Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 17 Feb 2018, 21:26

gaga wrote: 17 Feb 2018, 21:22 Nije G.Izetbegovic BiH.On je samo clan Predsjednistva BiH.Postoje entiteti,kantoni,opcine.Predsjednik je jedne od mnogobrojnik stranaka.Opstrukcije su sa raznih strana.Od susjednih drzava,do kvislinga,domacih,i smradova kao sto je F.Radoncic.
Moj babo ga je finansirao i koalirao s njim. Valjao vam je Fahro kad je blatio Edhema Bičakčića?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 17 Feb 2018, 21:32

KOMESAR wrote: 17 Feb 2018, 21:26
gaga wrote: 17 Feb 2018, 21:22 Nije G.Izetbegovic BiH.On je samo clan Predsjednistva BiH.Postoje entiteti,kantoni,opcine.Predsjednik je jedne od mnogobrojnik stranaka.Opstrukcije su sa raznih strana.Od susjednih drzava,do kvislinga,domacih,i smradova kao sto je F.Radoncic.
Moj babo ga je finansirao i koalirao s njim. Valjao vam je Fahro kad je blatio Edhema Bičakčića?
Odmori se ti malo od politike,bolje ces se osjecati,vidjeces.Ne znam sta ti to znaci....valjao vam je.....na koga mislis?....meni niko od njih nije valjao.Tebi je SDA dobro valjala,cim je napadas toliko.Vidis i da F.Radoncic napada SDA,on koji je dosao u Sarajevu,poderanih gaca,sa kesom u ruci.SDA mu dala pare misleci da ce bijednik napraviti neke bosnjacke novine,a on napravio smece.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 17 Feb 2018, 21:49

gaga wrote: 17 Feb 2018, 21:32
KOMESAR wrote: 17 Feb 2018, 21:26
gaga wrote: 17 Feb 2018, 21:22 Nije G.Izetbegovic BiH.On je samo clan Predsjednistva BiH.Postoje entiteti,kantoni,opcine.Predsjednik je jedne od mnogobrojnik stranaka.Opstrukcije su sa raznih strana.Od susjednih drzava,do kvislinga,domacih,i smradova kao sto je F.Radoncic.
Moj babo ga je finansirao i koalirao s njim. Valjao vam je Fahro kad je blatio Edhema Bičakčića?
Odmori se ti malo od politike,bolje ces se osjecati,vidjeces.Ne znam sta ti to znaci....valjao vam je.....na koga mislis?....meni niko od njih nije valjao.Tebi je SDA dobro valjala,cim je napadas toliko.Vidis i da F.Radoncic napada SDA,on koji je dosao u Sarajevu,poderanih gaca,sa kesom u ruci.SDA mu dala pare misleci da ce bijednik napraviti neke bosnjacke novine,a on napravio smece.
AVAZ je svjetska novina i dugi niz godina je štivo koje se tamo objavljuje bilo poželjno za kadrove SDA.

p.s.
Meni je jedino žao što će odlaskom SDA na smeće ostati puste sarajevske džamije. Mnogi će se onda kleti kako nikad nisu u njih ni ulazili.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 17 Feb 2018, 22:09

Bosna i Hercegovina u svojoj hiljadugodišnjoj istoriji nije imala crnji period od ovih tridesetak godine u kojoj je na čelu dinastija Izetbegović.
Za vrijeme njihove vladavine pobijeno je stotinu hiljada njenih građana,a protjerano preko milion.Za vrijeme njihove vladavine priznata je genocidna tvorena ,a da ni jednog njenog građanina niko o tome nije ništa pitao.Za vrijeme njihove vladavine uništene su sve fabrike i uvedeno geslo:Bolji je podobni nezlalica od bilo kakvog znalca.Za vrijeme njihove vladavine desilo se je možda i stotinu ubistava koja nikad nisu razriješena.Za vrijeme njihove vladavine pola države je otišlo trbuhom za kruhom.Za vrijeme njihove vladavine obezvrijeđen je moral,školstvo,zdravstvo,privreda,...

Svakom zlu je došao kraj,nadam se da je i ovom vrlo blizu (Sve što čekate i što će doći vrlo je blizu - hadis) samo će posljedice ove pošasti trajati stotinama godina.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 04 Mar 2018, 17:51

Kazu da je sad u BiH najgora kletva:

Dabogda te Bakir zbrinuo!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Hannibal » 04 Mar 2018, 18:13

u petak sam klanjo dzumu s baketom 😎
🐽

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 04 Mar 2018, 18:46

Hannibal wrote: 04 Mar 2018, 18:13 u petak sam klanjo dzumu s baketom 😎
U vip lozi?
b_170903024.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2018, 19:27

Šteta što nema neki SDA smajli, pa da mu damo šifru :komesar :ooo
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Hannibal » 04 Mar 2018, 19:52

KOMESAR wrote: 04 Mar 2018, 18:46
Hannibal wrote: 04 Mar 2018, 18:13 u petak sam klanjo dzumu s baketom 😎
U vip lozi?

b_170903024.jpg
nije bruda, nego ona mala dzamija u cekalusi kod stom fakulteta pa nema vip loze. da vidis jedan bodigard klanja odmah do njega a drugi ceka ispred dzamije i cuva mu cipelice
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by storm » 04 Mar 2018, 20:08

Hannibal wrote: 04 Mar 2018, 19:52
KOMESAR wrote: 04 Mar 2018, 18:46
Hannibal wrote: 04 Mar 2018, 18:13 u petak sam klanjo dzumu s baketom 😎
U vip lozi?

b_170903024.jpg
nije bruda, nego ona mala dzamija u cekalusi kod stom fakulteta pa nema vip loze. da vidis jedan bodigard klanja odmah do njega a drugi ceka ispred dzamije i cuva mu cipelice
Dobro je....neka si ti svoje izvukao iz situacije...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Hannibal » 04 Mar 2018, 20:14

hahahahahahah
🐽

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 04 Mar 2018, 20:33

Hannibal wrote: 04 Mar 2018, 19:52
KOMESAR wrote: 04 Mar 2018, 18:46
Hannibal wrote: 04 Mar 2018, 18:13 u petak sam klanjo dzumu s baketom 😎
U vip lozi?

b_170903024.jpg
nije bruda, nego ona mala dzamija u cekalusi kod stom fakulteta pa nema vip loze. da vidis jedan bodigard klanja odmah do njega a drugi ceka ispred dzamije i cuva mu cipelice
Neka ga cuvaju,nece jos zadugo.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 10 Mar 2018, 20:43

Kakav je ovo zlotvor?

Bakir Izetbegović, predsjednik SDA i član Predsjedništva BiH, kazao je danas uoči sjednice Glavnog odbora SDA kako nema namjeru podnijeti ostavku na funkciju člana Predsjedništva.
Izetbegovićevu ostavku zatražili su lider SBB-a Fahrudin Radončić, ali i čelni ljudi opozicionih stranaka u FBiH, prije svih Nermin Nikšić (SDP), Željko Komšić (DF), Reuf Bajrović (GS).

Od Izetbegovića se ostavka traži jer javnost nije upoznao sa pismom Međunarodnog suda pravde iz maja 2016. u kojem je jasno poručeno kako Sakib Softić nije agent BiH pred tim sudom i da bi u slučaju pokretanja revizije presude protiv Srbije bilo neophodno donijeti novu odluku.

"Ostavku neću podnijeti jer mislim da činim ono za šta me moj narod i izabrao", kaže Izetbegović.

Izetbegović priznaje da je znao za pismo suda iz maja 2016. u kojem je Softić obaviješten da nije agent.

"Međutim, taj papir nije bio utemeljen na statutu i pravilima suda, niti na praksi suda. Softić je dva puta zastupao BiH, Srbija je pokrenula reviziju i tada je Softić imao legitimitet. Sud je dva puta zaustavio pokušaj revizije, prvi put preko registrata, a drugi put obraćanjem članovima Predsjedništva BiH", kaže Izetbegović uz napomenu da se Softić potrudio te mu je čestitao rekavši da je najava procesuiranja Softića glupost.

Na pitanje zašto javnost nije obavijestio o pismu iz maja, Izetbegović je rekao kako ništa nije krio te da je o svemu obavijestio članove pravnog tima koji je radio na reviziji.

"Mi smo cijenili da vrijedi pokušati i ići dalje, da treba sve učiniti za pravdu u ovoj zemlji i da ne treba ispustiti šansu ili obazirati zato što je neki registrar, koji se ne poziva na statut i pravila, sam po sebi nešto odgovorio. Išli smo dalje, smatrajući da ćemo valjanom aplikacijom ubijediti sudije. Nikada se nisu pozvali ni na šta, ni na statut ni na pravila", kazao je Izetbegović.

Ipak, dodaje da odluka da se ide u reviziju nije njegova, već joj je dao podršku te da se zbog toga ne kaje.

"Ono što je presuđeno prije 10 godina uopće ne korenspondira sa ulogom Srbije u bh. zlu, pokolju, etničkom čišćenju i genocidu", kazao je Izetbegović rekavši da on nije u Vijećnici "iznio sve stvari". Najavio je nastavak borbe za istinu i pravdu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 10 Mar 2018, 20:50

jesili ti mozda Fahrin ..... :)
(covjek iz tornja)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 10 Mar 2018, 20:56

Pasaga wrote: 10 Mar 2018, 20:50 jesili ti mozda Fahrin ..... :)
(covjek iz tornja)
Ponekad!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 11 Mar 2018, 19:52

Povodom gostovanja Bakira Izetbegovića, člana Predsjedništva BiH iz Bošnjačkog naroda u dnevniku D FTV-a, bivši ministar unuitašnjih poslova Kantona Sarajevo i bivši premijer KS Nermin Pećanac uputio je sljedeće saopštenje za javnost:

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda bošnjačkog naroda, gospodin Bakir Izetbegović, kada je u dnevniku D FTV-a govorio o ispunjenju zahtjeva boraca, kazao je kako se zbog zakonskih rješenja ne može sačiniti javni registar i kako će uvid u registar imati boračka udruženja. U njegovom izlaganju zasmetala mi je rečenica – kako će se sa 1600 sada egzistirajućih udruženja boraca ona „…svesti na desetak reprezentativnih udruženja“.

Kada sam kao premijer Kantona Sarajevo 2002. godine zahtijevao isto, gospodin Bakir Izetbegović, koji je tada bio predsjednik kluba poslanika SDA u Skupštini Kantona Sarajevo, kategorički se protivio toj ideji optuživši me i sa skupštinske govornice i preko medija da sam protiv boračke popilacije. Ni tada kao ni sada apsolutno nisam bio protiv boračke populacije, naprotiv htio sam pozitivnim zakonskim rješenjima zavesti reda i svesti boračka udruženja ili na jedinstvenu boračku organizaciju ili na svega par njih. Naravno, taj prijedlog nije prošao.

Interesantno je vidjeti da gospodin Izetbegović i nakon 15 godina nastavlja da mijenja svoje mišljenja od slučaja do slučaja, te da nema određenog stava po pitanju boraca, već formira svoje mišljenje onda kada problem u određenoj oblasti eskalira, kao što se to dešava zadnjih dana kada je u pitanju boračka populacija u Federaciji BiH.

Da su me poslanici SDA tada poslušali, danas vjerovatno ne bi imali problema sa boračkom zaštitom, jedinstvenim tregistrom i nadoknadom određenim kategorijama boraca, jer bi se ti procesi od 2002. godine do danas doveli u red. Ovako, na vlastima i dalje ostaje obaveza da tu oblast urede na način da se jednom za sva vremena stavi tačka na prava boraca koji su omogućili vlastima da svoje privilegije koriste od države i uživaju u miru.

Bakiru Izetbegoviću izgleda treba 15 godina da shvati kako su pojedina rješenja bila ispravna. Ako smijem da primijetim, a smijem, u tome i leži razlika između mene i njega…, zaključuje u svom saopštenju Nermin Pećanac.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 11 Mar 2018, 20:00

Komesar,ovo je tvoj favorit,borac za narod,nastavnik likovnog iz Gusinja :plavi
Image
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 11 Mar 2018, 20:04

Mi,koji imamo zdravog razuma,podrzavamo naseg Predsjednika G.Bakira Izetbegovica i zelimo mu puno uspjeha u sljedecih osam mjeseci njegovog predsjedavanja u Predsjednistvu Bosne i Hercegovine. :zubi
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 11 Mar 2018, 20:14

gaga wrote: 11 Mar 2018, 20:04 Mi,koji imamo zdravog razuma,podrzavamo naseg Predsjednika G.Bakira Izetbegovica i zelimo mu puno uspjeha u sljedecih osam mjeseci njegovog predsjedavanja u Predsjednistvu Bosne i Hercegovine. :zubi
Jel onog sto je slagao naciju glede tuzbe protiv Srbije?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 11 Mar 2018, 20:26

KOMESAR wrote: 11 Mar 2018, 20:14
gaga wrote: 11 Mar 2018, 20:04 Mi,koji imamo zdravog razuma,podrzavamo naseg Predsjednika G.Bakira Izetbegovica i zelimo mu puno uspjeha u sljedecih osam mjeseci njegovog predsjedavanja u Predsjednistvu Bosne i Hercegovine. :zubi
Jel onog sto je slagao naciju glede tuzbe protiv Srbije?
tada je Sakibu,dato u ruke 150.000 maruna...
... sta je uradio sa tim novcem...
jel to bila premija ili za potrebe tih troskova...
nikad nije objasnjeno ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests