Poruka za forumaša

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Chloe » 21 May 2019, 07:36

lejlamo wrote: 21 May 2019, 07:32Svašta.
Ne znam da li se odnosi na mene ovo svašta, iako sam rekla da neću više pisati ipak
mi je žao da pomsiliš da je nešto bilo protiv tebe i tvog mišljenja. :)
Naprotiv, pohvalno je da svoj posao voliš, želiš unaprijediti, ukazuješ na nedostatke.
Iskreno se nadam da ćeš uspjetio neke svoje prijedloge dostaviti nadležnima i dobiti podršku,
i mali korak je korak napred. Sretno. :cvijece

endee :hoi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by shark-attack » 21 May 2019, 07:44

Chloe wrote: 21 May 2019, 07:23 Shark, niko od nas ne piše tek tako, nego na osnovu iskustva, uvida itd. Bilo bi me sram kao roditelja da mi je stanje obrazovanja špansko selo, jer bih tako bila i pasivan roditelj.

Ne znam čemu pravdanje Lejle, jer niko i nije osporio njeno mišljenje da bi trebalo unaprijediti obrazovanje. Postoji razlika u uslovima i atmosferama od škole do škole. Gdje ona radi, u kakvim uslovima i koliko ima prostora da sama bude kreativna i učinkovita u predavanju a da uklapa se nastavni plan i program je isto priča za sebe. Ono što sam vidjela na njenim fotkama, nije mi se dopalo, ne čin mi se kao neka uređena škola, a možda opet griješim. U svakom slučaju, niko nije išao protiv nje. I rasprava se svela na nekakve krajnosti crno - bijelo.

Ja ne bih dalje o tome, ne želim problem, na ovu sam temu završila.
@Chloe, @lejlu sam spomenuo iz razloga shto je jedina koju znam( na forumu) da joj je to profesija.

Nema razloga da je PRAVDAM (ona zna najbolje kako/shta da radi sa svojim ucenicima),niti kao neshto da drzim njenu stranu na forumu (bez obzira shto mi je draga kao FORUMASHICA)

I zamolio bih te da moj post ne shvatish kao pravdanje (@lejle), niti kao kritiku nekom drugom...nego moje vidjenje stanja )kao shto sam i naveo).

Ako je neshto bilo, pa se vas dvije niste razumijele najbolje...ostajem izvan tog.

Nadam se da razumijesh i nema potrebe (shto se mene tice) da napushtash temu.
KIAORA

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Socrates » 21 May 2019, 08:06

Ma ja se ibretim mnogima.

Shark u prvom paragrafu pise o online fakultetima, kao da je to nesto opste-prihvaceno kao regularan fakultet, I kao da je uobicajeno na Zapadu. Dajte malo prosjeka pa uporedjujte, pobogu.

Pa 'dje to ima?

Srednje skole postale biznis? :hm Dje to? Javne skole postale biznis? Kamo srece.

Pa mora kupiti djetetu iPad za skolu, I to mu se provuce kao neki argument za skupocu privatnih skola? :hm Pa svaka porodica od nize srednje klase pa navise kupuje djetetu iPad I laptop cim je sposobno da barata time, bez obzira u koju skolu ide. :cudi Pa cak ima I onih siromasnijih koji to rade. I ovo o laziranju testova je cista laz, barem sto se tice Kanade.

Moje sestra je isla u privatnu skolu citavo skolovanje, I normalno da je imala vrhunsko obrazovanje, i bila je regrutovana za fakultet pocetkom srednje, I istina je da sva djeca u privatnim skolama nisu natprosjecni kapaciteti. U privatnu skolu djecu upisuju oni koji imaju para. Ali, nidje veze o laziranju testova.

Ja sam isao u javnu skolu, I za ono sto sam zacrtao je posluzila sasvim dobro. Da li je bilo lagano? Jeste. Mnogima nije bila lagana. :cudi I medju njima I djeci imigranata. A ono sto sam namjeravao studirati ja sam sam ucio, jer nisam morao mnogo da se mucim oko regularnih predmeta.

Jer niko ne pokriva ozbiljno americku spoljnu politiku u srednjoj skoli, recimo. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by greeneyes » 21 May 2019, 08:13

Sto se ne drogirate ko sav normalan narod
Samo sabura

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Socrates » 21 May 2019, 08:15

Ja jesam mjestimicno bio I na toj strani, nemoj me zajebavat'. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by shark-attack » 21 May 2019, 08:26

Socrates wrote: 21 May 2019, 08:06 Ma ja se ibretim mnogima.

Shark u prvom paragrafu pise o online fakultetima, kao da je to nesto opste-prihvaceno kao regularan fakultet, I kao da je uobicajeno na Zapadu. Dajte malo prosjeka pa uporedjujte, pobogu.

Pa 'dje to ima?

Srednje skole postale biznis? :hm Dje to? Javne skole postale biznis? Kamo srece.

Pa mora kupiti djetetu iPad za skolu, I to mu se provuce kao neki argument za skupocu privatnih skola? :hm Pa svaka porodica od nize srednje klase pa navise kupuje djetetu iPad I laptop cim je sposobno da barata time, bez obzira u koju skolu ide. :cudi Pa cak ima I onih siromasnijih koji to rade. I ovo o laziranju testova je cista laz, barem sto se tice Kanade.

Moje sestra je isla u privatnu skolu citavo skolovanje, I normalno da je imala vrhunsko obrazovanje, i bila je regrutovana za fakultet pocetkom srednje, I istina je da sva djeca u privatnim skolama nisu natprosjecni kapaciteti. U privatnu skolu djecu upisuju oni koji imaju para. Ali, nidje veze o laziranju testova.

Ja sam isao u javnu skolu, I za ono sto sam zacrtao je posluzila sasvim dobro. Da li je bilo lagano? Jeste. Mnogima nije bila lagana. :cudi I medju njima I djeci imigranata. A ono sto sam namjeravao studirati ja sam sam ucio, jer nisam morao mnogo da se mucim oko regularnih predmeta.

Jer niko ne pokriva ozbiljno americku spoljnu politiku u srednjoj skoli, recimo. :cudi
Regularni Univerziteti imaju "online" kurseve. Fakulteti imaju "online" kurseve Nisam spomenuo online Univerzitete ? RAZLIKA! )vidish li razliku?)
Ucenik MORA imati Ipad. RAZLIKA!

Privatna shola= biznis, opet ne citash ili nemash informacije nego uopshteno (kao i o odricanju takse)
A to shto ne znash o testovima..opet do tebe.

Malo ti terminologija ne odgovara.
KIAORA

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Socrates » 21 May 2019, 08:35

shark-attack wrote: 21 May 2019, 08:26
Socrates wrote: 21 May 2019, 08:06 Ma ja se ibretim mnogima.

Shark u prvom paragrafu pise o online fakultetima, kao da je to nesto opste-prihvaceno kao regularan fakultet, I kao da je uobicajeno na Zapadu. Dajte malo prosjeka pa uporedjujte, pobogu.

Pa 'dje to ima?

Srednje skole postale biznis? :hm Dje to? Javne skole postale biznis? Kamo srece.

Pa mora kupiti djetetu iPad za skolu, I to mu se provuce kao neki argument za skupocu privatnih skola? :hm Pa svaka porodica od nize srednje klase pa navise kupuje djetetu iPad I laptop cim je sposobno da barata time, bez obzira u koju skolu ide. :cudi Pa cak ima I onih siromasnijih koji to rade. I ovo o laziranju testova je cista laz, barem sto se tice Kanade.

Moje sestra je isla u privatnu skolu citavo skolovanje, I normalno da je imala vrhunsko obrazovanje, i bila je regrutovana za fakultet pocetkom srednje, I istina je da sva djeca u privatnim skolama nisu natprosjecni kapaciteti. U privatnu skolu djecu upisuju oni koji imaju para. Ali, nidje veze o laziranju testova.

Ja sam isao u javnu skolu, I za ono sto sam zacrtao je posluzila sasvim dobro. Da li je bilo lagano? Jeste. Mnogima nije bila lagana. :cudi I medju njima I djeci imigranata. A ono sto sam namjeravao studirati ja sam sam ucio, jer nisam morao mnogo da se mucim oko regularnih predmeta.

Jer niko ne pokriva ozbiljno americku spoljnu politiku u srednjoj skoli, recimo. :cudi
Regularni Univerziteti imaju "online" kurseve. Fakulteti imaju "online" kurseve Nisam spomenuo online Univerzitete ? RAZLIKA! )vidish li razliku?)
Ucenik MORA imati Ipad. RAZLIKA!

Privatna shola= biznis, opet ne citash ili nemash informacije nego uopshteno (kao i o odricanju takse)
A to shto ne znash o testovima..opet do tebe.

Malo ti terminologija ne odgovara.
Ti si, prijatelju, spomenuo diplomu koju neko okaci na zid samo da bi je pokazao, a stekao je online. :123

I da, kakve veze sto fakulteti imaju online kurseve? Ja nisam imao nikad specificnu online kurs, ali da li ti ocekujes od mene da iz Brisela, recimo, imam regularan kurs? Pa da napisem rad od 100 strana, isprintam ga, kupim avionsku kartu za Kanadu, pa ga dostavim profesoru na ruke?

Al' si vala slagao za laziranje testova k'o veliki. U Kanadi za to lete ministarske glave. A vjeujem I tamo gdje si ti. Al' vi I niste nesto dobro plasirani na onim testovima. Sta je, ne znate ni izlazirat' kako treba? :123
. . . . . . . . .

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by shark-attack » 21 May 2019, 08:44

Socrates wrote: 21 May 2019, 08:35
shark-attack wrote: 21 May 2019, 08:26

Regularni Univerziteti imaju "online" kurseve. Fakulteti imaju "online" kurseve Nisam spomenuo online Univerzitete ? RAZLIKA! )vidish li razliku?)
Ucenik MORA imati Ipad. RAZLIKA!

Privatna shola= biznis, opet ne citash ili nemash informacije nego uopshteno (kao i o odricanju takse)
A to shto ne znash o testovima..opet do tebe.

Malo ti terminologija ne odgovara.
Ti si, prijatelju, spomenuo diplomu koju neko okaci na zid samo da bi je pokazao, a stekao je online. :123

I da, kakve veze sto fakulteti imaju online kurseve? Ja nisam imao nikad specificnu online kurs, ali da li ti ocekujes od mene da iz Brisela, recimo, imam regularan kurs? Pa da napisem rad od 100 strana, isprintam ga, kupim avionsku kartu za Kanadu, pa ga dostavim profesoru na ruke?

Al' si vala slagao za laziranje testova k'o veliki. U Kanadi za to lete ministarske glave. A vjeujem I tamo gdje si ti. Al' vi I niste nesto dobro plasirani na onim testovima. Sta je, ne znate ni izlazirat' kako treba? :123
Sve si u pravu.

Jednom sam napravio greshku kada sam Ti replicirao u vezi povrata takse ( evo,opet pravim). Tad su mi bile jasne neke stvari.

Greshku (da odgovorim) vishe necu ponoviti,obecavam !

I josh jednom, sve si u pravu !
KIAORA

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Socrates » 21 May 2019, 08:45

Australija 25 mjesto u matematici, 16 u citanju, I 14 u science, I to sa laziranjem testova.

Sunce ti prepeceno, ja kad bih lazirao bar bih bio u prvih 10. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12280 times
Contact:
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Maja » 21 May 2019, 11:20

Sve si u pravu.

Jednom sam napravio greshku kada sam Ti replicirao u vezi povrata takse ( evo,opet pravim). Tad su mi bile jasne neke stvari.

Greshku (da odgovorim) vishe necu ponoviti,obecavam !

I josh jednom, sve si u pravu !



:D.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by lejlamo » 21 May 2019, 11:26

Chloe wrote: 21 May 2019, 07:23 Shark, niko od nas ne piše tek tako, nego na osnovu iskustva, uvida itd. Bilo bi me sram kao roditelja da mi je stanje obrazovanja špansko selo, jer bih tako bila i pasivan roditelj.

Ne znam čemu pravdanje Lejle, jer niko i nije osporio njeno mišljenje da bi trebalo unaprijediti obrazovanje. Postoji razlika u uslovima i atmosferama od škole do škole. Gdje ona radi, u kakvim uslovima i koliko ima prostora da sama bude kreativna i učinkovita u predavanju a da uklapa se nastavni plan i program je isto priča za sebe. Ono što sam vidjela na njenim fotkama, nije mi se dopalo, ne čin mi se kao neka uređena škola, a možda opet griješim. U svakom slučaju, niko nije išao protiv nje. I rasprava se svela na nekakve krajnosti crno - bijelo.

Ja ne bih dalje o tome, ne želim problem, na ovu sam temu završila.
sve što sam napisla na ovu temu ticalo se sistema, programa nastavnih predmeta, planiranja i metodologije rada.
specifični uslovi rada, kompetencije pojedinih nastavnika, estetika prostora i slično nisu tema.
fulila si poentu, kao i mnogi na temi.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Chloe » 21 May 2019, 11:36

lejlamo wrote: 21 May 2019, 11:26
Chloe wrote: 21 May 2019, 07:23 Shark, niko od nas ne piše tek tako, nego na osnovu iskustva, uvida itd. Bilo bi me sram kao roditelja da mi je stanje obrazovanja špansko selo, jer bih tako bila i pasivan roditelj.

Ne znam čemu pravdanje Lejle, jer niko i nije osporio njeno mišljenje da bi trebalo unaprijediti obrazovanje. Postoji razlika u uslovima i atmosferama od škole do škole. Gdje ona radi, u kakvim uslovima i koliko ima prostora da sama bude kreativna i učinkovita u predavanju a da uklapa se nastavni plan i program je isto priča za sebe. Ono što sam vidjela na njenim fotkama, nije mi se dopalo, ne čin mi se kao neka uređena škola, a možda opet griješim. U svakom slučaju, niko nije išao protiv nje. I rasprava se svela na nekakve krajnosti crno - bijelo.

Ja ne bih dalje o tome, ne želim problem, na ovu sam temu završila.
sve što sam napisla na ovu temu ticalo se sistema, programa nastavnih predmeta, planiranja i metodologije rada.
specifični uslovi rada, kompetencije pojedinih nastavnika, estetika prostora i slično nisu tema.
fulila si poentu, kao i mnogi na temi.

Vrlo dobro razumijem šta si ti rekla i šta zagovaraš. Da si i ti mene čitala ranije znala bi ...
a sve skupa je u sklopu obrazovanja koje i ovakvo opet izbacuje obrazovanu djecu,
i ne zaslužuje blaćenje svaki put kad se spomene na ovom forumu.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by lejlamo » 21 May 2019, 11:41

pa čitam šta pišeš, replika se odnosila na post koji si ti napisala, a gdje si spominjala prostor u kojem ja radim, moje uslove, kreativnost i to da neko brani ili napada moje stavove, nebitno.

samo sam htjela skrenuti fokus na suštinu, ne na te specifičnosti, koje su u našem slučaju totalno nebitne stvari.

trenutni obrazovni sistem je loš. argumentovala sam i zašto. to nije blaćenje nego identifikovanje problema.
u ovoj temi niko i ništa ne treba odbranu ili napad. unapređenje je potrebno.

i, ako želiš, odgovori mi na pitanje: šta se podrazumijeva pod sintagmom obrazovano dijete?

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Chloe » 21 May 2019, 11:52

lejlamo wrote: 21 May 2019, 11:41 pa čitam šta pišeš, replika se odnosila na post koji si ti napisala, a gdje si spominjala prostor u kojem ja radim, moje uslove, kreativnost i to da neko brani ili napada moje stavove, nebitno.

samo sam htjela skrenuti fokus na suštinu, ne na te specifičnosti, koje su u našem slučaju totalno nebitne stvari.

trenutni obrazovni sistem je loš. argumentovala sam i zašto. to nije blaćenje nego identifikovanje problema.
u ovoj temi niko i ništa ne treba odbranu ili napad. unapređenje je potrebno.
Samo malo, imaš nastavni plan i program po kojem radiš, ali u svojoj učionici ti imaš mogućnost da predavanjem potičeš djecu na razmišljanje i diskusiju. Jako sam svjesna šta djeca, koliko uče, koliko je bubanja, teorije, nesnalaženja i davno sam izrazila svoje neslaganje zbog svega toga, al' sam isto uvidjela da je jako puno do prosvejtnih radnika i njihovog prostupa poslu i djeci. Isti predmet, po istom nastavnom planu i programu na različite načine nastavnici/profesori radi sa djecom, naravno i drugačiji razultati.
Pošto vidim da si jedna od tih koji iskaču iz "dosadašnjeg" sistema, kontam koliko si spriječena, jer vrlo je bitna opremljenost, uslovi za rad i materijalna sredstva, jer niko nije obavezan od svog LD kupovati radni maetrijal ( nažalost, kod nas je česta pojava, prva ja ( vjerobala ili ne ) idem redovno u knjižaru po sitni inventar i potrošni materijal).
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by lejlamo » 21 May 2019, 11:53

to su finese, kloi, za stanje u kojem smo.
lako je nadograđivati kad imaš temelj.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by Mutevelija » 21 May 2019, 12:01

Ko je vidio ozbiljno raspravljat na forumu :rol
Ah vas :123
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by carobnjak N » 21 May 2019, 12:03

jesi li ti autoritativna u razredu ili ono...ne plaše te se ?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by lejlamo » 21 May 2019, 12:05

jesi me mislio pitati jesam li autoritarna ili baš autoritativna?

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by carobnjak N » 21 May 2019, 12:07

čekaj da izguglam u čemu je razlika ...
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poruka za forumaša

Post by lejlamo » 21 May 2019, 12:07

haj, polakee

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: Laser and 40 guests