Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 08:13

koliko sam ja skonto iz dosad iznešenih informacija, ovaj konzul Bandić je lik oko kojeg se vrti priča.
za njega imaju najjače dokaze da je riječ o klasičnom špijunu jer je već bio protjeran iz Holandije kad su ga otkrili da
špijunira tužioce , a bio je i svjedok na suđenju Perkoviću i Mustaču, bivšim udbinim agentima , što ga sve skupa skoro sa 100%
sigurnošću , svrstava u taj krug bivših udbinih ljudi, koji sad rade za interese sadašnjih tajnih službi, a imaju i prijašnje veze sa srpskim
ex udbašima. takvog lika Kolinda šalje za konzula...doduše to je česta praksa u tajnoj službi da kao diplomate idu u potencijalno
zanimljive države i kreću se u višim krugovima društva, doznaju zanimljive info itd
drugi važan lik je ovaj Mijo Krešić , koji je istovremeno Mektićev zamjenik , dakle ima informacije baš na tom polju.
ovi sad posjeduju fotografije gdje Mijo i Bandić skupa kahvendišu, što jeste sumnjivo ali nemaju neke dokaze o odavanju informacija, iako
se , realno, u to nema šta sumnjati, jer šta će drugo pričati zamjenik ministra sigurnosti sa stranim konzulom koji ima ovakvu biografiju?

drugi dio priče i konekcije između srpsko-hrvatskih tajnih službi i politika Čović-Dodik je Mato Đaković, Dodikov ljubimac i njegov sada
glavni novinar na rtrs-u , koji voza bmw-a od ovog Bandića, a registruje ga na svoje ime i skida diplomatske tablice - juče :D.
dakle, svakako su u dobrim odnosima, a Gordana Tadić novoimenovana tužiteljica BiH za koju kažu da je Dodikova je opet Matina bliža rodica.
tu je sasvim jasno da se radi o konekciji srpsko-hrvatskih tajnih službi, koje su naravno zainteresirane za ovu zonu ministarstva sigurnosti, kao
i tužilaštva. to nije uopće komplikovao za povezati, niti je samo "kreativna priča" kako reče Plenković.

ovaj dio oko podmetanja oružja je već tanak , u smislu da se za sad zasniva samo na indicijama, i kako reče Mektić , Kolindinoj priči
o 10.000 terorista , pa pošto ih nema , onda bi ih kao "pronašli" putem ovog gore kruga i udruženog poduhvata , pa bi javili zamjeniku
ministra sigurnosti gdje se krije oružje , a oni bi onda hapsili, a Gordana bi skrojila neku širu optužnicu, a Mato bi pozvao u goste stoti
put na rtrs Galijaševića , samozvanog "experta za terorizam" , koji bi onda ponavljao svoje priče o alqaidi ili šta već, a Kolinda bi bila
zadovoljena . nije ovaj zadnji dio priče nemoguć, niti je teško u isti povjerovati s obzirom na aktere ali za njega Mektić za sad nije
iznio dokaze , osim navoda i inicijala tzv selefija koje su pokušavali vrbovati.
sad bi oni morali da svjedoče ...samo što opet moraju , kao i Mektić i novinar Avdić, da svjedoče pred rodicom optuženog Đakovića :123
Last edited by carobnjak N on 15 Mar 2019, 13:22, edited 2 times in total.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by damir5 » 15 Mar 2019, 08:30

Mato se preziva Đaković. Komšije i eto rođaci živiničani, Mato, Mijo, Gordana. Ove dvojice se sjecam jos iz rata, Mato novinar na TV a Mijo oficir, drugi covjek u nasoj OG. Obojica stroga pozitiva :ovaj Izgleda da smo svi kvarljiva roba.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 09:24

Mato nije nikad bio pozitiva, još kad je radio na Obn , njegovi intervijui su bili dupelizački, a sad se utopio Dodiku.
kaže sam da mu je Tadićka "sestra od tetke" ..šta mu to znači uopće ? :cudi

cijelom ovom kontekstu valja još pridodati situaciju sa migrantima, koji preko Srbije i C.Gore prođu bez problema, Srbija
ih čak prebaci u BiH jer granicu "kotrolišu" ovi iz rs-a, ali kako ih "ne primjete" kad uđu u BiH ,istovremeno ih primjete čim
uđu na teritorij rs-a , a pošto nema granica na entitetima istovare ih u federaciju.
ukoliko ovaj novi talas o kojem je Mektić govorio neki dan, od 100.000 migranata dođe u BiH, a po ovim usmjeravanjima nema gdje
drugo završiti, oni će totalno preplaviti usk-kanton , među njima će biti bar 5-6 % ovih sa bivših isil teritorija
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2019, 09:33

carobnjak N wrote: 15 Mar 2019, 09:24 kaže sam da mu je Tadićka "sestra od tetke" ..šta mu to znači uopće ? :cudi
Tetična, ili tečična.


Ima dovoljno dokaza. Pročitah da su tog konzula uslikali s nekim vehabijama.
Za Đakovića pogotovo ima dokaza i dovoljno je da njega diskriminišu i kod najtupljih uzepeovačkih likova, jer ovo je baš glup pokušaj destabilizacije.
online

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by damir5 » 15 Mar 2019, 09:37

Period koji sam ja spomenuo je vrijeme rata, tada je on počinjao karijeru kao novinar na lokalnoj TV Živinice. O kasnijem periodu se slazem, mada zadnjih godina skroz slabo pratim te stvari. A sestra od tetke bi bila kćerka od majkine ili očeve sestre iliti tetke, tako i u srbiji zovu te blize rodjake, amidzic im je brat od strica, na primjer. Nesto ne znam da sam cuo da i Hrvati govore tako a zivim u mjesovitoj sredini s njima :ovaj
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by Hannibal » 15 Mar 2019, 09:39

odoh sad prebit komsiju hrvata
🐽

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 10:19

Krokodil Behko wrote: 15 Mar 2019, 09:33
carobnjak N wrote: 15 Mar 2019, 09:24 kaže sam da mu je Tadićka "sestra od tetke" ..šta mu to znači uopće ? :cudi
Tetična, ili tečična.


Ima dovoljno dokaza. Pročitah da su tog konzula uslikali s nekim vehabijama.
Za Đakovića pogotovo ima dokaza i dovoljno je da njega diskriminišu i kod najtupljih uzepeovačkih likova, jer ovo je baš glup pokušaj destabilizacije.
to sam i mislio da je iako nikad nisam čuo to "sestra od tetke" :D. valjda kćerka od tetke tj tetišna
pa to je blizak rod jbg uža familija
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2019, 10:33

Mektić na saslušanju. Znat ćemo sve do popodne.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 10:34

damir5 wrote: 15 Mar 2019, 09:37 Period koji sam ja spomenuo je vrijeme rata, tada je on počinjao karijeru kao novinar na lokalnoj TV Živinice. O kasnijem periodu se slazem, mada zadnjih godina skroz slabo pratim te stvari. A sestra od tetke bi bila kćerka od majkine ili očeve sestre iliti tetke, tako i u srbiji zovu te blize rodjake, amidzic im je brat od strica, na primjer. Nesto ne znam da sam cuo da i Hrvati govore tako a zivim u mjesovitoj sredini s njima :ovaj
veći je problem situacija sa migrantima , samo što je neprimjetan u sredinama koje nisu pogranične.
istočna granica BiH maltene ne postoji za njih, dok je zapadna prema Hr blokirana
ja svaku noć gledam kroz prozor grupe afrikanaca, afganistanaca, pakistanaca ...krstare i traže rupe kroz Hr granicu
za sad ih je nekih desetak do 15 hiljada , što nije puno ali već izaziva probleme
broj od 100.000 bi bio pravo problematičan sa raznih aspekata, od logističkih do prijetnje sigurnosti
tu ima svega, iako je većina samo krenula trbuhom za kruhom, dug put i frustriranost blokadom na Hr granici može i hoće
izazvati razne incidente
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 10:35

Krokodil Behko wrote: 15 Mar 2019, 10:33 Mektić na saslušanju. Znat ćemo sve do popodne.
valjda će ga pustiti da ode na džumaj :oo
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by damir5 » 15 Mar 2019, 10:37

carobnjak N wrote: 15 Mar 2019, 10:34
damir5 wrote: 15 Mar 2019, 09:37 Period koji sam ja spomenuo je vrijeme rata, tada je on počinjao karijeru kao novinar na lokalnoj TV Živinice. O kasnijem periodu se slazem, mada zadnjih godina skroz slabo pratim te stvari. A sestra od tetke bi bila kćerka od majkine ili očeve sestre iliti tetke, tako i u srbiji zovu te blize rodjake, amidzic im je brat od strica, na primjer. Nesto ne znam da sam cuo da i Hrvati govore tako a zivim u mjesovitoj sredini s njima :ovaj
veći je problem situacija sa migrantima , samo što je neprimjetan u sredinama koje nisu pogranične.
istočna granica BiH maltene ne postoji za njih, dok je zapadna prema Hr blokirana
ja svaku noć gledam kroz prozor grupe afrikanaca, afganistanaca, pakistanaca ...krstare i traže rupe kroz Hr granicu
za sad ih je nekih desetak do 15 hiljada , što nije puno ali već izaziva probleme
broj od 100.000 bi bio pravo problematičan sa raznih aspekata, od logističkih do prijetnje sigurnosti
tu ima svega, iako je većina samo krenula trbuhom za kruhom, dug put i frustriranost blokadom na Hr granici može i hoće
izazvati razne incidente
da, to sigurno. a kako se samo prave blesavi, granice ne kontrolisu entiteti :grana doduse, isto tako se prave blesavi i u svemu ostalom. :cudi
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 10:47

damir5 wrote: 15 Mar 2019, 10:37
carobnjak N wrote: 15 Mar 2019, 10:34
veći je problem situacija sa migrantima , samo što je neprimjetan u sredinama koje nisu pogranične.
istočna granica BiH maltene ne postoji za njih, dok je zapadna prema Hr blokirana
ja svaku noć gledam kroz prozor grupe afrikanaca, afganistanaca, pakistanaca ...krstare i traže rupe kroz Hr granicu
za sad ih je nekih desetak do 15 hiljada , što nije puno ali već izaziva probleme
broj od 100.000 bi bio pravo problematičan sa raznih aspekata, od logističkih do prijetnje sigurnosti
tu ima svega, iako je većina samo krenula trbuhom za kruhom, dug put i frustriranost blokadom na Hr granici može i hoće
izazvati razne incidente
da, to sigurno. a kako se samo prave blesavi, granice ne kontrolisu entiteti :grana doduse, isto tako se prave blesavi i u svemu ostalom. :cudi
ne kontrolišu entiteti ali u npr pograničnom području sa Srbijom , 90 % su zaposleni iz rs-a jer im je tu bliže na posao, a isto tako
je recimo u krajini , graničari su iz usk kantona i stavi se sibolično par ljudi drugih nacionalnosti.
uglavnom , samo za sebe govori da nisu nikog uspjeli spriječiti od migranata što ulaze iz Srbije , a ako koja grupa skrene sa rute prema
federaciji , odma ih pokupi policija iz rs-a i istovari na teritorij federacije.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by damir5 » 15 Mar 2019, 10:50

carobnjak N wrote: 15 Mar 2019, 10:47
damir5 wrote: 15 Mar 2019, 10:37

da, to sigurno. a kako se samo prave blesavi, granice ne kontrolisu entiteti :grana doduse, isto tako se prave blesavi i u svemu ostalom. :cudi
ne kontrolišu entiteti ali u npr pograničnom području sa Srbijom , 90 % su zaposleni iz rs-a jer im je tu bliže na posao, a isto tako
je recimo u krajini , graničari su iz usk kantona i stavi se sibolično par ljudi drugih nacionalnosti.
uglavnom , samo za sebe govori da nisu nikog uspjeli spriječiti od migranata što ulaze iz Srbije , a ako koja grupa skrene sa rute prema
federaciji , odma ih pokupi policija iz rs-a i istovari na teritorij federacije.
ma znam, zato i kazem da se prave blesavi oko toga.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 10:52

niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2019, 10:59

Mektić saslušan u Tužilaštvu BiH: Sigurnosne agencije ne vjeruju Gordani Tadić


Image

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić saslušan je u Tužilaštvu BiH zbog navoda o tome da su hrvatski obavještajci i diplomate vrbovali pripadnike selefijskog pokreta za krijumčarenje naoružanja u BiH.
Mektić je nakon saslušanja u Tužilaštvu BiH kazao medijima kako je rekao da policija prikuplja informacije i da kada postoji osnov obavijesti Tužilaštvo BiH. Kako kaže, suština u Tužilaštvu BiH nije da se nešto konkretno učini, već da se zaštite prijateljsko-robinske veze između pojedinih tužilaca i aktera ove priče.

"Sve što sam rekao ja potvrđujem", rekao je Mektić.

Na pitanje da li je Obavještajno-sigurnosna agencija (OSA) BiH spriječila prodiranje hrvatskih obavještajaca u našu zemlju, Mektić je odgovorio da bi se tako moglo reći jer jedan od zadataka OSA-e je sprečavanje pokušaja prodiranja stranih obavještajnih službi.

"Nešto malo smo diskutovali o vozilu konzula Ivana Bandića. Rekao sam da je Bandić vozio vozilo s diplomatskim tablicama i da imam informacije da je to vozilo vozio i novinar RTRS-a Mato Đaković", kazao je Mektić.

Istakao je da je Đaković jučer registrovao automobil koji je navodno kupio od Bandića te da uprkos tome Đaković nije imao pravo da vozi automobil s diplomatskim tablicama.

"Brutalnu, glupu i blentavu aktivnost jučer je napravilo Tužilaštvo BiH. Tražili su od mene da dostavim diplome svih rukovodećih službenika u Ministarstvu sigurnosti BiH i sigurnosnim agencijama", rekao je Mektić.

Ocijenio je da je to pokušaj odmazde prema sigurnosnim agencijama, jer Tužilaštvo BiH nema pravo to da čini. Otvoreno je poručio da se na taj način neće disciplinovati sigurnosne agencije.

Foto: D. S./Klix.ba Foto: D. S./Klix.ba

"Sigurnosni sektor nema povjerenje u Tužilaštvo BiH i glavnu tužiteljicu. To treba uzeti u obzir i VSTV. Bave se samo kako bi zaštitili rodbinske veze", kazao je Mektić.

Rekao je da mediji trebaju pitati predsjednicu Hrvatske Kolindu Grabar-Kitarović zbog čega je iznosila netačne informacije o 10 hiljada terorista u BiH.

"Da imamo deset hiljada kokoši, pa to bi se vidjelo", kazao je Mektić.

Podsjećamo, ukoliko se Mektićevi navodi pokažu tačnim, priča o naoružavanju bh. selefija u režiji službenog Zagreba zasigurno će biti jedna od najvećih špijunskih afera u novijoj historiji Zapadnog Balkana, ali i kamen spoticanja u odnosima BiH i Hrvatske.


(klix)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2019, 11:00

Uzepeovku Gordanu, smijeniti i natjerati da čisti govna po putu, kupiti par tomahavka i baciti ih na pantovčak. :ok
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by storm » 15 Mar 2019, 11:17

Zanima me sad reakcija EU......
Da je sve normalno, ova vlada rh, kokolinda i njeni uzepeovci, moraju pasti.
Da imaju obraza sami bi se pokupili..
Sramota mene za njih, kako li je normalnom gradjaninu rh :bua
Bljak...
Počinje mi jako imati smisla kampanja bojkota hr proizvoda, iako je svima na štetu realno... Ali ovo je dno dna.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 13:14

storm wrote: 15 Mar 2019, 11:17 Zanima me sad reakcija EU......
Da je sve normalno, ova vlada rh, kokolinda i njeni uzepeovci, moraju pasti.
Da imaju obraza sami bi se pokupili..
Sramota mene za njih, kako li je normalnom gradjaninu rh :bua
Bljak...
Počinje mi jako imati smisla kampanja bojkota hr proizvoda, iako je svima na štetu realno... Ali ovo je dno dna.
pa normalni građani Hr imaju veze sa tom politikom, isto kao i što imam ja, tj nikakve.
očigledno da je u zadnjih 5-6 godina i to od kad je "legitimni" Čović na vlasti i od kad je bio u predsjedništvu, došlo do
obnvaljanja s-h stare politike u BiH.
čak postoje priče da bi upravo Čović mogao preuzeti kormilo hdz Hrvatske, kad skinu Plenkovića
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by carobnjak N » 15 Mar 2019, 13:19

a situacija je smiješna donekle, jer kao Mektić je po proceduri prije izlaženja u javnost trebao prvo iznijeti slučaj Tadićki
koja je Dodikov igrač i vjerovatno upletena u sve to :D.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mektić: Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da nose oružje u mesdžide

Post by Podrinjac » 15 Mar 2019, 16:50

Hannibal wrote: 15 Mar 2019, 09:39 odoh sad prebit komsiju hrvata
Nemoj tako. Pa Merlinka ti je Hrvatica. :rol

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests