TROSJED

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by mehaning » 25 Jul 2018, 11:21

Ja bi to natjerao ribati pod na koljenima sa istrošenom čekom... :lup

I nema papice dok sve ne sjaji... :oklagija

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Username » 25 Jul 2018, 12:11

Podrska za Sondosicu

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Vjetar » 25 Jul 2018, 12:16

mehaning wrote: 25 Jul 2018, 11:21 Ja bi to natjerao ribati pod na koljenima sa istrošenom čekom... :lup

I nema papice dok sve ne sjaji... :oklagija
Pa i Sondosica to radi njima, u čemu je problem? :hihi
I ko zna kroz kakve mučne siutuacije je prošla ova divna djevojka pa je ovako istupila. Podrška i od mene :D

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by mehaning » 25 Jul 2018, 15:08

Oblak wrote: 25 Jul 2018, 12:16
mehaning wrote: 25 Jul 2018, 11:21 Ja bi to natjerao ribati pod na koljenima sa istrošenom čekom... :lup

I nema papice dok sve ne sjaji... :oklagija
Pa i Sondosica to radi njima, u čemu je problem? :hihi
I ko zna kroz kakve mučne siutuacije je prošla ova divna djevojka pa je ovako istupila. Podrška i od mene :D
Što se mene tiče, može komotno ostati zamotana... :kafa

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Nice try » 25 Jul 2018, 16:10

ina wrote: 25 Jul 2018, 09:47 Tamo gdje postoji slicno ljudsko tretiranje, tesko je od danas do sutra, ocekivati puno drugacije razmisljanje.
Iako smo u 2018.
Nama je ovo šokantna izjava, a u njihovom podneblju je nešto normalno i ne treba čuditi ovakvo razmišljanje djevojke.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Venera » 25 Jul 2018, 16:25

Nice try wrote: 25 Jul 2018, 16:10
ina wrote: 25 Jul 2018, 09:47 Tamo gdje postoji slicno ljudsko tretiranje, tesko je od danas do sutra, ocekivati puno drugacije razmisljanje.
Iako smo u 2018.
Nama je ovo šokantna izjava, a u njihovom podneblju je nešto normalno i ne treba čuditi ovakvo razmišljanje djevojke.
:ok

od peraca podova i prozora do doktora nauka su svi sa pasosima u doticnim drzavama dolsovno nezasitceni i diksiminirani :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Bliži se kraj influencerske ere

Post by Krokodil Behko » 25 Jul 2018, 18:06

Image

Društveni fenomen koji je mnoge diljem svijeta učinio bogatima samo zato što objavljuju fotografije, videa i objave na društvenim mrežama, po njegovom je mišljenju, na svom kraju.

Jedan od najvećih influencera na Instagramu, Fat Jewish, uvjeren je kako se velikim koracima približava kraj njegove (ali i svih ostalih) influencerske karijere. Taj Amerikanac uspio je prikupiti 10 miliona pratitelja na Instagramu zahvaljujući svojim smiješnim, ali i provokativnim objavama. Iako je još uvijek "na vrhuncu slave", svjestan je da to ne može potrajati.

Svi žele biti influenceri. Nitko ne želi raditi, rekao je Fat Jewish (pravim imenom Josh Ostrovsky) u razgovoru za CNNMoney te dodao: Mislim da bi ljudi trebali naučiti kako stvoriti nešto od početka. To će vas dovesti dalje nego internet.

Možda je to samo njegovo lično mišljenje, ali možda zaista zna nešto što ostatak influencera (još) ne zna.

Ostrovsky je u suradnji s prijateljima osnovao tvrtku Swish koja proizvodi vina zanimljivih imena kako bi "ponovno izmislili vino i učinili ga zabavnim". Tako možete isprobati "rose bijele cure" ili "pinot grigio za teška porodična okupljanja".

Ljudima je pomalo dosta društvenih mreža. Jer koliko puta mogu pogledati fotografiju tvog djetata ili zalaska sunca iznad Los Angelesa? Zato želimo ljudima pružiti prave stvari, a to je jedan od razloga zašto sam se okrenuo proizvodnji vina, dodaje Ostrovsky.

Uvjeren je kako će u jednom trenutku doći do zasićenja tržišta jer će se jednostavno pojaviti previše influencera, a to će rezultirati padom njihove vrijednosti.

Iako u svijetu nema mnogo megainfluencera koji se mogu pohvaliti s milionskom pratnjom, to ne znači da su influenceri potpuno otpisani.

Brandovi su svoju pozornost okrenuli mikroinfluencerima, pojedincima koji imaju do 250 hiljade pratitelja, jer im to omogućuje da prilagode promotivnu poruku točno određenoj publici.

Uostalom, uz toliko različitih društvenih mreža (i novih koje se svako toliko pojave), uvijek će biti potrebe za osobom koja će promovirati neki brend svojim pratiteljima, prijateljima ili jednostavno obožavateljima. Samo se u budućnosti možda neće zvati influenceri.


(SB / CNNMoney)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Mutevelija » 25 Jul 2018, 19:13

Ima ovoga i u Bosni
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bliži se kraj influencerske ere

Post by alcapone » 25 Jul 2018, 19:41

Sto u svijetu prolazi , kod nas tek dolazi :) gluposti
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

'Mobing često ne provode šefovi, već kolege na istim pozicijama

Post by Mutevelija » 25 Jul 2018, 20:24

Image
"Nakon što smo vas u našoj VL inicijativi 'Kako spriječiti mobing' pitali jeste li ikada doživjeli neki oblik psihičkog ili fizičkog zlostavljanja na radnom mjestu, mnogi od vas odgovorili su potvrdno. Iako neki smatraju da je jedino moguće rješenje pobjeći glavom bez obzira i potražiti novo radno mjesto, većina vas smatra kako je naći posao danas nemoguća misija. Za više informacija o mobingu, kako ga prepoznati i spriječiti, obratili smo se Jadranki Apostolovski, predsjednici Udruge za pomoć i edukaciju žrtava mobinga, koja je kazala kako je zlostavljanje na radnom mjestu, to jest mobing, najčešći oblik radnog stresa.


– Mobing podrazumijeva neprijateljsku i neetičnu komunikaciju kojom jedna ili više osoba šteti časti, ugledu i dostojanstvu radnika s namjerom eliminacije s radnog mjesta. Iako se stvorilo mišljenje u javnosti da najčešće mobing vrše šefovi prema podređenima, istraživanja govore da se u 45% slučajeva mobing događa među kolegama na istim pozicijama – istaknula je Apostolovski. Emotivno zlostavljanje Otkrila nam je kako se u Hrvatskoj najčešće prijavljuje emotivno zlostavljanje koje se manifestira kroz neprijateljsko ponašanje kao npr. uvrede, prijetnje i omalovažavanje, iznošenje neistinitih podataka o načinu života i rada kolegama i suradnicima, upućivanje usmenih prijetnji, stalno kritiziranje načina rada, javno ismijavanje i vrijeđanje sposobnosti radnika, traženje pogrešaka u poslu koji radi itd... Govoreći o najčešćim simptomima mobinga, kazala je da žrtve u punoj većoj mjeri zamjećuju posljedice na svoj privatni u odnosu na poslovni život. – Iako na poslovnom planu u velikoj mjeri ukazuju na osjećaj poniženosti, gubitak motivacije, pojačan stres i osjećaj smanjene radne aktivnosti, oni ne izostaju s posla nego ostaju ispuniti svoje radne obveze.



Većina osoba ukazuje da zbog zlostavljanja na poslu trpe posljedice u privatnom životu, gdje osjećaju veće nezadovoljstvo, umor i frustraciju, pate od nesanice. Posebno je zabrinjavajuća činjenica da više od polovice osoba (63% ispitanika) potvrdno odgovara na pitanje iz ankete jesu li kod sebe primijetili znakove depresije. Ako to usporedimo s postotkom osoba koje se u vezi s mobingom obraćaju svom liječniku (46,8%), suočeni smo s podatkom da velik broj osoba zbog pojave bolesti ne traži pomoć liječnika. Kod osoba se još javljaju fizički poremećaji kao što su umor, prekomjerna tjelesna težina ili mršavljenje, smanjen imunitet, različiti bolni sindromi, povećana potreba za sedativima, alkoholom, cigaretama itd... Osim fizičkih, javljaju se i emocionalni poremećaji, na primjer anksioznost, apatija ili hipomanija, emocionalna praznina – kazala je Apostolovski.



Strateški mobing U posljednje se vrijeme pak sve više primjećuje tzv. strateški mobbing koji se manifestira kroz želju eliminacije često stručnih i uspješnih radnika i onih koji se smatraju suvišnima u poduzeću (osobe s mnogo godina radnog staža, majke koje se vraćaju s rodiljnog dopusta…). Apostolovski je kazala kako ne postoje profesije čiji su radnici mobingu izloženiji više od drugih, no ipak su izloženiji radnici u pomagačkim profesijama, npr. medicinske sestre i tehničari i radnici u trgovini. Prema anketi koju je provela Udruga među osobama koje su joj se obratile, zlostavljanje na poslu prijavilo je najviše osoba sa završenom srednjom školom, slijede osobe s fakultetskom naobrazbom, među njima i magistri i doktori znanosti. Udruzi se najmanje obraćaju osobe sa završenom osnovnom školom. Na pitanje jesu li hrvatski zakoni dovoljni da spriječe mobing, Apostolovski je kazala kako imamo dobro napisane zakone, no stručnjaci smatraju da bi se pitanje zlostavljanja na radu, mobinga, trebalo riješiti posebnim zakonom "
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15210
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 966 times
Status: Online

Re: Bliži se kraj influencerske ere

Post by Tokmak » 25 Jul 2018, 22:32

Fat Jewish

:plavi :plavi :plavi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25711
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3157 times
Been thanked: 4167 times
Contact:
Status: Online

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by ina » 26 Jul 2018, 10:30

Nice try wrote: 25 Jul 2018, 16:10
ina wrote: 25 Jul 2018, 09:47 Tamo gdje postoji slicno ljudsko tretiranje, tesko je od danas do sutra, ocekivati puno drugacije razmisljanje.
Iako smo u 2018.
Nama je ovo šokantna izjava, a u njihovom podneblju je nešto normalno i ne treba čuditi ovakvo razmišljanje djevojke.
Da... I sve dok neko (pa onda brojno) ne zapocne muckati glavom drugacije svi ce vukovi ostajati na broju. Ovce i tako samo bleje i slijede.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Bliži se kraj influencerske ere

Post by Julia-Klara » 26 Jul 2018, 11:22

:sok
Sta ce onda Handara?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 'Mobing često ne provode šefovi, već kolege na istim pozicijama

Post by alcapone » 26 Jul 2018, 11:49

Ljubomora,sujeta= labilne osobe
Pogotovo muska ljubomora prema drugim muskima
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: 'Mobing često ne provode šefovi, već kolege na istim pozicijama

Post by Julia-Klara » 26 Jul 2018, 11:52

Juce sam skontala da ovaj moj Holandez ustvari mene "bully"-ra
Pricala sam s menadzerom, rekla da me mise sto prije od njega, bilo kakav posao. Jer, ako ja pocenam pricati i ganjatu pravdu neko ce najebat, a to necu biti ja :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: 'Mobing često ne provode šefovi, već kolege na istim pozicijama

Post by Venera » 26 Jul 2018, 14:02

vecina takvih situacija su primjcene na posluod strane vise osoba, netko prijavi, cak i ako nije ugorzena strana, a ponekad se situacija "posmatra" od osoblla na poslu , to nije dobro, ipak je bolje ako netko prijavi u HR ili se obavijsti manager :123

JK , obavezno insistiraj, ne odustaj :srce :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: 'Mobing često ne provode šefovi, već kolege na istim pozicijama

Post by Julia-Klara » 26 Jul 2018, 14:37

Rekla sam da cu ga obavjestavati ako se desi nesto slicno, i insistirao je da mu proslijedim poziv za sastanak koji imamo ponedjeljkom, da vidi kako se kreten ponasa prema meni i kolegici.
Ja nemam problem s tim ako nije zadovoljan s kojim radim (odjednom, a 3 godine je bio zadovoljan), i neka slobodnokaze, tako da imamo odvezane ruke da mi nadjemo nesto drugo. Jer je, umjesto 2 covjeka, zaposlio jos troje, koje je prebacio iz Praga sebi u Holandiju da mu budu "naruku", znaci kostaju puno vise nego ja, i sad je potreba za njima treba opravdati pred leadership teamom, i najlakse je prikazati mene i kolegicu kao visak.
Kao sto rekoh, nikakav problem, bila bih sretna da ga se kutarisem,ali hajde, imaj muda i igraj otvorenih karata :) Nismo djeca
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15462
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2171 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Laser » 26 Jul 2018, 16:30

statebriga wrote: 25 Jul 2018, 16:25 od peraca podova i prozora do doktora nauka su svi sa pasosima u doticnim drzavama dolsovno nezasitceni i diksiminirani :123
Istina.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: 'Mobing često ne provode šefovi, već kolege na istim pozicijama

Post by Venera » 26 Jul 2018, 18:30

Julia-Klara wrote: 26 Jul 2018, 14:37 Rekla sam da cu ga obavjestavati ako se desi nesto slicno, i insistirao je da mu proslijedim poziv za sastanak koji imamo ponedjeljkom, da vidi kako se kreten ponasa prema meni i kolegici.
Ja nemam problem s tim ako nije zadovoljan s kojim radim (odjednom, a 3 godine je bio zadovoljan), i neka slobodnokaze, tako da imamo odvezane ruke da mi nadjemo nesto drugo. Jer je, umjesto 2 covjeka, zaposlio jos troje, koje je prebacio iz Praga sebi u Holandiju da mu budu "naruku", znaci kostaju puno vise nego ja, i sad je potreba za njima treba opravdati pred leadership teamom, i najlakse je prikazati mene i kolegicu kao visak.
Kao sto rekoh, nikakav problem, bila bih sretna da ga se kutarisem,ali hajde, imaj muda i igraj otvorenih karata :) Nismo djeca
JK samo mudro , znam tocno sto pises :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kuvajtska Instagram zvijezda žali što "sluge" mogu imati pasoše i slobodan dan

Post by Mutevelija » 26 Jul 2018, 19:09

Ja bi nju udo za Muamera naseg
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 130 guests