BiH na putu u EU i NATO

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Nemamo
29
48%
Imamo ali je lošija
10
17%
I nije nešto ta EU
13
22%
Ne znam
1
2%
Glasam za Afriku
7
12%
 
Total votes: 60

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Socrates » 22 Dec 2018, 21:27

Pa nemaju oni tu nekih opcija. :cudi

Rus zbog Kosova neće ratovati, a Amer hoće. Politika Rusije, ma koliko se činila nasumična, ipak mora slijediti neke principe racionalnosti. :hm

Ostaje im, dakle, jedino da naplate gubitak Kosova.
. . . . . . . . .

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Podrinjac » 22 Dec 2018, 21:32

Chloe wrote: 22 Dec 2018, 21:21
Podrinjac wrote: 22 Dec 2018, 21:04 Bit će Bosne, ali kakva će biti?
To je tema, a ne postojanost iste države.
Kakvi budemo mi. Takva će biti Bosna.

A postojanje je još uvijek upitno, načepita je ona i ovakva nikakva....
E to si dobro rekla...
Kakvi budemo mi, takva će nam i država biti.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Chloe » 22 Dec 2018, 21:34

Socrates wrote: 22 Dec 2018, 21:04 Rješenje je vrlo jasno normalnom čovjeku. Pitanje je da li je iko odgovoran normalan dole.

Svejedno, Ameri su dosad rješavali probleme Crne Gore i Makedonije. Ako Trump završi svoje predsjednikovanje brzo, ostalo je da se rijesi ovo ostalo i da se razgraničenje interesa velikih sila preseli do Ukrajine.

Zato su Bosna i Srbija vazne. Ne može nijedan srpski lider previše dugo da održava ovu situaciju. Morace da se pomire sa gubitkom Kosova, zbog kojeg Ameri bi ratovali, i sa cjelovitom Bosnom, zbog koje Ameri u budućnosti mogu odlučiti da ratuju.

Normalno, za to treba mala promjena kursa i pro-bosanskih snaga, pogotovo bošnjačke elite.
Koje su po tebi promjene prioritetno neophodne kod bošnjačke strane?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

telegraf
Na probnom
Na probnom
Posts: 11
Joined: 22 Dec 2018, 19:26
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by telegraf » 22 Dec 2018, 21:40

Neko napisa da nismo mi jedini krivi za ovakvu situaciju . Ja kažem da jesmo jer nismo pomeli ispred svog dvorišta . Šta nas je spriječilo da u sredinama gdje žive Bošnjaci napravimo sebi malu Svicarsku, ništa imali smo donacija imali smo prijatelja u čitavom svijetu , ali na vlast dodjose najpokvareniji , najkorumpiraniji koji su oslabili nas kao narod na način da se svak zajebaje s nama .
Da smo mi jaki kao narod , druga bi se ovdje priča vodila

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Socrates » 22 Dec 2018, 21:41

Chloe, rekao je gore Podrinjac sve. Ne može se biti nikakav previse blizak prijatelj sa diktatorom kao sto je Erdogan.

Ne mora se, naravno, biti ni neprijatelj sa Erdoganom. :cudi Zar je toliko teško biti diplomata?

Pogotovo Erdogana ne treba dovoditi u Sarajevo da drzi miting svoje stranke i spominjati Boga na tom stupidnom mitingu.

Kosovari su otvoreno rekli Erdoganu da ne sanja o nekom uticaju na Kosovu. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Fuddo » 22 Dec 2018, 21:43

Chloe wrote: 22 Dec 2018, 21:34
Socrates wrote: 22 Dec 2018, 21:04 Rješenje je vrlo jasno normalnom čovjeku. Pitanje je da li je iko odgovoran normalan dole.

Svejedno, Ameri su dosad rješavali probleme Crne Gore i Makedonije. Ako Trump završi svoje predsjednikovanje brzo, ostalo je da se rijesi ovo ostalo i da se razgraničenje interesa velikih sila preseli do Ukrajine.

Zato su Bosna i Srbija vazne. Ne može nijedan srpski lider previše dugo da održava ovu situaciju. Morace da se pomire sa gubitkom Kosova, zbog kojeg Ameri bi ratovali, i sa cjelovitom Bosnom, zbog koje Ameri u budućnosti mogu odlučiti da ratuju.

Normalno, za to treba mala promjena kursa i pro-bosanskih snaga, pogotovo bošnjačke elite.
Koje su po tebi promjene prioritetno neophodne kod bošnjačke strane?
Razbijanje “halke”, nepotizma na svakom koraku, slanje najpametnijih da se usavrsavaju na harvardu, oxfordu, sorboni, tamo upoznaju ljude koji ce danas sutra biti oni koji ce se pitati kako ce svijet izgledati.
Rascistiti neke osnovne stvari sa sobom, pa onda i sa komsijama.
Dozvolite da se obratimo

telegraf
Na probnom
Na probnom
Posts: 11
Joined: 22 Dec 2018, 19:26
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by telegraf » 22 Dec 2018, 21:43

I ta priča ne može Bosna nestati , kad postoji 1000 godina mi je smiješna , ko da smo mi sveta zemlja zaštićena od strane Boga
Ja samo govorim činjenice , nisam sanjar , koji sam sebe laže

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2018, 21:45

Udio bošnjačke djece u osnovnim školama, tekuća godina 57%
Udio bošnjačkih prvačića 57 %
Udio bošnjaka živorođenih u 2017. 57%

Napredak od skoro 7% za 5 godina.

Jošđ samo da poselamim familiju svim defetistima.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Pasaga » 22 Dec 2018, 21:50

telegraf wrote: 22 Dec 2018, 21:40 Neko napisa da nismo mi jedini krivi za ovakvu situaciju . Ja kažem da jesmo jer nismo pomeli ispred svog dvorišta . Šta nas je spriječilo da u sredinama gdje žive Bošnjaci napravimo sebi malu Svicarsku, ništa imali smo donacija imali smo prijatelja u čitavom svijetu , ali na vlast dodjose najpokvareniji , najkorumpiraniji koji su oslabili nas kao narod na način da se svak zajebaje s nama .
Da smo mi jaki kao narod , druga bi se ovdje priča vodila
VAKO...
Za vrjeme rata,pricaju nasi generali....nije moja prica ...
Svi iz predstavnistva Umprofora,Nato-SLUZBENIKA..
koji bi dosli u sluzbu u BH,prihatali su Bosnjake/Bosance kao velike patriote,ispravne i postene....i ta granja ...
Nakon samo koji dan,svi bi okretali glavu,mjenjali misljenja....pogotovu odluke.


Zasto.....
Zato jer su na brzaka uvidjeli da smo korumpirani,neposteni .....kurve
..to je moj stav ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Mutevelija » 22 Dec 2018, 21:50

Image
Image

Image

Bilo bi humano državu iseliti i ostaviti je životinjama :cudi
Last edited by Mutevelija on 22 Dec 2018, 21:51, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

telegraf
Na probnom
Na probnom
Posts: 11
Joined: 22 Dec 2018, 19:26
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by telegraf » 22 Dec 2018, 21:54

Pasaga wrote: 22 Dec 2018, 21:50
telegraf wrote: 22 Dec 2018, 21:40 Neko napisa da nismo mi jedini krivi za ovakvu situaciju . Ja kažem da jesmo jer nismo pomeli ispred svog dvorišta . Šta nas je spriječilo da u sredinama gdje žive Bošnjaci napravimo sebi malu Svicarsku, ništa imali smo donacija imali smo prijatelja u čitavom svijetu , ali na vlast dodjose najpokvareniji , najkorumpiraniji koji su oslabili nas kao narod na način da se svak zajebaje s nama .
Da smo mi jaki kao narod , druga bi se ovdje priča vodila
VAKO...
Za vrjeme rata,pricaju nasi generali....nije moja prica ...
Svi iz predstavnistva Umprofora,Nato-SLUZBENIKA..
koji bi dosli u sluzbu u BH,prihatali su Bosnjake/Bosance kao velike patriote,ispravne i postene....i ta granja ...
Nakon samo koji dan,svi bi okretali glavu,mjenjali misljenja....pogotovu odluke.


Zasto.....
Zato jer su na brzaka uvidjeli da smo korumpirani,neposteni .....kurve
..to je moj stav ....
Da upravu si , imali smo podršku skoro čitavog svijeta , koju smo prokockali kad su vidjeli s kim imaju posla

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Pasaga » 22 Dec 2018, 21:55

Socrates wrote: 22 Dec 2018, 21:41 Chloe, rekao je gore Podrinjac sve. Ne može se biti nikakav previse blizak prijatelj sa diktatorom kao sto je Erdogan.

Ne mora se, naravno, biti ni neprijatelj sa Erdoganom. :cudi Zar je toliko teško biti diplomata?

Pogotovo Erdogana ne treba dovoditi u Sarajevo da drzi miting svoje stranke i spominjati Boga na tom stupidnom mitingu.

Kosovari su otvoreno rekli Erdoganu da ne sanja o nekom uticaju na Kosovu. :djed
Prvi Bake,ne dozvoljava nikom pametnom,mladjem...da nesto uradi...
Zatim....Covke,Krkan ....ista mantra ...
Prije ce noc da ih pojede ....
To je vec pustilo korjenje u drustvu,poprimile su se navike .....
Zato ljudi odlaze....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Chloe » 22 Dec 2018, 21:57

Propaganda je čudo. Mediji rasturaju BiH.

Ja sam sanjar. Nadam se da ćemo iznjedriti mladje i pametnije generacije koje će biti u stanju nešto uraditi.

Naravno, to zavisi od nas, od načina na koji odgajamo našu djecu, ne mislim na nacionalizam, nego čisti patriotizam, identitet.... . Neće ona djeca čiji roditelj psuju BiH nikad ni poželjeti ovamo, ali ima ljudi koji usade djeci ljubav i probudi interesovanje kod svoje djece bez obzira na kojem kraju svijeta bili.
Eto Soca. Ok. Kanadjanin ali itekako se zapali kad je BiH u pitanju. Sutra da bude u prilici, pomogao bi i podržao. Nije on jedini.... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2018, 22:02

Chloe wrote: 22 Dec 2018, 21:57 Propaganda je čudo. Mediji rasturaju BiH.

I trolovi po portalima i forumima
online

telegraf
Na probnom
Na probnom
Posts: 11
Joined: 22 Dec 2018, 19:26
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by telegraf » 22 Dec 2018, 22:05

Krokodil Behko wrote: 22 Dec 2018, 22:02
Chloe wrote: 22 Dec 2018, 21:57 Propaganda je čudo. Mediji rasturaju BiH.

I trolovi po portalima i forumima
Ako misliš na mene , vjeruj mi nemam ja volje da trolam po forumu , imam pametnija posla .
Ovdje izgleda treba sve u superlativu pisati da te nebi trolom proglasili

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Melek » 22 Dec 2018, 22:05

Polako, ohanite s Baketom. Nije zlatan, ali - cijeli MUP pc zna ko je ubio malog Davida Dragicevica, onoliki protesti se desavaju i nikom nista. Malo previse glabamo bosnjacku elitu totalno zaboravljajuci ove druge izrode, koji su tu. Mozemo mi odgajati zlatnu djecu ali svi oni, ukljucujuci i nas same, nemamo sanse u toj kriminalnoj hobotnici. Svi, ama bas svi, obicni radnici, seljaci, intelektualni radnici, su u klincu te hobotnice, ona je jednostavno najsuperiornija tamo i crno nam se pise. Tu cak ni revolucija, bojim se, ne pomaze.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Pasaga » 22 Dec 2018, 22:09

Melek wrote: 22 Dec 2018, 22:05 Polako, ohanite s Baketom. Nije zlatan, ali - cijeli MUP pc zna ko je ubio malog Davida Dragicevica, onoliki protesti se desavaju i nikom nista. Malo previse glabamo bosnjacku elitu totalno zaboravljajuci ove druge izrode, koji su tu. Mozemo mi odgajati zlatnu djecu ali svi oni, ukljucujuci i nas same, nemamo sanse u toj kriminalnoj hobotnici. Svi, ama bas svi, obicni radnici, seljaci, intelektualni radnici, su u klincu te hobotnice, ona je jednostavno najsuperiornija tamo i crno nam se pise. Tu cak ni revolucija, bojim se, ne pomaze.
BH,u ovakvom stanju,samo moze slabiti....moj dojam ..
Najveca greska u svemu je DMS.....
Ovi to debelo koriste,nemisle stati ....
Drzava,svaka,mora imat jaku centralnu vlast....zakone...
Pa ...onda bi se ganjali ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Rockefeller » 22 Dec 2018, 22:12

Chloe wrote: 22 Dec 2018, 20:47 Nikad se neću složiti da smo mi Bošnjaci prvi i odgovorni krivci za stanje u BiH.

Na stranu SDA, nešto bitno ne bi ni napravila nijedna druga stranka dok su načelu druga dva naroda nacionalne stranke i njihove "matične" države se petljaju u unutarnju politiku BiH.

Dal' će BiH biti, ne znam, nadam se da hoće... Nada umire zadnja, po prirodi sam mirotvorac i optimista....

Ismijavajte, nazivajte me kako god hoćete, Bosne je bilo i biti će... I prije nas i poslije nas
Ti si samo rekla da SDA nije kriva i to jest tako. Stranke su kompleksni sistemi i one i u najuredjenijim državama na svijetu ne fukncionišu idealno. To treba uzeti u obzir kad se i njih ocjenjuje.

Bosne će biti, ja šta će? Samo mislim da smo mi malo zaboravili šta uopšte znači Bosna. Ona je za mene ideja da ljudi ma šta bili mogu slobodno da žive jedni sa drugima.

Bosna se tako i formirala i tako se je (često nesvjesno) i ponašala kroz historiju. Ona je rezultat nužde i odbrana pred civilizacijom. Govorim filozofski al' pojasnit ću šta mislim... Hrvatska država je nastala prije naše, srpska država je nastala prije naše. Civiliziran zapad je hrvatsku državu pokatoličio i "pozapadnio" u istoj mjeri u kojoj je grčki svijet Srbiju popravoslavio. Bosna je bila nužda - odbrana i bijeg od takvih metoda, zato Bosna ne može biti drugačija.

Danas je Hrvatska monolitna, katolička nacija isto koliko je i Srbija monolitna pravoslavna nacija. Bosna nažalost nije suprotnost toga, Bosna je monolitna bošnjačka i muslimanska nacija koja nema suverenitet na sto posto svoje zemlje.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by Fuddo » 22 Dec 2018, 22:14

Krokodil Behko wrote: 22 Dec 2018, 22:02
Chloe wrote: 22 Dec 2018, 21:57 Propaganda je čudo. Mediji rasturaju BiH.

I trolovi po portalima i forumima

A da se uozbiljite bar na sekundu?
Kakvi trolovi?
BiH razbijaju srbija i hrvatska, te njihove ekzpoziture u BiH, zna se ko su, ne treba otkrivati toplu vodu.
Pri tom im u dobroj mjeri pomazu stvari kao sto su kriminal, korupcija, nepotizam i ostale gadosti kod dobrijeh Bosnjanja koji jos nisu opuhali samo ono sto je bas dobro zavareno.
Last edited by Fuddo on 22 Dec 2018, 22:14, edited 1 time in total.
Dozvolite da se obratimo

telegraf
Na probnom
Na probnom
Posts: 11
Joined: 22 Dec 2018, 19:26
Status: Offline

Re: BiH za 20-30 godina ?

Post by telegraf » 22 Dec 2018, 22:14

Melek wrote: 22 Dec 2018, 22:05 Polako, ohanite s Baketom. Nije zlatan, ali - cijeli MUP pc zna ko je ubio malog Davida Dragicevica, onoliki protesti se desavaju i nikom nista. Malo previse glabamo bosnjacku elitu totalno zaboravljajuci ove druge izrode, koji su tu. Mozemo mi odgajati zlatnu djecu ali svi oni, ukljucujuci i nas same, nemamo sanse u toj kriminalnoj hobotnici. Svi, ama bas svi, obicni radnici, seljaci, intelektualni radnici, su u klincu te hobotnice, ona je jednostavno najsuperiornija tamo i crno nam se pise. Tu cak ni revolucija, bojim se, ne pomaze.
Ti mene ne kontaš , slažem se da su i Dodik i Čović gori od Baketa, ali kakve veze ja imam sa Mupom RS , evo čitavo vrijeme spominjete ubijenog Davida ali slabo ko spominje Dženana, gledaj mi nemamo uticaj na vlast u RS ali možemo počistiti svoja govna . Mi bi rijesavali kriminal u RS a nismo svoj riješili

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Laser and 20 guests