Izbori u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by KOMESAR » 01 Nov 2018, 20:19

Pasaga wrote: 01 Nov 2018, 18:36 Medjunarodnom faktoru ne odgovara mir i progres,u toj regiji
...pa kako god ....hulite me kolko hocete ....
Za sve je kriva SDA,a ne neki tamo faktor.Oni sve ove godine prave paralelni sistem koji će im na kraju doći glave,ali od toga će biti malo koristi,jer ćemo još dugo biti zalijepljeni za dno.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by storm » 01 Nov 2018, 20:44

Pasaga wrote: 01 Nov 2018, 18:36 Medjunarodnom faktoru ne odgovara mir i progres,u toj regiji
...pa kako god ....hulite me kolko hocete ....
Zasto to mislis?
EU sigurno nema zelju gledati sranje u neposrednoj blizini...
Kapital bi volio progres, jer samo u sredjenoj i u drzavi gdje nesto ima, mozes nesto i zaraditi...njima nije interes, da je placa 300€ nego da bude 1300€...da mozes kupiti njihove stvari...
Ameri su prilicno jasni glede BIH i najmanje problematicni...
Jedino rusima ne odgovara tj voljeli bi da BIH i srbija ostanu tu gdje jesu, da ostane njihov utjecaj...

Ostalo se zna, do koga i cega je...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by KOMESAR » 01 Nov 2018, 21:31

Najlakše je krivca tražiti u tuđoj avliji.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Socrates » 01 Nov 2018, 21:47

Pa ne samo da je najlakse, nego I sama pretpostavka da medjunarodnom faktoru ne odgovara mir i progres podrazumijeva da ti stranci moraju platiti neke domace da koce mir i progres.

A cim je to slucaj, onda je to opet domaci faktor.

I pored toga, ja mogu da prihvatim da "medjunarodni faktor" igra ulogu u destabilizaciji nekih djelova svijeta. U Bosni :ne

S tim da vec unaprijed mogu da pogodim da "medjunarodni faktor" znaci Zapad. A to ni po kakvoj logici ne moze da bude slucaj. Rusija, da, jer joj je to interes.

Ne mogu da vjerujem, ustvari, da neko ko zna "politicke tokove kod nas" moze da okrivi Zapad za destabilizaciju.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2018, 10:01

I još malo primjera zloupotrebe nacionalnosti i izbornog zakona.

Ovo oko Komšića, prava je sitnica u poređenju s ovim slučajevima.

Centralna izborna komisija BiH objavila je danas odluku prema kojoj je mandate za poslanike u Narodnoj skupštini Republike Srpske dodijelila Ivani Marković iz SDS-a, koja se izjasnila kao Hrvatica, te Denisu Šuliću, iz SNSD-a, koji se izjasnio da je Bošnjak.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by KOMESAR » 14 Nov 2018, 10:52

Krokodil Behko wrote: 14 Nov 2018, 10:01 I još malo primjera zloupotrebe nacionalnosti i izbornog zakona.

Ovo oko Komšića, prava je sitnica u poređenju s ovim slučajevima.

Centralna izborna komisija BiH objavila je danas odluku prema kojoj je mandate za poslanike u Narodnoj skupštini Republike Srpske dodijelila Ivani Marković iz SDS-a, koja se izjasnila kao Hrvatica, te Denisu Šuliću, iz SNSD-a, koji se izjasnio da je Bošnjak.
Nacionalnost je stvar svakog pojedinca i ne vidim ovdje nikakvu zloupotrebu.

p.s.
Znam ja da bi ti,sa Bakirom, da određuješ ko je Bošnjak ,a ko nije?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Melek » 21 Nov 2018, 19:30

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Krokodil Behko » 18 Dec 2018, 16:52

Znači popis iz 2013.
Bit će svega, jer je gomila stranaka i pojedinaca najavila apelacije ustavnom sudu.
Odluka je trebala biti kompromis, između dviju ideja, ali je apsurdno da se kao relevantan uzima popis iz 2013. u kojeg nisu uračunati nerezidenti, da bi njime regulisali izbore na kojima ti nerezidenti JESU učestvovali.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Melek » 18 Dec 2018, 16:53

Najgore od svega sto SAD i EU afirmisu CIK-ov kriminal :123
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Krokodil Behko » 18 Dec 2018, 17:04

Njima to nije golemo, pošto sad svakako misle presing oko usvajanja novog izbornog zakona. Presing na HDZ - naravno, pošto je samo njihova varijanta u suprotnosti sa onim presudama evropskog suda. Računaju da se ova vlast izabere što prije, kako bi to nekako progurali, a potom bi se promijenila izborna pravila.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Melek » 18 Dec 2018, 17:07

Nadajmo se.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Pasaga » 18 Dec 2018, 20:10

Melek wrote: 18 Dec 2018, 17:07Nadajmo se.
I Covke kaze ....Insalah ..... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Krokodil Behko » 19 Dec 2018, 10:45

I reče Čović - Inšallah.
Dodik dobio napad bjesnila oko postavljanja nove vlasti. Da mu je da bude što prije.


Image
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Pasaga » 25 Dec 2018, 10:14

Latić:

Čović je najmoćniji političar,
jeftinog benevreka Izetbegovića izabrat će za partnera



Lider HDZ BiH Dragan Čović najmoćniji je političar, vuče sve konce, a Hrvati su ugroženi, kazao je u političkom magazinu "Acta" na TV Alfa politički analitičar i urednik portala "The Bosnia Times" Nedžad Latić.

- Čović zaista vuče konce vrhunski, bolji je pragmatik od Milorada Dodika, i najznačajnija je politička figura. Najmoćniji je sigurno, a kaže da su 'Hrvati ugroženi', istaknuo je Latić, komentirajući formiranje vlasti na državnom nivou.

Prema njegovim riječima, nakon odluke Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine o popunjavanju Doma naroda Parlamenta FBiH, HDZ BiH je u poziciji da bira, pored SNSD-a, i trećeg političkog partnera.

- Čoviću nije do izmjena Izbornog zakona, to mu je mamac da mobilizira Hrvate i njemu je bogomdan Komšić da na toj priči može mobilizirati svoj entitet. Ne mora to biti forma entiteta, možda mogu biti dva mega kantona. Znao sam da će CIK utješiti Čovića. Sada Čović koga hoće bira za partnera i naravno da će uzeti Izetbegovića, onakvog benevreka, jer je najjeftiniji, smatra Latić.

Da sam Radončić naljutio bih se na Komšića

Kako kaže, bio je pobornik ideje da se Bh. blok "zbliži" s HDZ-om, a više puta je to sugerirao predsjedniku SDP-a Nerminu Nikšiću, kao i lideru SBB-a Fahrudinu Radončiću.

- Nikšiću i Radončiću sam govorio idite Čoviću, istjerajte zeca iz grma. Mislio sam da će ovaj blok ići tako, jer zaista treba kazniti SDA. Matematika je bila na strani Bh. bloka. Podržavao sam ja i priču - ne sa SDA, ali ne možete hipoteku režima stavljati kao hipoteku naroda, ne možete govoriti mi smo dva svijeta različita. Ne možeš 200.000 ljudi, makar bili indoktrinirani i zavedeni, ti gospodine Kojoviću (op.a. Predrag) tako poklapati. Gdje si ti kao političar da ih osvijestiš? Ne možeš Bakirove hipoteke pripisivati narodu, dodao je Latić.

Mafija u institucijama

Kako je pojasnio, zbog moguće saradnje s HDZ-om BiH, iz DF-a bi se SBB-u i predsjedniku te stranke Fahrudinu Radončiću, spočitavalo da su izdajnici.

- Kad je Radončić bio u zatvoru Željko Komšić je dao jako ružnu izjavu, a ja da sam Radončić bih se naljutio na njega. Tada je Komšić rekao da vjeruje institucijama, dok je Čović otišao u zatvor i posjetio čovjeka. I onda je Radončić izdajnik što ga Čović ne znam šta. Sada je Radončić oslobođen, ali zato imate da je (bivša) predsjednica Suda BiH Meddžida Kreso pala, da ima tužba protiv tužioca Gorana Salihovića i Bože Mihajlovića, vidim ima i disciplinska komisija protiv Dalide Burzić. Mafija je bila u institucijama, u te stvari Komšić ne ulazi, pojasnio je Latić.

Pravnik Džaferović može biti savjetnik

Osvrnuo se i na ulogu lidera DF-a Željka Komšića u Predsjedništvu BiH.

- Lijepa je priča Komšića o ZAVNOBiH-u, o AVNOJ-u, ali to je povijest. On je meni privatno jako simpatičan, ima humanizma, ima ljudskosti za razliku od Bakira. On je poželjan kao političar, ali njegov izbor je zloupotreba Ustava. Izetbegović je dao Šefika Džaferovića, nama ne treba pravnik u Predsjedništvu, on može biti savjetnik. Nama treba državnik, ocijenio je Latić.

Komentirajući najavljenu blokadu uspostave vlasti u Federaciji, ali i u BiH, od strane predsjednika Naše stranke Predraga Kojovića smatra da od te priče neće biti ništa.

- I da može blokirati, Kojović kao iskusni političar trebao je da prešuti, a da uradi to. To je samo verbalna prijetnja, neće biti ništa od toga, dodao je Latić.

Prema njegovim riječima, najave predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Milorada Dodika o formiranju novog saziva Vijeća ministara treba ozbiljno shvatiti, i on će to, smatra Latić, riješiti nakon praznika.

- Dok prođu srpski praznici i dok on napravi tamo svoj dan državnosti, dok još malo čorlući Bošnjacima, dok napravi šiddet svoj nacionalistički, onda će riješiti Vijeće ministara, kazao je Latić.

Bakir Izetbegović dobio šamar

Pozdravio je i formiranje vlasti u Kantonu Sarajevo, kazavši da je cinik, ali da mu je drago da je do jučer anoniman čovjek, Edin Forto, danas premijer Kantona Sarajevo zviznuo šamar Bakiru Izetbegoviću, jer mu je iz ruku oduzeo kontrolu nad Kantonom, odnosno nad milijardskim budžetom.

- Lično mi je drago da je u Sarajevu napravljena takva vlast, da je Bakir Izetbegović dobio pljusku, da mu je uzeta kontrola, odnosno, kako mi Bošnjaci kažemo, nam. Da mu je oduzeta milijarda budžeta koju su trebali kontrolirati njegovi zeleni termiti i ta zelena buržoazija što Poljine gradi, jako mi je drago da je dobio šamar. Još mi je draže, kada vidim da je Forto, do jučer anoniman čovjek, sad premijer, da mu je zviznuo šamar. Evo ko te pobijedio pored tvojih Skaka, Efendića, kazao je Latić.

Bošnjaci upali u klopku

Latić smatra da će se formiranje vlasti na svim nivoima "otaljavati beskonačno".

- Kreatori i stratezi velikog izbornog inženjeringa svjesno sada rade na umrtvljivanju šoka. Ubijeno je srce demokratije u BiH. Uopće je više nebitno ko će biti vlast. Mislim da je ovaj izborni inženjering usmjeren protiv Bošnjaka, ne mislim nacionalistički, nego zbog toga što su Bošnjaci nosioci vlasti u najvećem dijelu državotvorne politike. Posljednje uporište koje je branilo državu je napadnuto i sad su ti Bošnjaci izbornim inženjeringom dovedeni u mat poziciju. Najveća odgovornost je na SDA, jer je ona saučesnik, a takva je igra, odnosno klopka za Bošnjake, kazao je Latić.

Prema njegovom mišljenju, Bošnjaci su u klopku upali zbog izbora Željka Komšića.

- Mislim da je Bošnjacima Željko Komšić bio ko mamac mišu za sir u mišolovki. I upali su u tu klopku, jer Komšić uopće nije bošnjačko pitanje, to je isključivo hrvatsko pitanje, to je set njihovih nacionalnih prava. Bošnjaci su na ovoj priči zagorčali sebi život, dodao je Latić.

Čampara krao glasove

Izborni inženjering je planirao režim i u Republici Srpskoj i u Federaciji, to je bila koordinirana akcija, smatra Latić, ali ocjenjuje da se opozicija nije potrudila da provede cjelokupnu istragu izborne krađe.

- Po Izbornom zakonu i Ustavu ako donesete primjedbe s 200 biračkih mjesta automatski se poništavaju izbori. Opozicija je bila neažurna. Oni koji su manje pokradeni su zadovoljni rezultatom, pa su poletjeli da prave vlast, kazao je Latić.

On je naveo i da su sračunate krađe morale biti sankcionirane.

- Bakir Izetbegović je dobio 36 miliona maraka od Turske i on je tačno mislio da za tih 36 miliona može dobiti 360 hiljada glasova, to mu je dovoljno. Gdje je tu politika, gdje je država, gdje je tu svijest? Aljoša Čampara i policija su učestvovali u krađi glasova. Politika je kurva. Ja kad sam vidio tekbire i vatromete na pobjedi Bakirovoj i Džaferovićevoj, pa oni trebaju skandirati kurva, kurva, a ne...neuzubillah, ne priliči to svetosti, zaključio je Latić.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Krokodil Behko » 25 Dec 2018, 10:31

Latić:

Čović je najmoćniji političar,
jeftinog benevreka Izetbegovića izabrat će za partnera

Čović je najmoćniji političar, jer ga takvim opisuje latić, poslušnik Šćepin na fake portalu Bosniatimes.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Chloe » 15 Jan 2019, 00:20

Ne da mi se kopirati cijeli tekst preko moba sam ali
BIH

ponedjeljak14. januar 2019.


Predstavnički dom Parlamenta FBiH: Žene na čelu dvije komisije i tri odbora


Od ukupno 25 radnih tijela Predstavničkog doma Parlamenta FBiH, žene predsjedavaju u pet, a zamjenice predsjednika su u šest komisija i odbora
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ora-424375
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Mala_Mu » 03 Mar 2019, 14:37

SVI IZBORI POKAZUJU: Na izborima 2018. ljevica imala najbolji rezultat u HISTORIJI, ali se ne može u vlast bez nacionalnih stranaka!

Naime, svi dosadašnji izborni rezultati, a i to pod uslovom da ne računamo postojanje tijela poput doma naroda, jasno govore da ljevica može biti na vlasti i pokušati nešto od svojih ideja i programa provesti u praksi jedino ako proguta knedlu i uđe u aranžman s nekim od nacionalnih stranaka.

Image

Mnogi protivnici ulaska Bh. bloka u vlast, kako sami politički akteri tako i mnogi lijevi intelektualci, svoj stav pravdaju tvrdnjom da bi odbijanje vlasti s nacionalistima bilo ne samo politički principijelno i časno, nego da je čak i na duže staze to za stranke ljevice nadasve politički korisno. Naime, ostankom u opoziciji, tvrde, Bh. blok ima historijsku šansu da se pozicionira kao čevrta opcija u BiH, istinska alternativa nacionalnim politikama sa sve tri strane i uslijed svoje principijelnosti i svijetlog primjera u doglednoj budućnosti porazi nacionalne stranke.

Ovakve tvrdnje, iako na prvu možda lijepo i primamljivo zvuče, pate od ozbiljnog manjka osjećaja za političku realnost. Osim što sam bh. izborni i politički sistem direktno pogoduje vladavini nacionalnih stranaka zahvaljujući baziranosti na etničkom predstavljanju i brojnim striktno etničkim institucijama poput domova naroda, također i od 1990. do danas nisu zabilježeni izbori na kojima su građanske stranke osvojile više od 30% glasova, i to uključujući samo teritoriju FBiH. Drugim riječima, građani BiH na svakim izborima većinski biraju nacionalne stranke.

No krenimo redom. Na prvim izborima 1990. godine predominantnu pobjedu ostvarile su tri nacionalne stranke: SDA, SDS i HDZ. Dvije stranke ljevice, Savez komunista BiH i Savez reformskih snaga osvojile su zajedno manje od 20% glasova.

Image

Na prvim poslijeratnim izborima 1996. stvar za građanske stranke bila je i puno gora. “Združena lista” sastavljena od građanski stranaka u kojoj je bio i SDP osvojila je 7,92% glasova.

Image

Godine 1998. SDP je praktično ostao jedina ozbiljna stranka ljevice u FBiH. Njihov izborni rezultat: 14,51%.

Image

Na izborima 2000. ljevica je ostvarila jedan od najuspješnijih rezultata u historiji. SDP je na ovim izborima postao pojedinačno najjača stranka u FBiH. Ipak, njihov rezultat samostalno i nije bio baš toliko zavidan, s obzirom da su osvojili 15,8% glasova.

Image

Na izborima 2002. potop ljevice. SDP osvaja samo 9% glasova.

Image

Četiri godine kasnije, 2006., SDP se ponovo vraća na 15% glasova i treće mjesto po uspješnosti u Federaciji BiH.

Image

Godina 2010. bila je nadasve uspješna za ljevicu u BiH. Tada i dalje organizovana samo u jednoj stranci, SDP-u, na izborima je imala 266.000 glasova ili 26% u FBiH. Ovaj izborni rezultat pratila je kasnija Vlada FBiH sastavljena od SDP-a, SDA, HSP-a i Narodne stranke Radom za boljitak.

Image

Nakon raskola u SDP-u, na izbore 2014. ljevica izlazi podijeljena. DF te godine osvaja 150.000 glasova, SDP oko 90.000, a Naša stranka samo 10.000. Sve skupa rezultat je skoro identičan kao i 2010. godine, što je posebno značajno spomenuti u svjetlu tvrdnji pojedinih političara i analitičara da je ljevica 2014. kažnjenja zbog koalicije sa SDA, što, kao što izborni rezultat pokazuje, naprosto nije tačno.

Image

I konačno, na posljednjim izborima 2018. stranke ljevice (SDP, DF i NS) u FBiH zajedno su osvojile 29% glasova ili 284.000, s čim je ovo zapravo najbolji rezultat stranaka ljevice u HISTORIJI!

Image

Iako iza sebe imaju najbolji izborni rezultat u historiji, stranke ljevice koje su se ujedinile u Bh. blok u konačnici su odlučile ostati u opoziciji. Uzimajući u obzir da i pored rezultata od 29%, stranke ljevice svejedno nisu u mogućnosti formirati vlast bez nacionalnih stranaka, to nam jasno pokazuje da oni koji nam poručuju da stranke ljevice nipošto ne smiju ulaziti u vlast s nacionalnim strankama nam suštinski govore da te stranke vječno trebaju ostati u opoziciji.

Naime, svi dosadašnji izborni rezultati, a i to pod uslovom da ne računamo postojanje tijela poput doma naroda, jasno govore da ljevica može biti na vlasti i pokušati nešto od svojih ideja i programa provesti u praksi jedino ako proguta knedlu i uđe u aranžman s nekom od nacionalnih stranaka. Stvar je još gora ako se uzme u obzir da stranke ljevice podršku gotovo isključivo uživaju na teritoriji Federacije BiH, dok su u RS-u na nivou statičke greške, a sve tamošnje parlamentarne stranke primarno su nacionalne, pa sve ostalo.

Oni koji ovih dana u bh. javnosti iznose teze da će Bh. blok ako ostane u opoziciji biti snaga za promjene u BiH koja je u prilici da okonča vladavinu nacionalnih stranaka, treba da nam objasne na kojim tačno parametrima i predviđanjima iznose takve tvrdnje, s obzirom da dosadašnja višedecenijska biračka volja i podaci govore upravo suprotno.

(D.H.)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Mutevelija » 03 Mar 2019, 15:36

Statistike :D.

Ako neko nije glasao za Sda ne mora automatski da je za ljevicu mogo je iksirati cijeli listic
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2019, 17:41

Statistike su zanimljive. U periodu od 2000 do 2010. hrvatske stranke (uključno NHI, NSRzB) osvajale oko 11% glasova unutar Federacije, a to znači tek oko pola hrvatskih glasova u to doba.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Izbori u BiH 2018. godine

Post by Bla » 03 Mar 2019, 17:54

na osnovu čega je izvučeno to :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 7 guests