Ratko Mladić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Ratko Mladić

Post by spacebound » 23 Nov 2017, 07:00

Mala_Mu wrote: 22 Nov 2017, 20:10 Kako je moguce da neko velica i brani ovog monstruma..
Da li bi ovi mogli, pogledati u oci onima koji su izgubili sve, najmilije i ponoviti iste rijeci..
Kako ih ne zaboli kad i ako slusaju o njihovoj patnji, boli..
Cijeli dan se isto pitam, i nikako mi ne ide u glavu.. kakav necovjek moras biti za to..
Zalosno


http://www.telegraf.rs/vesti/politika/2 ... dicu-video
Mala, jos si zelena.Upravo zato ga velicaju i brane.Ucinio je ono sto su zeljeli, tamanio turke ;)
Takvi nas dehumaniziraju, mi nismo ljudi, vec nekakvi paraziti na svetoj srpskoj zemlji koje treba istrijebit.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Chloe » 23 Nov 2017, 07:11

Space, nisam ja baš zelena, pa me ljudska iskvarenost i bezosjećajnost iznenađuje nanovo ...
Period od 16.11. kad su autonomaši sa četnicima iz tzv. SAO Krajine udarili na nas meni je pun ružnih sjećenja, a imam i gubitaka,
još malo popratim Vukovar i baš budem ... :grana
Juče osim suđenja, i onog što je ovdje napisano nisam htjela sebe opterećavati dodatno, ioanko mi je jutro krenulo nikako,
a ne ostajem hladna na sve te gadosti.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 07:12

Pa treba čitati Njegoša slušati njihove gusle.
Evo jedna gadna činjenica.
Kad hoćeš da pobijediš i poniziš narod, tinmu pobij muškarce a žene siluju, ubaci gen iz svog naroda u njihov, uvali im kopile koje će oni odgajati, uništi im etničku čistoću.
Ovo je gnjusno ali je tako.
U ratu muškarac nema mnogo opcija,. On mora zbog svoje časti da ide ubije ili bude ubijen.
A žena može u ratu preživjeti ali kako kad neprijateljska vojska dođe, nažalost ne baš dobro.
Zašto se žene napadajui siluju, a muškarce samo ubija?
Zato što žene odgajaju i čuvaju naciju, ako nema "zdrave" žene neće biti ni zdrave nacije.
E sad poznati stihovi.
" Ajoj bulo preko Lima viđaš li se s četnicima"
Ajoj bulo đesu ti dimije, u četnika oko redenika"
"Ja sam rođen đe džamije nema, muslimane mrzim od malena"
" Mirno spavaj Fato sve ti je poklato,samo Mujo nije visi kraj kapije"
Čak ima i guslarska pjesma pod nazivom:
"Pokrsti se Almedina"
Ima još ovakvih pjesama i ovo većina Srba u svom biću podržava, samo ih stid i sram priznati.

Tuzlanski kanton je četnike razbio ko beba zvečku i još im izrovili i šumsku republiku.
Isad kmeče zbog Ozrena i tuzlanske kolone, tuzlaci nisu bili naivni ko Sarajlije.
I na Gradačcu su zube prebili, i u Srebreniku pa Teočaku Kalesiji, zašto pa zato što Bošnjaci sa ovih prostora nisu naivni, i ratuju stotinama godina protiv takve vrste gamadi.
Treba samo pogledati kolko TK zadire i smeta RS-u i možemo ako bude trebalo napasti na Brčko Distrikt.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Podrinjac » 23 Nov 2017, 07:31

Sud je odradio svoje. Sada je nad nama i nad Bakirom da se veličanje ovog genocidaša zakonski zabranimo, ako to ne uradimo onda nema potrebe pričati o pravdi.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by KOMESAR » 23 Nov 2017, 08:04

Podrinjac wrote: 23 Nov 2017, 07:31 Sud je odradio svoje. Sada je nad nama i nad Bakirom da se veličanje ovog genocidaša zakonski zabranimo, ako to ne uradimo onda nema potrebe pričati o pravdi.
Sa Bakirom mi smo stigli do dna!
Prvo zakonski treba zabraniti njega.

p.s.
Prije nego ga ukinimo neka se malo pozabavi jaranom Ivanicem. koji podrzava zlocin I zlocince Mladica I dr.
Neka se pozabavi malo time kako neko,kao Ivanic, moze biti clan Predsjednistva drzave nad cijim vecinskim stanovnistvom je izvrsen zlocin?Kako neko kao Ivanic moze trositi novac na ime plate,zdravstvenog, penzionog od gradjana nad kojim I cijim porodicama je vrsen zlocin?
Last edited by KOMESAR on 23 Nov 2017, 08:34, edited 2 times in total.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 08:27

Tačno ima loše diplomatske odnose i sa Hrvatskom Crnom Gorom i Srbijom, treba ga smijeniti puno ratno huška,a mi kao Bošnjaci to ne volimo i stavimo drugog predsjednika, isto kao što smo Crtića (Cerića ova hr tastatura :123) za Kavazovića zamijenili.
A ako se ispostavi da je radikalniji od Bakira, taj noviji, onda je to volja Bošnjačkog naroda takva :cudi što je i dobro, samo je bitno politički kao djelovati u sprječavanju ratnog huškanja.
Sad je ključni trenutak da Bakira žrtvujemo za narod, a ne narod za Bakira.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by KOMESAR » 23 Nov 2017, 08:48

Ako Dodik kaze da je presuda Mladicu presuda za cijeli srpski narod trebamo se sloziti s njim.Bar on zna sve o Srbima? Zna i na kojem pritisku propiste.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 08:51

Boli nas briga za Dodika moramo biti taktični.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by KOMESAR » 23 Nov 2017, 09:04

Mutevelija wrote: 23 Nov 2017, 08:51 Boli nas briga za Dodika moramo biti taktični.
Sa Bakirom i SDA mi smo niko i nista.NJihova taktika je osvojiti sto vise grunta,a o Tomasici neka brinu oni cije su kosti,najblizih, bile u njima.

p.s.
Njegova izjava o presudi je ozbiljno stivo za psihijatre.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 09:06

Ma Bakir kao i Alija ne zna voditi svoj narod, Alija je trebao ili napasti Srbe kad su ugrozili teritoriju BiH i napali selo Ravno, ili je trebao napasti Zagreb sa Srbima.
Treća opcija nam se obila o glavu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2017, 10:28

Čarobni wrote: 23 Nov 2017, 00:54
"Današnji dan je pokazao da naša omladina živi za Republiku Srpsku, za patriotizam i prave vrijednosti", naglasio je Kučinar.
Eh, ovo je omladina zbog koje će puška ispod kreveta nekad dobro doći. Poželjeće rat.
Pa sad, uvijk sam i tvrdio, da su politika i mediji, kod njih, proizveli bar duplo više fanatika, u odnosu na prošli rat.
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mala_Mu » 23 Nov 2017, 11:17

spacebound wrote: 23 Nov 2017, 07:00
Mala_Mu wrote: 22 Nov 2017, 20:10 Kako je moguce da neko velica i brani ovog monstruma..
Da li bi ovi mogli, pogledati u oci onima koji su izgubili sve, najmilije i ponoviti iste rijeci..
Kako ih ne zaboli kad i ako slusaju o njihovoj patnji, boli..
Cijeli dan se isto pitam, i nikako mi ne ide u glavu.. kakav necovjek moras biti za to..
Zalosno


http://www.telegraf.rs/vesti/politika/2 ... dicu-video
Mala, jos si zelena.Upravo zato ga velicaju i brane.Ucinio je ono sto su zeljeli, tamanio turke ;)
Takvi nas dehumaniziraju, mi nismo ljudi, vec nekakvi paraziti na svetoj srpskoj zemlji koje treba istrijebit.
O ne, samo zelim vjerovati u ljudskost.. Radije cu se razocaravati svako malo, nego izgubiti vjeru.. Tako da ce me ovakve stvari uvijek nanovo povrijedjivati, ali bolje nego oguglati na to, i smatrati necim standardnim i voditi se onim ma takvi su svi, vecina.
Sinoc sam skupa s mamom ronila suze, gledajuci priloge o svemu. I nije jedina. I dok ima takvih primjera, zena u crnom i jos svjesnih ljudi vjera je tu. A ima ih, samo su tisi.
Koliko god to zeleno zvucalo ;)

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Ratko Mladić

Post by spacebound » 23 Nov 2017, 11:20

Ja sam sa njima isla u skolu, sa njima zivim, pa znam kako vecina misli, otud i moje razmisljanje.Gldam ih i slusam iz dana u dan.Primjerci kao tvoja mama i toxic su oni koji uljevaju nadu, nazalost nema ih puno.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Čarobni » 23 Nov 2017, 11:25

Krokodil Behko wrote: 23 Nov 2017, 10:28
Pa sad, uvijk sam i tvrdio, da su politika i mediji, kod njih, proizveli bar duplo više fanatika, u odnosu na prošli rat.
Politika, mediji, a pogotovo kućni odgoj. Uvijek mi je bilo fascinantno kako dijete od 5 godina "zna" ko je Turčin, ko nije, i koga treba klat i mrzit. Dakle, petogodišnjak toliko zadojen da ga više nikad niko ne može sklonit s tog puta mržnje.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80776
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6792 times
Status: Online

Re: Ratko Mladić

Post by Julia-Klara » 23 Nov 2017, 11:37

Isla sam i ja u skolu s njima (Srbima, ne Cetnicima), i sa nekima sam i dan danas u prijateljskim odnosima. Sto je zito ostaje zito, sto je kukolj uvijek ce biti samo kukolj.

Ljuti me ljudska glupost, a posljednji dani su pokazatelj koliko ne razmisljamo, koliko nam je mozak ispran (opet mislim na sve nase "narode i narodnosti). Naljutio me jucerasnji komentar jednog poznanika koji osudjuje sve sto Mladic uradio, pozdravlja zasluzenu kaznu, ali moli i sve ostale da se sjete "svojih" zlocina, jer "svi su isti".
Relativiziranje me boli, pogotovo ovo poredjenje svih sa svim. Nije svaki Srbin isti, nije svaki Hrvat isti, ali ni Bosnjak.
Ako cemo se trpat po torovima onda ok, ali mene necete.

AKo je neko covjek razumjece tugu i bol svih, ne samo "svojih"
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by gospođa Brams » 23 Nov 2017, 13:17

Opet pokušaji prodavanja "tko nas bre zavadi" priče, i relativiziranja krivnje. Količina komentara podrške Mladiću je za ispovraćat se, vrlo brzo sam prestala to čitati jer nisam mogla podnijeti. Ja to ne mogu shvatiti. Ne znam što je gore, ljudi koji zauzimaju takav stav jer su jebeni monstrumi ili ljudi koji to čine iz ignorancije, jer žive u paralelnom svemiru u kojem su oni i dalje junaci i žrtve.

Gledala sam jučer na dnevniku reakcije na presudu ljudi u Srebrenici i Majki Srebrenice, i plakala sam pola dana, nisam mogla doći sebi. Nema riječi jednostavno...

Nažalost govno vjerojatno neće puno poživjeti u zatvoru, makar sve i da nije tako, nema kazne na ovom svijetu koja je dovoljna

Žao mi je što se odustalo od ubacivanja Škabrnje u optužnicu i općenito što nije bilo inicijative da ga se tuži i za ono što je napravio u Hrvatskoj...tu je zakazala Hrvatska
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Ratko Mladić

Post by spacebound » 23 Nov 2017, 13:20

Gledah sinoc na atv dnevnik, kaze jedna da bi mu dala 10 godina zivota, toliko ih je zaduzio.Rekoh:"Da hocete mu svi kojima je heroj makar po godinu dat.Jako dug zivot mu zelim." :oo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 13:21

Space sve si upravu, do mog sela ima srpsko selo Sjeverno od Srebrenka i tu su u jednom dvoristu zidali oruzije Srbi dok ovce Bosnjaci nisu drugo selo (juzno od Srebrenika) odbranili od srpske agresije, pa onda i u to naivno selo otisli i otkrili oruzije, cetnik se sam objesio cim je ArBiH uletiila.


Da se ne lazemo Bosnjaci velikom vecinom slave srpske pokolje.
" kad vidjose sa svih strana puca stadose im u grudima srca, dzaba sto su tehniku imali opet im se Kravica zapali.

Naser oric svojim borcima govor, vi slavite dok Kravica gori
Hajmo odavde braco muslimani mi smo ovde dosli nepozvani.
Nismo mi bolji od njih nego smo slabiji i manje ih pobili,pa sad glumimo melaicad.
A iskreno voljeli bi da smo vise, imali bi vise teritorije.
A to je sve kriv Alija, cak je isao kmecao u islamske zemlje i obecao im je Serijat, pa i njih zezno.
Svaka nam cast kad smo prepredeni ko Zidovi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by rethna » 23 Nov 2017, 14:42

Kao sto je receno, ovo nije presuda srpskom narodu, ali zabrinjava cinjenica da bar po izjavama i komentarima broj cetnika (necu reci potencijalnih) nije smanjen.
Vucic ovoga puta odmjereno i diplomatski. Jos samo ovce da zableje.
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 15:56

Pa to ih uči Svetosavlje i Srpska Pravoslavna Crkva.
Što crnogorska to ne uči, pa SPC ne priznaje ni Makedonsku ni Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests