Da se pohvalim...

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Socrates » 11 Apr 2018, 15:50

Who the hell is Namik Kabil?
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Mutevelija » 11 Apr 2018, 15:51

:roll
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Bla » 11 Apr 2018, 15:51

garant nije ljetos bio :misli
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 11 Apr 2018, 15:56

Veca wrote: 11 Apr 2018, 14:01 ...Chloe, razgovaraj sa kcerkom otvoreno, reci joj i za tvoje strahove...u svakom slucaju, sve najbolje :)
Vecika :pusa .... Ne želim joj sjedati na muku, posebno što još ne znamo kako će biti ,
a ako krene od kuće dovoljno će joj biti teško i bez spoznaje da ja plačem. :cudi
I za sinom sam patila i patim al' on ne zna, jedino sam ovdje kukala, jednostavno - vi ste otrpili moje suze. :sram
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Maja » 11 Apr 2018, 15:58

Socrates wrote: 11 Apr 2018, 15:50 Who the hell is Namik Kabil?
Izmedju ostalog scenarist filma Kod amidze Idriza. Najljepsi i najtopliji nas film kojeg mozes svaki dan gledati.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Socrates » 11 Apr 2018, 16:01

Pogledaću. :)
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Rum » 11 Apr 2018, 16:05

Maja wrote: 11 Apr 2018, 15:58
Socrates wrote: 11 Apr 2018, 15:50 Who the hell is Namik Kabil?
Izmedju ostalog scenarist filma Kod amidze Idriza. Najljepsi i najtopliji nas film kojeg mozes svaki dan gledati.
Dabome
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Socrates » 11 Apr 2018, 16:13

Na engleski prevedeno Days and Hours. :lupa
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Mutevelija » 11 Apr 2018, 16:20

:haha
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Veca » 11 Apr 2018, 21:34

Chloe wrote: 11 Apr 2018, 15:56
Veca wrote: 11 Apr 2018, 14:01 ...Chloe, razgovaraj sa kcerkom otvoreno, reci joj i za tvoje strahove...u svakom slucaju, sve najbolje :)
Vecika :pusa .... Ne želim joj sjedati na muku, posebno što još ne znamo kako će biti ,
a ako krene od kuće dovoljno će joj biti teško i bez spoznaje da ja plačem. :cudi
I za sinom sam patila i patim al' on ne zna, jedino sam ovdje kukala, jednostavno - vi ste otrpili moje suze. :sram

...ja sam konkretno mislila na onu recenicu-kako ce ona odreagovati ako ne bude bilo, kako je si ona zamislila, ja bih tu nesto natuknula, nek' joj bude negdje u pozadini mozga, jer to se cesto desava :) ...a to sto ces ti prste lomit i vec sad' lomis, kukat, plakat, patit, je poznato i donekle normalno :ha ...ja sam prije ca mjesec dana imala takvu epizodu, jbg. mi smo to rodile i valja nama kroz to! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Zagorka » 11 Apr 2018, 23:10

