Pogledaj klip..
Gledo sam al nisam skonto ko je sepic i o cemu se prica :valja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Krokodil Behko » 14 Apr 2019, 18:07

ElTriconi wrote: 14 Apr 2019, 17:36
Mala_Mu wrote: 14 Apr 2019, 17:32

Izabran Sepic za predsjednika stranke, a Fudo veli da je bilo stimanja, dodavanja glasova njemu.. Ne moze biti u takvoj stranci... :o
Pogledaj klip..
Gledo sam al nisam skonto ko je sepic i o cemu se prica :valja

Šepić je borac za novu i bilju Krajinu i istu takvu BiH.
Napustio čovjek SDA, da bi nam pomogao.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36823
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23112 times
Been thanked: 4502 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by ElTriconi » 14 Apr 2019, 18:10

Krokodil Behko wrote: 14 Apr 2019, 18:07
ElTriconi wrote: 14 Apr 2019, 17:36

Gledo sam al nisam skonto ko je sepic i o cemu se prica :valja

Šepić je borac za novu i bilju Krajinu i istu takvu BiH.
Napustio čovjek SDA, da bi nam pomogao.
Neam pojma jaro, jedino sta ti ja znam je da tu nekad parkiram kad idem ovjeravat dokumente :ooo
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26318
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14197 times
Been thanked: 3747 times
Status: Online

Re: Nove stranke

Post by Veca » 16 Apr 2019, 19:02

...ja bih dozvolila u vrh glave, samo 5-6 stranki, sve ostalo nije normalno!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Vrag » 16 Apr 2019, 19:27

ja bi sto vise i da svi krademo i da nam svima bude dobro :srce :srce :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Nove stranke

Post by Vrag » 16 Apr 2019, 19:30


Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Brcak and 16 guests