Željko Komšić / Demokratska fronta

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Melek » 04 Nov 2018, 17:03

Legenda!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Krokodil Behko » 04 Nov 2018, 17:21

Hrvati imaju najboljeg člana Predsjedništva.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Venera » 04 Nov 2018, 19:05

pff, dzaba naordu suplja lijepa prica, narod odlazi , et' kol'ko je vazan stav jednog Komsica :jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Pasaga » 04 Nov 2018, 19:09

... U SUSJEDNU MI CARSIJU...
IDUCE NEDELJE STIZU DVIJE FAM. IZ HR... SA DJECOM ....

...bruka je svugdje ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Maja » 05 Nov 2018, 01:36

A ne znam vala. Nekad imam osjecaj da lik zivi u nekom svom nerealnom svijetu pun nerealnih ocekivanja. Trebao bi nastupati malo mudrije.
Licno sam prekrizila krizic kraj njega na izborima ali to nije bilo glasanje za njega nego protiv Covica. Da je bilo ko od hrvatskih kandidata imao sansu da pobijedi ne bih glasala za Komsica.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Mala_Mu » 05 Nov 2018, 13:40

Dačić o granici na Drini: Samo još da se plašimo velike Bosne i Hercegovine

Image

Ministar vanjskih poslova Republike Srbije Ivica Dačić prokomentarisao je izjavu budućeg člana Predsjedništva BiH Željka Komšića o granici na Drini koja je proteklog vikenda podigla prašinu u regionu.
Dačić je tokom gostovanja na beogradskoj Prvoj TV u ponedjeljak ujutro kazao da je Komšić nasljednik Bakira Izetbegovića.

"Samo još da se plašimo velike Bosne i Hercegovine. Nemojte me pitati takva pitanja. Komšić treba da naslijedi ono što je radio Bakir Izetbegović. I nije mu to prvi put, nije on prvi put na ovoj funkciji. Bilo bi dobro da je rekao da i muslimanske zemlje treba da znaju gdje je granica BiH", kazao je Dačić.

Podsjećamo, izabrani član Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda istakao je u opširnom intervjuu za srbijanski Telegraf da traži od Beograda i Zagreba da poštuju Bosnu i Hercegovinu kada je riječ o fizičkim granicama i granicama lijepog, normalnog ponašanja.

"U punoj mjeri ću biti posvećen tome da to budu dobri i prijateljski odnosi. Ali vas molim, i u Zagrebu i Beogradu, samo da znate gdje prelazite granicu. I gdje pokazujete dokumente. To je na Savi, to je na Drini, to je na Uni. Samo to poštujte i nećete imati nikakvih problema sa mnom", naveo je on.

klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Krokodil Behko » 05 Nov 2018, 18:32

U punoj mjeri ću biti posvećen tome da to budu dobri i prijateljski odnosi.
Neka fala. Ne dolazi nikako ni ti ni onaj cigo Vulin. Svoja posla.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Socrates » 06 Nov 2018, 00:09

O čemu ovaj majmun Dacic priča kada kaže da i "muslimanske zemlje trebaju da znaju gdje je granica". :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Maja » 06 Nov 2018, 00:10

Kako mene Dacic neodiljivo podsjeca na Dodika. I izgled i ponasanje. Samo sto je gluplji.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Socrates » 06 Nov 2018, 00:16

Ja vala ne vidim da je i Dodik nešto pametan. Moglo bi se reći da je dovitljiv.
. . . . . . . . .

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by lisko » 06 Nov 2018, 00:28

dobro im je cjk reko a ovaj sto lupeta nezna ni sam sta prica ko i dodik samo prave scenu neku da su vise u novinama i tv
Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Socrates » 06 Nov 2018, 00:55

Ma jedno je kad običan političar lupeta a drugo kad to radi Ministar Vanjskih Poslova.
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Pasaga » 06 Nov 2018, 04:59

Maja wrote: 06 Nov 2018, 00:10 Kako mene Dacic neodiljivo podsjeca na Dodika. I izgled i ponasanje. Samo sto je gluplji.
... i bolje pjeva ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by storm » 06 Nov 2018, 06:17

Maja wrote: 05 Nov 2018, 01:36 A ne znam vala. Nekad imam osjecaj da lik zivi u nekom svom nerealnom svijetu pun nerealnih ocekivanja. Trebao bi nastupati malo mudrije.
Licno sam prekrizila krizic kraj njega na izborima ali to nije bilo glasanje za njega nego protiv Covica. Da je bilo ko od hrvatskih kandidata imao sansu da pobijedi ne bih glasala za Komsica.
I meni je ostavio dojam, da više prica, sta on sve bi....a ne sto ce realno odraditi...
Da je on sam predsjednik, to bi i pilo vode.
A ispod i sa strane sda i hdz ce koalirati gdje god bude trebalo...i sve će ostati na populizmu...
One dacica i vulina mi i zao vremena komentirati...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2018, 09:49

Biće bolje :oo
Već kod sljedećih izbora, imat ćemo pravo da glasamo i za srpskog člana predsjedništva :hihi

Tako ja razumijem ove presude evropskog suda.
Jedini način da se sve ispoštuje, jeste da cijela BiH bude jedna izborna jedinica.

Moj bi prijedlog bio, kako bi se sačuvala legitimnost, podići broj članova sa 3 na 9.
Po dva od svakog naroda i tri bez nacionalne odrednice, pa nek se kandiduje ko god želi.
Jako velikja prednost ovog prijedloga, nema više da sudbina cijelog naroda, bude u rukama jednog čovjeka.
Druga prednost, nijedna stranka/koalicija, neće i mati dovoljno snage, da sama izabere oba svoja kandidata.
online

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Vjetar » 06 Nov 2018, 10:06

:hihi A dobro mu je onaj Vulin i odgovorio, čime će im napraviti problem ako ne budu poštovali? Podsjeća na onu akciju iz ratnih Nadrealisata, kada Šemso ustane iz rova sa solunarom na ramenu i psovkom na usnama i time počne i završi akcija :hihi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Bla » 06 Nov 2018, 10:16

a kako će se praviti konsenzus između tih 9 :hm
do sada si morao trgovati sa jednom, odnosno dvije ruke da nešto prođe

a to je otprilike tamam količina da može i nekoliko Radeljaša da uđe i u taj segment iliti nivo (ne kažem da mnogi dosadašnji nisu bili takvi, ali puno je to ruku za potkusurivanje)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić: Vama u Srbiji je granica na Drini, poštujte to i neće biti problema

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2018, 10:32

Bla wrote: 06 Nov 2018, 10:16 a kako će se praviti konsenzus između tih 9 :hm
do sada si morao trgovati sa jednom, odnosno dvije ruke da nešto prođe

a to je otprilike tamam količina da može i nekoliko Radeljaša da uđe i u taj segment iliti nivo (ne kažem da mnogi dosadašnji nisu bili takvi, ali puno je to ruku za potkusurivanje)
Dobro pitanje :ideja
Konsenzus bi se mogao izbjeći, prebacivanjem nekih odluka na Vijeće Ministara, ili unijeti u ustavne nadčežnosti, da za najvažnije odluke mora biti dvotrećinska većina, pošto je proračun da nikada neće biti moguće da dva naroda obezbjede nešto takvo, na štetu trećeg, na primjer.
Čak ni na štetu Hrvata, na primjer, pošto bi tu imali dva izrazitija srpska i dva takva bošnjačka, pa bi falila još dva, a kvaka je u tome da nisam siguran ni za ova dva bošnjačka. SDA je jedva osvojila i ovo jedno mjesto, na zadnjim izborima.

Npr, uzimajući u obzir rezultate ovih izbora, imali bi sljedeći sastav.

Sa nacionalnom odrednicom:
Čović
Zelenika
Džaferović
Bećirević
Dodik
Ivanić

Bez nacionalne odrednice
Komšić
Hadžikadić
Još jedan koji bi vjerovatno bio (građanski) Srbin, jer nemaju ni Bošnjaci toliko glasača da izglasaju i petog.

U ovakvoj konstelaciji, nemoguće je da bi se namjerno nanosila šteta nekom narodu. Npr, ne vjerujem da bi Bećirević i Komšić svjesno pravili štetu Hrvatima, a ni Hadžikadić :cudi
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2018, 17:44

Komšić otputovao u službenu posjetu Hrvatskoj. Lik ne vadi nikako :plavi
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Pasaga » 06 Nov 2018, 17:49

Krokodil Behko wrote: 06 Nov 2018, 17:44 Komšić otputovao u službenu posjetu Hrvatskoj. Lik ne vadi nikako :plavi
.. pozvao je onaj dvojac,lajavaca...u sluzbenu posjetu u BH ....
...da razjasne sve sto ih muci ..... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests