Sretan 8. mart

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by dadojović » 08 Mar 2020, 00:00

Svim forumašicama sve najbolje za dan žena.
Sretan osmi mart.
:-)
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Trafalgar Law » 08 Mar 2020, 00:01

dadojović wrote: 08 Mar 2020, 00:00 Svim forumašicama sve najbolje za dan žena.
Sretan osmi mart.
:-)
Pridružujem se čestitkama. :srce

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3911 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Mister No » 08 Mar 2020, 00:17

Flowers-ef114bce-c435-3f3e-a364-a601a7cd4f93.jpg

Sretan 8. mart forumkama!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120362
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Sretan 8. mart

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2020, 00:36

Sretan osmi mart, svim damama :pivo
online

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by grunf » 08 Mar 2020, 05:42

...i zenama lakog morala koje spavaju s kim stignu, jebu se sa svakim ko im plati pice, lajkuje sisu, ili pokaze novcanicu vecu od 20KM.


Uskoro će Osmi mart, zato se na portalima smiješe i žene koje ne pokazuju sise, bedra, obrijanu pičku i raskošne ekstenzije. Brojevi telefona kurvi koje puše uzbudljivije nego dvanaestogodišnji dječak biskupu nekako su manje vidljivi. Oh, uskoro će Osmi mart.

Nadahnuti urednici portala naredili su mladim novinarkama da negdje nađu babe koje smiju, ah, uskoro će Osmi mart, ispričati kako je to bilo za vrijeme krvave Titove diktature kad pošten čovjek nije smio reći da je Hrvat, svi koji su odlazili u crkvu bi nakon mise završili na Golom otoku, a ožujak se nije smio zvati ožujak.

Pa, kako su Osmi mart slavile moje vršnjakinje dok ih je krvolok Tito gledao sa svakog zida? Naš ženski radni dan, bila sam službenica, bio je neradni. Šefovi bi svakoj od nas uručili buketić nečega. Mlade cure, bila sam među njima, dobile bi jezičinu u grlo, starije drugarice čvrst stisak ruke.

Šefovi bi sa ljubavnicama odlazili na vikend u Veneciju, tamo bi kurve socijalističke dobile cipele, torbicu, parfem… Nisam bila među njima jer me nitko nije htio. Zato sam bila odjevena u dječju suknju broj četrnaest i jaknu broj četrnaest jer se za vrijeme jebene, mračne vladavine nije plaćao porez na dječju odjeću. Danas je ukinut i taj relikt naše mračne prošlosti.

Većini drugarica Osmi mart je bio dan kad su smjele pijane u grupi ulaziti u kavane i tamo se smijati i pjevati i urlati. Na stolovima je u celofanu počivalo mrtvo cvijeće. Gadili su mi se jezici mojih šefova, gadile su mi se pijane žene, gadio mi se Osmi mart. Htjela sam promjenu.

Željela sam, dobila sam. Živim u zemlji u kojoj svakoga dana u godini slave fotošopirana čudovišta koja senzualno bulje ispod teških trepavica i slapova kineskih dlaka. Napućena usta krcata kiseline pozivaju na pušenje one koji to mogu platiti. Silikonske sise zovu na slinjenje. Bedra nemaju celulita, pičke nemaju dlaka, šalju poruku, j... me, ja sam djevojčica.

Slavi se i Mama. Biti mama danas u Hrvatskoj znači biti MAMA. Hrvatske MAME slikaju rast svoga trbuha i prije nego im nečiji spermij probije jajašce. Pa “fanovi” mogu pratiti rast. Prvi tjedan, drugi… Ne znam koliko tjedana traje trudnoća, ali svakako se snima i trbuh prije odlaska u rađaonicu. Pa tata pokraj MAME. Pa beba na sisi. Pa onda MAMA ide doma. Pa vidimo trbuh poslije poroda, pa tri dana kasnije, pa šest dana… Jebote! JEBOTE!

Mi drugarice nismo na šminku i krpe trošile plaću i povremeno smo bile osobe, ljudska bića. Zarađivale smo gotovo koliko i muškarci. Porođaj nismo držale vrhuncem “karijere” ili karijere. Abortus je bio besplatan, popovi nisu virili u naše pičke ni jebali našu dječicu. Radile smo osam sati. Imale smo pravo na bolovanje. Na poslu smo s vremena na vrijeme šefa znale poslati u kurac. I muža. I djecu. I zidara koji bi nam dobacivao sa skele. U Jugoslaviji je mrtva, prebijena žena bila VIJEST.

Danas moja kći ovim svijetom hoda užasnuta. Boji se petogodišnjeg sina, poslodavca, popa, učiteljice, muža, slučajnih prolaznika, teve inkasatora, ovrhe, bolesti. Bolovanje može samo sanjati. Ugovor je potpisala na tri mjeseca i šuti, šuti, šuti. Radi od jutra do sutra, dijete jedva vidi, svi su joj vikendi radni, plaća joj je bijedna, stanarina ogromna, minus još veći, čitav će život pod tuđim krovom loviti vlastiti rep. Naravno da ima fakultet.

Nedavno je u Sloveniji otvoren bordel sa gumenim lutkama. Sve imaju što savršene žene od krvi i mesa nemaju. Ne ostaju trudne, nakon upotrebe se temeljito čiste da ne bi mirisale na žene od mesa, ne boli ih ni glava ni kičma, ne pitaju, gdje si bio dosad? Naravno da imaju kilograme dlaka gdje treba, međunožja su im savršeno ćelava. Dečki su više nego zadovoljni. Možda je to dobra vijest za današnju ženu? Neće morati biti lutka kad postoje lutke bolje od nje?

Neka se j.... ja stara ženetina s dvije noge u grobu! Osim što sam stara, ja sam i jugonostalgičarka i mrzim sve što je hrvatsko i ružna sam i ljubomorna sam, i… Mislite o meni što vas je volja. Ovo je, je li, slobodna zemlja. Za ovo su, je li, neki život dali. Čujem vas, žene. S vremena na vrijeme pištite. Preklinjem vas, recite mi, hoćete li uskoro vrištati?

Sretan vam Osmi mart!

Vedrana Rudan

OSLOBOĐENJE PORTAL
Glup sam!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Socrates » 08 Mar 2020, 05:55

Sretan Osmi Mart :cvijece
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80453
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by spacebound » 08 Mar 2020, 06:50

Momci, hvala :pusa
Djevojke, sretan 8.Mart :group
Exchan ❌️

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22526
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12941 times
Been thanked: 12570 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Dori » 08 Mar 2020, 07:31

:group
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by greeneyes » 08 Mar 2020, 08:07

Sretan 8. mart, hanume moje lijepe :cvijece :srce
Samo sabura

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Chloe » 08 Mar 2020, 08:12

Drage dame nek' vam je sretan ovaj malo posebniji dan od svih naših 365 :o .... :cvijece

Image
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Skin » 08 Mar 2020, 08:15

:cvijece

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80453
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by spacebound » 08 Mar 2020, 08:25

Slave se ekonomska, politička i društvena dostignuća pripadnica ženskog spola.

Image



Danas, 8. marta, obilježava se Međunarodni dan žena. Tog dana se slave ekonomska, politička i društvena dostignuća žena.

Prvi Dan žena je obilježen 8. marta 1909. u SAD deklaracijom koju je donijela Socijalistička partija Amerike. Između ostalih važnih historijskih događaja, njime se obilježava i požar u tvornici "Triangle Shirtwaist" Njujorku 1911. godine kada je poginulo više od 140 žena.

Ideja za obilježavanjem Međunarodnog dana žena pojavila se prvi put početkom 20. stoljeća u doba brze industrijalizacije i ekonomske ekspanzije koja je često dovodila do protesta zbog loših radnih uvjeta. Žene zaposlene u industriji odjeće i tekstila su javno demonstrirale 8. ožujka 1857. u Njujorku.

Image
Dan kada su žene masovno izašle na ulice

Tekstilne radnice su protestirale zbog loših radnih uvjeta i niskih plaća. Demonstracije je rastjerala policija. Te iste žene su osnovale sindikat dva mjeseca kasnije.

Protesti 8. marta događali su se i narednih godina, od kojih je najpoznatiji bio 1908. godine kada je 15.000 žena marširalo kroz Njujork tražeći kraće radno vrijeme, bolje plaće i pravo glasa.

Image
Claire Zetkin


8. marta 1913. održane demonstracije za mir
Godine 1910. prva međunarodna ženska konferencija bila je održana u Kopenhagenu u organizaciji Socijalističke Internacionale te ustanovila Međunarodni dan žena na prijedlog slavne njemačke socijalistice Klare Cetkin (Clare Zetkin).

Sljedeće godine je Međunarodni dan žena obilježen od preko milion ljudi u Austriji, Danskoj, Njemačkoj i Švicarskoj. Ti događaji su koincidirali s požarom u tvornici "Triangle Shirtwaist" u Njujorku, nakon koga su slabe mjere sigurnosti na radu okrivljene za veliki broj žrtava. U početku prvog svjetskog rata žene širom Evrope su 8. marta 1913. održale demonstracije za mir.

Demonstracije povodom Međunarodnog dana žena u Rusiji bile su prvi stadij ruske revolucije. Nakon oktobarske revolucije, boljševička feminstkinja Aleksandra Kolontaj nagovorila je Lenjina da 8. mart postane državni praznik, te se tokom sovjetskog razdoblja koristio za obilježavanje "herojstva radnica".

Međutim, u mnogim komunističkim državama taj je praznik izgubio svoju ideološku osnovu i postao prilika muškarcima za iskazivanje ljubavi i poštovanja prema pripadnicama suprotnog spola, posluživši kao svojevrsni amalgam Majčinog dana i Valentinova u zapadnim državama.


Cvijeće i pokloni
U Čehoslovačkoj se Dan žena za vrijeme komunističkog režima pretvorio u parodiju, te je ukinut nakon baršunaste revolucije. U Mađarskoj se, pak, običaj poklanjanja cvijeća ženama zadržao i nakon pada komunizma.

Na zapadnom svijetu se Međunarodni dan žena uglavnom prestao obilježavati 1930-ih, dijelom i zbog toga što ga se povezivalo s komunizmom. Majčin dan se kao blagdan u čast majki i majčinstva obilježava u tim zemljama svake druge nedjelje u svibnju.

Dan žena je ostao državnim praznikom u Rusiji, Bjelorusiji, Ukrajini, Kazahstanu, Kirgistanu, Moldaviji, Mongoliji i Tadžikistanu, a obilježava se cvijećem i poklonima. Međutim, 1960-ih su ga ponovno počele slaviti feministice. Godine 1975., koja je proglašena Međunarodnom godinom žene, UN su službeno počeli obilježavati Međunarodni dan žena.

Danas mnoge organizacije u svijetu obilježavaju Međunarodni dan žena, a neke se nastoje izboriti da postane državnim praznikom u kojima to još nije.


avaz.ba
Exchan ❌️

User avatar
Mrachno
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4342
Joined: 16 Dec 2015, 19:28
Location: Berlin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Mrachno » 08 Mar 2020, 08:38

Drage djevojčice, djevojke, žene sretan 8. Mart 🥰
Ako ti nešto dušu tišti, napusti to.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37300
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24500 times
Been thanked: 4661 times
Status: Online

Re: Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by ElTriconi » 08 Mar 2020, 08:43

Finansiramo lokalne cvjecare 🙈🤗

Sretan osmi mart

Image

Image
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by prog321 » 08 Mar 2020, 09:03

Zove me prijatelj na kafu. On i žena.
Ja se tek sjetio da je 8 mart.
Da li bih trebao neki poklon njoj ?
Ofirno mi je ruže tuđoj ženi kupovati..

Šta da ponesem ?
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Sretan 8. mart

Post by Divlja_u_srcu » 08 Mar 2020, 09:08

Žena stoji, kao kapija, na izlazu i na ulazu ovoga svijeta.
Ivo Andrić

Sretan nam naš dan drage Dame :cvijece
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by prog321 » 08 Mar 2020, 09:21

Nikakav savjet?
Dobro onda. Kupit ću joj vunene čarape.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by Čupava » 08 Mar 2020, 09:22

prog321 wrote: 08 Mar 2020, 09:03 Zove me prijatelj na kafu. On i žena.
Ja se tek sjetio da je 8 mart.
Da li bih trebao neki poklon njoj ?
Ofirno mi je ruže tuđoj ženi kupovati..

Šta da ponesem ?
Ma ruzu, i dosta.... :D.
.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by vrhbosnica » 08 Mar 2020, 09:29

prog321 wrote: 08 Mar 2020, 09:03 Zove me prijatelj na kafu. On i žena.
Ja se tek sjetio da je 8 mart.
Da li bih trebao neki poklon njoj ?
Ofirno mi je ruže tuđoj ženi kupovati..

Šta da ponesem ?
Nista
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24145
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6238 times
Been thanked: 5467 times
Status: Online

Re: Danas je 8. mart: Znate li zašto slavimo ovaj datum?

Post by Zizi » 08 Mar 2020, 09:30

prog321 wrote: 08 Mar 2020, 09:03 Zove me prijatelj na kafu. On i žena.
Ja se tek sjetio da je 8 mart.
Da li bih trebao neki poklon njoj ?
Ofirno mi je ruže tuđoj ženi kupovati..

Šta da ponesem ?
Ništa, samo donesi dobro raspoloženje :oo
Ja sam protiv davanja poklona za ovaj dan, jer se manje više sveo na to.

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: Veca and 23 guests