Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

Locked
User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by damir5 » 08 Oct 2018, 13:46

sretno :cvijece
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9934 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Julia-Klara » 29 Nov 2018, 10:42

Danas je ravno 2 godine od operacije. Bila je zakazana za 9:00 ali su je pomjerili za 11:00.
Dakle, tacno u ovo vrijeme sam lezala na stolu ispred operacione sale, gledala u nebo kroz visoki prozor, i skontala da je to mozda posljednji put da ga gledam. Nikad nisam osjetila smrt tako blizu, tako stvarno. I cinjenicu da nismo besmrtni. Prvi puta tog jutra sam pomislila "sta ako se ne probudim, kako ce biti mojima?" Prvi put sam zaplakala svjesna kraja. Prije toga sam plakala iz ocaja i straha, tada zbog konacne istine.
Danas sam sretna. Dvije godine sam "surviver", tako zovu osobe koje su imale ili se bore sa rakom.
Dvije godina sam sretna sto mogu hodati, sto nemam nikakve posljedice od hemoterapija, bar ne neke signifikantne, i zanemaricemo ovo "mravinjanje" koje traje godinu i po,ali i to ce proci.
Sretna sam sto sam zdravva, sto nemam nikakvih zdravstvenih problema, sto sam rumena i debela, i sto mi je debljima uvelike pomogla da i za vrijeme terapija izgledam "zdravo". Nije isto sa mojom kilazom izgubiti 25 kila i izgubiti isto toliko sa 60.
Sretna sam i zahvalana za cinjenicu da sam bila ovdje, u Pragu, da sam operisana od jednog od najboljih praskih hirurga, hemoterapije imala u Univerzitetskoj klinici, zahvalna na divnim dokotrima i jos divnijim sestrama.
Zahvalna sto disem, zivim, radim, i nadam se.
Zahvalna sto sam spoznala smisao svega sto nam se desava, smisao zivota, smisao malih stvari, smisao porodice, prijatelja, svojih zelja. I zivota!
Sto nakon toliko godina mogu svima reci sta zelim, bez ustrucavanja, jer sam velika, jaka, borac i pobjednik!


Eto, tako se osjecam :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Cvrle » 29 Nov 2018, 10:44

:ljub
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Čupava » 29 Nov 2018, 10:46

Julia-Klara wrote: 29 Nov 2018, 10:42 Danas je ravno 2 godine od operacije. Bila je zakazana za 9:00 ali su je pomjerili za 11:00.
Dakle, tacno u ovo vrijeme sam lezala na stolu ispred operacione sale, gledala u nebo kroz visoki prozor, i skontala da je to mozda posljednji put da ga gledam. Nikad nisam osjetila smrt tako blizu, tako stvarno. I cinjenicu da nismo besmrtni. Prvi puta tog jutra sam pomislila "sta ako se ne probudim, kako ce biti mojima?" Prvi put sam zaplakala svjesna kraja. Prije toga sam plakala iz ocaja i straha, tada zbog konacne istine.
Danas sam sretna. Dvije godine sam "surviver", tako zovu osobe koje su imale ili se bore sa rakom.
Dvije godina sam sretna sto mogu hodati, sto nemam nikakve posljedice od hemoterapija, bar ne neke signifikantne, i zanemaricemo ovo "mravinjanje" koje traje godinu i po,ali i to ce proci.
Sretna sam sto sam zdravva, sto nemam nikakvih zdravstvenih problema, sto sam rumena i debela, i sto mi je debljima uvelike pomogla da i za vrijeme terapija izgledam "zdravo". Nije isto sa mojom kilazom izgubiti 25 kila i izgubiti isto toliko sa 60.
Sretna sam i zahvalana za cinjenicu da sam bila ovdje, u Pragu, da sam operisana od jednog od najboljih praskih hirurga, hemoterapije imala u Univerzitetskoj klinici, zahvalna na divnim dokotrima i jos divnijim sestrama.
Zahvalna sto disem, zivim, radim, i nadam se.
Zahvalna sto sam spoznala smisao svega sto nam se desava, smisao zivota, smisao malih stvari, smisao porodice, prijatelja, svojih zelja. I zivota!
Sto nakon toliko godina mogu svima reci sta zelim, bez ustrucavanja, jer sam velika, jaka, borac i pobjednik!


Eto, tako se osjecam :srce
Tvoja pozitivna energija, optimizam i ljubav prema životu su veliki faktori sto si se uspjela oporaviti od svega prethodnog... ❤️❤️

Ostani kakva jesi, živi život 200 na sat ❣️
.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Lanci » 29 Nov 2018, 10:48

Nikada nemoj se predavati uvijek ostani tako jaka❤️😘
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26271
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Veca » 29 Nov 2018, 10:53

Julka, i u buduce ti zelim zdravlje i srecu :ljub :pivo
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by alcapone » 29 Nov 2018, 10:54

Nedaj se julka 💪
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 776
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 46 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by biha » 29 Nov 2018, 11:00

:srce :pusa
Julia-Klara wrote: 29 Nov 2018, 10:42 Danas je ravno 2 godine od operacije. Bila je zakazana za 9:00 ali su je pomjerili za 11:00.
Dakle, tacno u ovo vrijeme sam lezala na stolu ispred operacione sale, gledala u nebo kroz visoki prozor, i skontala da je to mozda posljednji put da ga gledam. Nikad nisam osjetila smrt tako blizu, tako stvarno. I cinjenicu da nismo besmrtni. Prvi puta tog jutra sam pomislila "sta ako se ne probudim, kako ce biti mojima?" Prvi put sam zaplakala svjesna kraja. Prije toga sam plakala iz ocaja i straha, tada zbog konacne istine.
Danas sam sretna. Dvije godine sam "surviver", tako zovu osobe koje su imale ili se bore sa rakom.
Dvije godina sam sretna sto mogu hodati, sto nemam nikakve posljedice od hemoterapija, bar ne neke signifikantne, i zanemaricemo ovo "mravinjanje" koje traje godinu i po,ali i to ce proci.
Sretna sam sto sam zdravva, sto nemam nikakvih zdravstvenih problema, sto sam rumena i debela, i sto mi je debljima uvelike pomogla da i za vrijeme terapija izgledam "zdravo". Nije isto sa mojom kilazom izgubiti 25 kila i izgubiti isto toliko sa 60.
Sretna sam i zahvalana za cinjenicu da sam bila ovdje, u Pragu, da sam operisana od jednog od najboljih praskih hirurga, hemoterapije imala u Univerzitetskoj klinici, zahvalna na divnim dokotrima i jos divnijim sestrama.
Zahvalna sto disem, zivim, radim, i nadam se.
Zahvalna sto sam spoznala smisao svega sto nam se desava, smisao zivota, smisao malih stvari, smisao porodice, prijatelja, svojih zelja. I zivota!
Sto nakon toliko godina mogu svima reci sta zelim, bez ustrucavanja, jer sam velika, jaka, borac i pobjednik!


Eto, tako se osjecam :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9934 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Julia-Klara » 05 Dec 2018, 11:38

Noge mi proradile :jupi :spanac
Utrnute su drugacije ali bez problema i bolova silazim niz stepenice :spanac
ne hodam vise ko stara baba :jupi
:vik
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by uvijek_kontra » 05 Dec 2018, 11:40

:jupi :jupi :jupi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Konsultant » 05 Dec 2018, 16:33

Julia-Klara wrote: 05 Dec 2018, 11:38 Noge mi proradile :jupi :spanac
:obrve

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by ina » 05 Dec 2018, 17:38

Bravo Julija, svaka cast na nacinu na koji si se suocila sa svim. Sta ti je najvise dalo snagu? Ljubav najblizih? Tvoja snaga prema samoj sebi/ zivotu?


:cvijece
Svijest ima sidrište.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9934 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Julia-Klara » 06 Dec 2018, 14:07

ina wrote: 05 Dec 2018, 17:38 Bravo Julija, svaka cast na nacinu na koji si se suocila sa svim. Sta ti je najvise dalo snagu? Ljubav najblizih? Tvoja snaga prema samoj sebi/ zivotu?

:cvijece
ina, to ni meni nije jasno ni dan danas. U to vrijeme kada se sve pocelo desavati, pretrage, dijagnoza, pripreme za operaciju, bila sam sama. Jedva sam smogla snage reci svojima sta se desava. Imam slike iz beca, gdje sam se srela sa sestrom, tada sam joj rekla, i na tim slikama je ona bukvalno skrhana i sHebana do bola, ja sasvim ok, normala. Mama je bila ocajna, mislim da su svi bili, samo ja jos uvijek nisam bila svjesna ozbiljnosti. Na poslu nisam puno pricala, rekla sam sta je u pitanju, ali kad bih pocela pricati pocinjala bih i plakati, tako da nisam puno ni pricala.
Imam sliku iz bolnice, dan prije , moram naci i staviti, ni na njoj traga icemu. Tek sljedece jutro, prije operacije sam ustvari bila svjesna , pisah gore o tome. Potpuno "budjenje" i svjesnost se desilo u sali, kada su mi davali onu infuziju u kicmu (ne sjecam se kako se zove), to je najstrasnija bol koju sam osjetila u zivotu. Intenzivna i bolnica uopste - borba! Prvih par dana su me tjerali da ustajem, morala sam hodati kako bi crijeva pocela raditi normalno, doktori su bili malo zabrinuti jer se danima nista nije desavalo, a onda se sve unormarilo. Mislim da sam isla sestrama na zivce trazeci da me otkopcaju sa onih silnih kablova, kako bih se kretala i hodala. Doktor se smjeskao svaki put kad me vidi na hodniku :vik

Jai dan danas ne prihvatam kraj, cak ni moguci kraj. Za vrijeme hemoterapija, dok sam sjedila na klinici, sa svim ljudima oko sebe koji su u ustim govnima kao i ja, bilo me je sramota. Ja u svojoj glavi nisam pripadala tu,jer "ja sam zdrava", ovo je samo mjera predostroznosti, ja debela i rumena (naravno, ne kao prije), ali oni blijedi, ispijeni, slabi, ja ko rumeni Rambo :valja
Po stanu mi vise ceduljice na kojima pise "Zahvalna sam sto sam zdrava i nemam rak". To mi je mantra.
Uglavnom, sve vrijeme sam bila sama, poslala mamu i tatu kuci jer su mi bili previse negativni, vukli me u depresiju, mama plakala stalno , sve sam vidjela iako se trudila d ane primjetim. Da moram opet mislim da ne bih bila ovako snazna.
Za sada je odlicno :vik Kile su se vratile, i bas me boli dupe da li se nekome svidja kako izgledam, znam da je najbitnije biti zdrav, a ja to jesam :hop
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Merlin246 » 06 Dec 2018, 14:16

Julija svaka cast :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9934 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Julia-Klara » 06 Dec 2018, 14:26

evo je... ja dan prije operacije - izgleda li neko ko ima rak ovako :valja a sutra su mi povadili sve iz stomaka i prepipavali crijeva :valja 6 sati :sok

Image
Last edited by Julia-Klara on 06 Dec 2018, 14:27, edited 1 time in total.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by lejlamo » 06 Dec 2018, 14:26

Trebalo je sačuvati prisebnost i goniti dalje..teški su to životni izazovi sa kojima si se susretala do sada.
Svašta se vrti čovjeku u takvim momentima po glavi..i taj opis pogleda kroz prozor i misao koja ti se vrzmala okolo...hmmm..zanimljivi su ti momenti kada je čovjek zaista svjestan svoje smrtnosti i kraja, a ne samo ono kada laprdaš o smrti koja je kao sastavni dio života, a sve se nadaš da se još nije primakla. Osobe koje su joj stajale licem uz lice jedine znaju šta to zaista znači.
Želim ti sve najbolje i da u nastavku života proživiš mnogo divnih emocija i trenutaka..

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by ina » 06 Dec 2018, 17:51

Mozes biti motivator pozitivne energije, i drugima.
Samo tako nastavi. :ok
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Nice try » 07 Dec 2018, 08:38

Julija, tvoja pozitivnost ti je mnogo toga olakšala.
Slično tako i moja prijateljica. Ona je prošla već dvije operacije i jedanaest terapija i još se ne nazire kraj liječenja, ali kad odem kod nje, ona nekako sija.Priča, nasmije se, kad zatvorim oči na sekund kao da je ona stara. Zbija šale na račun kose, svaodnevnog ležanja( mora jer je ostala bez pršljena).Ne znam, svaka joj čast.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11323 times
Status: Online

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by spacebound » 07 Dec 2018, 09:04

Tad covjek shvati oko kakvih gluposti se nerviramo, oko kakvih trivijalnosti se brinemo, cemu sve dopustamo da nam poremeti mir, da nas izbavi iz kolosijeka.Umjesto da disemo, uzivamo, budemo zahvalni...
Julkice, kapa do poda :pusa

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Pozelimo nasoj Juliji brzo ozdravljenje

Post by Vrag » 07 Dec 2018, 09:34

Brz oporavak i puno srece

Locked

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: immuno and 25 guests