Tema za ljubitelje fine kapljice

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by STrendzer » 14 Sep 2016, 18:30

ne vjerujem u te studije u ovom slucaaju...al neka nek nas bar tjesi i neka ekonomija raste.. :oo

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Nole » 14 Sep 2016, 18:48

Prababa moja nije cugala i živela 104 godine, baba mi umrla, isto nije cugala, u 98 oj godini života 31.12. 1997. sahranili je 01.01. 1998. ja cugam...njihove godine neću doživeti....alkhol ili cigaree...jedno bez drugog ne ide kod nas pravih....batalite me klošara...,.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Sheval » 14 Sep 2016, 22:23

Dust wrote:
navika wrote:Gdje si naso dokaze za to da sprecava pojavu raka?

Nemaj brige, ti ces to docekati za vrijeme svog zivota :)

Kcerka mi je u ponedeljak isla na koncert (Kanye West) i kaze da je sva arena smrdila na marihuanu. Security nije reagovao.

Sprecava metastaze I pojavu novih cancerogenih celija (dokazano vec)
Pisala?Bila danas tu? Aaaaaaaaa :ljub

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by rethna » 15 Sep 2016, 00:41

Dust wrote:
navika wrote:Gdje si naso dokaze za to da sprecava pojavu raka?

Nemaj brige, ti ces to docekati za vrijeme svog zivota :)

Kcerka mi je u ponedeljak isla na koncert (Kanye West) i kaze da je sva arena smrdila na marihuanu. Security nije reagovao.

Sprecava metastaze I pojavu novih cancerogenih celija (dokazano vec)
Pusenjem?
Question everything.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Dust » 15 Sep 2016, 01:54

Ja sam Mislila da si ti dovoljno star da znas da se marijuana ne uzima Samo "pusenjem"... Izvini momcicu, googlaj nacin upotrebe marihuane, imas I YT ako ti se da.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by srculence7 » 15 Sep 2016, 02:01

:cudi
Socrates wrote:Marihuana je najbolje što čovjek može da uradi sebi, pogotovo u današnje doba.
Ako stvarno tako misliš, onda smatram da nikakve prave životne radosti nisi spoznao :cudi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by rethna » 15 Sep 2016, 02:06

Dust wrote:Ja sam Mislila da si ti dovoljno star da znas da se marijuana ne uzima Samo "pusenjem"... Izvini momcicu, googlaj nacin upotrebe marihuane, imas I YT ako ti se da.
Zaista covjek uci dok je ziv :sok

A ja sam opet mislio da malo bolje pratis.
Question everything.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Socrates » 15 Sep 2016, 02:54

srculence7 wrote::cudi
Socrates wrote:Marihuana je najbolje što čovjek može da uradi sebi, pogotovo u današnje doba.
Ako stvarno tako misliš, onda smatram da nikakve prave životne radosti nisi spoznao :cudi
Ja sam mislio na stvari koje unosimo u tijelo, srculence. Izvan je svake pameti da su cigarete legalne, da je hrana u McDonald's legalna, da je kokakola legalna, da je dobar dio mesne industrije legalan, a da je marihuana ilegalna.

Onaj koji puši cigarete i pije kokakolu, a napada legalizaciju marihuane jednostavno ne zna o čemu priča.

Yebote, čovjek vam mora crtati.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Socrates » 15 Sep 2016, 03:06

Znaci, ne pričam ja o tome da su kokakola, cigarete, fast food I ostale gluposti malo štetniji od marihuane, nego su hiljade puta štetniji. Stotine hiljada puta stetniji.

A o pozitivnim stranama marihuane, kao što Dust reče, relevantnu literaturu u šake pa učite.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by srculence7 » 15 Sep 2016, 03:15

Socrates onda bi trebalo upotrebiti drugi izraz, ovo "najbolje što čovek može da uradi sebi" mi je skroz neadekvatno, ali i nakon tvog objašnjenja ne slažem se s tim, tvoje pravo da tako posmatraš, moje da izrazim negodovanje povodom toga :hm. Znači ako su mnoge stvari štetne i legalne, zašto ne proširiti tu listu? :stop A možda ima istine i u onome, učiniti nešto dostupnim i samim tim to nešto prestaje biti interesantno i ne deluje više kao izazov :hm. Pričamo o pozitivnim stranama ali ne nagoveštavamo negativne za koje takođe postoji i literatura a i mnogobrojna istraživanja, naravno kada se radi o nešto dužem stažu upotrebe.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by navika » 15 Sep 2016, 03:19

Ja sam bash malo istrazivala o marihuani. Mnogo je toga za pricitat na tu temu.

Uglavnoom, iz procitanog ja sam dosla do ovih zakljucaka :

Pusenje marihuane nema nikakve pozitivne ucinke na zdravlje covjeka, dok negativnih ima, hejbet.
Ulje konoplje moze da ima pozitivne ucinke, ali opet nije nikakva garancija da necemo dobiti rak ako ga konzumiramo. Niti je garancija da ce neko biti izlijecen od vec postojeceg raka. Znaci ista stvar ko i sa kemo terapijom, neko ce prezivjet neko nece.
I ponovo se sjecam jedne recenice koju je jednom izjavio jedan americki doktor : ne postoje neizlijecive bolesti, postoje samo neizlijecivi ljudi.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Socrates » 15 Sep 2016, 03:27

Nisi dobro čitala, navika. :p

A sta ću vam ja, nastavite kao i dosad. Slušajte sta vam farmaceutska industrija kaze, trosite njihove lijekove i u zdravlje vam. A sta drugo da vam kažem? Slušajte one kojima je u interesu da se razbolite jer samo tako oni mogu praviti profit.
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by navika » 15 Sep 2016, 03:38

Ne kazem ni da je to rijesenje, ali do nestanka raka nece dovesti ni legalizacija marihuane. Rak ce postojati u istoj mjeri, ili u vecoj, s tim sto cemo najvjerovatnije imati i milione drugih koji pate od drugih poremecaja koje ce prouzrokovati marihuana.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by Socrates » 15 Sep 2016, 03:56

navika wrote:Ne kazem ni da je to rijesenje, ali do nestanka raka nece dovesti ni legalizacija marihuane. Rak ce postojati u istoj mjeri, ili u vecoj, s tim sto cemo najvjerovatnije imati i milione drugih koji pate od drugih poremecaja koje ce prouzrokovati marihuana.
Rak je biznis kao sto je i sve drugo biznis. Niko me ne može ubijediti da rak već nije izljeciv, ali, naravno, to će nama saopstiti tek kad uspiju da razrade kako da prave pare od toga. "Poremecaji koje proizvodi marihuana" je konstrukcija konzervativaca.

Ali, hajde, uživajte u kapitalizmu as presented to you. Valjda će naša djeca biti moćnija od nas da razbiju predrasude.
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by navika » 15 Sep 2016, 04:01

Pa i ja imam momente kad mislim da je rak izlijeciv, a onda mi opet nije jasno zasto i mocni ljudi umiru od njega.

A i mirihuana je uostalom biznis, i pustit ce se u slobodan promet kad dobro razrade plan kako da prave pare od nje:)

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by SPINERKA » 15 Sep 2016, 04:06

:rol

..jedva cekam da dodje na fl da pravim kolacice.kaze mi prijatelj , probao kolacic --waoooooo -- nije moga sebi doci --kada je dosao , ka se bi , jel spavao ko top ni sam ne zna koliko.
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by rethna » 15 Sep 2016, 04:06

navika wrote:Pa i ja imam momente kad mislim da je rak izlijeciv, a onda mi opet nije jasno zasto i mocni ljudi umiru od njega.

A i mirihuana je uostalom biznis, i pustit ce se u slobodan promet kad dobro razrade plan kako da prave pare od nje:)
Zbog onih u sjeni, mocnijih i od njih a da bi mi-beznacajni jos vise zabludom se ogrnuli.
Question everything.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by navika » 15 Sep 2016, 04:08

SPINERKA wrote::rol

..jedva cekam da dodje na fl da pravim kolacice.kaze mi prijatelj , probao kolacic --waoooooo -- nije moga sebi doci --kada je dosao , ka se bi , jel spavao ko top ni sam ne zna koliko.
:valja

I ja sam naisla na netu nocas da se spominju neki dobri kolacici s marihuanom :)

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by SPINERKA » 15 Sep 2016, 04:11

:hihi

..naravno , vigan :valja
Image

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Alkohol produžava život

Post by navika » 15 Sep 2016, 04:12

rethna wrote:
navika wrote:Pa i ja imam momente kad mislim da je rak izlijeciv, a onda mi opet nije jasno zasto i mocni ljudi umiru od njega.

A i mirihuana je uostalom biznis, i pustit ce se u slobodan promet kad dobro razrade plan kako da prave pare od nje:)
Zbog onih u sjeni, mocnijih i od njih a da bi mi-beznacajni jos vise zabludom se ogrnuli.
Moguce je. Ali ja jednaka i mogucnost da to sebi umisljamo.

Uzmi logiku, ako su covjeku otisli vitalni organi, ko ga moze spasiti?

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Maja and 30 guests