Živko Budimir/SPP

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Živko Budimir/SPP

Post by Maja » 26 Apr 2013, 13:09

Uhapšen Živko Budimir


Image

Postupajući po naredbama Suda BiH i Tužiteljstva BiH, pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas su pristupili realizaciji tri operativne akcije na širem području Bosne i Hercegovine.


Radi se o operativnim akcijama kodnih naziva „Memory“, „Patriot“ i „Pravda“. Navedene aktivnosti se realiziraju uz asistenciju pripadnika OSA-e BiH, MUP-a RS, MUP-a KS, MUP-a HNK i MUP-a SBK.

Kako su priopćili iz tužiteljstva BiH, SIPA vrši određene istražne aktivnosti u zgradi Predsjedništva BiH u Sarajevu i zgradi Vlade Federacije BiH u Mostaru.

Operativnim akcijama obuhvaćeno je više desetina osoba, koje se dovode u vezu sa izvršenjem krivičnih djela iz oblasti korupcije-podmićivanje i krivičnih djela protiv službene i druge odgovorne dužnosti (KZ FBiH), te neovlaštenim prometom opojnim drogama i organiziranim kriminalom (KZ BIH). Pretresi su u toku na većem broju lokacija na širem području BiH.

Cilj ovih istražnih aktivnosti je otkrivanje koruptivnih krivičnih djela čiji su počinitelji najviši dužnosnici Federacije BiH.

O konačnim rezultatima akcije, javnost će biti blagovremeno informirana, izvijestili su iz press službe SIPA-e.

Kako javlja Federalna televizija, hapšenje Živka Budimira je navodno uslijedilo zbog primanja mita za pomilovanja. Akciju hapšenja izvršili su pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA). Prema posljednjim informacijama, hapšenje je izvedeno u kabinetu Budimira u Sarajevu. Anadolija javlja da su u toku pretresi Budimirovih prostorija u sjedištu predsjednika Federacije BiH. Međutim, za sada nema službene potvrde.

O konačnim rezultatima akcije, javnost će biti pravovremeno informirana, saopćeno je iz SIPA-e.

javno.ba

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3944 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Veca » 26 Apr 2013, 13:16

:aplauzz :aplauzz :aplauzz
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2013, 15:03

Odlično. Makar sitnu boraniju da pohapse. Za nadati se da će nekada uhapsiti i Lagumdžiju, Bakira, Silajdžića, Heću, Čovića, Raguža, mnogobrojne SDA/SDP/SBiH/HDZ funkcionere ......i naravno - Radončića. :)
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Nela » 26 Apr 2013, 17:27

Krenulo je :aplauzz
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Online

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Pasaga » 26 Apr 2013, 17:35

Krokodil Behko wrote:Odlično. Makar sitnu boraniju da pohapse. Za nadati se da će nekada uhapsiti i Lagumdžiju, Bakira, Silajdžića, Heću, Čovića, Raguža, mnogobrojne SDA/SDP/SBiH/HDZ funkcionere ......i naravno - Radončića. :)
Ko ce ba onda doturit lovu do Ziketa.....da ih pomiluje.... :haha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3944 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Veca » 26 Apr 2013, 18:41

:plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by merylin » 26 Apr 2013, 19:02

E braaaavoooo... :apl :apl :apl :bravo idemo daljeee... koji je guzonja sledećiiii?
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Online

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Pasaga » 26 Apr 2013, 19:06

merylin wrote:E braaaavoooo... :apl :apl :apl :bravo idemo daljeee... koji je guzonja sledećiiii?
Nemoj plaho slaviti.....
ovo je ogranicenog karaktera.....
pokazivanje misica velikog brata.....
...a dobro je u svakom slucaju....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2013, 20:15

Budimir je ostao bez zaledjine pa se to zato i desilo. Fino kažem, nemamo razloga za slavlje ako imamo to u vidu. To znači da SIPA ima ili može pronaći dokaze za svakog kriminalca na vlasti a ne čini to jer ne daju šefovi. Nije li to frustrirajuće? Naprotiv, ovo je dokaz da je naše društvo duboko korumpirano i takvo će po svemu sudeći ostati još dugo..dugo. Ma nije valjda, da u SDA i HDZ nema kriminalaca? Eto Čovića prije par dana oslobodili krivice. Za nepovjerovati! OK..SDA nije na vlasti ali je jaka pa ne diraju njihove kadrove ali ovo je baš selektivno provodjenje pravde. Uhapsili Budimira i par boranijica. I šta će to promijeniti? Po svemu sudeći, čekat ćemo da neki drugi dodju na vlast pa da pohapse ove što su naredili današnje hapšenje i tek tad bi mogli imati neki omanji rezultat u borbi protiv kriminala i korupcije u vlasti i državnoj administraciji. Lično mislim da je ovaj tužilac Oleg Čavka puno veći kriminalac od danas pohapšenih tipova.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Nela » 26 Apr 2013, 20:16

Sljedeci je Lijanovic, vec su ga pritisli
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Online

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Pasaga » 26 Apr 2013, 20:35

Ovdje se mora ici korak po korak.
Nase drustvo,BH,je toliko korumpirano da bi jedan veci zahvat imao katastrofalne posljedice,cak i do oruzane pobune.
Ovo su ciljani slucajevi,dugo pripremani.
Na ovaj nacin se daje do znanja svim koji su se imalo omastili da ce doci red i na njih.
Lijanovici...njih ce po nalogu drugih agencija,jer su fkt..na medjunarodnim potjernicama.
Ovo ce se stisat jedno vrjeme,tada ce doci jos vica iznenadjenja i krupniji trofeji.
A sve se ovo nebi moglo odvijati i toliko usavrsiti,mislim na kriminal i korupciju, bez pomoci odredjenih sudskih organa.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2013, 20:52

Jes Pašaga al' malo morgen.
Ovdje je po srijedi hapšenje ljudi koji jesu kriminalci ali ovo je ipak obračun sa političkim protivnicima od strane onih koji su takodjer kriminalci. Pa čak i državni udar s prekoračenjem ovlaštenja.

Jednostavno je za dokazati. Evo šta je danas reklo tužilaštvo

Riječ je o zajedničkoj akciji. Ovlašteni policijski službenici vrše pretrese u FBiH zbog počinjenog krivičnog djela zlouptotreba položaja ili ovlasti, krivičnog djela protuzakonito posredovanje, krivično djelo primanje dara i drugih oblika koristi i krivičnog djela davanje dara i drugih oblika koristi. To je sve u ovoj fazi što možemo reći - rekao je za portal "Dnevnog avaza" Alem Hamzić, portparol Kantonalnog tužilaštva Sarajevo.

Budimir nema imunitet od krivične odgovornosti, koja mu prijeti zbog primanja mita za pomilovanja osuđenika za najteža krivična djela u više od 100 slučajeva. Naime, prema Zakonu o pomilovanjima FBiH predsjednik i potpredsjednici Federacije, članovi Vlade Federacije, kao i članovi kantonalnih vlada, mogu se pozvati na imunitet jedino od građanske odgovornosti.

A evo šta kaže profesor Ustavnog prava

Profesor Ustavnog prava Kasim Trnka pojasnio je član 10. Ustava FBiH u kojem stoji da predsjednik, potpredsjednik, premijer, zamjenik premijera i ostali članovi Vlade FBiH ne mogu biti krivično gonjeni niti odgovarati u građanskom postupku za bilo koju radnju učinjenu u vršenju svoje funkcije


4. Imunitet

Član 10.

Predsjednik Federacije, Potpredsjednik Federacije, Premijer, zamjenik Premijera i ostali članovi Vlade ne mogu biti krivično gonjeni niti odgovarati u građanskom postupku za bilo koju radnju učinjenu u vršenju svoje funkcije.



Ne branim kriminalce. Samo mi se smučilo zbog činjenice da se politička moć i ono što je najgore, moć raspolaganja policijskim strukturama, zloupotrebljava u ime političkog obračuna da bi neki ušli u vlast. To znači da je policija postala privatna policija. Kad malo bolje razmislim, uvijek je to i bila.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Online

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Pasaga » 26 Apr 2013, 20:59

Ja bih prije rekao policijska drzava.
Pomalo sam ovo pratio,koliko sam stigao....
Stoji sve sto kazes,medjutim...
Vjeruj da nikad niko od ozbiljnijih faca nece biti uhapsen sve dok je Fahre,Zlaje,Covica,Tihica.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by harlekin » 26 Apr 2013, 21:04

samo da kazem da ih nabijem,sve redom,sipu,vladu i ove sto aplaudiraju s stranee
ti kreteni nas jebu godinama a ovi dajmo svi aplauz jebenim kretenima koji urade mrvicu posla za koji su placeni,
NABIJEM VAS KRETENCINE,gdje ste 15 godina

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Sheval » 26 Apr 2013, 21:10

Tako je,Harlekin.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2013, 21:17

harlekin wrote:samo da kazem da ih nabijem,sve redom,sipu,vladu i ove sto aplaudiraju s stranee
ti kreteni nas jebu godinama a ovi dajmo svi aplauz jebenim kretenima koji urade mrvicu posla za koji su placeni,
NABIJEM VAS KRETENCINE,gdje ste 15 godina
Sve je to u redu Harlekin. Medjuti ako se ti "pozdravi" odnose i na forumaše, ja bih te stvarno zamolio ako je moguće, da malo probereš riječi. Uvjeren sam da ni tebi niko ne upućuje takve riječi. Nema smisla jbg.
online

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by harlekin » 26 Apr 2013, 21:25

Krokodil Behko wrote:
harlekin wrote:samo da kazem da ih nabijem,sve redom,sipu,vladu i ove sto aplaudiraju s stranee
ti kreteni nas jebu godinama a ovi dajmo svi aplauz jebenim kretenima koji urade mrvicu posla za koji su placeni,
NABIJEM VAS KRETENCINE,gdje ste 15 godina
Sve je to u redu Harlekin. Medjuti ako se ti "pozdravi" odnose i na forumaše, ja bih te stvarno zamolio ako je moguće, da malo probereš riječi. Uvjeren sam da ni tebi niko ne upućuje takve riječi. Nema smisla jbg.
mislim da znas da nisam mislio na nas ovdje,nego ove sto se lupaju u prsa kao gorile kako su nest napravile i time traze vjence oko glave a davno su zasluzili omče,ipak se ispricavam (mi ovdje samo pricamo o stvarima koje drugi rade) i kad pljujem pljujem te druge,mi niti smo odgovorni za takva sranja niti zasluzujemo kakvo pljuvanje

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2013, 21:31

harlekin wrote:
Krokodil Behko wrote:
harlekin wrote:samo da kazem da ih nabijem,sve redom,sipu,vladu i ove sto aplaudiraju s stranee
ti kreteni nas jebu godinama a ovi dajmo svi aplauz jebenim kretenima koji urade mrvicu posla za koji su placeni,
NABIJEM VAS KRETENCINE,gdje ste 15 godina
Sve je to u redu Harlekin. Medjuti ako se ti "pozdravi" odnose i na forumaše, ja bih te stvarno zamolio ako je moguće, da malo probereš riječi. Uvjeren sam da ni tebi niko ne upućuje takve riječi. Nema smisla jbg.
mislim da znas da nisam mislio na nas ovdje,nego ove sto se lupaju u prsa kao gorile kako su nest napravile i time traze vjence oko glave a davno su zasluzili omče,ipak se ispricavam (mi ovdje samo pricamo o stvarima koje drugi rade) i kad pljujem pljujem te druge,mi niti smo odgovorni za takva sranja niti zasluzujemo kakvo pljuvanje
Pa tako brate dragi. Ja sam rekao AKO mada sam mislio i sam da nije ali eto. Bolje pitati nego da neko pomisli nešto drugo. Slažem se sa tvojim mišljenjem u vezi ovog cirkusa.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3944 times
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Veca » 26 Apr 2013, 22:16

:plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: SIPA krenula u realizaciju tri akcije.Uhapšen Živko Budi

Post by Dalia » 26 Apr 2013, 22:31

Ovo malo da narodu zamažu oči...dođe mi žao ovog Budimira, ne krade sigurno ništa više od ostalih, al' eto neko mora biti žrtveno janje svako malo...
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests