Život sa Balkankom

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7905 times
Status: Online

Život sa Balkankom

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2015, 22:20

Pa da ne bi bilo, da je naslov teme etiketirajući, da napomenem, da istu ovu temu, samo malo suprotnu, imamo već dvije godine

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=6&t=9312


Zašto je to tako, da kad se kaže Balkanac, onda se misli sve najgore, a kad se kaže Balkanka, e šta onda?
Ma nije valjda da su tak fine i tak to? :valja

Šta ako su sve odreda alapače, pa su nam nabile taj "balkanski" žig, a sebe ne vide?

Ono kao, one su modernije od nas i hrabro grabe naprijed, ali ipak, da li su one bar malo bliže europejkama, nego mi "balkanci" europejcima?

Mislite li da postoje ključne sličnosti između balkanki i europejki? Ključne različitosti?

Meni se čini da su balkanke malo manje logične od europejki, pa i manje praktične, a sve to ima svoje razloge.

Da ih malo pohvalim, temperamentnije su, opasnije, ali zbog toga samo su slične nama balkancima i ništa više :D.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by laganini » 18 Jul 2015, 22:37

...moja je hrvatica :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by Sheval » 18 Jul 2015, 22:38

I moja :cool

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by laganini » 18 Jul 2015, 22:39

..preskačemo temu onda :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by Sheval » 18 Jul 2015, 22:40

I mi se petljamo svugdje.Neka nastave drugi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by laganini » 18 Jul 2015, 22:41

:zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81263
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10219 times
Been thanked: 7089 times
Status: Online

Re: Život sa Balkankom

Post by Julia-Klara » 18 Jul 2015, 22:46

A kao Hrvatska nije Balkan? ahaam :kafa

Elem, ja vidim da Bosanci rado zene Cehinje, tj da ih Cehinje vole.
Zasto? :ovaj Imam svoju teoriju - Cesi su mlakonje, a cesko drustvo matrijarhat (ipak zena vodi glavnu rijec), no, cini mi se da to i ne zele. Onda tu nastupaju balkanci , predvodjeni Bosancima, Srbima,Hrvatima, Rumunima, Bugarima i Grcima , kao macho muskarcine u poredjenju sa Cesima koji su ko dijete na tuti :grana

Da li smo jednostavne? Nikako! Jednako smo komplikovane kao i muskarci
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by Biba » 18 Jul 2015, 22:57

nemam nikakav osjećaj pripadnosti bilo kojoj regiji ni državi pa ni Balkanu ...ali kad čujem za svu modernost nebalkanske evrope ponekad mi se doslovce zgadi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by laganini » 18 Jul 2015, 22:57

..hrvatska ne pripada balkanu..možda malo mentalitetu :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81263
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10219 times
Been thanked: 7089 times
Status: Online

Re: Život sa Balkankom

Post by Julia-Klara » 18 Jul 2015, 23:01

Image
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81263
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10219 times
Been thanked: 7089 times
Status: Online

Re: Život sa Balkankom

Post by Julia-Klara » 18 Jul 2015, 23:02

sorry,ti si Balkanac...Biba nije :D
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7905 times
Status: Online

Re: Život sa Balkankom

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2015, 23:02

Hrvatska potpuno pripada mentalnom sklopu Balkana, a u geografskom smislu, Dalmacija je doslovno na Balkanu :ok
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by Biba » 18 Jul 2015, 23:04

laganini wrote:..hrvatska ne pripada balkanu..možda malo mentalitetu :hihi
nisam mislila na zemljopisne granice već upravo na mentalitet a za evropljane smo mi i dalje svi još uvijek često samo cigani :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7905 times
Status: Online

Re: Život sa Balkankom

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2015, 23:08

Samo su Zagorci malo čudni, a npr Slavonci se ne razlikuju nešto posebnije od naših Posavaca :cudi

Hrvatice su Balkanke :ok
Vidi se to i po nastupu Ono ko fol moda i moderni fazoni, a glavu bi ti razbila da joj kažeš išta protiv njene rodbine, a protiv njenog stava i imagea pogotovo i sl :pst
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by laganini » 18 Jul 2015, 23:09

...valjda bi se triba osjećat balkancom kad mi vi kažete :cudi nisam se nikad ni yugoslavenom osijeća :jok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by navika » 19 Jul 2015, 01:24

Za mene su nase Balkanke neprevazidjene i nezamjenjive, njihov problem je samo sto nikad nisu imale (bar vecina nas) nekog ko cijeni sve ono sto jesu.
Drago mi je sto smo se " otisnule" u bijeli svijet gdje se u poredjenju s drugim nasi kvaliteti jos vise isticu, medjutim zao mi je zbog okolnosti koje su nas otjerale.
Ako pogledam nase stanje u USA zene su i te kako uspjesnije, zene su te koje cuvaju svoju kulturu, obicaj, porodicu. One su te koji sticu velika zvanja i obrazovanja dok nezvanicno saznajam u Americkim zatvorima se nalazi oko 3000 BiH muskih glava.
Ne jednom predavanju jednog naseg uglednog i poznatog BiH insana, koji je obisao cijeli svijet, i drzo govore Bosancima gdje god ih ima, cula sam da je isto stanje gdje god je bio. Zene se probijaju- muski mahom po zatvorima.
Ali mozda to i nije samo stvar Balkanaca, muskarci jednostavno dozivljavaju neki krah, ili je zapravo zenama dosadilo da budu vjekovima nize i bore se junacki.
Nedavno na jednoj ceremoniji dodjelea stipendija odlikasima jedne skole, gledam i zapazem - na otprilike njih 80- ak tu je bilo nekih 60 djevojaka i 20 muskih.
Prijateljica mi govori da je isto stanje i u skoli koju njena kcerka pohadja.

Pogledam web sajt svih skola maseg okruga gdje su objavljene slike i imena ucenika koji su dobili punu stipendiju, tu nema ni jednog muskarca :cudi

Well, svidjalo se to kome, ne svidjalo, zene ce biti buduce vodje :) Hoce li to biti bolja vremena - ostaje da se vidi:) Ko prezivi - pricat ce :D.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by Terasa svjesti » 19 Jul 2015, 01:26

Žene ko žene .Ima ih dobrih a i loših . Ukusi su različiti .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by titicha » 19 Jul 2015, 08:41

laganini wrote:...valjda bi se triba osjećat balkancom kad mi vi kažete :cudi nisam se nikad ni yugoslavenom osijeća :jok
E,dalmoš na ovo moram odreagirati
Nisi se nikad osjeća jugoslavenom?! Ma da! Te spike mi sad idu na živce. A svi smo se izjašnjavali kao jugoslaveni i uglavnom nam je bilo dobro. Samo sad je IN govoriti suprotno.
A vrh je sta se sad ne osjećaš balkancom! Zemljopisno smo na Balkanu htjelo se to priznati ili ne a po mentalnom sklopu
dalmatinci su najveći balkanci. Konzervativni,zatupljeni...malo onak sirovine. Ja samo pišem svoje vidjenje,ipak sam u Dalmaciji živjela 17g.
Mada ne vidim zašto se sramiti biti balkanac (balkanka)?!
Balkanke su prije svega lijepe žene sa stilom. Pa pogledajte njemice,poljakinje,čehinje i usporedite njihovu ljepotu i stil sa ženama
iz Zagreba,Splita,Saajeva,Beograda,Banjaluke...
A kad tome dodamo još nekakve moralne vrijednosti... Ja sam za Balkan! :ok

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2285 times
Status: Online

Re: Život sa Balkankom

Post by Pasaga » 19 Jul 2015, 08:46

navika wrote:Za mene su nase Balkanke neprevazidjene i nezamjenjive, njihov problem je samo sto nikad nisu imale (bar vecina nas) nekog ko cijeni sve ono sto jesu.
Drago mi je sto smo se " otisnule" u bijeli svijet gdje se u poredjenju s drugim nasi kvaliteti jos vise isticu, medjutim zao mi je zbog okolnosti koje su nas otjerale.
Ako pogledam nase stanje u USA zene su i te kako uspjesnije, zene su te koje cuvaju svoju kulturu, obicaj, porodicu. One su te koji sticu velika zvanja i obrazovanja dok nezvanicno saznajam u Americkim zatvorima se nalazi oko 3000 BiH muskih glava.
Ne jednom predavanju jednog naseg uglednog i poznatog BiH insana, koji je obisao cijeli svijet, i drzo govore Bosancima gdje god ih ima, cula sam da je isto stanje gdje god je bio. Zene se probijaju- muski mahom po zatvorima.
Ali mozda to i nije samo stvar Balkanaca, muskarci jednostavno dozivljavaju neki krah, ili je zapravo zenama dosadilo da budu vjekovima nize i bore se junacki.
Nedavno na jednoj ceremoniji dodjelea stipendija odlikasima jedne skole, gledam i zapazem - na otprilike njih 80- ak tu je bilo nekih 60 djevojaka i 20 muskih.
Prijateljica mi govori da je isto stanje i u skoli koju njena kcerka pohadja.

Pogledam web sajt svih skola maseg okruga gdje su objavljene slike i imena ucenika koji su dobili punu stipendiju, tu nema ni jednog muskarca :cudi

Well, svidjalo se to kome, ne svidjalo, zene ce biti buduce vodje :) Hoce li to biti bolja vremena - ostaje da se vidi:) Ko prezivi - pricat ce :D.
.... :sok ..imal ko na slobodi...?
Krajnje alarmantno i zabrinjavajuce.
Situacija ovdje gdje zivim,otprilike se poklapa....
Velis da su nase zene tamo uspjesnije,imaju gard....
Nebih se slozio sa ovim sto si iznjela,da su u nasem bivsem sistemu bile gusene,zapostavljane.....
Dobar dio zena,vecinom mladjih,i ovdje je u samom vrhu,intelektualci,menadzeri...kao i muskarci...
Isto tako ima ih fin broj koji se odao porocima najgore vrste,u tome su nadmasili i ove domace.
U obrazovnim ustanovama,veliki je broj djece sa Balkana uopste,koji su u samom vrhu,koji dobivaju stipendije i nepovratna sredstva za dalje skolovanje ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život sa Balkankom

Post by Konsultant » 19 Jul 2015, 08:53

titicha wrote:
laganini wrote:...valjda bi se triba osjećat balkancom kad mi vi kažete :cudi nisam se nikad ni yugoslavenom osijeća :jok
E,dalmoš na ovo moram odreagirati
Nisi se nikad osjeća jugoslavenom?! Ma da! Te spike mi sad idu na živce. A svi smo se izjašnjavali kao jugoslaveni i uglavnom nam je bilo dobro. Samo sad je IN govoriti suprotno.
A vrh je sta se sad ne osjećaš balkancom! Zemljopisno smo na Balkanu htjelo se to priznati ili ne a po mentalnom sklopu
dalmatinci su najveći balkanci. Konzervativni,zatupljeni...malo onak sirovine. Ja samo pišem svoje vidjenje,ipak sam u Dalmaciji živjela 17g.
Mada ne vidim zašto se sramiti biti balkanac (balkanka)?!
Balkanke su prije svega lijepe žene sa stilom. Pa pogledajte njemice,poljakinje,čehinje i usporedite njihovu ljepotu i stil sa ženama
iz Zagreba,Splita,Saajeva,Beograda,Banjaluke...
A kad tome dodamo još nekakve moralne vrijednosti... Ja sam za Balkan! :ok
:love

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests