Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od cosak

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

Post Reply
User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od cosak

Post by blento59 » 13 Dec 2011, 03:02

Imal ista gore... kad udaris nogom laktom ili prstom malim od cosak.... pa zakacis noktom pa pukne

covjece ja hocu da poludim udario bi glavom od zid od muke...
kad udarim malim prstom... ili dok sjedim pa koljenom udarim od kuciste od kompujtera...

jel se i vama to desava ili samo meni
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by sann » 13 Dec 2011, 10:31

...cesto,vrlo cesto,koljenom od krevet,ajjjjjjj.mislim da bih tada ufff...sve na kamaru.. :pusi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Maja » 13 Dec 2011, 11:10

:ha


Jedno vrijeme mi je potpis bio stih od pjesme Hladnog piva:

Ustala sam ujutro, s glavom nateklom, i zakačila malim nožnim prstom od sto. Spotaknula se od svoje papuče, u padu otkinula zastor i glavom pukla u radijator.

Ma nema ništa gore kao mali prst :lupa
A često mi se dešava kad se protežem za kompjuterom da udarim laktom od printer.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Voljena » 13 Dec 2011, 11:30

Maja wrote:

Jedno vrijeme mi je potpis bio stih od pjesme Hladnog piva:

Ustala sam ujutro, s glavom nateklom, i zakačila malim nožnim prstom od sto. Spotaknula se od svoje papuče, u padu otkinula zastor i glavom pukla u radijator.
:oo sjecam se tog potpisa, haha bio je legendaran :ok

meni se cesto desi da se udarim u lakat, kazu da ces se nesto obeselit, ma sta bre ja bi zaplakala...al ima istine u tome sto kazu, vise puta sam se uvjerila...samo sto u tom trenutku, neznam sta bih sve psovala redom.. :hihi

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by silence » 13 Dec 2011, 11:56

Nema ništa gore :place .

Ja često lupim koljenom od špic stola. Ima li išta gore? :place

A kakav vam je osjećaj kada noktom zakačite po zidu ili staklu?

Meni je to gore nego kada se udarim. :D.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Krokodil Behko » 13 Dec 2011, 12:00

Ima.. kad udaris noznim palcem u nesto tvrdo.

A jos je nezgodnije,kad unutrasnjom stranom koljena,udaris u nesto spicasto.
ja sam tako,na poslu,pregledajuci robu,koljenom ovlas udario i spic jednog komada
masivnijeg poda,koje smo proizvodili i lijepo mi se noga oduzela i to potpuno.
Trajalo je punoh 5 minuta,dok sam dosao sebi.
online

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Jaca » 13 Dec 2011, 17:03

neznam sta je gore od svega ovoga ali u tom momentu je najbolje da me niko nista ne pita jer se ponasam tako kao da je taj doticni kriv za moju nezgodu
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
euphoria
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2011, 21:36
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by euphoria » 13 Dec 2011, 22:59

Aaa pa nema mi nista mrze.. koji grozan osjecaj kad kroz sekundu-dvije sve me zaboli... a cesto mi se desi to..poludim

Mali prst na nozi: Dio tijela koji isključivo služi za udaranje u krevet,ormarić,ormar,kauč,stolac i drugo pokućanstvo.. :D
Ovaj svijet neće uništiti atomska bomba kao što kažu novine, nego će umrijeti od smijeha, od banalnosti, od ismijavanja svega i zato što će od svega praviti vic, i to loš vic. *Carlos Ruiz Zafon*


I svi misle da su jedinstveni, a zapravo nije nitko. Čovjek bi se mogao utopiti u beznačajnosti.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by sann » 12 Jan 2012, 22:32

.....jojjjjj.danas sam,al pravo,lakat me i sada boli.......uffffffff

grozan osjecaj,bol,ljutnja na kraju zbog ne paznje....... :ljut .jojjjjjjjjj...jojjjjjjjjj
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Dust » 13 Jun 2012, 22:42

Slomila sam mali prst na nozi upravo udarcom od stok. Koji bol, koji ocaj ... aaaaa

I jos su mi rekli da sam smotana, jer kao, kako sam to uspjela uraditi :ljut
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by IM_ex » 13 Jun 2012, 23:09

Dust wrote:Slomila sam mali prst na nozi upravo udarcom od stok. Koji bol, koji ocaj ... aaaaa

I jos su mi rekli da sam smotana, jer kao, kako sam to uspjela uraditi :ljut
Ti si jos dobro prosla; ja kad slomih nozne prste, slomih dva, covjece.
Lupit' se u lakat il' koljeno, znamo kako je :oo
a ima li ista gore, ma ima, eto vidis. Po meni, jos, gore je potuci na nesto noktom velikog noznog prsta, pa to je da umres odmah :crveni
Ili, kad imas kurije oko kad nacepis na kamen, aaaa, kako to zna da boli - srce boli, mozak, svo tijelo zaboli da se preznojis od muke.
Pomenucu i bol od grcha, mada isti nije izazvan fizickom kretnjom poput primjera iznad, ali ipak, jeste fizickom kretnjom, ispruzanjem tijela tokom spavanja, lezanja, nezgodnog sjedenja, plivajuci, itsl. i ... kad grc zavrne, brale Image pa ti taj bol zgrci svu utrobu, zivis za momenat kad ce poceti da popusta, a kad se to i desi, ostane onaj hinjavi bol, kojeg ce podcijeniti samo neko ko nema pojma sta je sila grcha. Dok hinjavi vlada, ni tad nisi opusten jer se plasis naciniti i najmanju kretnju znajuci da se hinjavi vrlo lako moze preobraziti u onaj goropadni, pocetni, a nije iskljuceno da ne moze biti i drasticno jaci.

super tema, @blento59
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2012, 23:31

Ili, kad imas kurije oko kad nacepis na kamen, aaaa, kako to zna da boli - srce boli, mozak, svo tijelo zaboli da se preznojis od muke.
Pitaš me da li znam, kako boli kurije oko?
ma znam.. A znaš li ti, kako bole DVA kurija oka? :tuga
Na oba mala prsta, po jedan. I što je još gore, dvije godine, trebale
su mi da se riješim tog belaja. I baš tako kako reče, na najmanji kamičak,
kad stanem, sijevne bol i presjeca me u grudima. Oduzima dah i pamet.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Maja » 13 Jun 2012, 23:37

Hvala bogu nisam nikad imala kurije oko, ali zato vi niste osjetili kako je kad ti nokat urasta u meso. Prema tome, nijedne više :puca

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by IM_ex » 13 Jun 2012, 23:49

Maja wrote:Hvala bogu nisam nikad imala kurije oko, ali zato vi niste osjetili kako je kad ti nokat urasta u meso. Prema tome, nijedne više :puca
Sklanjaj taj pistoljcic dok ti ga nisam slomila hahaha ... ma znam i tu muku, nazalost. Al sad je vec podnosljivije, od kad cuh za caku da nokat treba ostaviti duze a ne skroz na kratko sjeci. I paziti na ravninu sjecenja nokta, ako je ikako moguce, a ne zaokruziti ga kao slovo U naopacke :oo

Davno sam imala kurije oko, ne na prstima vec na stopalu (ne na peti : P); cinilo se kao jedno kurije oko, a ustvari bjese to sklop od 8 sicusnih - a ono je bolnije od tih na malom noznom prstu, Krokodil. Logicno ;-)
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Maja » 13 Jun 2012, 23:55

Da, ali kod mene je čitav nokat bio naopak. Znači savijen i sa strana mi je ulazio u meso, al čitavom dužinom, ne samo onaj vrh gore. Morala sam operisati, jer drugačije se nije moglo.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Dust » 13 Jun 2012, 23:58

Majo, nisam ja, ali jeste moja kcerka. Imala je tada sedam godina... ni suzu nije pustila dok joj je doktor prvo udario anestetik u prst a onda klijestima komadic po komadic vadio. Ona je mirno lezala, jela neki keksic i gledala crtic neki na tv u ordinaciji. A ja... mucnina u stomaku, ali kontam moram biti hrabra zbog djeteta. Gdje cu se ja kofrcit a ono onako maleno nista.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Maja » 14 Jun 2012, 00:30

Ja sam bila sedmi razred kad me počelo boljeti i morala sam trpiti sve do zimskog raspusta jer se mora mirovati jedno vrijeme. To su bili veliki bolovi...ma šta da pričam. Obuća vrijeđa, ma i čarapi.
I kad je došao raspust dogovorili smo da me operiše doktor Jugo koji je bio kao dobar ortoped.
Sve je kod njega bilo po propisu...operacijska sala, ja u mantilu s kapom na glavi, a na nogama ono čudo.. Legla sam, oko njega 2 ili 3 med. sestre. Jedna mu je asistirala, druga pratila moj puls.
Dao mi je injekciju u palac i to je malo zaboljelo, al ništa strašno.
A onda je počeo...o Bože...najveća fizička bol koju čovjek može zamisliti. Radio mi je pod upalom i sve sam osjetila. Jaukala sam povremeno, povremeno grizla šaku, čupala kosu, dlanovima stiskala lice i glavu. Govorila sam mu da me užasno boli, a on mi nije vjerovao. Ali sve sam osjetila...najprije kako mi gura makazice pod nokat, reže ga, odljepljuje od mesa. Onda je uzeo nešto kao kašiku i strugao po mesu, ma užas, užas, užas... To je sve trajalo punih 20 minuta.
I slušaj dalje...
Kad sam išla na previjanje bilo bi još ljudi koji bi čekali sa mnom. Koga god bih pitala je li ga boljelo rekao bi nije....pa kako jbmu... čudila bih se uvijek. Ali šta je bilo, njih je operisao drugi doktor!
Ali bila stvar, ništa...
Poslije par mjeseci meni se opet to vrati i to ne samo na tom palcu, nego i na drugom.
I opet sam morala čekati ljetni raspust, ali ovaj put se naručim kod tog drugog doktora.
Kad je došlo vrijeme operacije tresla sam se od straha. Mislila sam da će me opet boljeti kao onda, ali ništa. Doktor mi je dugo vremena vatom i onom crnom tekućinom ispirao prst i tek onda dao injekciju. Čak mi nije kao onaj "loši dr" stavio onu pregradu ispod vrata i preko nje platno da ne bih slučajno pogledala dole. Počeo je da radi, a doktori i sestre su stalno prolazili kroz tu sobu i on bi s njima pričao, pa bi oni stali iznad moje noge i malo posmatrali itd..
Jednom je čak s drugim doktorom ismijavao mog rođaka (nije znao da smo u rodu) al de ba...baš me briga...ja sam bila spremna da izljubim doktora u tom momentu. Veselo sam buljila u plafon i brojala pločice gore. Bilo ih je 64 u jednom redu. Samo što nisam počela da pjevušim.
I onda mi dr kaže da mogu ustati, a ja ono :sok gotovo????
Ništa me nije boljelo. Dobro, poslije su bile muke žive, al popila bih 2 brufena i bilo bi ok.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by IM_ex » 14 Jun 2012, 00:32

Maja wrote:Da, ali kod mene je čitav nokat bio naopak. Znači savijen i sa strana mi je ulazio u meso, al čitavom dužinom, ne samo onaj vrh gore. Morala sam operisati, jer drugačije se nije moglo.
E, to je vec specifican slucaj. Je li potom novi nokat izrastao kako treba? I vise nikad ni slicnih problema?

Eto, pricajuci o bolovima vezanim za nokte, sjetih se jos jednog pada, kog se nisam sjetila oglasavajuci se na temi Padovi. Pa sad ... i za ovdje je a i za tamo.
Pala sam okliznuvsi se u potok koji sam prelazila oprezno se prebacujuci s kamena na kamen. Zalud oprez, kad ce zlo biti ono ce biti i eto ... taj klizavi, kao balav kamen je poljuljao moju stabilnost, drz-ne daj, ona muka kad, trzajuci se pokusavas da se odrzis na nogama (nije bilo toplo da bi osvjezenje dobro doslo, ma jok), a taj trud oko odrzavanja na nogama zna iscrpiti toliko da kad kasnije razmisli, zalis sto se odmah nije palo. Elem, prevagnu jednom, konacno ... ja buch dlanovima u vodu (dal i kakvu kamencugu?). Uh zaboli me nozni prst, nokat. Niko nije vidio pad :oo ali ...
horor nasta kad sam se vec nasla na suhom. Ja kad se ne onesvijestih od prizora, odmah mi se zacrnilo pred ocima cetvrtina nokta velikog noznog prsta strsi podignuta u vis Image taj srednji dio nokta, dok je stranom nokat ostao nepovrijedjeno. Dozivam drustvo, svjesna da, sto od bola, sto od tog nekakvog osjecaja gnusanja na prizor ni samu sebe dovoljno dobro ne cujem, svjesna da ce me tesko moci cuti, em nisu u neposrednoj blizini, em prilicno glasna muzika iz auta, em zubor potoka. Neko ipak kao da je cuo ... nekad ... i bi kraj derneku koji tek sto je poceo. Strasan bol tokom voznje do najblize bolnice, a voznje nepuna dva sata. Onaj zivac, sta li ... uh :/
Al hajde sve to, neka. NEKA JE. SVE TO NISTA JE u poredjenju s bolom kad su u OP sali poceli s cupanjem nokta iako sam rekal da mi anestezija jos nije potpuno djelovala. Neee ... oni znaju bolje od mene. Kad su nastavili s odstranjivanjem nokta, a uz moju sve glasniju vrisku (HOROR) i trzanje tijelom (nogu su mi drazali cetvorica bahila), zgledase se i prekidose. Pita me hirurg jesam li pusac. Jesam, odgovorih. Nakon sto odgovorih i kolko dnevno pusim, tek tad, kao da ga je bilo stid samog sebe, dade znak da mi se pripremi i da jos jedna anestezija. E tad, kad je to djelovalo, mogli su mi cupati nogu, ne bih osjetila.

ova tema kao da se ubila za me :-(
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by blento59 » 14 Jun 2012, 00:35

e meni se desilo nesto gore
prije nekih 30 i kusur godina
ispitni rok iz gradjansko procesnog
ja se potkovao i na fakultet na ispit
jest vraga uhvatio me takav proliv da sam ispitni rok proveo u wc-u
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imal ista gore...kad udaris laktom ili prstom malim od c

Post by Dust » 14 Jun 2012, 00:36

blento59 wrote:e meni se desilo nesto gore
prije nekih 30 i kusur godina
ispitni rok iz gradjansko procesnog
ja se potkovao i na fakultet na ispit
jest vraga uhvatio me takav proliv da sam ispitni rok proveo u wc-u


:valja
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 31 guests