Chloe wrote: 10 Apr 2018, 19:11
Nice try wrote: 10 Apr 2018, 16:49
Chloe wrote: 10 Apr 2018, 14:37 Od svih najboljih osnovaca - devetogodišnjaka iz svih škola na našem kantonu, kćerka je peta s tim da je pod temperaturom odradila testiranje.
Najvjerovatnije će biti i učenik generacije u svojoj školi ... :srce
Čestitam od srca :srce
Moja srednja je isto kandidat za učenika generacije, ali tek skuplja i kopira diplome i nagrade, pa kako bude. Ne brinem puno, samo neka je zdrava :ok
Hvala. Mi smo prezadovoljni ali nije ona. :(
Ima svoje snove, ciljeve - ozbiljno se prihvatila ostvarivanja ali mene plaši ta njena ambicija. Radi, trudi se, preodgovorna je a osjetljiva, nepravda je lomi ...
Već smo u teškom periodu vezano za njeno školovanje. Ne želim je pustiti od sebe sa 14' godina, a još manje želim joj stati na put, podržavamo je ali ja lomim prste ... kako će reagovati ako ne bude kako je zamislila. :grana
Ja ti mogu samo reći kako izgleda sa strane gledajući.
Prirodno je da se bojiš, da umireš od straha.
Drugačije bit ne može, majka si. Prirodno je i da se previše sekiraš.
Samo molim te nemoj da osjeti tvoje strahove ili da joj zbog strepnje zaustaviš neke planove, ja sam ovo doživjela. Previše strahovati za dijete i štititi ga, pa voljela bih da nije bilo tako u nekim stvarima.
I psiholozi kažu da od malena pustimo, koliko god se užasavale.
Kad hodaju po uskom zidu mi govorimo siđi past ćeš, a zapravo im mozak to traži da razvijaju ravnotežu. Kad skaču isto tako a to im treba za razvijanje novih sinapsi u mozgu. Ali mi se bojimo i blokiramo ih od najranije dobi.
Zato je struka tu da nas upozori da popustimo.
Da budemo tu ako krenu pasti, da, ali da se previše ne kritikujemo ni ako padnu jer moraju i to naučiti.
I nipošto ne grditi ko što su nekad nas naši:"e jesam ti reko da ćeš pasti" i još šta je nekad bilo da žene istuku dijete jer je palo :lupa
Pa nikad se više neće odvažiti popeti, takvim gušenjem će biti u najboljem slučaju skladištar s minimalcem do penzije.
Elem, znam da znaš puno toga ali si direktno involvirana u priču a tad se uvijek drugačije gleda.
Ona je posebna, koliko djevojčica njene dobi znaš da ima njene želje? Koliko god te plašilo, pusti je nek slobodno maše krilima i budi tu kad krene pasti sa uskog zida da je uhvatiš, i utješiš kad pad zaboli, (a biće i toga) i pridržiš da se popne opet i krene ispočetka.
Sretno. Objema.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 12 Apr 2018, 14:03

Zagorka wrote: 11 Apr 2018, 23:10 Ja ti mogu samo reći kako izgleda sa strane gledajući.
Prirodno je da se bojiš, da umireš od straha.
Drugačije bit ne može, majka si. Prirodno je i da se previše sekiraš.
Samo molim te nemoj da osjeti tvoje strahove ili da joj zbog strepnje zaustaviš neke planove, ja sam ovo doživjela. Previše strahovati za dijete i štititi ga, pa voljela bih da nije bilo tako u nekim stvarima.
I psiholozi kažu da od malena pustimo, koliko god se užasavale.
Kad hodaju po uskom zidu mi govorimo siđi past ćeš, a zapravo im mozak to traži da razvijaju ravnotežu. Kad skaču isto tako a to im treba za razvijanje novih sinapsi u mozgu. Ali mi se bojimo i blokiramo ih od najranije dobi.
Zato je struka tu da nas upozori da popustimo.
Da budemo tu ako krenu pasti, da, ali da se previše ne kritikujemo ni ako padnu jer moraju i to naučiti.
I nipošto ne grditi ko što su nekad nas naši:"e jesam ti reko da ćeš pasti" i još šta je nekad bilo da žene istuku dijete jer je palo :lupa
Pa nikad se više neće odvažiti popeti, takvim gušenjem će biti u najboljem slučaju skladištar s minimalcem do penzije.
Elem, znam da znaš puno toga ali si direktno involvirana u priču a tad se uvijek drugačije gleda.
Ona je posebna, koliko djevojčica njene dobi znaš da ima njene želje? Koliko god te plašilo, pusti je nek slobodno maše krilima i budi tu kad krene pasti sa uskog zida da je uhvatiš, i utješiš kad pad zaboli, (a biće i toga) i pridržiš da se popne opet i krene ispočetka.
Sretno. Objema.
Hvala Zagi ... :pusa
Sve ja to znam, bilo je već situacija ovakvih i kod sina i kod nje, i bitnih i manje bitnih, ali curica od 14. godina, u osjetljivim godinama, a sama po sebi preosjetljiva - zapravo bi trebala krenuti svojim putem, u ovom okrutnom svijetu punom nepravde, okrutnosti i zla, opet je nešto novo i prebolno ... No. Da smo živi i zdravi ... pa vidjet ćemo kako će dalje biti ... :cvijece
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Cvrle » 12 Apr 2018, 14:34

Chloe, ako ti sta znaci, u slicnoj sam situaciji. I moja cura 14 godina, vec pocinje razmisljati i pripremati taj neki put koji vodi u neka nova zivotna iskusenja. Samo ti vec znas taj osjecaj kakav ce biti, jer si sa sinom vec prosla... Meni je prvi put :grana
Srce drhti i na samu pomisao, ali...
Prva olaksavajuca cinjenica jeste da sam uspjela stvoriti taj neki "drugarski" odnos s njom, pa o svemu pricamo i (barem do sada) nemamo tajni. Pa me to malo tjesi, to neko povjerenje koje smo uspostavile, da ce sve biti puno lakse nego sto ja zamisljam.
Ona bi voljela u Sarajevo da zavrsi srednju kao sto sam ja, ali...
Mislim da ce ipak ostati ovdje, jer se nadam da ce se pronaci u zanimanjima koja se ovdje nude.
Ipak, vjerujem u nasu djecu... I tebe osjecam da smo slicnog razmisljanja, pa ne sumnjam da ce i tvoja cura znati odabrati pravi put.
Pametnice su one prave i bit ce bolje od nas ako Bog da.
Eto tjesim tebe, da utjesim sebe :hihi
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: Da se pohvalim...

Post by spacebound » 12 Apr 2018, 14:52

Uf Boze, da mi je uspjeti ponasati se po ovom sto Zagi pise i sto je uostalom i zdravo i normalno.Ali ja sam od onih roditelja sto mora svaki korak vidjeti, ne pustam ih iz vidokruga nikad.Uzasavam se kad u skoli ide u kuhinju jer mora ici uz i niz stepenice.Znam da sam potpuno luda, ali to je jace od mene.Stalno strepim i na oprezu sam :grana A to me psihicki cijedi.
Exchan ❌️

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Nice try » 12 Apr 2018, 15:37

spacebound wrote: 12 Apr 2018, 14:52 Uf Boze, da mi je uspjeti ponasati se po ovom sto Zagi pise i sto je uostalom i zdravo i normalno.Ali ja sam od onih roditelja sto mora svaki korak vidjeti, ne pustam ih iz vidokruga nikad.Uzasavam se kad u skoli ide u kuhinju jer mora ici uz i niz stepenice.Znam da sam potpuno luda, ali to je jace od mene.Stalno strepim i na oprezu sam :grana A to me psihicki cijedi.
Pa? Ponašanje kakvo ima većina majki. Bolje i tako nego da te nije briga gdje ti je dijete i šta radi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: Da se pohvalim...

Post by spacebound » 12 Apr 2018, 15:49

nije to samo briga, vec sputavanje.Znam da ih sputavam u igri i osamostaljivanju, ali je jace od mene.
Exchan ❌️

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Hannibal » 12 Apr 2018, 16:09

HOCEL KO OVCAVINE
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Hannibal » 12 Apr 2018, 16:11

SPACE JEL TO SCARLET
🐽

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: Da se pohvalim...

Post by spacebound » 12 Apr 2018, 16:20

jeste
Exchan ❌️

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by storm » 12 Apr 2018, 16:27

Danas radim do sedam navecer...možda i dulje...


:D jebemtisrecu
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: bez and 48 guests