Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 17:24

Major wrote:
carobnjak Nurudin wrote:Stvar je u tome što postoje extremi i sa jedne i sa druge strane (sad ne mogu tačno da definišem strane :D ) ali extremizam nastaje kad se nešto ne razumije ,krivo tumači i ne dopušta se bilo kakvo drugo mišljenje osim svoga .
S jedne strane mnogi uopće ne razumiju niti znaju šta je pojam "šerijat" i svašta trpaju u to ,te ne bilo kakvu javnu pojavu islamskog obilježja se pjene i pričaju nerealne priče o nekakvom uvođenju šerijata i odmah bi tukli ,zatvarali pa i ubijali.
To je isti extremizam kao i kad neko hoće nekoga tući jer se ne pridržava pravila koja je on sebi uzeo za ispravna .
Dakle extremisti su na obje strane isti samo što funkcionišu po različitim modelima .
To se može riješiti samo ako se dijalogom upoznaju jedni sa drugima ali je problem što je dijalog u tim stranama nepoznata riječ
Ti i upravo ti muhabetis o nekakvom vidu dijaloga, upravo ti koji u svakom forumskom dijalogu one koji imaju suprotno miljenje tvom misljenju,
nazivas ih , glupin, neznanimm i ekstremnim.
Momak, igras ovde sveznalicu i haman forumskog Boga.
Kamo tebi kao jednom casnom i postenom vjerniku vid sabura , kulture, i karaktera i da da kada ulazis u dijalog sa drugomisljenicima
da im uljudno skrenes paznju, ukazes na nedostatke i uljudno im docaras Islamske vrline.
Ali ne, ti kao vjernik se ponasasa buntovnicki, i sa casnim i postenim vjernikom nema to haman nista zajednickog...a ti izvoli, tvoja stvar.
Uljudan sam samo prema uljudnim osobama ,a ne vidim da sam rekao nešto toliko neuljudno.
ako si primjetio napisao sam da i kod vjernika postoje extremi i izjednačio ih sa extremizmom na bilo kojoj strani
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Krokodil Behko » 13 Oct 2012, 17:25

Poštovana silence kao što vidiš, post ti je brisan. Ovo nije tema za pravljenje drame nego za nešto drugo. Sasvim salučajno stičem utisak da se ovo sa Majorovim postom nije desilo slučajno. Naravno da imate pravo da se žalite administratoru ako vam šta nije pravi ali ne i na ovoj temi
online

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Major » 13 Oct 2012, 17:28

Ja licno od jednog vjernika ocekujem perfekcionizam, i ako mi neko hoce da kaze da je to nemoguce , taj nije dorastao svog vjerovanja.
Bog i Bozije naredbe nisu uopste koplikovane, s'toga nije ih se tesko ni pridrzavati.

*Behko...za gore citirano sam zatecen i nemogu nikako da povezem kako i sa cime tu tvrdnju povezati :hm
Last edited by Major on 13 Oct 2012, 17:31, edited 1 time in total.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 13 Oct 2012, 17:28

carobnjak Nurudin wrote:
Major wrote:
carobnjak Nurudin wrote:Stvar je u tome što postoje extremi i sa jedne i sa druge strane (sad ne mogu tačno da definišem strane :D ) ali extremizam nastaje kad se nešto ne razumije ,krivo tumači i ne dopušta se bilo kakvo drugo mišljenje osim svoga .
S jedne strane mnogi uopće ne razumiju niti znaju šta je pojam "šerijat" i svašta trpaju u to ,te ne bilo kakvu javnu pojavu islamskog obilježja se pjene i pričaju nerealne priče o nekakvom uvođenju šerijata i odmah bi tukli ,zatvarali pa i ubijali.
To je isti extremizam kao i kad neko hoće nekoga tući jer se ne pridržava pravila koja je on sebi uzeo za ispravna .
Dakle extremisti su na obje strane isti samo što funkcionišu po različitim modelima .
To se može riješiti samo ako se dijalogom upoznaju jedni sa drugima ali je problem što je dijalog u tim stranama nepoznata riječ
Ti i upravo ti muhabetis o nekakvom vidu dijaloga, upravo ti koji u svakom forumskom dijalogu one koji imaju suprotno miljenje tvom misljenju,
nazivas ih , glupin, neznanimm i ekstremnim.
Momak, igras ovde sveznalicu i haman forumskog Boga.
Kamo tebi kao jednom casnom i postenom vjerniku vid sabura , kulture, i karaktera i da da kada ulazis u dijalog sa drugomisljenicima
da im uljudno skrenes paznju, ukazes na nedostatke i uljudno im docaras Islamske vrline.
Ali ne, ti kao vjernik se ponasasa buntovnicki, i sa casnim i postenim vjernikom nema to haman nista zajednickog...a ti izvoli, tvoja stvar.
Uljudan sam samo prema uljudnim osobama ,a ne vidim da sam rekao nešto toliko neuljudno.
ako si primjetio napisao sam da i kod vjernika postoje extremi i izjednačio ih sa extremizmom na bilo kojoj strani
niste vi extremi, vi ste vjerski-islamski FANATICI
ono što je uradio onaj retard ispred američke ambasade...........jel to ta vaša vjera i "novi" islam
alal vam vjera, I DALEKO VAM BILA KUĆA od moje
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 17:31

Ban Kulin wrote:
carobnjak Nurudin wrote:Stvar je u tome što postoje extremi i sa jedne i sa druge strane (sad ne mogu tačno da definišem strane :D ) ali extremizam nastaje kad se nešto ne razumije ,krivo tumači i ne dopušta se bilo kakvo drugo mišljenje osim svoga .
S jedne strane mnogi uopće ne razumiju niti znaju šta je pojam "šerijat" i svašta trpaju u to ,te ne bilo kakvu javnu pojavu islamskog obilježja se pjene i pričaju nerealne priče o nekakvom uvođenju šerijata i odmah bi tukli ,zatvarali pa i ubijali.
To je isti extremizam kao i kad neko hoće nekoga tući jer se ne pridržava pravila koja je on sebi uzeo za ispravna .
Dakle extremisti su na obje strane isti samo što funkcionišu po različitim modelima .
To se može riješiti samo ako se dijalogom upoznaju jedni sa drugima ali je problem što je dijalog u tim stranama nepoznata riječ
za mene je već biranje ninđe za načelnika jedne opštine početak uvođenja i naznake šerijata
jel se tako nešto moglo desit na primjer 1990,
šta nam to govori, da je alijina ISLAMIZACIJA Bošnjaka DOBRO UHVATILA korijene
ko kaže da u narednih 20 godina neće pola parlamenta biti zamotane ninđe i vehabije koje mogu izglasat šerijat i islamsku republiku
...........to je KLJUČNA OPASNOST koja se valja iza brda, a valjaju je takvi kao ti i slični alijevci koji su dakle započeli vlajanje te male grudve snijega prije 20 godina, koja kao i svaka grudva kada se valja postaje sve veća, dok nas izgleda kad bude ko lavina ne otjera u pm
Ma to nema veze sa stvarnošću ,a čak i da u nekom naučno-fantastičnom scenariju se desi da to i bude ,šta onda?
Pa izabira ih narod i ako većina naroda kaže da hoće staljinizam ,demokratija je valjda volja većine ,pa i u tom slučaju bi postojala oporba čija se prava moraju poštovati.
Ali kažem ,to je naučna fantastika i to ona "na rubu znanosti" ,ništa se ne sikraj :D
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 13 Oct 2012, 17:35

carobnjak Nurudin wrote:
Ban Kulin wrote:
carobnjak Nurudin wrote:Stvar je u tome što postoje extremi i sa jedne i sa druge strane (sad ne mogu tačno da definišem strane :D ) ali extremizam nastaje kad se nešto ne razumije ,krivo tumači i ne dopušta se bilo kakvo drugo mišljenje osim svoga .
S jedne strane mnogi uopće ne razumiju niti znaju šta je pojam "šerijat" i svašta trpaju u to ,te ne bilo kakvu javnu pojavu islamskog obilježja se pjene i pričaju nerealne priče o nekakvom uvođenju šerijata i odmah bi tukli ,zatvarali pa i ubijali.
To je isti extremizam kao i kad neko hoće nekoga tući jer se ne pridržava pravila koja je on sebi uzeo za ispravna .
Dakle extremisti su na obje strane isti samo što funkcionišu po različitim modelima .
To se može riješiti samo ako se dijalogom upoznaju jedni sa drugima ali je problem što je dijalog u tim stranama nepoznata riječ
za mene je već biranje ninđe za načelnika jedne opštine početak uvođenja i naznake šerijata
jel se tako nešto moglo desit na primjer 1990,
šta nam to govori, da je alijina ISLAMIZACIJA Bošnjaka DOBRO UHVATILA korijene
ko kaže da u narednih 20 godina neće pola parlamenta biti zamotane ninđe i vehabije koje mogu izglasat šerijat i islamsku republiku
...........to je KLJUČNA OPASNOST koja se valja iza brda, a valjaju je takvi kao ti i slični alijevci koji su dakle započeli vlajanje te male grudve snijega prije 20 godina, koja kao i svaka grudva kada se valja postaje sve veća, dok nas izgleda kad bude ko lavina ne otjera u pm
Ma to nema veze sa stvarnošću ,a čak i da u nekom naučno-fantastičnom scenariju se desi da to i bude ,šta onda?
Pa izabira ih narod i ako većina naroda kaže da hoće staljinizam ,demokratija je valjda volja većine ,pa i u tom slučaju bi postojala oporba čija se prava moraju poštovati.
Ali kažem ,to je naučna fantastika i to ona "na rubu znanosti" ,ništa se ne sikraj :D
NAŽALOST, to uopšte nije naučna-fantastika
da je neko 1990 rekao da će 2012. jedna načelnica biti zamotana ninđa zvučalo isto ovako kao što sad kažemo da će za 20 godina u parlametnu biti pola ninđi i vehabija-bradonja smrdljivih pesnita
naravno da je demokratija, TOGA SE I BOJIM, da se ne ARAPIZUJE čitav Bošnjački narod
ako već dođe do tog...ja lično tražim AZIL na zapadu, a vi ostanite bradonje i ninđe jedni s drugima
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 17:36

niste vi extremi, vi ste vjerski-islamski FANATICI
ono što je uradio onaj retard ispred američke ambasade...........jel to ta vaša vjera i "novi" islam
alal vam vjera, I DALEKO VAM BILA KUĆA od moje
pa i ja kažem za takve osobe da su retardi i nigdje nisam rekao da podržavam bilo kakav oblik nasilja i nametanja ,samo što ti to ne želiš da vidiš.
U tome si ti i recimo taj Mevlid vrlo slični ,samo ste na različitim stranama
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 13 Oct 2012, 17:43

carobnjak Nurudin wrote:
niste vi extremi, vi ste vjerski-islamski FANATICI
ono što je uradio onaj retard ispred američke ambasade...........jel to ta vaša vjera i "novi" islam
alal vam vjera, I DALEKO VAM BILA KUĆA od moje
pa i ja kažem za takve osobe da su retardi i nigdje nisam rekao da podržavam bilo kakav oblik nasilja i nametanja ,samo što ti to ne želiš da vidiš.
U tome si ti i recimo taj Mevlid vrlo slični ,samo ste na različitim stranama
aloo, koga "farbaš"
niko nije naivan
onako deklarativno/javno NARAVNO da vi to ne podržavate
isitnski/suštinski vi ste svim srcem s njim i podržavate ga, jer amerikanci ubijaju vašu "braću" arape-ciganiju muslimane
niko nije siso vesla, jadan bio, vaš osnovni problem je što mislite da ste !pametni", a du su drugi glupi
pročitani ste vi davno
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 17:44

NAŽALOST, to uopšte nije naučna-fantastika
da je neko 1990 rekao da će 2012. jedna načelnica biti zamotana ninđa zvučalo isto ovako kao što sad kažemo da će za 20 godina u parlametnu biti pola ninđi i vehabija-bradonja smrdljivih pesnita
naravno da je demokratija, TOGA SE I BOJIM, da se ne ARAPIZUJE čitav Bošnjački narod
ako već dođe do tog...ja lično tražim AZIL na zapadu, a vi ostanite bradonje i ninđe jedni s drugima
a kad bih ja tebi rekao da je jedan od najzaslužnijih bošnjačkih sinova poginuo u bitci na Neretvi izgovarajući šehadet i da zbog njegovih zasluga nismo postali Srbi i Hrvati ,te da je to što danas imamo načelnice koje se se ne stide svoje vjere samo povratak na staze takvih ljudi ,šta bi ti rekao?
informiši se malo gdje se Tito prvi put usudio otkriti kao Tito i ko ga je tad sačuvao od ustaša ,te ko je Nurija Pozderac rahmetli
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 13 Oct 2012, 18:03

carobnjak Nurudin wrote:
NAŽALOST, to uopšte nije naučna-fantastika
da je neko 1990 rekao da će 2012. jedna načelnica biti zamotana ninđa zvučalo isto ovako kao što sad kažemo da će za 20 godina u parlametnu biti pola ninđi i vehabija-bradonja smrdljivih pesnita
naravno da je demokratija, TOGA SE I BOJIM, da se ne ARAPIZUJE čitav Bošnjački narod
ako već dođe do tog...ja lično tražim AZIL na zapadu, a vi ostanite bradonje i ninđe jedni s drugima
a kad bih ja tebi rekao da je jedan od najzaslužnijih bošnjačkih sinova poginuo u bitci na Neretvi izgovarajući šehadet i da zbog njegovih zasluga nismo postali Srbi i Hrvati ,te da je to što danas imamo načelnice koje se se ne stide svoje vjere samo povratak na staze takvih ljudi ,šta bi ti rekao?
informiši se malo gdje se Tito prvi put usudio otkriti kao Tito i ko ga je tad sačuvao od .... ,te ko je Nurija Pozderac rahmetli
to je ono što vi cijelo vrijeme alijevci zloupotrebljavate i IZVRĆETE stvari
eto ako neko nije VELIKI musliman, on je AUTOMATIKOM srbin ili hrvat, i to cijelo vrijeme OPASNO plasirate
evo ti lično moj primjer, totalni sam ateista, vjernike smatram RETARDIM koji vjeruju u neke bajke koje im plasiraju hodže i popovi, kao čobani ovcama, te zaboli me kita i za islamom, i za pravoslavljem i religijom uopšte,
ali većeg BOSANSKOG patriote teško češ naći, i budi siguran da sam VEĆI SIN OVE ZEMLJE BOSNE od ijednog tvog muslimana, jer vas svakako boli k u r a c bili ovdje ili bili i iranu, avganistanu kod arapa, vama je važno da ste s braćom, niste vezani za zemlju uopšte, te u skaldu s tim suštinski i nemate nikakve patriotske osjećaje za zemlju, Bosnu vidite samo kao najzapadniju granicu islama, i ništa drugo
konkretno tog kojeg spominješ on je prije pogino u ubjeđenju da je branio islam a ne ZEMLJU BOSNU

uostalom MOJ i tvoj avatar valjda sve govori, vi ne volite ni ljiljane, vaša je zastava vjerska, zelena s polumjesecom
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 13 Oct 2012, 18:06

Nisam citala temu, meni je svejedno sto je ta zena pokrivena. Doduse meni bi bilo svejedno i da ima dekolte do pupka i minicu do vrha butina - sve dok zna sta radi i obavlja tu funkciju kako treba.

Koga briga sto je pokrivena?

A kad je vjera u pitanju, poznato je da su u vjeri najzagrizeniji oni koji su je tek nekoc otkrili. Ljudi spasili sebe (od droge, loseg drustva, ulice), pa bi sad 'spasavali svijet'. Umisle si neku mesijansku ulogu, sta se moze. Valja to izdurat', ali ta bolest je uglavnom prolazna i sto je najvaznije nije zarazna. :oo

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 18:18

to je ono što vi cijelo vrijeme alijevci zloupotrebljavate i IZVRĆETE stvari
eto ako neko nije VELIKI musliman, on je AUTOMATIKOM srbin ili hrvat, i to cijelo vrijeme OPASNO plasirate
evo ti lično moj primjer, totalni sam ateista, vjernike smatram RETARDIM koji vjeruju u neke bajke koje im plasiraju hodže i popovi, kao čobani ovcama, te zaboli me kita i za islamom, i za pravoslavljem i religijom uopšte,
ali većeg BOSANSKOG patriote teško češ naći, i budi siguran da sam VEĆI SIN OVE ZEMLJE BOSNE od ijednog tvog muslimana, jer vas svakako boli k u r a c bili ovdje ili bili i iranu, avganistanu kod arapa, vama je važno da ste s braćom, niste vezani za zemlju uopšte, te u skaldu s tim suštinski i nemate nikakve patriotske osjećaje za zemlju, Bosnu vidite samo kao najzapadniju granicu islama, i ništa drugo
konkretno tog kojeg spominješ on je prije pogino u ubjeđenju da je branio islam a ne ZEMLJU BOSNU

uostalom MOJ i tvoj avatar valjda sve govori, vi ne volite ni ljiljane, vaša je zastava vjerska, zelena s polumjesecom
Znam ja da ti tako misliš o meni kao vjerniku i nije mi to novost ali ono što ti hoću reći ,a ti si možda pogrešno razumio ,jeste da ti danas nebi uopće imao pojma ni šta je Bosna ni Bošnjak ,da nije bilo ljudi poput rahmetli Nurije i u ZAVNOBiH-u (čiji je bio osnivač) je obnašao najveće funkcije dok nije poginuo iako nikad nije pristao da bude član komunističke partije.
Bio je vrlo religiozan ali i veliki patriota i kažem ti da nije bilo njega danas ti nebi mogao da si busaš u prsa da si bosanac ,već bi bio hrvat ili srbin ,nevezano za to jesi li ti musliman ili nisi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 13 Oct 2012, 18:20

Lavlje_srce wrote:Valja to izdurat', ali ta bolest je uglavnom prolazna i sto je najvaznije nije zarazna. :oo
NAŽALOST OBRNUTO
itekako je zarazna i ne d anije prolazna, nego je sve opasnija
alijica je uspio u ISLAMIZACIJI Bošnjaka
evo i ovaj nurudin, jadnik, ako je već Bošnjak, najbolji je primjer
čak jadnik i arapski piše, valjda čito alijicinu deklaraciju, gdje ovaj matori debilko kritikuje (ej on se našo da kritikuje) turke i velikog Kemala Ataturka zašto su se odrekli arapskog pisma, islama, postali sekularna država itd.
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 13 Oct 2012, 18:23

carobnjak Nurudin wrote:
to je ono što vi cijelo vrijeme alijevci zloupotrebljavate i IZVRĆETE stvari
eto ako neko nije VELIKI musliman, on je AUTOMATIKOM srbin ili hrvat, i to cijelo vrijeme OPASNO plasirate
evo ti lično moj primjer, totalni sam ateista, vjernike smatram RETARDIM koji vjeruju u neke bajke koje im plasiraju hodže i popovi, kao čobani ovcama, te zaboli me kita i za islamom, i za pravoslavljem i religijom uopšte,
ali većeg BOSANSKOG patriote teško češ naći, i budi siguran da sam VEĆI SIN OVE ZEMLJE BOSNE od ijednog tvog muslimana, jer vas svakako boli k u r a c bili ovdje ili bili i iranu, avganistanu kod arapa, vama je važno da ste s braćom, niste vezani za zemlju uopšte, te u skaldu s tim suštinski i nemate nikakve patriotske osjećaje za zemlju, Bosnu vidite samo kao najzapadniju granicu islama, i ništa drugo
konkretno tog kojeg spominješ on je prije pogino u ubjeđenju da je branio islam a ne ZEMLJU BOSNU

uostalom MOJ i tvoj avatar valjda sve govori, vi ne volite ni ljiljane, vaša je zastava vjerska, zelena s polumjesecom
Znam ja da ti tako misliš o meni kao vjerniku i nije mi to novost ali ono što ti hoću reći ,a ti si možda pogrešno razumio ,jeste da ti danas nebi uopće imao pojma ni šta je Bosna ni Bošnjak ,da nije bilo ljudi poput rahmetli Nurije i u ZAVNOBiH-u (čiji je bio osnivač) je obnašao najveće funkcije dok nije poginuo iako nikad nije pristao da bude član komunističke partije.
Bio je vrlo religiozan ali i veliki patriota i kažem ti da nije bilo njega danas ti nebi mogao da si busaš u prsa da si bosanac ,već bi bio hrvat ili srbin ,nevezano za to jesi li ti musliman ili nisi
e nemoj meni prdit o historiji, ja to držim u malom prstu
mogu ti samo reći, pojma nemaš i ne želim da se natežem o tome s tobom, viidm da si tanak te bi samo gubio vrijeme
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Maja » 13 Oct 2012, 19:14

Zadnji post obrisan.
A ti Ban smiri doživljaj.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 19:16

Maja wrote:Zadnji post obrisan.
A ti Ban smiri doživljaj.
zašto obrisa ? valjda je jasno da sam se šalio
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Maja » 13 Oct 2012, 19:19

Pa jeste, ali neko će misliti ozbiljno. Inače, svaka ti čast što se tiče ove teme :ok
Na toliko provokacija ne bih ni ja ostala ravnodušna.

A sad natrag na temu- Amra Babić.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 13 Oct 2012, 19:27

Maja wrote:Pa jeste, ali neko će misliti ozbiljno. Inače, svaka ti čast što se tiče ove teme :ok
Na toliko provokacija ne bih ni ja ostala ravnodušna.

A sad natrag na temu- Amra Babić.
aha ...haj dobro :ruke
inače ja ne vidim neku razliku između Amre i Aide režiserke ,a nisam vidio toliko reakcija kad je dobijala nagrade po evropi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by adacta » 13 Oct 2012, 19:53

Misljenja sam da ona uopce nije svjesna da su se ustvari politika i pojedini "politicari" poigrali sa njom i dobro je iskoristili za neke svoje ciljeve .

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by silence » 13 Oct 2012, 21:26

adacta wrote:Misljenja sam da ona uopce nije svjesna da su se ustvari politika i pojedini "politicari" poigrali sa njom i dobro je iskoristili za neke svoje ciljeve .
:ok .... Dobro razmišljaš.


Već sam rekla šta je politika, pa se moje pisanje svelo samo na jedno, religija-politika. Ona žena religiozna-politika . Treba opstati u prljavim igrama. Nemoguće je ostati čist u ovim političkim zbivanjima. Hidžab treba znati odbraniti, sačuvati... Zato sam rekla da bi joj bilo bolje da je odabrala neki mirniji poziv, a skladu sa svojim sposobnostima i u skladu sa svojom religioznom opredijeljenosti.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests