Vojska BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Fuddo » 03 Mar 2019, 14:14

Pa realne su,
Sve sto je do sad najavio i ispunilo se :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Mutevelija » 03 Mar 2019, 14:15

:oo

Evo dok ocistim asov.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Melek » 03 Mar 2019, 15:46

Ma nema potrebe. Kad nas opet napadnu komsije (oni iz komsiluka) opet cemo na njih toljagama i vilama, a kad opet pocnu ginuti k'o muhe napadajuci svom mogucom ratnom tehnikom koju imaju, pa kad zakukaju, pa kad opet sjednemo za pregovaracki hastal, mozda tad napokon dodju pameti. Ne treba tu neka posebna obuka, imajuci u vidu kako su nam (u stvari) komsije konstruisane za ratove. F*cking wannabies :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Mutevelija » 03 Mar 2019, 15:55

Sta nosam znao da su Finci I Norvezani takvi :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Melek » 03 Mar 2019, 15:56

E, vidis, nisam ja uvijek bio Skandinavac.

P.S.

"Nosas znao"? Pa je li tesko? :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Mutevelija » 03 Mar 2019, 16:27

Pa nije:oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Hannibal » 03 Mar 2019, 16:53

mutu cemo mi u vojsku i miran forum
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120483
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Koliko su realne najave Bakira Izetbegovića da BiH uvede predvojničku obuku

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2019, 17:21

To vam je isto kao kad ste junferi, a dobijete skriptu kako puknuti neku curu.
Nakon što pročitate, a potom ogaravite cijev, shvatite da ništa nije kao u toj skripti.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120483
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Vojska BiH

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2019, 17:55

U Oružanim snagama složni: Potrebno uvođenje obaveznog vojnog roka radi sigurnosti građana


Image

Brojne evropske države već odavno imaju obavezno služenje vojnog roka, o čemu su počele razmišljati i zemlje regije. Zvaničnici Oružanih snaga Bosne i Hercegovine smatraju kako bi bilo poželjno vratiti ovu, kako kažu, društvenu aktivnost i u našu zemlju.
Naime, na današnjoj godišnjoj konferenciji Oružanih snaga BiH predstavljena su postignuća naše vojske u prošloj godini te izazovi koji su pred njom u 2019. godini.

Na konferenciji se govorilo i o mogućnosti uvođenja obaveznog vojnog roka u BiH.

Načelnik Zajedničkog štaba OSBiH Senad Mašović kazao je kako se zemlje u regiji i šire uveliko vraćaju na koncept služenja vojnog roka, što u BiH nije moguće uz postojeće zakone.

"Trenutna zakonska legislativa u BiH ne prepoznaje mogućnost uvođenja vojnog roka. Neophodno je uvesti određene izmjene u zakonskim rješenjima ako želimo uvesti vojni rok, a koje bi trebale dati pretpostavku da se može započeti proces služenja vojnog roka. Lično smatram da je to jedna potreba koja govori o boljem definisanju sigurnosne kulture svih građana u BiH. Kroz sistem obuke u svakom slučaju naši mladi će imati mogućnost bolje edukacije, života i rada u drugim uslovima te bolje spremnosti za izazove koji čekaju ne samo BiH i regiju, već čitav svijet. Međutim, mora se osigurati adekvatna zakonska podrška jednoj takvoj ideji", kazao je Mašović.

Zamjenik ministrice odbrane BiH Sead Jusić također smatra kako postoji potreba uvođenja obaveznog vojnog roka u BiH. On podsjeća kako su članom 79. Zakona o odbrani BiH stavljeni van snage entitetski zakoni koji su regulisali obavezno služenje vojnog roka.

"To je ustvari bilo sastavni dio određenih procesa u stvaranju Oružnih snaga BiH i jedinstvenog sistema odbrane, što je podrazumijevalo da će se apropo obaveznog služenja vojnog roka formirati aktivna vojna rezerva. To nije nikada zaživjelo, a da bi zaživjela ta aktivna vojna rezerva, moralo bi se promijeniti tridesetak zakona koji regulišu tu oblast. Sastavni dio te priče od 2000. godine je pitanje našeg puta u NATO savez, jer je sve to povezano s ukupnom sigurnošću zemlje i svih njenih građana. U tom smislu zasigurno je kako je potrebno dobro razmisliti o društvenoj aktivnosti obveznog služenja vojnog roka", istakao je Jusić.

On podsjeća kako su pojedine zemlje, kao što su skandinavske, uvele obavezno služenje vojnog roka i za muškarce i za žene.

Zvaničnici OSBiH su na kraju današnje konferencije istakli kako smatraju da mladi ljudi iz BiH mogu usvojiti mnogo toga kroz sistem služenja vojnog roka te uvijedjeti kako zaista funkcioniše obuka u OSBiH.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zašto je bh vojska tako neefikasna u 21 stoljeću?

Post by Hannibal » 19 Mar 2019, 00:26

Mutevelija wrote: 10 Aug 2018, 19:56 Nije do vojske ali što bi ja ratovao da ko napadne NPR Livno ili Zvornik :cudi
auu ja bi za livno zivot dao
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120483
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Vojska BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2019, 10:21

Sad ovi u Hrvatskoj i Srbiji optužuju Bakira za igranje ratnih igara.
Meni ovo liči na 92. maj-juni mjesec, Alija tek tad proglasio opštu mobilizaciju, a srpska strana (dotad poklano pola Podrinja i cijeli Prijedor), optuži Aliju za izazivanje rata
online

Lotre
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 27 Oct 2012, 23:42
Status: Offline

Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Lotre » 09 Apr 2019, 15:25

Pošto političari prave nove zakone i pripremaju nove propise koji spriječavaju da oni ljudi budu nenaoružani koji mogu braniti BiH od nove agresije na nju, ja se osjećam sve nesigurnije jer političari u koje nemam povjerenje su već 1992 godine kad je počeo rat nisu branili BiH sa njihovim zakonima i propisima od napada. Ja bih htio znati gdje je najbolje sam proći kroz obuku da se sam mogu odbraniti od ljudi koji hoće rat? Kojim klubovima ili jedinicama jeste se pametno priključiti da se spriječi novi rat i za slučaj novog rata biti spreman na najgore da se spriječe stravične žrtve? Isto me zanima koje oružje je legalno dobro imati i koliko municije bi bilo svakome potrebno da se odbrani od ljudi koji su žedni krvi?

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Melek » 09 Apr 2019, 15:45

Akindzije i spahije frontalno, hrpa azapa u sredini i naravno, janjicari sa bokova :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Bla » 09 Apr 2019, 15:50

Lotre wrote: 09 Apr 2019, 15:25 Kojim klubovima jeste se pametno priključiti da se spriječi novi rat
djeci cvijeća :mir
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Mutevelija » 09 Apr 2019, 16:50

Melek wrote: 09 Apr 2019, 15:45 Akindzije i spahije frontalno, hrpa azapa u sredini i naravno, janjicari sa bokova :ok
I doosta askera
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Salko » 09 Apr 2019, 16:56

Lotre wrote: 09 Apr 2019, 15:25 Pošto političari prave nove zakone i pripremaju nove propise koji spriječavaju da oni ljudi budu nenaoružani koji mogu braniti BiH od nove agresije na nju, ja se osjećam sve nesigurnije jer političari u koje nemam povjerenje su već 1992 godine kad je počeo rat nisu branili BiH sa njihovim zakonima i propisima od napada. Ja bih htio znati gdje je najbolje sam proći kroz obuku da se sam mogu odbraniti od ljudi koji hoće rat? Kojim klubovima ili jedinicama jeste se pametno priključiti da se spriječi novi rat i za slučaj novog rata biti spreman na najgore da se spriječe stravične žrtve? Isto me zanima koje oružje je legalno dobro imati i koliko municije bi bilo svakome potrebno da se odbrani od ljudi koji su žedni krvi?
I Minhenska bojna

X Bečka diverzantska
PVO Saint Louis
i družba Pere Kvržice
"ignorance is bliss"

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Salko » 09 Apr 2019, 16:59

sad će mi veca sve na kamaru
:ooo
"ignorance is bliss"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by storm » 09 Apr 2019, 16:59

Lotre wrote: 09 Apr 2019, 15:25 Pošto političari prave nove zakone i pripremaju nove propise koji spriječavaju da oni ljudi budu nenaoružani koji mogu braniti BiH od nove agresije na nju, ja se osjećam sve nesigurnije jer političari u koje nemam povjerenje su već 1992 godine kad je počeo rat nisu branili BiH sa njihovim zakonima i propisima od napada. Ja bih htio znati gdje je najbolje sam proći kroz obuku da se sam mogu odbraniti od ljudi koji hoće rat? Kojim klubovima ili jedinicama jeste se pametno priključiti da se spriječi novi rat i za slučaj novog rata biti spreman na najgore da se spriječe stravične žrtve? Isto me zanima koje oružje je legalno dobro imati i koliko municije bi bilo svakome potrebno da se odbrani od ljudi koji su žedni krvi?
OS BIH stalno traže pripadnike...
Još se izjasni kao hrvat, eto te unutra :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31687
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7224 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Mister No » 09 Apr 2019, 17:05

storm wrote: 09 Apr 2019, 16:59
Lotre wrote: 09 Apr 2019, 15:25 Pošto političari prave nove zakone i pripremaju nove propise koji spriječavaju da oni ljudi budu nenaoružani koji mogu braniti BiH od nove agresije na nju, ja se osjećam sve nesigurnije jer političari u koje nemam povjerenje su već 1992 godine kad je počeo rat nisu branili BiH sa njihovim zakonima i propisima od napada. Ja bih htio znati gdje je najbolje sam proći kroz obuku da se sam mogu odbraniti od ljudi koji hoće rat? Kojim klubovima ili jedinicama jeste se pametno priključiti da se spriječi novi rat i za slučaj novog rata biti spreman na najgore da se spriječe stravične žrtve? Isto me zanima koje oružje je legalno dobro imati i koliko municije bi bilo svakome potrebno da se odbrani od ljudi koji su žedni krvi?
OS BIH stalno traže pripadnike...
Još se izjasni kao hrvat, eto te unutra :D.
Tacno.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Koje jedinice su BiH potrebne za slučaj odbrane od novog rata?

Post by Pasaga » 09 Apr 2019, 17:07

mad_max_ba wrote: 09 Apr 2019, 16:56
Lotre wrote: 09 Apr 2019, 15:25 Pošto političari prave nove zakone i pripremaju nove propise koji spriječavaju da oni ljudi budu nenaoružani koji mogu braniti BiH od nove agresije na nju, ja se osjećam sve nesigurnije jer političari u koje nemam povjerenje su već 1992 godine kad je počeo rat nisu branili BiH sa njihovim zakonima i propisima od napada. Ja bih htio znati gdje je najbolje sam proći kroz obuku da se sam mogu odbraniti od ljudi koji hoće rat? Kojim klubovima ili jedinicama jeste se pametno priključiti da se spriječi novi rat i za slučaj novog rata biti spreman na najgore da se spriječe stravične žrtve? Isto me zanima koje oružje je legalno dobro imati i koliko municije bi bilo svakome potrebno da se odbrani od ljudi koji su žedni krvi?
I Minhenska bojna

X Bečka diverzantska
PVO Saint Louis
i družba Pere Kvržice
... sve lahke motorizovane .... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest