Željko Komšić / Demokratska fronta

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Komšić: Potez Izetbegovića pogađa čovjeka direktno u src

Post by Krokodil Behko » 09 Jan 2016, 09:51

SPINERKA wrote::hm

Tako vam i treba.
Imali ste sansu izabrati --Fahru na izborima --niste ---UZIVAJ TE SADA.

Znači, Bakir sam za sebe govori dovoljno, a bgm i ovaj populista Komšić, rekao je svoje i to više nego jasno. E tu bi Neimar Fahro bio izuzetak, jer umjesto njega u zadnje vrijeme uglavnom govore tužioci i SIPA :D.
Želim reći, ništa ne bi bilo bolje i da je Fahro pobijedio. Ovim ne želim nikog amnestirati, nego, samo su svi isti. Uzaludno je :why
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komšić: Potez Izetbegovića pogađa čovjeka direktno u src

Post by SPINERKA » 09 Jan 2016, 11:19

Krokodil Behko wrote:
SPINERKA wrote::hm

Tako vam i treba.
Imali ste sansu izabrati --Fahru na izborima --niste ---UZIVAJ TE SADA.

Znači, Bakir sam za sebe govori dovoljno, a bgm i ovaj populista Komšić, rekao je svoje i to više nego jasno. E tu bi Neimar Fahro bio izuzetak, jer umjesto njega u zadnje vrijeme uglavnom govore tužioci i SIPA :D.
Želim reći, ništa ne bi bilo bolje i da je Fahro pobijedio. Ovim ne želim nikog amnestirati, nego, samo su svi isti. Uzaludno je :why
:julia

..Sakibe --os' da probas -aligatora sa rostilja. Kako je to meso. Pa, slicno piletini. Necu , daj mi piletinu.

:D. a, sta ce mora sam da se :Radončić je kazao i da nije personalno posebno zainteresiran za ulazak u Vijeće ministara, a da je zahtjev da on kao jaka politička figura te sposoban i ostvaren poslovni čovjek i industrijalac bude u Vijeću ministara iznio osobno Bakir Izetbegović na jednom od njihovih prvih sastanaka.


:123
Image

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 14 Jul 2017, 16:58

Demokratska Fronta poziva federalnog premijera Novalić Fadila da vrati 150.000 KM državnih para koje je dao svom drugu, poslovnom partneru i savjetniku Zijadu Tvrtkoviću za otvaranje fantomskog ureda u Njemačkoj.

Kako su već objavili pojedini mediji, Vlada F BiH je svojom odlukom broj: 914/17 od 29.6.2017. odobrila isplatu sredstava na račun Privredne komore FBiH za sufinansiranje projekta Razvoj automobilske industrije u BiH, u iznosu od 150 hiljada km, a koju potpisuje “prijatelj” Novalić Fadil.

Vjerovatno bi sve prošlo nezapaženo da se nije oglasio predsjednik Privredne komore F BiH Marko Šantic, koji kaže:

“O zahtjevu za sufinansiranje projekta Razvoj automobilske industrije temeljem kojeg Vlada FBiH dodjeljuje sredstva Komori iz posebnog fonda kod Razvojne banke, u iznosu od 150 hiljada km, NISAM BIO UPOZNAT prije primitka odluke Vlade”.

Šantić dalje navodi da u Statutu Komore i Zakonu o komorama FBiH ne postoji uporište za osnivanje bilo kakvog biroa u inostranstvu. Stoga nije jasno na osnovu kojih je akata premijer Novalić odlučio da odobri 150 hiljada maraka za potrebe rada fiktivnog biroa u Frankfurtu.

Mišljenja smo da je generalno dobra ljudska osobina njegovanje i održavanje prijateljskih odnosa, uključujući i odnose izmedju Novalic Fadila i Tvrtkovic Zijada, s tim što se davanje 150.000 KM državnog novca za otvaranje neobjašnjivih i nepostojećih ureda svom “prijatelju” zove drugačije i zalazi u oblast krivičnog zakonodavstva.

Zato, gospodine Novaliću, “prijatelju” Fadile, vrati 150.000 km ili nam barem objasni da griješimo i da te neosnovano, javno, prozivamo!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Pasaga » 14 Jul 2017, 20:46

Jel se taj Santic oglasavao kad je Kristo,Coviceva :pusi , dobivala lovu za svoju nevjestu .... :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Bla » 15 Jul 2017, 16:59

Eto, kukaju što vlada ne ulaže u privredu, a kad uloži u privredu, onda smeta što je baš u tu privredu a ne u neku drugu, moju. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2017, 19:13

Valjda je privreda privatizirana i šta sad vlada ima s tim?
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Bla » 15 Jul 2017, 19:14

pa sluša valjda šta narod traži od nje :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by storm » 11 Aug 2017, 09:37

Nisam u toku...jel doticni jos clan df?
FB_IMG_1502397363941.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by posmatrac » 11 Aug 2017, 09:58

Suljagic je inace poznat kao jako dosljedan "politicar", prvo bio fasciniran Lagumdzijom, pisao knjige o njemu, kasnije kada su u SDPu vidjeli da je "sifra" i da se nafurao da je od Boga dobio nadljudske sposobnosti te zadatak da svojim egom ucini Bih boljom, poceo je pljuvati i tog Lagumdziju, pa kasnije presao kod Komsica te su i tamo svi bili valjda nedorasli njegovoj velicini i sada se skrasio kod Reufa BAjrovica u GSu.

Ako slucajno jave da je iznenadno zadavio Reufa, necu se ni malo iznenaditi :zubi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Bla » 11 Aug 2017, 11:28

misliš "skrasio" :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 21 Dec 2017, 21:38

Zajednička javna tribina Demokratske fronte i Socijaldemokratske partije na temu “Kuda ide Bosna i Hercegovina?” održana je sinoć u Ilijašu

Obraćajući se prisutnima, predsjednik Demokratske fronte Željko Komšić je konstatirao da, ako se ovako nastavi, ako ista nacionalistička oligarhija ostane na vlasti, ne može biti siguran u kakvoj ćemo zemlji živjeti 2020. godine.

''Ovi na vlasti jesu do sada neopjevana banda! Baš ih briga za narod! Jedini princip koji vlada je – daj meni”, izjavio je Komšić, što je popraćeno aplauzom. ''Ovo je cirkus od zemlje, dodao je i naveo najsvježiji primjer. Naime, tekst nedavno tijesno usvojenog Zakona o akcizama, 'em je štampan na tri jezika (srpski, hrvatski, bosanski), 'em se tekstualno razlikuje. U verziji na srpskom jeziku''.

Miletu je dato da raspolaže sredstvima prikupljenim od akciza, dok u druga dva teksta (čitaj: Federaciji BiH) sve pare idu na podračun namjenjen izgradnji cesta'', navedeno je u saopćenju.

“Sada treba pitati gospodina Wigemarka, koji je zapravo od ta dva zakona na snazi!?“, kaže Komšić. „Ako im se ne suprostavimo, svi zajedno, i lijeve i građanske opcije, i sindikati i intelektualci, odradiće ono što oružjem nisu uspjeli, raščerećiće ovu zemlju. Mi to nećemo dozvoliti, ali imamo li i mi i vi hrabrosti i petlje da to uradimo, jer su ljudima kupili i uzeli dušu, pamet i ulili strah od promjena“.

"Ako treba da se u izbornoj borbi tučem sa Čovićem, rado ću", poručio je on, saopćeno je iz DF-a.

Predsjednik SDP-a BiH, Nermin Nikšić istakao je da ova partija sve čini da bude prisutna u svim dijelovima Bosne i Hercegovine. Za nedelju je najavio otvaranje prostorija SDP-a u Banja Luci na kojem će im se pridružiti i u partiju učlaniti brojne nove pristalice i u ovom dijelu Bosne i Hercegovine. To isto treba raditi i u Zapadnoj Hercegovini, gdje svakim danom lijeva opcija dobija sve više pristalica.

“Mi smo na prekretnici: ili ćemo prihvatiti principe ZAVNOBIH-a ili je ova zemlja osuđena na propast. Ni za nas, ni za DF patriotizam nije značka na reveru“.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Bla » 21 Dec 2017, 21:41

tako je, a suprotstavićemo im se tako što će svako sebi formirati po jednu lijevu i barem jednu građansku stranku.
pardon, partiju
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Socrates » 21 Dec 2017, 21:42

Da li ja zamisljam ili je opet neko spominjao Zlatka Lagumdziju u vezi predstojecih izbora?
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 21 Dec 2017, 21:43

Ja mislim da je najbolje da oni pocnu praviti kakvu atomsku bombu.Bez nje nam nema spasa.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 21 Dec 2017, 21:44

Socrates wrote: 21 Dec 2017, 21:42 Da li ja zamisljam ili je opet neko spominjao Zlatka Lagumdziju u vezi predstojecih izbora?
naravno da Bakir upire sve snage da ga ukljuci u razbijanje i pokusaja
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Socrates » 21 Dec 2017, 21:45

A ima i toga (dva posta iznad), da je situacija toliko hitna kako kazu, ne bi se oni djelili u nekoliko partija.

Niko ziv i ne zna zasto bi BIH imala vise od jedne gradjanske partije. Ocigledno je da i nemaju nekakve razlicite ideoloske pretpostavke, nego su licni obracuni i nesuglasice u pitanju.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Socrates » 21 Dec 2017, 22:02

Ne preostaje vam nista drugo nego da mene pozovete dole da ujedinim gradjansku opciju. :1
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 21 Dec 2017, 22:10

Socrates wrote: 21 Dec 2017, 22:02 Ne preostaje vam nista drugo nego da mene pozovete dole da ujedinim gradjansku opciju. :1
Samo nam jos ti falis!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Socrates » 21 Dec 2017, 22:13

Prvo bi sve vas starije sto palamudite poslao u zasluzenu penziju.

Nista internet, nista politika, nego u zasluzenu penziju od svega, uplatio bih vam dozivotno na Karibima, samo da vise nikad ne mijesate prste u nesto o cemu pojma nemate. :p
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 21 Dec 2017, 22:24

Socrates wrote: 21 Dec 2017, 22:13 Prvo bi sve vas starije sto palamudite poslao u zasluzenu penziju.

Nista internet, nista politika, nego u zasluzenu penziju od svega, uplatio bih vam dozivotno na Karibima, samo da vise nikad ne mijesate prste u nesto o cemu pojma nemate. :p
Insallah!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests