Zasto su ljudi skrti

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by POSAVLJAK » 03 Dec 2012, 14:37

e ovako: Govorim o svom viđenju. Najveće škrtice su auslenderi, ako nešto radite ili uređujete kod njih, isplate vas i kažu doviđenja, doduše uredni su. Kad su bogataši u pitanju: Vrte se oko vas cijelo vrijeme i na kraju pitaju : Možel pivo. Kad je sirotinja u pitanju: Uradi to kao i sebi, a onda ajde sjedite, hoćete kavu, što ćete popiti, iznesu meze i onda vam plate. Štogod imaš više, veća si škrtica.

Trepavica
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Trepavica » 19 Mar 2014, 21:43

Ima jedna arapska poslovica koja kaže i vrlo je jasna :

"Zlato ne pripada škrtici, škrtica pripada zlatu."

Ruana
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Ruana » 19 Mar 2014, 21:56

Beg nikad nije bio cicija, a da nije bio cicija ne bi bio beg.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Konsultant » 20 Mar 2014, 06:21

Otprilike je tako Ruana. Bogatiji ljudi su navikli stediti, vrte paru po ruci 5x i onda se odluce nesto platiti. Nekad opet toliko spiskaju na svoje neko zadovoljstvo, prosto ti bude nepojmljivo.

Trepavica, ima i tog. Sto vise imas veci su ti prohtjevi, vise postajes rob materije. Par puta sam drzao dijamantske narukvice i ogrlice u ruci, cudan neki osjecaj te obuzme. Prosto ih pozelis imati. Niti sam ljubitelj nakita, niti sam ikada do tada shvatao zasto se izuti toliku lovu. Sto bi stari ljudi rekli u tome shejtan lezi.

POSAVLJAK, za dosta slucajeva sam cuo slicno. Njih je zapad tako odgojio, vecinu i mentalno promijenio. Kod nas je tradicija nekog zovnuti na kafu i onda redovno bude de ja cu platiti, neces ti ja cu, de ostavi ja cu... Tamo placa svak svoje.
Posto si dogovorio posao za novac, rucak i pice nije ukljuceno osim ako nije izricito dogovoreno. Suti i radi najbolje sto znas. Na takve se ne treba ljutiti, oni su takvi, ne zamjeri im, prihvati to kakvi jesu.

Trepavica
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Trepavica » 20 Mar 2014, 07:40

Konsultant wrote:
Trepavica, ima i tog. Sto vise imas veci su ti prohtjevi, vise postajes rob materije. Par puta sam drzao dijamantske narukvice i ogrlice u ruci, cudan neki osjecaj te obuzme. Prosto ih pozelis imati. Niti sam ljubitelj nakita, niti sam ikada do tada shvatao zasto se izuti toliku lovu. Sto bi stari ljudi rekli u tome shejtan lezi.
Ne volim one koji ne vode racuna ni o cemu , koji zive raskosno do 15. u mjesecu , placaju svima sve ...a poslije prst u uho , a ni one takoder koji ne pustaju vodu u wc -u nakon male nuzde ,...

Ni i cemu ne treba pretjerivati , skrtice nisu drage nikom , pa ni Bogu....


U svakom slucaju nista se sa sobom ponijeti nece ...koliko god da su bogati , duse su im siromasne !

Blackhawk
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Blackhawk » 20 Mar 2014, 07:48

Zato sto im je jedini zivotni cilj bogastvo i sto misle ako se obogate da ce odmah automatski i biti sretni... A srecu ne cine pare, srecu cine male stvari..

Ciklama
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Ciklama » 20 Mar 2014, 08:52

Blackhawk wrote:Zato sto im je jedini zivotni cilj bogastvo i sto misle ako se obogate da ce odmah automatski i biti sretni... A srecu ne cine pare, srecu cine male stvari..

"Nije sreća, para puna vreća ... " pjeva naš Hadžija Dino. :)))))))

Ruana
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Ruana » 20 Mar 2014, 08:53

Ciklama wrote:
Blackhawk wrote:Zato sto im je jedini zivotni cilj bogastvo i sto misle ako se obogate da ce odmah automatski i biti sretni... A srecu ne cine pare, srecu cine male stvari..

"Nije sreća, para puna vreća ... " pjeva naš Hadžija Dino. :)))))))
Vjeruj mi da sam i ja na to pomislila kad sam procitala Rambov post.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Blackhawk » 20 Mar 2014, 08:57

Ciklama wrote:
Blackhawk wrote:Zato sto im je jedini zivotni cilj bogastvo i sto misle ako se obogate da ce odmah automatski i biti sretni... A srecu ne cine pare, srecu cine male stvari..

"Nije sreća, para puna vreća ... " pjeva naš Hadžija Dino. :)))))))
A kaze Dino u nastavku i "vec je sreca para PUNO vreca" :)

Ruana
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Ruana » 20 Mar 2014, 09:01

To znaju oni sto je imaju.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Dzagoda » 20 Mar 2014, 11:17

komsija wrote: Sta je to sto ljude cini skrtim i zasto su ljudi skrti i to oni bogati
Nije to kod njih skrtost, bar ne kod vecine. Vole da se igraju "Boga", i da daju tamo gdje oni zele. Naravno postoji razlika izmedju "old" and "new" money.

Ljudi koji su navikli da imaju novaca ili su razmazena derista, ili stvarno pazljivo raspolazu tim novcem. Rijetko nadjes sredinu. Dok onaj koji je tesko zaradio taj novac, sigurno raspolaze njime puno pazljivije:) I to ne treba zbunjivati sa skrtosti.
Skrti su vecinom oni koji su se "malo docepali", pa et' da se kaze nesto :D. :D. :D. :D.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Zagorka » 21 Mar 2014, 19:03

Daleko im moja kuća.(skrticama)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by sann » 30 Apr 2015, 23:09

Jer im je malo,koliko god imali!
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Slučajni prolaznik » 30 Apr 2015, 23:11

to je teško za reći...možda im je teško odvajati se od onog što su stekli,onog što imaju ...ma što to bilo...

na svu sreću pa nisam taj..
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Heidi » 30 Apr 2015, 23:14

Ima se - moze se.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Pasaga » 01 May 2015, 08:48

sann wrote:Jer im je malo,koliko god imali!
ne pomaze onaj koji ima....
vec onaj koji ima srce,koji je navikao....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by SaraSara » 01 May 2015, 09:50

Zato sto zele sve samo za sebe....sto su prokleti.....jer samo su oni bitni.....:123

...bas je lijep osjecaj kada se nekome pomogne.....
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Biba » 01 May 2015, 10:58

E to ne znam ali ja sam se jucer upravo zbogbskrtosti kolegice jako iznenadila...U skolo ne radi kopirni i pitalabsam ju gdje ce ona napraviti papire za podjelu novca djeci...Ona mi jebrekla da ima printer i da ce toneto morati kod kuce kad skolski ne rade...okrenulabse i otisla...Pa jaa bi njoj 50 isprintala al nemam printer...Kupit cu ga ..ne zvala se Biba...a kad nsto dodje ubskolu, ona najvise grabi, ko krtica..eto...a i uncrkvu trci...ma ne bi Bogubdala stapa da ubije vraga, bogu mi :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by sann » 01 May 2015, 13:07

Pasaga wrote:
sann wrote:Jer im je malo,koliko god imali!
ne pomaze onaj koji ima....
vec onaj koji ima srce,koji je navikao....
Takvi ne znaju sta je srce,dusa"jer ih ne maju za druge,ali isto takone mora znaciti da moras" dati ako imas...sve je do tebe,ili do osobe,kako vidi sve oko sebe,a nemoras imati,da bi dao :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Zasto su ljudi skrti

Post by Biba » 01 May 2015, 14:20

Ne znam ali znam da ima i ona narodna izreka -Pomozinsirotu za svojubsramotu!!!Ne znam kako netko pokazuje ima li srca ili duse..Netko nekako a netko nikako...Moj brat je valjda imao srca, ili je bio budala pa je šakom i kapom davao i poklanjao i prijteljima i ostalima...Često je govorio da je on na takvom polozaju ...i da mora.Na kraju su svi okrenuli njemu ledja a bilo bi dobro da su mu ostale gace na stapu...ni stapa ni gaca..eno je nedavno javio da mu kupim i posaljem..eto, pa ti budi dobar...ma znam, treba pomoci ali...i biti pametan...:pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests