Ta "divna stvorenja"- politicari u slikama

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Ta "divna stvorenja"- politicari u slikama

Post by Sheval » 21 Jul 2012, 02:21

Totalno sam apolitičan ali ne mogu se oteti dojmu da su političari iz regiona mahom žestoki retardi.
Tihić mi liči na Gargamela,Lagumdžija na lisicu,Dodik na međeda,Bevanda na olinjalog kockara,Obama je isti kao onaj is Coco Jamba.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ta "divna stvorenja"- politicari u slikama

Post by komsija » 15 Aug 2012, 13:52

Image


Enes Čelosmanović:

Hrvatski i srpski nacionalisti su braća i njih nitko ne može zavaditi. Na čemu bi Veliki Hrvati brusili svoje glupe ideje da nema Velikih Srba, i na čemu bi Veliki Srbi pravili svoje planove da im nije Velikih Hrvata?
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ta "divna stvorenja"- politicari u slikama

Post by komsija » 20 Aug 2012, 21:51

Image
:plavi :plavi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Ta "divna stvorenja"- politicari u slikama

Post by STrendzer » 20 Aug 2012, 21:53

:plavi :plavi :cool

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2013, 20:43

Image

Iako smo navikli da su domaći političari stereotepni, jednoobrazni i najčešće vrlo neugledni, i među njima postoje izuzeci... Ne vodeći se njihovim političkim i ideološkim djelovanjem, već spoljašnjim i karakternim dojmom koji ostavljaju na javnost, DEPO PORTAL načinio je listu najzgodnijih političara u Bosni i Hercegovini

1. Dragan Čović

Image

Visok, vitak, elegantan, u besprijekorno skrojenim odijelima, hladan k'o špricer, uvijek spreman za odgovor, lider HDZ-a, Dragan Čović po mnogima je apsolutno najatraktivniji političar u BiH, te je stoga čvrsto zauzeo prvo mjesto naše top liste.

Za ovog markantnog Hercegovca vrijeme kao da je stalo u posljednjih 20 godina. Rođen je 1956. u Mostaru. Završio je osnovnu i srednju tehničku školu, mašinskog usmjerenja u Mostaru, a potom i Mašinski fakultet 1979. godine. Doktorirao je na Mostarskom univerzitetu 1996. godine.

Predsjednik je Hrvatske demokratske zajednice BiH i zastupnik u Parlamentu BiH. Od 2002. do 2005. bio je član Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Od 1998. godine do 2001. godine bio je zamjenik premijera i ministar financija u Vladi FBiH. Na izborima 2002. godine izabran je za člana tročlanog Predsjedništva BiH. Tu funkciju je obnašao do 29. marta 2005. godine kada ga je smijenio Visoki predstavnik u BiH Paddy Ashdown.

Dovođen je u vezu sa brojnim finansijskim malverzacijama, protiv njega su pokretani brojni sudski procesi i još uvijek su u toku, ali mu se zbog svega toga nikada nije pomjerila niti jedna dlaka na glavi.

Oženjen je pravnicom Bernardicom s kojom ima dvije kćerke.

2. Bojan Bajić

Image

Lijep, vedar, nasmijan, energičan, pozitivan i prije svega pošten, kada se pojavio u političkom životu Bosne i Hercegovine, Bojan Bajić djelovao je gotovo nestvarno. Sve što je radio i način na koji je djelovao bilo je u suprotnosti sa ogrezlom političkom scenom na kojoj dominiraju potrošeni i krajnje neinventivni stranački kadrovi. I naravno, na njoj nije opstao...

Rođen je u Rudom 1977. godine, a široj javnosti je postao poznat kada je kao mladi politički entuzijasta pokušao stari i oronuli parobrod 'Ćiro' pretvoriti u turističku atrakciju na Drini. Projekat je živio nekoliko godina, a onda su ga uništili lokalni moćnici.

Bio je prvi predsjednik Naše stranke, a prije nje bio je član SDP-a BiH. Nakon napuštanja Naše stranke prestaje da se bavi aktivno politikom, ali ostaje borac za pošteno i pravedno bh. društvo. Trenutno je koordinator Inicijative za zaštitu uzbinjivača u BiH.

Iako ga u medijima u zadnje vrijeme ima vro malo, pripadnicama ljepšeg spola je svojom stasitom pojavom itekako ostao u sjećanju.

Živi u Istočnom Sarajevu, oženjen je i otac je troje djece.

3. Emir Suljagić

Image

Još jedna markantna i upečatljiva pojava na bh. političkoj sceni - bez dlake na jeziku, robusan, elokventan, inteligentan, spreman na radikalne i konkretne promjene, kao član SDP-a Emir Suljagić je iz burnog novinarskog miljea za kratko vrijeme završio na poziciji ministra nauke i obrazovanja Kantona Sarajevo, odakle je za još kraće vrijeme otišao.

Neobuzdana priroda ovog mladog političara, stasita građa i gorštački karakter, kao i hrabrost sa kojom ulazi u političke bitke, svrstali su ga na visoko treće mjesto naše top liste.

Rođen je 1975. godine u Ljuboviji u Srbiji, a svoje djetinjstvo i mladost proveo je u Srebrenici, odakle je pukom srećom, kao prevodilac UN-a, izašao u julu 1995. godine. Danas je predsjednik koalicije “Prvi mart” i bori se za prava prognanih Srebreničana.

Zahvaljujući svojoj zavidnoj visini, nekada je bio košarkaš i igrao za KK "Vihor". Bio je i dugogodišnji novinar sedmičnog lista Dani, a autor je knjige o srebreničkom genocidu ''Razglednica iz groba''.

U Sarajevu je završio političke nauke, a u međuvremenu je i doktorirao.

4. Ognjen Tadić

Image

Sušta suprotnost grlatog i bahatog lidera SNSD-a, Milorada Dodika, Ognjen Tadić slika je i prilika suptilnog, kulturnog i šarmantnog političara iz drugog bh. entiteta. Rezultati lokalnih izbora u RS-u očito potvrđuju da je vrijeme kršnih političara u ovom entitetu prošlo i da na red dolaze mladi i daleko senzibilniji kadrovi.

Potpredsjednik Srpske demokratske stranke, Ognjen Tadić rođen je 1974. godine u Sarajevu. Iako mlad političar, prosjeda kosa čini ga starijim i dodaje potrebnu dozu šarma da se uvrsti među najzgodnije u našem izboru.

Osnovnu i srednju Mašinsku tehničku školu završio je u Sarajevu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Banjoj Luci. Magistrirao je na Fakultetu političkih nauka u Banjoj Luci.

Prije SDS-a bio je član Srpske radikalne stranke.

Oženjen je Daliborkom Tadić i otac dvoje djece.

5. Jasmin Imamović

Image

Na polovini naše liste našao se još jedan SDP-ovac. Iako je prešao pedesetu, gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović svojim stasom prkosi godinama i može postidjeti i puno mlađe kolege.

Rođen je 1957. godine u Brčkom. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Sarajevu. Piše romane, novele, eseje, scenarije i radio drame.

Svojom nazaustavljivom energijom i vizijom Tuzlu je iz grada soli i prijetećih podzemnih voda pretvorio u turističku atrakciju i najperspektivniji dio Bosne i Hercegovine.

Oženjen je suprugom Žanetom i ima dvije kćerke, Lanu i Dinu.

6. Elmedin Dino Konaković

Image

Jedini političar iz reda SDA koji je, po našem mišljenu, zaslužio da uđe u izbor najzgodijih političkih djelatnika u BiH svakako je stasiti Dino Konaković.

Ovaj dugogodišnji igrač i kapiten KK Bosna rođen je 1974. godine, a ženama je zapeo za oko i prije nego što je ušao u političke vode, a politička karijera dodatno ga je učvrstila na poziciji jednog od najpoželjnijih muškaraca na ulicama Sarajeva.

Bio je direktor KK Bosna u periodu 2003. do 2008. godine. Zastupnik je u skupštini Kantona Sarajevo.

Diplomirao na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja, odsjek Menadžment u sportu.

Nedavno je po drugi put uplovio u bračne vode i oženio manekenku Martinu Keškić.

7. Zlatko Lagumdžija

Image

Dugogodišnji lider SDP-a možda se ne uklapa u klasične kriterije muške ljepote, ali je činjenica da njegovom šarmu mnogo žene ne mogu odoljeti. Da li njegovoj karizmi doprinose bogato obrazovanje i visoke funkcije na kojima se konstantno nalazi ili, pak, urođena arogancija kojom 'kosi' sve oko sebe, teško je reći.

No, definitivino je da njegova moć snažno djeluje na pripadnice slabijeg spola, koje će nerijetko priznati da je Zlatko Lagumdžija jedan od seksipilnijih muškaraca na bh. političkoj sceni. Osim toga, oženio je studenticu, što već dovoljno govori u prilog prethodnim konstatacijama.

Rođen je 1955. godine u Sarajevu. Maturirao je u gimnaziji u Detroit-u, Michigan (SAD) 1973. godine. Diplomirao je, magistrirao i doktorirao na temama iz oblasti informatike i elektrotehnike na Univerzitetu u Sarajevu 1977., 1981. i 1988. godine.

Lagumdžija je od 1989. godine profesor na Ekonomskom fakultetu i Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. Od 1995. godine je direktor je Centra za Menadžment i informacionu Tehnologiju u Sarajevu. Od 1994. godine je šef katedre Poslovne informatike na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu. Član Svjetske akademije nauka i umjetnosti od 2006 godine.

Otac je troje djece i u braku je sa suprugom Aminom.

8. Zdravko Krsmanović

Image

Pomalo poput holivudskih zavodnika, sa strastvenim pogledom ispod gustih crnih obrva, načelnik opštine Foča, Zdravko Krsmanović doima se kao političar koji je i te kako svjestan svoje karizme. Uz guste obrve, tu je i raskošan osmjeh, kao i casual izdanje pa se i on svrstava među političare novijeg trenda u Republici Srpskoj, dok svojom macho pojavom nije mogao proći nezapaženo u javnosti, kao ni na našoj top listi.

Rođen je 1957. godine u Foči, ali je obrazovanje sticao u Sarajevu, gdje je 1979. godine diplomirao na Građevinskom fakultetu, dok je magisterij stekao na Fakultetu tehničkih nauka u junu 2009. godine.

Predsjednik je Nove socijalističke partije i spada među političare otvorenih i liberalnih pogleda. Funkciju načelnika opštine Foča obavlja od novembra 2004. godine, a svrstava se i među rijetke srpske političare kojima Bošnjaci u ovom dijelu BiH vjeruju.

Međutim, dok ga jedni smatraju nademokratičnijim i najspospbnijim političarem u istočnoj Bosni nakon završetka rata, drugi ga optužuju za nepotizam i duboke malverzacije kojima svih ovih godina uspješno odolijeva.

Bračno stanje skriveno od javnosti.

9. Martin Raguž

Image

Već sama njegova pojava odaje muškarca kome je veoma važno kako izgleda i kakav dojam ostavlja u javnosti. Uvijek brižljivo 'slickan', uredan, elegantan, ovaj Hercegovac još je jedan od dobrodržećih muškaraca koji su prešli pedesetu. Oni koji ga bolje poznaju tvrde da obožava da se slika i da mu je fotogeničnost jača strana.

Martin Raguž trenutno obnaša funkciju zamjenika predsjednika stranke HDZ 1990.

Rođen je 1958. godine u Stocu, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju, a diplomirao je politologiju 1980. godine na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu.

Politikom je počeo da se bavi još kao student, kada je bio član Saveza socijalističke omladine BiH, a od 1993. do 2006. bio je član i HDZBiH.

Iako nikada u prvim redovima, Martin Raguž uvijek je prisutan na bh. političkoj sceni, pomalo na distanci ali dovoljno blizu svih važnih političkih događanja.

Oženjen je Marinom i ima kćeri Martinu i Mariju Katerinu te sinove Roberta i Marka Leonarda.

10. Haris Silajdžić

Image

Vrijeme je pregazilo nekadašnjeg neprikosnovenog šarmera bh. politike, ali zbog euforije koju je godinama izazivao među ženama koje su ga često proglašavale najzgodnijim političarem na ovim prostorima, Haris Silajdžić zaslužio je makar počasno mjesto na našoj listi.

Bosanski Alen Delon, kako je etiketiran u javnosti, ostao je upamćen tokom godina rata kao političar koji je svojom karizmatičnom pojavom i zavidnom naobrazbom donosio spasonosne poene BiH u međunarodnim pregovorima.

Rođen je 1945. godine u Brezi. Doktor je historijskih nauka. Fakultet arapskog jezika i islamistike završio je u Bengaziju, a magistrirao je i doktorirao u Prištini.

Kao član Stranke demokratske akcije obavljao je dužnost ministra vanjskih poslova u Vladi Republike Bosne i Hercegovine i premijera Vlade Republike BiH za vrijeme posljednjeg rata. Od 6. novembra 2006. do 10. novembra 2010. godine obavljao je dužnost bošnjačkog člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine.

Oženjen je Majom i ima sina Mirzu.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Ruana » 23 Feb 2013, 20:51

Zlaja je bio zgodan u svoje vrijeme.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2013, 20:57

Čudi me da nema Emila Vlajkija kad već ima svakakvih na toj listi :hihi
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Pasaga » 23 Feb 2013, 21:04

Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Pasaga » 23 Feb 2013, 21:06

Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ruana
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Ruana » 23 Feb 2013, 21:11

:grana Joj, pa ja zaboravila Pasagu
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Maja » 23 Feb 2013, 21:18

Lagumdžija i Raguž

:haha


Ja davno rekoh da Emir Suljagić ima najljepše oči u BiH :obrve

Silajdžić je propo ko kauč. Kad se sjetim kako su za njim ludile prije rata moje sredovječne komšinice. Haris, Haris... a jes zgodan mater mu j.... :D.

Sad ćete misliti da sam luda ali meni Sadik Ahmetović ima ljepuškastu facu iako me podsjeća na starinske momke...i to one što u džamijama pjevaju ilahije.

Image

Image

:sjedi

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Mister No » 23 Feb 2013, 21:21

Pasaga wrote:Image
To pao u veš lonac prije fotkanja pa se "izgužvo".
High Hopes...

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Dust » 23 Feb 2013, 21:25

Maja wrote:
Sad ćete misliti da sam luda ali meni Sadik Ahmetović ima ljepuškastu facu iako me podsjeća na starinske momke...i to one što u džamijama pjevaju ilahije.


:valja :valja
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2013, 21:26

Emir Suljagic i Dino Konakovic su ok, ali ostatak... Neka hvala
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Ruana » 23 Feb 2013, 21:26

Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by STrendzer » 23 Feb 2013, 21:27

kad moze Vlajki onda moze i Tihic?! :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Konsultant » 24 Feb 2013, 07:04

Kao sto pashaga rece, nista bez Slavuja. Koji par :lupa

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Pasaga » 24 Feb 2013, 10:13

Image


da malo dignemo prosjek.... :hihi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Pasaga » 24 Feb 2013, 10:15

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Top deset najzgodnijih političara u BiH

Post by Dust » 24 Feb 2013, 10:16

Meni su od ovih nabrojanih samo Dino i Emir onako necemu. Silajdzic je isto bio faca u svoje vrijeme, a ostali su katastrofa.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests