SDP

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

SDP

Post by Krokodil Behko » 29 Oct 2011, 22:34

Lagumdžija planirao da se povuče sa funkcije predsjednika

Image

Predsjednik SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija rekao je na današnjem vanrednom kongresu stranke da je ova partija spremna za raspisivanje vanrednih izbora i to ako je potrebno odmah.

SDP je, kaže Lagumdžija, spreman za raspisivanje vanrednih izbora i ako se ne formira Vijeće ministara BiH i ako se formira ali ne bude davao rezultate. On je dodao da je SDP spreman da buduće Vijeće ministara BiH bude formirano i bez njih.

Lider SDP-a tvrdi da današnji kongres nije sazvan zbog vandrednog stanja u SDP-u, već zbog "vandrednog stanja u u BiH". Glavni odbor SDP-a saopštio je ranije da je odluka o održavanju vanrednog kongresa donesena zbog ozbiljnog političkog trenutka i evidentno najveće političke krize u BiH nakon Dejtona.

Lagumdžija je rekao da je na današnjem vanrednom kongresu planirao da se povuče sa pozicije predsjednika stranke i da to mjesto ustupi predsjedavajućem Predsjedništva BiH Željku Komšiću, premijeru Federacije BiH /FBiH/ Nerminu Nikšiću ili načelniku sarajevske opštine Novi Grad Damiru Hadžiću.

On je naveo da je razgovarao s njima o tome, ali je, kako kaže, sa u tim razmišljanjima i prijedlozima ostao u manjini, odnosno sam, te da je to razlog što na Kongresu nije otvarao tu temu.

Na kongresu SDP-a, 547 delegata usvojili su sedam rezolucija koje je ranije utvrdilo Predsjedništvo SDP-a BiH.

Riječ je o rezolucijama o političkim opredjeljenjima SDP-a BiH, o ekonomskom razvoju, o ostvarivanju društva socijalne pravde, o vladavini zakona - pravdi, o obrazovanju, zdravstvu te rezoluciju o ostvarivanju programskih načela i opredjeljenja SDP-a BiH.

Sve rezolucije osim one o ostvarivanju programskih načela i opredjeljenja SDP-a jednoglasno su usvojene uz amandmane kojih je na sedam rezolucija bilo 25, a ova rezolucija usvojena je s jednim suzdržanim glasom.

Predsjednik Komisije za rezolucije Saša Magazinović obrazložio je sve amandmane i na kraju kazao da je Komisija obavezala Predsjedništvo SDP-a da sačini kompletne rezolucije i kao takve ih dostavi svim delegatima.
online

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Vanredni kongres SDP-a

Post by adacta » 29 Oct 2011, 22:37

Hoces ga i ti Lagumdžija baciti. Pa on bi se prije odrekao onog medju nogama nego funkcije !

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Vanredni kongres SDP-a

Post by Krokodil Behko » 29 Oct 2011, 22:40

adacta wrote:Hoces ga i ti Lagumdžija baciti. Pa on bi se prije odrekao onog medju nogama nego funkcije !

Ujedno bi to bila jedina velika mana,SDP-a.
Mislim da su Hadzic ili Komsic puno bolja rjesenja.
Usput,sta bi sa onim Bogicevicem?
online

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vanredni kongres SDP-a

Post by niska grana » 29 Oct 2011, 22:41

Krokodil Behko wrote: Usput,sta bi sa onim Bogicevicem?
Možda griješim, ali mislim da po zakonu FBiH zbog nacionalne pripadnosti ne može obnašati neku visoku funkciju.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Vanredni kongres SDP-a

Post by adacta » 29 Oct 2011, 22:45

Krokodil Behko wrote:Usput,sta bi sa onim Bogicevicem?
Pa s obzirom da je on mozda jedna od najzasluznijih licnosti za opstanak BiH isti vjerovatno nije ni podoban za sve ove vasi koji sebe zovu politicarima !

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Vanredni kongres SDP-a

Post by Krokodil Behko » 29 Oct 2011, 22:59

niska grana wrote:
Krokodil Behko wrote: Usput,sta bi sa onim Bogicevicem?
Možda griješim, ali mislim da po zakonu FBiH zbog nacionalne pripadnosti ne može obnašati neku visoku funkciju.

Mozda i ja grijesim,ali to se odnosi na drzavne funkcije.
Ovaj put,mislimo na stranacke funkcije.


Adacta,jeste to. Nije mala stvar,biti Srbin,otici u BG i reci
onom (Jel ono Jovic?) ..sipak bato,ja nisam za to.
online

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vanredni kongres SDP-a

Post by niska grana » 29 Oct 2011, 23:06

Krokodil Behko wrote:Mozda i ja grijesim,ali to se odnosi na drzavne funkcije.
Ovaj put,mislimo na stranacke funkcije.
Svakako, ali poznato je da kod nas to prvo uvijek podrazumijeva i ovo drugo. I obrnuto.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2012, 12:53

Smijenjen Kantonalni odbor SDP Unsko-sanskog kantona na čelu sa Hamdijom Lipovačom

Image

U Cazinu je u utorak oko 23 sata na Izvještajnoj konvenciji SDP-a Unsko-sanskog kantona, tajnim glasanjem, smijenjen Kantonalni odbor SDP USK na čelu sa Hamdijom Lipovačom.

Lipovača je, kako saznajemo, podnio dvogodišnji izvještaj o radu Kantonalnog odbora SDP USK, ali je u raspravi eskaliralo veliko nezadovoljstvo članova koji su oštricu kritike usmjerili na izuzetno loše implementiranje izbornih rezultata.

Istaknuto je da je partnerska SDA kao dio Platforme u potpunosti popunila dobijene pozicije svojim kadrovima,dok je SDP katastrofalno prošao u postavljanju svojih kadrova.

U toku održavanja Izvještajne konvencije Hamdija Lipovača je sa nekolicinom članova, većinom ministara iz Bihaća, napustio salu, nakon čega su delegati odlučili da se tajnim glasanjem odrede o sudbini KO SDP.

Za smjenu ovog organa na čelu sa Lipovačom glasalo je 63 delegata, dok su protiv bila 34. Obzirom na broj delegata smjenu KO SDP USK izveli su uglavnom članovi ove političke stranke iz Bihaća, Cazina i Sanskog Mosta.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2012, 12:54

Posvadjali se zbog fotelja i smjenili, jednog od najperspektivnijih kadrova,
te stranke uopste. Aferim!
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by carobnjak N » 22 Feb 2012, 13:23

Prije će biti da je to zbog njegove naklonosti prema Abdićevom Dnz-u i inače prema autonomašima jer ne sviđa se ni sdp-ovcima da se šuruje sa nekim ko im je otimao humanitarnu pomoć i još za to pravosnažno osuđen. Među bihaćkim sdp-om ima jako puno boraca koji to pamte ,kao što je bivši komadant specijalnih jedinica i veliki borac Senad Šarganović -Šargan inače aktivni član USk skupštine. Zamisli čovjeku sva familija poklana i on sam teško ranjen baš na teritoriji V.Kladuše i to dva puta i onda pronađe jedno jutro u skupštini Abdićeve promotivne letke :lupa
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: SDP

Post by Julia-Klara » 22 Feb 2012, 13:29

carobnjak Nurudin wrote:Prije će biti da je to zbog njegove naklonosti prema Abdićevom Dnz-u i inače prema autonomašima jer ne sviđa se ni sdp-ovcima da se šuruje sa nekim ko im je otimao humanitarnu pomoć i još za to pravosnažno osuđen. Među bihaćkim sdp-om ima jako puno boraca koji to pamte ,kao što je bivši komadant specijalnih jedinica i veliki borac Senad Šarganović -Šargan inače aktivni član USk skupštine. Zamisli čovjeku sva familija poklana i on sam teško ranjen baš na teritoriji V.Kladuše i to dva puta i onda pronađe jedno jutro u skupštini Abdićeve promotivne letke :lupa
A sta mislis koliko je ovakvih slucajeva u Brckom? Mislim da nije nigdje bolje, i da to nema veze ni sa SDPom niti sa bilo kojom strankom...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2012, 15:35

Julia-Klara wrote:
carobnjak Nurudin wrote:Prije će biti da je to zbog njegove naklonosti prema Abdićevom Dnz-u i inače prema autonomašima jer ne sviđa se ni sdp-ovcima da se šuruje sa nekim ko im je otimao humanitarnu pomoć i još za to pravosnažno osuđen. Među bihaćkim sdp-om ima jako puno boraca koji to pamte ,kao što je bivši komadant specijalnih jedinica i veliki borac Senad Šarganović -Šargan inače aktivni član USk skupštine. Zamisli čovjeku sva familija poklana i on sam teško ranjen baš na teritoriji V.Kladuše i to dva puta i onda pronađe jedno jutro u skupštini Abdićeve promotivne letke :lupa
A sta mislis koliko je ovakvih slucajeva u Brckom? Mislim da nije nigdje bolje, i da to nema veze ni sa SDPom niti sa bilo kojom strankom...
Na tu odluku, stavljen je stranacki pecat, zar ne?
Sto se smjene tice, fino se i ovdje vidi, oni koji puno kritikuju druge
a sami ne nude nikakve koncepcije, prave su stetocine. Licno mislim,
da je Lipovaca bio taman toliko dobar kadar, da ce potesko, naci dobru zamjenu.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by carobnjak N » 22 Feb 2012, 19:12

Julia-Klara wrote:
carobnjak Nurudin wrote:Prije će biti da je to zbog njegove naklonosti prema Abdićevom Dnz-u i inače prema autonomašima jer ne sviđa se ni sdp-ovcima da se šuruje sa nekim ko im je otimao humanitarnu pomoć i još za to pravosnažno osuđen. Među bihaćkim sdp-om ima jako puno boraca koji to pamte ,kao što je bivši komadant specijalnih jedinica i veliki borac Senad Šarganović -Šargan inače aktivni član USk skupštine. Zamisli čovjeku sva familija poklana i on sam teško ranjen baš na teritoriji V.Kladuše i to dva puta i onda pronađe jedno jutro u skupštini Abdićeve promotivne letke :lupa
A sta mislis koliko je ovakvih slucajeva u Brckom? Mislim da nije nigdje bolje, i da to nema veze ni sa SDPom niti sa bilo kojom strankom...
Ne razumijem šta hoćeš da kažeš. Brčko je distrikt i tamo mora da bude ustupaka radi zajedničkog života srba i bošnjaka ali Usk kanton ne mora da surađuje sa osuđenim zločincima niti da im popušta kao što je Lipovača radio . Ti ljudi mrze BiH i još u ratu su je proglašavali mrtvom te željeli da prave svoje državice ,a za to optuživali druge
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by Zagorka » 22 Feb 2012, 22:18

Vidi,vidi....hmmmm Hamdija je opasan muljator,sta li sve stoji iza toga,ne mozemo biti sigurni....ali da se u kratkom roku dosta obogatio,pa,to je mnogima poznato :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: SDP

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2012, 22:36

Meni se cini, da je Hamdija, kao gradonacelnik Bihaca, skupio oko 100.000 maraka
za izgradnju rijaseta. da mi je znati, kako moze, da je onda bio heroj a sad los.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Željko komšić podneo ostavku u SDP i napustio stranku?

Post by Krokodil Behko » 19 Mar 2012, 20:05

Neposredan povod davanje podrške Vuku Jeremiću od strane Lagumdzije a za funkciju u UN

Image

Kako je već javljeno, član Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda Željko Komšić podnio je neopozivu ostavku na sve stranačke dužnosti u SDP-u. Komšić je danas u 15 sati poslao službeni fax na tri adrese. O ostavci je obavijestio predsjednika Glavnog odbora Svetozara Pudarića, predsjednika SDP-a Zlatka Lagumdžiju i generalnog ...
... sekretara Nermina Nikšića.

Zvaničnih reakcija SDP-a još nema, no kako smo doznali Komšićeva ostavka je neopoziva. Također smo doznali da će Komšić ostati član Predsjedništva BiH jer je to mandat koji su mu povjerili građani BiH ali je definitivno odlučio potpuno napustiti SDP zbog sukoba sa njegovim čelnikom Zlatkom Lagumdžijom koji traje već duže vremena.

Doznali smo da je sukob kulminirao prije nekoliko dana kada je Zlatko Lagumdžija posjetio Beograd i kada je dao podršku Vuku Jeremiću, ministru vanjskih poslova Srbije za jednu od funkcija u UN-u. Komšić se ranije negativno izrazio o Jeremićevoj kandidaturi pa je vijest da je Lagumdžija govorio suprotno u Beogradu doživio kao vlastito poniženje. Više detalja o ovoj ostavci koja će uzdrmati političku scenu u BiH objavićemo u našim narednim informativnim emisjama, prenosi bosanskohercegovačka televizija TV1.
online

User avatar
Natalie
Na probnom
Na probnom
Posts: 64
Joined: 18 Mar 2012, 18:27
Status: Offline

Re: Željko komšić podneo ostavku u SDP i napustio stranku?

Post by Natalie » 19 Mar 2012, 20:56

sad kad su ostali bez njeg, mogu da pjevaju borbene
Ja bih mnoge stvari shvatila, da mi ih drugi nisu objasnili...

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko komšić podneo ostavku u SDP i napustio stranku?

Post by Dust » 19 Mar 2012, 21:00

Steta.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko komšić podneo ostavku u SDP i napustio stranku?

Post by Bahra » 19 Mar 2012, 21:01

Bez njega SDP je nula. Ionako su ove izbore dobili zahvaljujuci njemu, a ne Zlatku.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko komšić podneo ostavku u SDP i napustio stranku?

Post by IM_ex » 19 Mar 2012, 21:07

Ljudina osta ljudina. Svaka cast, zlatni ljiljane :zastava
Jos kad bi uskoro osnovao svoju stranku, vjerujem da bi zasjenio sve dzibere kojima je glatko rek'o zdra'o.
E sad necu ni kako ja hocu

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests