Savez za bolju budućnost

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by KOMESAR » 23 Feb 2018, 23:10

Veca wrote: 23 Feb 2018, 23:07 ...cuj, Gaga :sok ...pa, dje ce Gaga onako lijep post, napisati? :ccc
I ja sam se zacudio. :cvijece
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Veca » 23 Feb 2018, 23:10

:cudi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by gaga » 23 Feb 2018, 23:19

:hihi Priznajem,porazen sam,nemam iskustva.Obecajem da cu se popraviti. :zubi
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Veca » 23 Feb 2018, 23:24

:pusa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2018, 23:36

Veca wrote: 23 Feb 2018, 22:36 ...znam ja da on puno zna, ali je ona napisala knjigu, a on ju izlevatio! ...treba mu udove polomit, makar!

Pa nekidan mu je neko popalio sva kola koja je imao. :hm
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Veca » 23 Feb 2018, 23:41

...vjerojatno, scepo! ...Sejla nije ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2018, 19:11

ALMIR BEĆAREVIĆ PORUČIO RADONČIĆU: "Ne stavljajte me na naslovnicu Avaza, hobotnica je u tornju"!


Almir Bečarević, savjetnik u kabinetu Uprave BH-Gasa uputio je otvoreno pismo javnosti u kojem tvrdi da ima dokumente i saznanja o nezakonitom postupanju ministra energetike i rudarstva u Vladi FBiH Nermina Džindića (SBB). Reagiranje naslovljeno sa "Otvoreno pismo - prijava kriminala, korupcije i otvorenih prijetnji" prenosimo u cijelosti.


Poštovani g. Radončić, SBB, poštovani istražni organi, poštovana javnosti, želim da se obratim svima i da zamolim za život i pravo na rad.



U skladu sa članom 18. Zakona o JP i članom 17. Zakona o FUK-u. Ovo je sigurno prvi put u BiH da se jedna osoba obraća sa molbom za život i pravom na rad. Obraćam se svim imenovanim jer treba da znate, a da li ćete reagovati, to je izbor na koji ne mogu utjecati, ali znajte da se tiče svake pore ovog društva. Proživljavam životnu dramu, a nisam kriv.



Zašto ovo radim?



Dosta je više terora, kriminala, podmetanja, olajavanja, otvorenih prijetnji itd. Kad krenu ucjene, dosta je.

Dana 05.2.2018. godine na sjednici Nadzornog odbora BH-Gasa prisustvovali su i ministar Nermin Džindić i savjetnik u Vladi FBiH Gordan Čahtarević. Nakon sjednice spomenuta dva javna službenika su tražila moje uklanjanje iz BH-Gasa. Da prevedem, da mi se uruči otkaz i raskine radni odnos jer oni tako zahtijevaju. Egzekutor bi trebao biti direktor. Ćutao sam danima i mislio da su javni dužnosnici pogriješili vrijeme dešavanja i da ovo nije bio kabinet ili sala OZNE ili Centralnog komiteta. Kad sam shvatio da su nam dašak ovih vremena donijeli u 2018. godinu, nije mi ništa drugo ostalo već da ispričam ono za šta sam "kriv".

Prije detaljnog opisa želim naglasiti:



Poštovani g. Radončić,



Sve što Vaš ministar radi, ja imam dokumentovano i sa imenima ljudi, hotela, ugovora, prijetnji itd. i spreman sam Vam sve prezentovati javno ili bez očiju javnosti. Istovremeno, istražnim organima i javnosti sam spreman sav kriminal i nagovaranje na kriminal opisati do u detalje, sa svim dokazima kao i otvorene prijetnje.

Prijetiti krivično je djelo, a nagovarati i tjerati da drugi počine kriminal je zločin, a metode su gore nego u Sj. Koreji. G. Radončiću, znam da ste mi u svom kabinetu govorili o ministru Džindiću na način, citiram: "Ona nesreća". Kako "ona nesreća" postade ozbiljan čovjek, nije mi jasno. Ako je zbog ruke u Vladi FBiH, onda ja pristajem da obje svoje ruke presječem i pošaljem vam jer ne želim da zbog odbijanja kriminala dobijem otkaz onih koji su sa obje zdrave ruke u kriminalu.



Jedna napomena za sve kojima se obraćam, g. Džindića znam od 2015. godine kada sam svojim znanjem u periodu od 10 mjeseci smanjio cijenu gasa za 40 posto, a ministar se slikao na naslovnici novina. Sve dokaze tj. mailove posjedujem čak i sa čestitkom člana NO što sam im pomogao u olakšanju života građana. Ministar o cijeni gasa ne zna ništa niti ga je to interesovalo osim slikanja.



1. "Kriv" sam jer nisam pristao na 1.000.000 eura i pasoš Italije. Nisam htio da uvedem novog privatnog trgovca gasom čime bih naudio Energoinvestu i BH-Gasu i njihovim zaposlenicima. Pozivam sve istražne organe da provjere koliko puta su u Sarajevu u 2016/17. godini bili predstavnici firme CGE (ime i prezime osobe ću sa zadovoljstvom reći) i u kojem hotelu su konačili. Nije zgoreg provjeriti i koliko su puta bili u Vladi FBiH tj. u čijim kancelarijama. Ovo prvi put govorim jer tek sada ima tonski zapis gdje ministar naglašava da ih je on doveo, pa da ne bude da izmišljam.



2. "Kriv" sam jer nisam shvatio da privatni investitor nudi da izgradi CNG postrojenje. BH-Gas na svom zemljištu već šest godina ima CNG postrojenje. Sada vidimo da je otvoreno CNG postrojenje u Zvorniku, na čiju li preporuku?



3. "Kriv" sam jer nisam kao ministar koji gleda kako nas Srbija i RS ucjenjuju i povećavaju nam troškove transporta sa šest miliona KM na 18 miliona KM i ograničavaju količine gasa. Budala sam koja se bori da ubijedim sve da će cijena gasa biti povećana ako ovo bude prihvaćeno, a onda politika, koja god bila na vlasti, odlučivati ili do 30 posto veća cijena gasa ili ključ u bravu BH-Gasa. Sve ima dokumentovano i obrazloženo.



4. "Kriv" sam jer nisam htio da pokrijem kriminal na izgradnji gasovoda Zenica - Travnik potpisivanjem sporazuma sa izvođačem radova. Preporuku za pregovore nam je isporučio upravo ministar. Da ironija bude veća u ime ministra sam pisao zaključak za Vladu FBiH kojim se poziva tužilastvo da istraži svaki detalj izgradnje gasovoda, a ne da se mirim sa kompanijom koja tokom gradnje nije vodila građevinske knjige, gdje nema projekta izvedenog stanja, gdje se gasovod u prostoru traži uređajem za otkrivanje metala, kao i njegova dubina, gdje se kalibar ploča koja je oštećena zamijeni neoštećenom, gdje po dozvoli o gradnji trebaju biti dvije cijevi za optiku, a pod zemljom su tri...



5. "Kriv" sam što nisam sjedio kao ministar i ništa ne radio, pa i što bar moralnu podršku nisam pružao. Pokušavao sam da onemogućim dešavanja oko Rafinerije Brod, povećanja tarifa kroz Srbiju i RS, organizovali pres-konferencije i objašnjavali šta će se desiti, istraživali šta će se desiti ako 2019. Gazprom obustavi transport gasa preko Ukrajine itd. Za to vrijeme Vaš ministar ni na telefon nije htio da se javi, a o njegovoj pomoći ni sanjati nismo smjeli (molili, pozivali, objašnjavali...). Svi dokumenti za ovo postoje. Posebno pogledati dokument iz 4. mjeseca 2017. godine.



6. "Kriv" sam što nisam pripremio povećanje cijene gasa za novu godinu pa da nas ministar brani od povećanja cijena gasa. Nikad nisam lagao javnost i politiku kao Vaš ministar koji Vam je prodao priču o poskupljenju gasa pa ste branili narod od nečega za šta nije ni bilo zahtjeva, ovakav dokument niti je sastavljen niti odaslan u periodu prije i poslije Vaše novogodišnje pres-konferencije.



7. "Kriv" sam što nisam shvatio ministra da pismo podrške USAID-u za Južnu interkonekciju treba pisati mjesecima i opstruirati dobiveni grant od 250.000 eura. Osigurali smo prvo 140.000 eura, a onda 250.000 eura granta za Južnu interkonekciju (interkonekcija sa Hrvatskom), a sada bih trebao govoriti da je to osigurao ministar koji nikad svoje cijenjeno vrijeme nije želio posvetiti ovom životnom projektu.



8. "Kriv" sam jer ne razumijem da potraživanje od Birača od 26 miliona KM treba prodati za dva miliona KM.

Posebno interesantan u ovoj priči je g. Čahtarević jer i on traži da se ja uklonim. Čovjeka vidio četiri puta u životu, sve ukupno dva sata. Otkud on u priči o uklanjanju?



On Vam je osoba koja sa jednim novinarom brani neodbranjivo, a to je kriminal na dijeljenju mita tadašnjih vlasnika Birača. Oni bi da odbrane čovjeka koji sa 180 bodova, Visoka škola u Banjoj Luci, postane direktor pet mjeseci nakon izlaska iz školskih klupa. Nekad se prvo morao završiti pripravnički staž, a sada u 50 i nekoj godini čim izađeš iz klupe postaneš direktor na mjestu gdje se traži fakultet. On Vam je osoba koja bi htjela da svi nevini odgovaraju, a samo ne oni koji su gradili gasovod Zenica - Travnik tj. iznajmljivali ljude na gradnji gasovoda i dizali ruke za anekse na ugovor o izgradnji gasovoda. Teško da mu ja mogu biti drug kada mu prijatelji izjave daju, a sve se pretvori u paniku, pa bi onda koristili i metode CK. Da li u BH-Gasu ili Vladi FBiH trebaju biti "moralne vertikale" ljudi koji potpišu ugovor o radu sa svojom kćerkom ili zaposle rođaka, pa taj rođak sa pozicije nekakvog sindikata treba da truje Vladu FBiH lažima. Puno ovdje rodbine ima, a sve od "moralnih vertikala" zaposleno bez konkursa.



Ja znam da Vi g. Radončiću ništa nemate sa gore opisanim, ali ako koriste toranj za hobotnicu, dužan sam Vam to priopćiti.



Kada prozivate za tal nekoga iz Sarajeva (ovo je ministar obradio da bi bio uvjerljiv), na zadnjoj pres-konferenciji, dužan sam odmah sebe prijaviti istražnim organima, što sada to i činim, da me istraže za "tal". Ako ga ne bude, dokazivog, ja Vas molim da se riješite hobotnice iz tornja (ime i prezime ću sa zadovoljstvom reći).



S poštovanjem,



Almir Bečarević



P.S. G. Radončić, molim Vas, nemojte me na naslovnicu Avaza ili koju stranicu iza jer ovo nije protiv Vas već protiv OZNE i CK koji su vaskrsnuli unutar BH-Gasa. Svim istražnim medijima i organima stojim na raspolaganju da detaljno obrazložim namjere hobotnice i nasilnog produciranja otkaza jer neću u kriminal.

Ako je istina pogrešan metod življenja, onda me kaznite za "laži".



P.S.II Meni nije problem pričati i o zahtjevu da BH-Gas bude veš mašina ili kako se promijeni ime u već izabranom NO BH-Gasa ili kako platiti zemljište preko kojeg nikad gasovod nije prošao ili falsifikovanim bilansima ili kako ukrasti od građana Sarajeva 10.000.000 KM (dokumentovano, ali niko neće da reaguje i vrati građanima pokradeno) itd.


(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 17 Mar 2018, 18:46

RADONČIĆEVA BLISKOST S DODIKOM: „Sutra ću te malo napasti. Moram!“


"Razgovore između Milorada Dodika i Fahrudina Radončića sam lično slušao prilikom vožnje Fahrudina Radončića u proteklom periodu. Iako je u svom Avazu pisao i govorio protiv Milorada Dodika i srpske politike, Radončić je iza kulisa bio veliki prijatelj Milorada Dodika, s kojim bi prije svakog napisanog teksta o njemu i srpskoj politiciostvarivao sa Dodikom telefonski kontakt, govoreći: „Sutra ću te malo napasti. Moram!“, piše Armin Cibra, dugogodišnji šef obezbjeđenja Fahrudina Radončića, u svojoj knjizii pod nazivom ''Fahrudin Radončić, mafijaš u podzemlju Balkana".

"Radončić se također konsultirao sa Miloradom Dodikom oko njihovih izjava za pojedine medije, kako ne bi u velikoj mjeri ugrozili jedan drugoga, odnosno kako ne bi Bošnjaci kao i Srbi na drugoj strani posumnjali u njihovu bliskost i dogovor oko svega. Prosto rečeno, njih dvojica su pravili vještačke sukobe između sebe, kojima su svoje glasače vodili u pravcu koji odgovara njihovim političkim ambicijama.

Tajne šetnje i susreti na bazenu

Milorad Dodik je više puta dolazio u posjetu Fahrudinu Radončiću u hotel „Radon Plaza“, gdje je u njegovom kabinetu održao više sastanaka s njim, ali i sa tadašnjim bosanskohercegovačkim političarima, kao što su Haris Silajdžić, Sulejman Tihić i ostali, a to je bilo nekada 2007. i 2008. godine, gdje je Radončić bio domaćin tog sastanka.

Isto tako, vozio sam Radončića u Banja Luku na sastanke sa Miloradom Dodikom, koji su održavani u zgradi Vlade RS-a, kao i na privatnom imanju Milorada Dodika, gdje je Radončić, u više navrata, imao cjelodnevne sastanke sa Dodikom.

Na Dodikovom imanju Fahrudin Radončić i Milorad Dodik su dugo šetali i boravili u Dodikovom vanjskom bazenu. Bili su uglavnom sami.

Takvih susreta na Dodikovom imanju bilo je više od 50, za vrijeme dok sam bio pratilac i vozač Radončićev.
Fahrudin Radončić se sa Miloradom Dodikom također sastajao u Banjoj Luci, u hotelu „Bosna“, gdje sam ga ja također vozio, kao i na veće manifestacije u Banjoj Luci, na koje je Radončić bio pozvan od strane Milorada Dodika, kao i ostali političari i drugi ljudi iz diplomatskog, društvenog i političkog kora.
Radončić je više puta u mom prisustvu govorio da se sa Dodikom može dogovoriti oko svega, ali da Dodik neće niskim da postiže dogovor nego s njim – Radončićem. Tada sam shvatio da Dodik i Radončić imaju iste ciljeve i političke projekte a da se razlikuju samo u nazivu svojih stranaka. U njihovim razgovorima Radončić je uvijek grdio i kritikovao bošnjačke predstavnike vlasti kao što su rahmetli Sulejman Tihić (predsjednik SDA), Haris Silajdžić (predsjednik S BiH) i bošnjačke članove Predsjedništva BiH – Aliju i Bakira Izetbegovića.

Ove bošnjačke političare u razgovorima sa Dodikom Radončić je na razne načine potcjenjivao, omalovažavao, ismijavao, podrugljivo komentirao, što je Dodiku očito odgovaralo. Izgledalo mi je da su Radončić i Dodik iz istih razloga mrzitelji bošnjačkih političara, što s druge strane nije bilo tako, odnosno nikada nisam čuo da Radončić ismijava srpske političare, niti bilo koga iz vlasti RS-a, iz razloga što mu Dodik nije davao povoda i što je Radončić znao da bi mu to bio minus kod Dodika. Slušao sam, vozeći Radončića, da Radončić nametljivo kritikuje bošnjačke političare, upravo zato da bi udovoljio Dodikovim očekivanjima.

S Draganom Čovićem “ROMANSI”

"Skoro na isti način kao i sa Miloradom Dodikom, Fahrudin Radončić je imao više sastanaka sa Draganom Čovićem, na koje sam ga vozio i koji su uglavnom održavani u Mostaru u vinoteci „Romansa“, na izlazu iz Mostara, gdje je ponekad prisustvovao i Milorad Dodik.

Sastanci između Čovića i Radončića održavani su također u hotelu „Ero“, u Mostaru, kao i u prostorijama HDZ-a, na čijem čelu je Dragan Čović, kao i u Radončićevom kabinetu u Sarajevu i restoranu „4 sobe gospođe Safije“, gdje je Čović više puta dolazio. Većinom, ovi sastanci nisu publikovani u javnosti, jer su to bili njihovi zatvoreni politički susreti", piše Armin Cibra, dugogodišnji šef obezbjeđenja Fahrudina Radončića.


(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2018, 19:40

Fahro ispoštovao moratorij na zapošljavanje u institucijama, skupa sa uzepeovcima


FEDERALNO MINSTARSTVO FINANSIJA

Tanja Baličevac, stručni saradnik za odobrenja priređivanja igara na sreću i nagradnih igara
Ivana Brkić, stručni saradnik za vođenje baze podataka i izvještavanje
Enida Ciljević, stručni saradnik za pravne poslove
Dino Čerkez, stručni saradnik za vanjski dug
Ivan Ćubela, stručni saradnik za statistička istraživanja i anlizu
Meri Dubreta, stručni saradnik za računovodstvo
Almira Ibišević, stručni saradnik za izvršenje budžeta
Elmana Kolasović, stručni saradnik za zaduživanje
Monja Ljepava, stručni saradnik za metodologiju i koordinaciju finasnijskog upravljanja i kontrole
Mirjana Matić, stručni savjetnik za makroekonosmka pitanja
Maja Vanjek, stručni saradnik za bankarski sektor, mikrokreditne oprganizacije i lizing društva
Ivana Vrančić, stručni saradnik za pravne i analitičke poslove
Sead Čaršimamović, stručni saradnik za unutrašnji dug
Irena Sulić, stručni saradnik za pravne poslove


FEDERALNO MINISTARSTVO RADA I SOCIJALNE POLITIKE

Ernis Imamović, pomoćnik ministra u Sektoru za rad i zapošljavanje
Saida Kastrat, šef Kabineta ministra
Admira Behlulović, stručni saradnik za pravne, analitičke poslove
Indira Dujmović, stručni saradnik z aprovođenje PIO
Namik Muratović, stručni saradnik za analitičke poslove
Nermin Džino, stručni saradnik u oblasti rada, sigurnosti i zdravlja na radu
Lejla Mujkić, stručni saradnik za socijalnu inkluziju
Jasmin Sarvan, stručni saradnik za poslove planiranja i izvršenja budžeta
Danijaela Vuleta Trnčić, stručni savjetnik za praćenje ekonomsko - finansijskih stanja u PIO
Ema Gec, stručni saradnik za računovodstveno – finasnijske poslove
Kenan Spahić, pomoćnik ministra u sektoru za penzijsko i invlaidsko osiguranje


FEDERALNO MINISTARSTVO ENERGIJE, RUDARSTVA I INDUSTRIJE

Jasmin Poturović, rukovodilac federalne upravne organizacije u sastavu Ministarstva
Danijaela Vuleta Trnčić, stručni savjetnik – interni revizor
Tihomir Kožul, stručni saradnik za mjeriteljstvo u Centru za verifikaciju i nadzor mjerila
Amir Halilčević, pomoćnik mnistra u Sektoru rudarstva
Jasna Vegar, stručni saradnik prevodilac u Kabinetu ministra
Alen Baraković, stručni savjetnik za podzemnu i površinsku eksploataciju uglja
Sanjin Habul, viši stručni saradnik za elektroenergiju u Odsjeku za elektroenergiju


FEDERALNO MINISTARSTVO OKOLIŠA I TURIZMA

Stjepan Matić, pomoćnik ministra, okolišne dozvole
Mirsad Ibrović, pomoćnik ministra u s3ektoru za upravljanje otpadom realizaciju planova i pripremu strateških projekata
Fadila Muftić, stručni saradnik za otpadne vode i njihov tretman
Admir Karović, stručni saradnik za implementaciju strategija
Selma Crnovšanin, viši stručni saradnik za okolišne dozvole
Andrea Bevanda Hrvo, stručni savjetnik za zaštićena područja prirode


FEDERALNO MINISTARSTVO TRGOVINE

Darko Basić, stručni saradnik za zaštitu potrošača u službi za zaštitu potrošača
Lejla Bajgorić, viši stručni saradnik za pravne poslove u Sektoru za vanjsku trgovinu
Adrijana Prskalo, stručni savjetnik za opće i pravne psolove
Merima Maslo, pomoćnik ministra u Sektroru za cijene i analizu tržišta
Amra Vučijak, pomoćnik ministra za unutrašnju trgovinu




FEDERALNO MINISTARSTVO ZDRAVSTVA

Ljiljana Pavlović , Stručni savjetnik za evropske integracije
Marija Brkan, Stručni savjetnik za finasijsko-računovodstvene poslove
Goran Milić, Stručni sardnik za analizu u oblasti zdravstva
Dženita Hukić, Stručni savjetnik za razvoj monitoringa i evalucij


FEDERALNO MINSTARSTVO PROMETA I KOMUNIKACIJA

Tomislav Bojić, Stručni savjetnik za zaštitu cesta
Tomislav Stapić, stručni saradnik za avioprijevoznike
Goran Buhač, stručni savjetnik za autoceste i brze ceste
Goran Marušić, stručni savjdetnik za cestovni putnički promet


FEDERALNO MINISTARSTVO KULTURE I SPROTA

Adnan Bektić, stručni saradnik za sportsku rekreaciju, školski i univerzitetski sport


FEDERALNO MINISTARSTVO PROSTORNOG UREĐENJA

1.Irena Ivanović, Stručni saradnik za realizaciju budžeta
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by KOMESAR » 21 Mar 2018, 20:19

Krokodil Behko wrote: 21 Mar 2018, 19:40 Fahro ispoštovao moratorij na zapošljavanje u institucijama, skupa sa uzepeovcima


FEDERALNO MINSTARSTVO FINANSIJA

Tanja Baličevac, stručni saradnik za odobrenja priređivanja igara na sreću i nagradnih igara
Ivana Brkić, stručni saradnik za vođenje baze podataka i izvještavanje
Enida Ciljević, stručni saradnik za pravne poslove
Dino Čerkez, stručni saradnik za vanjski dug
Ivan Ćubela, stručni saradnik za statistička istraživanja i anlizu
Meri Dubreta, stručni saradnik za računovodstvo
Almira Ibišević, stručni saradnik za izvršenje budžeta
Elmana Kolasović, stručni saradnik za zaduživanje
Monja Ljepava, stručni saradnik za metodologiju i koordinaciju finasnijskog upravljanja i kontrole
Mirjana Matić, stručni savjetnik za makroekonosmka pitanja
Maja Vanjek, stručni saradnik za bankarski sektor, mikrokreditne oprganizacije i lizing društva
Ivana Vrančić, stručni saradnik za pravne i analitičke poslove
Sead Čaršimamović, stručni saradnik za unutrašnji dug
Irena Sulić, stručni saradnik za pravne poslove


FEDERALNO MINISTARSTVO RADA I SOCIJALNE POLITIKE

Ernis Imamović, pomoćnik ministra u Sektoru za rad i zapošljavanje
Saida Kastrat, šef Kabineta ministra
Admira Behlulović, stručni saradnik za pravne, analitičke poslove
Indira Dujmović, stručni saradnik z aprovođenje PIO
Namik Muratović, stručni saradnik za analitičke poslove
Nermin Džino, stručni saradnik u oblasti rada, sigurnosti i zdravlja na radu
Lejla Mujkić, stručni saradnik za socijalnu inkluziju
Jasmin Sarvan, stručni saradnik za poslove planiranja i izvršenja budžeta
Danijaela Vuleta Trnčić, stručni savjetnik za praćenje ekonomsko - finansijskih stanja u PIO
Ema Gec, stručni saradnik za računovodstveno – finasnijske poslove
Kenan Spahić, pomoćnik ministra u sektoru za penzijsko i invlaidsko osiguranje


FEDERALNO MINISTARSTVO ENERGIJE, RUDARSTVA I INDUSTRIJE

Jasmin Poturović, rukovodilac federalne upravne organizacije u sastavu Ministarstva
Danijaela Vuleta Trnčić, stručni savjetnik – interni revizor
Tihomir Kožul, stručni saradnik za mjeriteljstvo u Centru za verifikaciju i nadzor mjerila
Amir Halilčević, pomoćnik mnistra u Sektoru rudarstva
Jasna Vegar, stručni saradnik prevodilac u Kabinetu ministra
Alen Baraković, stručni savjetnik za podzemnu i površinsku eksploataciju uglja
Sanjin Habul, viši stručni saradnik za elektroenergiju u Odsjeku za elektroenergiju


FEDERALNO MINISTARSTVO OKOLIŠA I TURIZMA

Stjepan Matić, pomoćnik ministra, okolišne dozvole
Mirsad Ibrović, pomoćnik ministra u s3ektoru za upravljanje otpadom realizaciju planova i pripremu strateških projekata
Fadila Muftić, stručni saradnik za otpadne vode i njihov tretman
Admir Karović, stručni saradnik za implementaciju strategija
Selma Crnovšanin, viši stručni saradnik za okolišne dozvole
Andrea Bevanda Hrvo, stručni savjetnik za zaštićena područja prirode


FEDERALNO MINISTARSTVO TRGOVINE

Darko Basić, stručni saradnik za zaštitu potrošača u službi za zaštitu potrošača
Lejla Bajgorić, viši stručni saradnik za pravne poslove u Sektoru za vanjsku trgovinu
Adrijana Prskalo, stručni savjetnik za opće i pravne psolove
Merima Maslo, pomoćnik ministra u Sektroru za cijene i analizu tržišta
Amra Vučijak, pomoćnik ministra za unutrašnju trgovinu




FEDERALNO MINISTARSTVO ZDRAVSTVA

Ljiljana Pavlović , Stručni savjetnik za evropske integracije
Marija Brkan, Stručni savjetnik za finasijsko-računovodstvene poslove
Goran Milić, Stručni sardnik za analizu u oblasti zdravstva
Dženita Hukić, Stručni savjetnik za razvoj monitoringa i evalucij


FEDERALNO MINSTARSTVO PROMETA I KOMUNIKACIJA

Tomislav Bojić, Stručni savjetnik za zaštitu cesta
Tomislav Stapić, stručni saradnik za avioprijevoznike
Goran Buhač, stručni savjetnik za autoceste i brze ceste
Goran Marušić, stručni savjdetnik za cestovni putnički promet


FEDERALNO MINISTARSTVO KULTURE I SPROTA

Adnan Bektić, stručni saradnik za sportsku rekreaciju, školski i univerzitetski sport


FEDERALNO MINISTARSTVO PROSTORNOG UREĐENJA

1.Irena Ivanović, Stručni saradnik za realizaciju budžeta
SDA je u nase sudbine uvukla SBB,zlo gore i od njih samih..
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Mutevelija » 21 Mar 2018, 20:26

Ja tek sad skonto da je SBB savez za bolju budućnost :grana :lupa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by gaga » 21 Mar 2018, 21:42

Veceg supka od Franje Radoncice dunjaluk nije vidio.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 27 May 2018, 09:59

Fahro se neće kandidovati :jok
Nakon što je analitičarka Ivana Marić to objavila i navela kako je odustao, zbog pada rejtinga, Avaz bljuje vatru po njoj, umjesto da je demantuju na jednostavan način - da se Fahro zaista kandiduje :cudi
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Veca » 27 May 2018, 15:54

...nece se on kandidovat', zato sto je snajka ispala iz igre! ;) ...inace, bi sigurno!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by KOMESAR » 27 May 2018, 20:56

gaga wrote: 21 Mar 2018, 21:42 Veceg supka od Franje Radoncice dunjaluk nije vidio.
Zar tako na ortaka u zlu!?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2128 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Laser » 01 Jun 2018, 00:30

Šćepo se neće kandidovati.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2018, 18:12

Žiku Fahrinog Mini Morisa :plavi
Paraniok je udario trostruki blind. I šta mu ono visi iz kola?


Image
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Pasaga » 04 Jun 2018, 18:24

ono mi lici na vjevericu ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Mutevelija » 04 Jun 2018, 22:24

Šalić Sebijin :)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by KOMESAR » 07 Jun 2018, 03:02

Baš je velikodušan.(7.000 za odbranu od turaka)

A, slagao nas je da neće ulaziti u koaliciju sa nacionalistima, i da je napravio javni ugovor sa narodom ukoliko ne bude ispoštovao svoja predizborna obećanja, a on i sbb-e ne samo da ih nije ispoštovao nego nas iz dana u dan laže, i u dogovorima je sa nacionalistima već dva mandata nakon opštih izbora, i jedan mandat nakon lokalnih izbora gdje je zajedno sa sda ušao kao koalicioni partner u izbore.
Takve laži i prevare se ne opraštaju.
Misli da nas može kupiti sa 7.000 KM-ova, a na nama ušao u vlast i na stranku i svoj uhljebljeni kadar stotine miliona uzima iz budžetskih sredstava, a indirektno sa nacionalistima više milijardi konvertibilnih maraka.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests