Srebrenica - genocid

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2012, 16:05

Eto Nurudine, ispalo je da si ti autor teme.
Tako se trefilo. Prvi samostalan post u odnosu na "norvesko vidjenje".
Mozes ga urediti ako mislis, da treba izgledati drugacije.
Eto. Ubuduce, nema novih tema o Srebrenici. Imamo dvije i to je dovoljno.
online

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 04 Apr 2012, 17:01

ocekujte novi Genocid nad Bosnjacima! zlocinac draza mihajlovic rehabilitovan u srbiji sto znaci i na pola Bosne


U svom izveštaju od 14. februara 1943. godine komandant limsko–sandžačkog četničkog odreda, major Pavle Đurišić, piše Draži Mihailoviću sledeće:

“…Sva muslimanska sela u pomenuta tri sreza (Foča, Čajniče i Pljevlja) su spaljena, tako da nijedan njihov dom nije ostao čitav… Za vreme operacija pristupilo se potpunom uništavanju muslimanskog življa bez obzira na pol i godine starosti… Naše ukupne žrtve su 22 mrtva, od kojih dva nesretnim slučajem… Kod muslimana 1.200 boraca i do 8.000 ostalih žrtava: žena, staraca i dece…”


Image

http://balkans.aljazeera.net/blog-yayin ... -sve-zrtve

zlocinci ,ubice Bosnjaka vec decenijama nalaze svoju inspiraciju u guslama,opancima i njegosu-crnogorskom fasisti koji je slavio pokolj nad Bosnjacima - muslimanima u crnoj gori a sto smo mi na zalost za vrijeme jugoslavije morali da citamo kao obaveznu lektiru uz obavezno ucenje fasisticke proze napamet

" 'odza rice nad ravnim Cetinjem
zaudara zemlja Muhamedom"

[media]w0o8e-dSB-I[/media]
izbjeglicaizbezsmisla

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 04 Apr 2012, 17:13

srebrenica se desila poslije SFRJ ,poslije "bratsva i jedinstva" poslije drzave u kojoj se ipak osudjivao chetnicki zlocin.Zamislite sada kada je popularno biti chetnik i faliti se silovanjima muslimanki i pokoljem muslimanskih muskaraca i kada si kao takav zapravo "najveci " srpski junak poput ratka mladica,karadzica,srpskog adolfa,seselja i ostale fasisticke bratije...

bosnjaci ,budite sigurni da cete doziviti jos jedan genocid jer pameti niste dosli!ako necete vi onda sigurno vasa djeca!

Pogledajte ovog smrada,pogledajte mu samo pricu!koje licemjerje!Kao mrzi zapad,a fali taj isti zapad kada je u pitanju Nobelova nagrada koju je ivo andric dobio iskljucivo zbog kritike islama i osmanske imperije koja je zapravo bila multi-kulturalno carstvo,ali to za krscansku europu u renesansi itekako nije bilo dobro...

pogledajte smrada,prodana dusa kojoj cas valja a cas nevalja taj mrski zapad koji je izmedju ostalog i nagradio ivu andrica svojom nagradom,amesa Selimovic iako mnogo bolji je ostao po strani jer je ipak pisao o nama bosnjacima otrgnutim od matice ukljestenim izmedju istoka i zapada...

[media]I-Fih1fUerY&feature=related[/media]
izbjeglicaizbezsmisla

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 04 Apr 2012, 19:30

novi genocid-pitanje vremena?
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 08 Apr 2012, 19:26

Pogledajte do sada neobjavljene fotografije proboja srebreničke kolone smrti

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Krokodil Behko on 09 Apr 2012, 10:09, edited 1 time in total.
Reason: off brisan ili prremješten
online

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by nezaboravna » 24 Apr 2012, 10:46

Naslovna strana » Vijesti » Iz minute u minutu » Karadžić pozvao Dodika da svjedoči: On može potvrditi da etničko čišćenje "nije planirano"
Njegovo svjedočenje "trebalo bi da pomogne", napisao je zločinac Karadžić

Ratni zločinac Radovan Karadžić pozvao je za svjedoka odbrane pred Haškim tribunalom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika. Njegovo svjedočenje "trebalo bi da pomogne" u dokazivanju teze kako "nije bilo" udruženog zločinačkog poduhvata od 1991. do 1995. sa ciljem da se protjeruju Bošnjaci.

Karadžić u pismu, koje je danas uputio predstavništvu manjeg bh. entiteta u Briselu, navodi da bi želio da se Dodik u junu sastane sa njegovim glavnim pravnim savjetnikom Piterom Robinsonom, objavljeno je u Haškom tribunalu.

"Želio bih da on sa Vama razgovara o mogućem svjedočenju u toku dokaznog postupka odbrane i da pomognete da utvrdim da 'nije bilo' udruženog zločinačkog poduhvata od 1991. do 1995. sa ciljem da se protjeraju muslimani sa područja pod kontrolom Republike Srpske, kako to tvrdi tužilaštvo", navodi Karadžić pismu.

Karadžić ističe da je Dodik, koji je tada imao značajnu funkciju kao predstavnik opozicije, naročito podoban za obezbjeđivanje dokaza o tome kako je vidio djelovanje paravojnih vlasti u tom periodu
E da znate da ce mu Dodik potvrdit,kako etnicko sve se to sami preseljavali ,cistili ubijali iseljavali sve sami :sok :sok a posebna je prica ko bi trebao svijedocit :zid i Dodik predsjednik genocidne :zid
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by nezaboravna » 29 Apr 2012, 09:16

:sok :pusi :pusi
Last edited by nezaboravna on 14 May 2012, 09:12, edited 2 times in total.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by nezaboravna » 14 May 2012, 09:06

Naslovna strana » Vijesti » Teme » Birački spisak mora na reviziju: Ko će dozvoliti da u Srebrenici glasaju Srbi iz Srbije s lažnim ličnim kartama
Mnogi su glasači na adresama bošnjačkih kuća u kojima su nekada stanovali, a koje su već odavno vraćene njihovim pravim vlasnicima, govori Malkić

Autor A. HADŽIĆ | Objavljeno 14.05.2012. u 06:16

Greške u zvaničnim dokumentima: Sporan rok važenja Birački spisak za Srebrenicu, sasvim je sigurno, morat će ići na reviziju. Osim registracije kriminalno sumnjivih osoba koje su svojevremeno lične dokumente vadile u Srebrenici, na spisku su mnogi koji su tokom ratnih dešavanja i jedan period nakon rata samo prošli kroz Srebrenicu.

Brutalna pljačka

- Prema podacima koje ja imam, blizu 2.000 birača koji to po zakonu ne mogu biti, nalazi se na biračkom spisku Srebrenice. Riječ je o klasičnim ilegalcima, ljudima koji su tokom rata došli u Srebrenicu, nastanili se u bošnjačkim kućama i nakon rata se odselili u druge gradove RS, a znatan broj i u Srbiju. Ti ljudi imaju lične karte izvađene u Srebrenici i tu dolaze da glasaju. Mnogi su na adresama bošnjačkih kuća u kojima su nekada stanovali, a koje su već odavno vraćene njihovim pravim vlasnicima - govori za "Avaz" Abdurahman Malkić, bivši načelnik općine Srebrenica i član Predsjedništva SBB BiH.

Jedan broj nelegalnih birača, saznajemo, još je prijavljen na adresama u takozvanim izbjegličkim barakama, svojevremeno smještenim u selima oko Srebrenice. No, stanovnici su prije nekoliko godina iseljeni, a barake demontirane i rashodovane.

U Srebrenici je još 2008. godine zabilježena brutalna izborna pljačka koju su izveli glasači dovezeni autobusima iz Srbije, a kojima su na dan izbora lokalne vlasti izdavale identifikacione dokumente s kojima su glasali.

Onima koji već nisu imali lične karte, izdavani su određeni obrasci kojima je nadležni državni organ garantirao da su njihovi donosioci, tobože, uvedeni u evidenciju ličnih karata. Riječ je o državljanima Srbije, koji, uglavnom, nemaju nikakve veze sa Srebrenicom, a najviše ih je bilo iz Ljubovije, Bajine Bašte, Čačka, Sremske Mitrovice, itd.

Plaćen dolazak

- Svega se moglo naći na tim dokumentima, između ostalog i milenijski rok trajanja ličnih karata koje su posjedovali. Tako je na dokumentu koji je izdat Milovanu Jovanoviću pisalo da mu lična karta važi do 4000. godine. Pojavio se i izvjesni Dragan Nikolić, rođen u Beogradu, s ličnom kartom izdatom 1996. godine u Srebrenici, u kojoj piše da stanuje u Potočarima, premda niko tamo nije znao ko je taj momak. Takvih je bilo nekoliko stotina koje smo samo letimičnim pregledom biračkog spiska pronašli - navodi Malkić.

Biračima koji su na izbore 2008. organiziranim prijevozom dovezeni iz Srbije, osim troškova puta, bile su plaćene i dnevnice od po 50 konvertibilnih maraka. Za to je, kažu, postojao poseban fond u koji je novac uložila grupa lokalnih tajkuna iz Podrinja.

Lobiraju za prijavljivanje u FBiH

Ovih dana vodi se živa aktivnost kako bi Srebreničani koji stanuju na području Srebrenice, a zbog poznatih problema sa zdravstvenom zaštitom imaju lične karte izvađene u Federaciji, svoje prebivalište administrativno prijavili tamo gdje i žive. Takvih je, tvrde upućeni, nekoliko hiljada. Ako se oni, kao i ostali koji su u Srebrenici nakon rata ostvarili određena prava, i budu prijavili u Srebrenici, porodice žrtava, kažu, nemaju razloga da strahuju za ishod oktobarskih izbora.

Očitovanje CIK-a

- Mi nemamo ništa protiv Srebreničana koji su se nekada odselili u Srbiju i legalno ostvarili dvojno državljanstvo, ali imamo protiv onih koji su u Srebrenici bili u prolazu i, bez obzira na to što žive u Srbiji ili nekom od gradova RS, redovno dolaze da glasaju u Srebrenici. Centralna izborna komisija morat će se očitovati o toj pojavi - navodi Malkić.
thumb.jpg
Citav jedan Narod da se unisti,sto nije metkom,nozem gladzu moze u miru zahvaljujuci domacim izdjanicima .Genocid se provodi i dalje :obrve :obrve :zid :zid :puca :puca :puca
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by mrki62 » 14 May 2012, 12:09

Citav jedan Narod da se unisti,sto nije metkom,nozem gladzu moze u miru zahvaljujuci domacim izdjanicima .Genocid se provodi i dalje
Eto, samo sam to citirao a pogotovo ono podvučeno je meni poznato svo vrijeme.
Svo vrijeme ja o tome i pišem i svo vrijeme umski branioci domaćih izdajnika mene zbog mojih natpisa ne podnose jer raja nikako, ama baš nikako nije spremna ne toliko prihvatiti , koliko čak i posumljati o mogućnosti da su naši izdajnici i te kako pripomogli u genocidu.
Helem nejse, mnogi nikad ni skontati neće jer apriori ne prihvataju tu opciju. :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by nezaboravna » 16 May 2012, 23:19

EMIR SULJAGIĆ Međunarodna zajednica mezarje u Potočarima pokušava predati Dodiku

Emir Suljagić SARAJEVO - Međunarodna zajednica, odnosno njeni predstavnici u našoj zemlji aktivno rade na tome da se ukloni i posljednja prepreka predaji mezarja u Potočarima u ruke političke partije i lidera koji u posljednje četiri godine vode kampanju poricanja genocida, piše Emir Suljagić u današnjem broju Oslobođenja.

"Ako nije eksplicitan, sasvim je sigurno da postoji prešutni sporazum, s punim saučesništvom predstavnika međunarodne zajednice i domaćih političkih aktera da Potočari treba da završe u rukama Milorada Dodika i SNSD-a.

S istom vrstom nezainteresovanosti s kojom su prije 17 godina gledali kako trupe Ratka Mladića razdvajaju muškarce i dječake od njihovih porodica da bi ih u toku narednih pet dana sistematski i organizovano strijeljali, predstavnici zemalja od uticaja u BiH, OHR-a i Evropske komisije danas posmatraju kako se preživjeli upuštaju u ono što smatraju izgubljenom borbom s očekivanim ishodom, kaže Suljagić.

Dodaje da u međuvremenu, i jedni i drugi u najmanju ruku podrivaju napore preživjelih da učine jedino što mogu, registruju se, odnosno prijave prebivalište u Srebrenici i pozovu svoje sugrađane iz Federacije BiH da 17 godina kasnije pokažu da Srebrenica ne može biti još jednom odgovornost samo i isključivo preživjelih; da lokalni izbori u Srebrenici nisu pitanje života u "lokalnoj zajednici" - broj sahranjenih u Potočarima je jednak broju onih koji stvarno žive u Srebrenici, vjerovatno i veći; i da je vrijeme da pokažemo da je Srebrenica pitanje koje se tiče svih nas.

Glas na lokalnim izborima u Federaciji BiH bit će protraćen; glas na izborima u Srebrenici znači sve. I uime preživjelih želim da pozovem sve one koji to mogu da se usprkos pokušajima eutanaziranja bilo kakve građanske inicijative za Srebrenicu - a tome sam i sam izložen svaki dan - registruju u Srebrenici i pokažu da su za razliku od naših izabranih predstavnika, građani Bosne i Hercegovine dorasli odgovornosti", navodi Suljagić
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by mrki62 » 17 May 2012, 07:37

"Ako nije eksplicitan, sasvim je sigurno da postoji prešutni sporazum, s punim saučesništvom predstavnika međunarodne zajednice i domaćih političkih aktera da Potočari treba da završe u rukama Milorada Dodika i SNSD-a.
Pa bez domaći političkih aktere, točnije onog što mu je mezar letio u nebo , ne bi ta ista Srebrenica ni bila u RS.
PS. to mnogima ne smeta al im zato smeta način mog pisanja.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Dust » 17 May 2012, 15:58

Darko Mladić, sin zločinca: Ponosan sam na očevu "ulogu" u ratu jer je radio "svoj posao"

Početkom suđenja za ratne zločine u BiH Ratku Mladiću, njegov sin Darko dao je intervju za ruski RT. U njemu je istaknuo kako je ponosan na svog oca.

Darko Mladić je rekao kako je njegov otac "samo pokušavao zaštititi zemlju tokom rata u BiH".
Međutim, optužbe protiv Mladića govore drugačije. Svjedoci govore drugačije, kao i brojne audio i video snimke.
- Mi se borimo za njegovu slobodu svim mogućim sredstvima. Optužbe protiv njega su vrlo teške i smatramo da su pogrešne, istaknuo je za RT Mladićev sin Darko.

- Mogu komentirati o svom ocu, jer ga poznajem. Kao što možete i zamisliti, s obzirom da ste medij, u ovom slučaju postoje dva Ratka Mladića, jedan je proizvod medija, što je daleko od Ratka Mladića kojeg ja poznajem, pojašnjava on.

- Tokom ovih 20 godina, mediji, pogotovo iz zemalja koje su bile na suprotnoj strani sukoba, pomažu provođenju rata protiv nas i još uvijek se drže svoje priče o genocidu 1992. godine, što je vremenski i prije početka rata u BiH. Pretpostavljam kako su te optužbe nastale još i prije početka rata, smatra Mladićev sin.

Suđenje Radovanu Karadžiću nije htio komentirati, iako se ono vodi paralelno sa suđenjem njegovom ocu.

- Ponosan sam na očevu ulogu u ratu u Bosni, ne zbog toga što mislim da je kriv za bilo što, već zato što je radio svoj posao u tom ratu. Glavni cilj tog rata bio je zaštititi naš narod od ponovnog izlaganja genocidu, rekao je Darko Mladić, referirajući se na događaje iz Drugog svjetskog rata.

- Ne mislim da je moj otac bio pijun u službi politike Srbije. On je vjerovatno bio svojevrstan alat, kojim se vršio pritisak na Srbiju, ali problemi Srbije se nisu riješili njegovim izručenjem. To je zapravo bila potpuno pogrešna dilema, rekao je Darko Mladić, prenosi u srijedu Dnevnik.hr.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 17 May 2012, 16:01

I takav je stav, na žalost, posljedica je nedovoljne informisanosti, javnosti
u Srbiji. Da im je neka vlast rekla: Halooo! pa to je genocid!,
vjerovatno Mladićev sin, ne bi ovako govorio, jer bi naišao na žestok
otpor najvećeg dijela Srba u Srbiji. Ovako, još će ispasti i veliki patriota.
online

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by nezaboravna » 01 Jun 2012, 09:43

Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić negira istinu i činjenice: U Srebrenici nije bilo genocida!
U Srebrenici je bio veliki zločin koji su počinili neki pripadnici srpskog naroda, koje treba kazniti

Autor Redakcija | Objavljeno 01.06.2012. u 09:26

Tomislav Nikolić Predsednik Srbije Tomislav Nikolić kazao je u intervjuu televiziji Crne Gore, između ostalog, da se zalaže za dobre odnose sa svima u regionu i da nikada neće priznati nezavisnost Kosova, čak ni po cijenu odustajanja od evropskog puta Srbije.

On se osvrnuo i na poziv muftije Muamera Zukorlića da posjeti Srebrenicu i "osudi genocid", rekavši da tako nešto, najverovatnije, neće uraditi, te da je genocid teško dokaziv na sudu, dodavši da u Srebrenici nije bilo genocida.

- Ako je predsjednik Srbije Boris Tadić bio u Srebrenici i osudio zločin, ako je Skupština Srbije osudila zločin u Srebrenici, zašto bih ja to pitanje stalno podgrijavao", naveo je on.

Nikolić je dodao da je genocid teško dokaziv na sudu.

- U Srebrenici nije bilo genocida. U Srebrenici je bio veliki zločin koji su počinili neki pripadnici srpskog naroda, koje treba pronaći, izvesti pred sud i kazniti", kazao je Nikolić.

Na pitanje kakav je njegov odnos prema Vojislavu Šešelju, on je kazao da uopšte ne pominje lidera radikala.

"On se ogriješio o mene i izgovorio mnogo loših riječi o meni. Vrijeđao me je kako je god mogao, a ja sam samo ćutao. Ja sam podnio sve. Danas, ja sam predsjednik Srbije, a njegova stranka je ispod cenzusa", kazao je Nikolić.


:bua :bua :bua
thumb.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by mrki62 » 01 Jun 2012, 13:00

Nikolić je dodao da je genocid teško dokaziv na sudu.
Poštena izjava .
Sasvim realno govori , jer svo vrijeme Bošnjačke vlasti to olako shvataju pa čak i kad se je išlo na sud, je Bošnjačka vlast poslala u ime stradalnika i u ime BiH jednog jedinog advokata - umjesto čitav advokatski tim .
Jasno je meni da će se mnogi pozabaviti mojim postom a ne sa tim činjenicama - koje sam naveo.
Pogotovo je teško narodu prihvaiti činjenicu da je to sve dogovor - iza zatvorenih vrata.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Bahra » 01 Jun 2012, 13:05

Hajd ispravi me ako grijesm, ali zar nije dokazano i prihvaceno da je u Sreberenici pocinjen genocid?
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by mrki62 » 01 Jun 2012, 13:15

butterfly wrote:Hajd ispravi me ako grijesm, ali zar nije dokazano i prihvaceno da je u Sreberenici pocinjen genocid?
Ideš ulicom , vidiš pregaženu mačku i dokazano je da je mačka pregažena,.......... ko ju je pregazio ?
Da bolje shvatiš , za genocid treba neko odgovarati i materialno a ne tobože pohvatati par ljudi , odvesti ih u hotelski smještaj i omogućiti im nadstandardni život - kojeg bi velika većina ljudi iz BiH objeručki prihvatili.
Šta ti misliš kako je njima u Hagu ?
Tito je znao od Nijemaca pokasirati odštetu i mnogi su koristili odštete na više načina, čak i dan danas neki dobivaju boračke mirovine a šta i kako je u vezi kvazi dokazanog genocida u zadnjem ratu ?
Pojeo vuk magarca - na žalost.
Političari su se dogovorili kakvu će utakmicu igrati i svo vrijeme se plasiraju vijesti mržnje a odštete niodkud.
Primjer ti je nana Fata, skontaj kad je bio Dejton a kad se je ona vratila na svoju grudu - koliko godina od Dejtona, a političari nikako nisu očekivali da se bilo ko vrati na srpsku zemlju , pa tako i nana Fata i otud Crkva u njenom dvorištu.
PS. greška je što se svo vrijeme krivi počinioc a nikako i nikada i oni što su se s njima svo vrijeme iza zatvorenih vrata dogovarali i pokazivali pred kamerama.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Bahra » 01 Jun 2012, 13:21

Cinjenica je da je genocid u Sreberenici dokazan,i da se on desio.
E sad po tvom shvatanju je jadna Srbija izvukla deblji kraj da odgovara za to, vec treba i pojedini iz BiH. To se nikada nece desiti svidjalo se to tebi ili ne, bili oni krivi ili ne. Mislim da se u svemu ovome jako puno drzis knjige od sina S.Halilovica (procitala sam je i ja nekada davno).
Opet ti ponavljam da je cinjenica da se genocid desio, da su ljudi pobijeni i da Srbija i srpski narod (sa pravom) snosi tu krivicu.
U svemu ovome ponovicu samo rijeci moga druga koji je u Srebrenici izgubio oca,majku i brata.
"Blago vama kad imate izbor da raspravljate da li se desio genocid ili ne, jer ja taj izbor nemam ja ZNAM"
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by mrki62 » 01 Jun 2012, 13:45

butterfly wrote:Cinjenica je da je genocid u Sreberenici dokazan,i da se on desio.
E sad po tvom shvatanju je jadna Srbija izvukla deblji kraj da odgovara za to, vec treba i pojedini iz BiH. To se nikada nece desiti svidjalo se to tebi ili ne, bili oni krivi ili ne. Mislim da se u svemu ovome jako puno drzis knjige od sina S.Halilovica (procitala sam je i ja nekada davno).
Opet ti ponavljam da je cinjenica da se genocid desio, da su ljudi pobijeni i da Srbija i srpski narod (sa pravom) snosi tu krivicu.
U svemu ovome ponovicu samo rijeci moga druga koji je u Srebrenici izgubio oca,majku i brata.
"Blago vama kad imate izbor da raspravljate da li se desio genocid ili ne, jer ja taj izbor nemam ja ZNAM"
Desio se JESTE al niko ne odgovara !
Lijepo sam ti opisao al ti uporno želiš meni dokazati da se je desio genocid.
Nije sporno jel se desio il nije , sporno je ono što sam ti opisao a ti ne shvataš!
Sporno je to da Srbi ne prihvataju da se je desio genocid al zato Bošnjačka vlast PRIHVATA srpsku verziju jer da ne prihvataju , oni bi išli u tužbu.
E sad , Sefer, Seferov sin il bilo ko, to ne mijenja stanje.
Stanje će se moći promijeniti tek tada kad naš narod prvo počne mrziti SVOJE vođe , pa tek onda ostale.
Ane svo vrijeme , sve ove godine se priča i dokazuje kako se je desio genocid a niko ne odgovara.
Da bi se pravnomoćno desio genocid, mora se znati ko je naručio i ko je izvšio genocid je za taj genocid se plaća ODŠTETA i samim tim se mijenja i hapsi čitava vladajuća garnitura al nisu to mogli uraditi , jer bi onda morao ići i Alija,Ganić, Silajdžić , Tuđman, Šušak, Boban, Karadžić , Slobo, Plavšićka, Bulatović, Koljević i mnogi drugi.
Pa majku mu , svo vrijeme se štite upravo političari i narod štiti političare na račun žrtava i države.
Evo, ja tebe ovdje pozivam i to javno, haj napiši ko yebe Aliju i ostale političare u ime naroda i u ime žrtava.
Eto, da vidimo jel možeš!?
Da vidimo ko je više vrijedan il narod i žrtve il pomenuti političari.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Harmony
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 106
Joined: 30 May 2012, 23:28
Location: INKOGNITO SAM
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Harmony » 01 Jun 2012, 13:48

pomirljivost boshnjaka ,i blago ponasanje ,prema krvnicima ,je dalo vjetar u ledja,zlochincima da seru po zrtvama
KIBIDABI

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests