Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon rata?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by storm » 03 Jan 2015, 11:55

drugrankovic wrote:ne trebaju
čitajuć tebe.... i te kako trebaju :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 03 Jan 2015, 13:22

samo kad je u redu dok likujesh na olujom, protjeranim srbima iz krajine, od zapada na silu oduzetom kosovu...

a jes vala. kad vas covjek ovdje cita u politickim postovima, ispada da tamo gledajuci vas federativne osim lizalica nista ne treba... ruzicasto da bolje ne moze bit...




no, sto se tice tih slemova... jednom ce morat otic... dokle su tu, podsecaju da nesto nije u redu i da su zbog neceg...


vreme je da idu, a ajvani sa sve tri strane izvolte... jedan zivot imate, opet ga userite
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by Lebowski » 04 Jan 2015, 11:35

A nema više ni Alije da ih čuva. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by mrki62 » 04 Jan 2015, 11:43

Lebowski wrote:A nema više ni Alije da ih čuva. :oo
Sad sam ljuti i na tebe i na sebe ,............. kako to da se ja toga nisam sjetio :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 09:05

nama ne trebaju... trebaju sarajevu da im grade puteve, sklanjaju snjeg zimi, unesu koju paru koju "posteno" politicari podjele...


oni su samo podsjecanje na zlo, i cine zemlju rezervatom...


odnavjek smo bili za to da odu, stoga izvolte pa pa...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by storm » 06 Jan 2015, 09:09

Je je .... odem samo iz Dervente u Tešanj i vidim kako stoji poimanje države ....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 10:01

zao mi je za svacije stradanje u ratu i gubitke... samim tim i tvoje... postujem ognjista, rodni kraj... e sad, ne mozes uvjek gledat kroz jedno cjelu bosnu... ja o derventi vidim tugu, krvavi rat, zlo...

cutim i ne diram ti rane... znam da je tu pristrasnost neodbaciva...


vidim i ono sto moguce ne zelis da vidish... vidim mnoge slicnosti s vukovarom... slucajne?

prva slicnost, derventa je mozemo rec uz vukovar mjesto koje je najvise unisteno, ko na horor filmovima...
tu je prva slicnost

nedavno gledam snimak spegelja posle rata, kako se smeje, i kaze kako je demantovao da su oragnizovali ilegalno uvoz oruzja paravojnim formacijama, jer je to bilo neophodno u tom trenutku... zato je moro demnatovat, da prikrije

kako god priznaje naoruzavanje a i bez toga znali smo videci prvi snimak onda, kad ga je izdao jedan od dva najvjernija, jer je taj hrvat bio jugosloven prije svjega... kao i onaj pilot koji je opalio s namerom da rokne tudjmana ali ovaj prije umakao na zalost...

dakle kad neko ilegalno dobavlja oruzje, i govori mi cemo snjima u rat... on se sprema za ra za zlo i to je i pokazano...

to o vukovaru i naoruzavanju tj predigri...

slicnost s derventom?

jes to bosna, al za razliku od drugih krajeva dje ima kolko tolko hrvata, ovdje su tik uz hrvatsku, i u vecem broju...
jos za vrjeme rata u vukovaru poznato je da je iz tog kraja je dosta hrvata islo u zborove paravojnih formacija hrvatske...
napustali su jna, i odma krenuli na "vrjeme" odmah pocetkom aprila upad u derventu tj tu oblast... ljudi iz rjeke i osijeka su se takodje pojavili... REGULARNE JEDINICE HRVATSKIH ORUZANIH SNAGA su ratovale u Bosni, REGULARNE... To govori o cistom mjesanju i pravom dokazu ko je agresor bio, ali to se ne uzima za zlo... To pokazuje i volju hrvatske da odma zavlada djelovima uz njenu granicu dje ima i hrvata u vecem broju nego drugdje po bosni...
I tu je slicnost s vukovarom, na vrjeme upad, odmah zauizimanje od strane vec naoruzanih i spremnih bojovnika kojima su unapred prirodani, planirano, mestani tamosnji...
Velika slicnost... dolazi do zlocina CARDAK, (kao 200 srba ubijenih u prolece 1991 u teritorij Vukovara... ) na vjerski praznik vaskrs , upamceno krvolocno granatiranje a potom upad i svirepo ubistvo civila koji izlaze iz podruma... zene su odvojene i u logore poslte, silovane, logore cak i u hrvatsku, drugu zemlju dakle u sl brod,a o poljarima, rabicu i da ne pricamo, pa krvnik upravnik logora lipovac zvani damir sto pucao u usta srbima, eno sad i i z amerike stize azra basic, zena? krvnica, u tim logorima urezivala cetri s na celo i pila im krv i sta sve ne, pa onaj drugi musliman... i tok i nacin rata ko u vukovaru dje se odlucise odmah za njegovo stradanje... Lepo je fred rekao, ko je opkolio kasarne i u bijao vojnike JNA, ne odgovorivši na ultimatum da ih oslobodi znao je sta ce biti... I ko je odbranu vukovara postavio u gradu (debiltant il namjerno, rjec je o namjerno) jer ce po isteku ultimatuma i napada na kolone jna biti legiti. mna meta za tu JNA... i onda ce iz grada umjesto izvan, da se "brani" i samim tim dovede do unistenja grada...

Slicnost i u derventi, upad, cardak, a potom ko krtice odbrana iz samog grada, borba od stana do stana maltene...

Slucajnost? pa neko bi reko da, al posto oba puta to bese na samom pocetku rata kako u hrvatskoj tako i u bosni, i oba puta u pitanju s jedne strani hrvatska... nije slucajno

Derventa je tuga, stradali su i jedni i drugi... Nijesu hrvati bili nenaoruzani, daleko od toga... to je prica...
Spomenuo si 103 bojnu, i kao mnoge bojne to je formirana jedinica iz hrvatske, regularne snage... a posle se prica o nekoj agresiji, dodushe ne pricaju to toliko hrvati u bosni, oni to zovu domovisnki rat kao i u hrvatskoj, njima je to sve hrvatska domovina (otuda i dozvola glasanja hrvatima na izborima u hrvatskoj ma odakle bili) No pričaju bošnjaci ali ovo preskacu... ne spominju da srbi dopustise hrvatima podic obelezje na groblju u derventskoj opstini... ali i na tim obelezjima ista prica... ginuli za slobodu... ko cardak i pocetak spomenu i azru basic? niko... ali ajde to je bar primer da im se dozvoli to na groblju i da se to ne porusi... a imaju li takav primer srbi nedje na primer kod kupresa il dinare? imaju li? vidimo i na zlatistu sta bese... mada ja u nacelu nijesam za te spomenike... manimo mrtve, nemojmo podsecanjem zive terati u grobove...istorija ovdje razdvaja ne spaja no ajde...

Nijesu hrvatske formacije usle u derventu i mir obezbedjivale, vec su krenule u odstrel srba i to kakav... Priznao ili ne... A posle je srbin po svojoj prici olsobadjao derventu, ali cistio je, od hrvata... Ok bilo je tu i muslimanskih jedinica s kojima su se udruzile hrvatske na pocetku...

Svako svoje vidi kako vidi... ja imam poznanika ovdje u novom sadu iz dervente... ranjenik, cestit i bez mrznje... realno prica... vise njih znamo, odande... jeste derventa bila pakao... imala je znacaj za jedne i druge, kako hrvatska namjera odmah u startu da zatvori koridor, tako srba da ga oslobode...

ovaj prica realno i sa tugom, govoreci da mu nedostaje mnogo ono od prije... ne pravda srbe i svoje ucesce samo, bilo je zlocina, ali kaze to je hrvatsko srpsko ludilo... derventa - vukovar, veoma slicno...


a jbg, reces podrzavash srbe a oni su po derventi... jesu ne kazem ,i nije mi ravdanje ko rvi upao... ali ima i to uticaja, na primjer srpskom krvniku kojeg bi tako nazvali, jedva doceko da ode divljat... no ipak zajebana je derventa bila srbima, vrlo... tu su nekako posebni vampiri bili nad njima... eto azre eto lipovca eto onog ovog...


ne mogu opravdat i jer u toj kontra akciji, je pobijeno dosta hrvatskih nevinih civila! porusene su kuce i od onog koji nikom zla nanio nije... reko bi amer kolateralna steta... ali bas zbog takvih kolateralnih ne mogu da prastam... no jebeni rat


e da se moglo u vukovaru civili odvojit, a nije, ovi se izmesali s njima, iz grada se ukopani "branili"...

iapk mnogi na kraju su pusteni...


derventa je tuga i zlo sa jedne i druge strane, a sad kako izgleda ne bi ulazio u to, jer mogu pretpostavit... to je po mene trebo bit distrikt... to je zemlja i katolika tih u bosni koji su tu u velikom broju bili... tako da, nije bosna cjela samo derventa...

meni je zao zbog toga i kontam da ces tesko bit nepristrasan... ne sumnjam u zlocine sa srpske strane tamo, zato kazem pravi primjer za distrikt jer ni jedna apsolutna vlast nece bit realna, tako da samo srpska sigurno nije stara derventa vec nesto sasvim drugo...
Last edited by drugrankovic on 06 Jan 2015, 14:21, edited 2 times in total.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by laganini » 06 Jan 2015, 10:06

...mislim da bi u ovim uvijetima rat bio realna opcija bez uplitanja stranog faktora...gora je situacija nego 1990... :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 11:29

kad si zloca... misli pozivitno


a od vas pozitivno... pusta sala...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 11:41

da dodam, vas sadista poput tebe... i picajzli
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by JCR » 06 Jan 2015, 14:16

drugrankovic wrote:samo kad je u redu dok likujesh na olujom, protjeranim srbima iz krajine, od zapada na silu oduzetom kosovu...

a jes vala. kad vas covjek ovdje cita u politickim postovima, ispada da tamo gledajuci vas federativne osim lizalica nista ne treba... ruzicasto da bolje ne moze bit...




no, sto se tice tih slemova... jednom ce morat otic... dokle su tu, podsecaju da nesto nije u redu i da su zbog neceg...


vreme je da idu, a ajvani sa sve tri strane izvolte... jedan zivot imate, opet ga userite
Na ovom se forumu nije pljuvalo po nacionalnoj osnovi (bar koliko sam ja vidio) dok ti nisi dosao. Bilo je pomalo gluposti, al ti si prekuco za desetoricu.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 14:30

aham, jes ja sam ti kriv za one uvrjede koje lajesh... nije ti bosna tvoja mahala pa ni forum... da vidim da se zove bošnjacki ne bi mu ni prismrdio! vjeruj mi , dok je bosanski, imas i nas ...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by laganini » 06 Jan 2015, 14:32

..vidiš ja se registrira što sam mislio da je bošnjački.. :zubi da odmorim od oni hrvatski bolje rečeno tzv.hrvatski a u biti yugoslavenski...samo me i ode dočeka toga poprilično :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 14:38

dakle bjezo si od jugoslovenskih foruma? oli i sad otic kad vidis da nije bosnjacki vec lepo pise bosanski? :D
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by laganini » 06 Jan 2015, 14:39

ma to to su ti balijske fore :888
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by storm » 06 Jan 2015, 14:39

Nikad nisu bili problem stavovi i različitost, nego artikuliranje istih ...
prejadno je gledati, kad se u nedostatku smislenog argumentiranja, povlače uvrede i omalovažavanja...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by JCR » 06 Jan 2015, 14:41

drugrankovic wrote:aham, jes ja sam ti kriv za one uvrjede koje lajesh... nije ti bosna tvoja mahala pa ni forum... da vidim da se zove bošnjacki ne bi mu ni prismrdio! vjeruj mi , dok je bosanski, imas i nas ...
Ja ne vrijedjam vec govorim istinu, a sad sto je u tebe cetnistvo vece od tebe samog to je druga stvar. Bosna nije moja mahala vec moja drzava, a ti se pusi i dalje.
dok je bosanski, imas i nas
Koga vas? Crnogorce?

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by drugrankovic » 06 Jan 2015, 14:43

srbe, ako ti nijesi turcin a nijesi ni srbin sto mene onda naturash shto cu bit... znash ti da je to jedno isto, al kod tebe od dva ispade trece...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by storm » 06 Jan 2015, 14:44

JCR wrote:
drugrankovic wrote:aham, jes ja sam ti kriv za one uvrjede koje lajesh... nije ti bosna tvoja mahala pa ni forum... da vidim da se zove bošnjacki ne bi mu ni prismrdio! vjeruj mi , dok je bosanski, imas i nas ...
Ja ne vrijedjam vec govorim istinu, a sad sto je u tebe cetnistvo vece od tebe samog to je druga stvar. Bosna nije moja mahala vec moja drzava, a ti se pusi i dalje.
dok je bosanski, imas i nas
Koga vas? Crnogorce?
Zar misliš da je siguran što je :hm

kako zahtijeva situacija, malo srbin, malo crnogorac, a zna se i bosanskim podrijetlom busati :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Treba li nam na hiljade 'čuvara mira' 17 godina nakon ra

Post by JCR » 06 Jan 2015, 14:46

drgrankovic aka Disocijativni poremećaj identiteta :hihi

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests