Tračanje

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3971 times
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Veca » 04 Jun 2015, 12:35

jao,jao,umroh! :vecaa ...neka ba malo sale!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Biba » 04 Jun 2015, 13:20

:ovaj Drustvance, dobro ste mastoviti al to sve je bezveze sto mislite o Terasi...Nema Terasa samo moju fotku.Fotka jedna jedina je bila na mom fb. Pa ne zivi Terasa u Beogradu...ja sam iz Beograda dobila poruku s mojom fotkom...ne znam tko me prati al nije bitno, nije zloban i prestao je...Terasa zna nesto o meni ali nije ni to vise tajna...brat mi je u Lepoglavi...i ne bojim se nicijih prozivki....
A sad cu napisati za Lavlje srce i Ginger sta imam.Ja ne tracam okolo.Jedna me je pitala kako ja mogu raditi ovaj posao koji radim.Valjda je njoj u interesu da me malo handra...pa valjda joj je tak lakse....Znam ja svoj posao bolje od mnogih....i nisam zapravo na nju ljuta.Valjda je htjela dobaciti kak je ona savrsena. Znam da je napisala poruku al nisam citala....sta imam citati...A gospodja Ginger misli da ce drzava boga ti propast zbog mene.Ma nece..nisam ni ovaj mjesec trazila putne troskove....eto ni ona ne misli da ce nam propasti zbog nesposobnih politicara ...i da smo sramotni zbog onih kurbetina...Eto ispala ja najveci uzrok tuge u drzavi...Ne znam sta je ona po zanimanju ali vala zakljucivati jos nije naucila..Zbog Bibe se niko nije upuco....il ne zna o Hrvatskoj nista...a nije ni cudo, je pa danas su kurbetine na cijeni a i zaradjuju puno ko i politicari...je pa slicni su a i vala druze se...
Znam ja trenutno za neka dogadjanja u kolektivu...ali ne pada mi na pamet da tracam...ja kad tracam, to bude kad me naljute...ali prvo kažem kolegicama u lice...nekad jesam pravo brutalna, ali vrlo rijetko... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Terasa svjesti » 04 Jun 2015, 13:27

Nebi da se ponavljam, mrzim tračanja i ogovaranja i kada se o ljudima priča iza leđa.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by navika » 04 Jun 2015, 13:28

Bla wrote:Jeste li čuli kako su se posvađale Zagorka i sann na temi "Morate li nešto držati u ruci dok šetate?".?
Navodno je ova na njoj vidjela neki svoj zlatni lanac, i počupale se za kose na sred ulice. Prva je tvrdila da je lanac njen, a druga da lanca uopšte i nema, mada su neki prolaznici vidjeli kada ga je strpala u džep. Jedva ih rastavili, a ova ti je njoj poručila onda da se čuva i da će joj prvom prilikom pokazati. Dok je druga odgovorila kako samo nek proba i da će iznijeti u javnost nekakve kompromitujuće podatke. A čuo sam da je to sve Smajino maslo koja manipuliše objema samo da bi održala broj postova iznad hiljadu, a pomaže joj i storm koji dolijeva ulje na vatru. :DD


Jeste li čuli kako Terasa svijesti ucjenjuje Bibu da će objaviti nekakve sadržaje na temi "Poruka za forumaša" a ova onda angažovala neke ljude pa mu ovi zapalili auto, a u javnosti se ponašaju kao da se ništa nije desilo. Pa onaj Terasa angažovao Lavlje srce da dodatno provocira Bibu i da je izbaci iz takta, što pokazuje i šteta na autu. Navodno je to taktika koju je naučio kad je bio negdje preko grane. Tako to kažu tamo rade. A vidio ih Slučajni prolaznik, zamislite, idu kod istog advokata u različitim terminima i preko njega si prijete. :D. Pa gdje to ima.
Kako necemo cuti pa cijela carsija prica a bilo i u dnevnom avazu :D.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by rethna » 04 Jun 2015, 14:49

Tema koja je nedostajala "zenama" :D.
Question everything.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by navika » 04 Jun 2015, 14:55

Izvuko si se samo sto si dodao te navodnike :D.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by rethna » 04 Jun 2015, 14:56

Jel da da se znam izvuci :p :D.
Question everything.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Terasa svjesti » 04 Jun 2015, 15:04

Nije ni nama pojedinim muškim mane rethna
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by rethna » 04 Jun 2015, 16:07

Ima i toga
Question everything.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7941 times
Status: Online

Re: Tracanje

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2015, 17:32

Biba wrote::ovaj Drustvance, dobro ste mastoviti al to sve je bezveze sto mislite o Terasi...Nema Terasa samo moju fotku.Fotka jedna jedina je bila na mom fb. Pa ne zivi Terasa u Beogradu...ja sam iz Beograda dobila poruku s mojom fotkom...ne znam tko me prati al nije bitno, nije zloban i prestao je...Terasa zna nesto o meni ali nije ni to vise tajna...brat mi je u Lepoglavi...i ne bojim se nicijih prozivki....
A sad cu napisati za Lavlje srce i Ginger sta imam.Ja ne tracam okolo.Jedna me je pitala kako ja mogu raditi ovaj posao koji radim.Valjda je njoj u interesu da me malo handra...pa valjda joj je tak lakse....Znam ja svoj posao bolje od mnogih....i nisam zapravo na nju ljuta.Valjda je htjela dobaciti kak je ona savrsena. Znam da je napisala poruku al nisam citala....sta imam citati...A gospodja Ginger misli da ce drzava boga ti propast zbog mene.Ma nece..nisam ni ovaj mjesec trazila putne troskove....eto ni ona ne misli da ce nam propasti zbog nesposobnih politicara ...i da smo sramotni zbog onih kurbetina...Eto ispala ja najveci uzrok tuge u drzavi...Ne znam sta je ona po zanimanju ali vala zakljucivati jos nije naucila..Zbog Bibe se niko nije upuco....il ne zna o Hrvatskoj nista...a nije ni cudo, je pa danas su kurbetine na cijeni a i zaradjuju puno ko i politicari...je pa slicni su a i vala druze se...
Znam ja trenutno za neka dogadjanja u kolektivu...ali ne pada mi na pamet da tracam...ja kad tracam, to bude kad me naljute...ali prvo kažem kolegicama u lice...nekad jesam pravo brutalna, ali vrlo rijetko... :pusi

Tema je trebala biti šaljiva.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Bla » 04 Jun 2015, 17:34

Ama istinu ti govorim. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by SaraSara » 04 Jun 2015, 17:43

ovdje svi sve ozbiljno shvataju....:cudi
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Biba » 04 Jun 2015, 17:50

Terasa svjesti wrote:Nebi da se ponavljam, mrzim tračanja i ogovaranja i kada se o ljudima priča iza leđa.
Ma svi mi bar malo tračamo, ja znam kad dojdem u zbornicu a one ušute ;) ...
Izbjegavam velike tračare...imamo jednu bolesnu učiteljku...najžalosnije je što neke mudre u neke stvari ubijedila a cura kleveće i izmišlja...bolesno...

Ma naš Bla ima najviše toga potencijala...ajd pa ne misli valjda da ja ne kontam ove zahebancije...
Joj imam priču sličnu...al komp me voza :123
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by sann » 04 Jun 2015, 22:25

Bla wrote:Jeste li čuli kako su se posvađale Zagorka i sann na temi "Morate li nešto držati u ruci dok šetate?".?
Navodno je ova na njoj vidjela neki svoj zlatni lanac, i počupale se za kose na sred ulice. Prva je tvrdila da je lanac njen, a druga da lanca uopšte i nema, mada su neki prolaznici vidjeli kada ga je strpala u džep. Jedva ih rastavili, a ova ti je njoj poručila onda da se čuva i da će joj prvom prilikom pokazati. Dok je druga odgovorila kako samo nek proba i da će iznijeti u javnost nekakve kompromitujuće podatke. A čuo sam da je to sve Smajino maslo koja manipuliše objema samo da bi održala broj postova iznad hiljadu, a pomaže joj i storm koji dolijeva ulje na vatru. :DD


Jeste li čuli kako Terasa svijesti ucjenjuje Bibu da će objaviti nekakve sadržaje na temi "Poruka za forumaša" a ova onda angažovala neke ljude pa mu ovi zapalili auto, a u javnosti se ponašaju kao da se ništa nije desilo. Pa onaj Terasa angažovao Lavlje srce da dodatno provocira Bibu i da je izbaci iz takta, što pokazuje i šteta na autu. Navodno je to taktika koju je naučio kad je bio negdje preko grane. Tako to kažu tamo rade. A vidio ih Slučajni prolaznik, zamislite, idu kod istog advokata u različitim terminima i preko njega si prijete. :D. Pa gdje to ima.
:haha ..definitivno moras na temu Knjizevnost,i to novu temu otvori....
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Biba » 04 Jun 2015, 22:37

sann wrote:
Bla wrote:Jeste li čuli kako su se posvađale Zagorka i sann na temi "Morate li nešto držati u ruci dok šetate?".?
Navodno je ova na njoj vidjela neki svoj zlatni lanac, i počupale se za kose na sred ulice. Prva je tvrdila da je lanac njen, a druga da lanca uopšte i nema, mada su neki prolaznici vidjeli kada ga je strpala u džep. Jedva ih rastavili, a ova ti je njoj poručila onda da se čuva i da će joj prvom prilikom pokazati. Dok je druga odgovorila kako samo nek proba i da će iznijeti u javnost nekakve kompromitujuće podatke. A čuo sam da je to sve Smajino maslo koja manipuliše objema samo da bi održala broj postova iznad hiljadu, a pomaže joj i storm koji dolijeva ulje na vatru. :DD


Jeste li čuli kako Terasa svijesti ucjenjuje Bibu da će objaviti nekakve sadržaje na temi "Poruka za forumaša" a ova onda angažovala neke ljude pa mu ovi zapalili auto, a u javnosti se ponašaju kao da se ništa nije desilo. Pa onaj Terasa angažovao Lavlje srce da dodatno provocira Bibu i da je izbaci iz takta, što pokazuje i šteta na autu. Navodno je to taktika koju je naučio kad je bio negdje preko grane. Tako to kažu tamo rade. A vidio ih Slučajni prolaznik, zamislite, idu kod istog advokata u različitim terminima i preko njega si prijete. :D. Pa gdje to ima.
:haha ..definitivno moras na temu Knjizevnost,i to novu temu otvori....
...ma bezveze, ako ćemo baš iskreno...jest ovo maštovito ali malo brate previše maštovito...ma pretjerano bona..pa nije uopće tako bilo...jesam ja utekla al ne znaju zašto ... :perezube
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by ina » 17 Jun 2015, 09:15

Mogu nam biti razliciti ciljevi ali nisam upoznala u zivotu osobu (bilo musko ili zensko)
a da ne zna tracati. Svi smo tracibabe, ko manje, ko vise.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Heidi » 17 Jun 2015, 22:47

Sta ima novo :zubi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12273 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by Maja » 17 Jun 2015, 23:23

inasab wrote:Mogu nam biti razliciti ciljevi ali nisam upoznala u zivotu osobu (bilo musko ili zensko)
a da ne zna tracati. Svi smo tracibabe, ko manje, ko vise.
Ja jesam jednog čovjeka. Samo jednog čovjeka. Ne samo da ne trača nego kad neko pođe pričati ružno o nekom (a možda je to isto što i trač) on kaže neeemojte, de neemojte, neka...pusti.... :D.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tracanje

Post by ina » 18 Jun 2015, 16:28

Maja wrote:
inasab wrote:Mogu nam biti razliciti ciljevi ali nisam upoznala u zivotu osobu (bilo musko ili zensko)
a da ne zna tracati. Svi smo tracibabe, ko manje, ko vise.
Ja jesam jednog čovjeka. Samo jednog čovjeka. Ne samo da ne trača nego kad neko pođe pričati ružno o nekom (a možda je to isto što i trač) on kaže neeemojte, de neemojte, neka...pusti.... :D.
Mozda samo zeli biti alternativan :). A mozda to doista i ne voli. Nije lahko ni s takvim...
jer ih je jako malo, pa se mogu uciniti nestvarni.
Muskarci manje tracaju od nas zena ali kad to cine mogu biti puno zlobniji.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Žena u Hrvatskoj osuđena jer je po selu tračala susjede

Post by Mala_Mu » 12 Oct 2018, 13:42

Image

U bizarnom sudskom procesu koji se vodio na Općinskom sudu u Bjelovaru jedna je žena (56) iz malenog naselja u sastavu Grada Garešnice, osuđena zbog teškog sramoćenja svojih susjeda.

Naime, kako je u četvrtak objavio portal Podravski.hr, sud ju je osudio na uvjetnu novčanu kaznu u iznosu od 5.000 kuna (oko 1.250 KM) koja se neće izvršiti ako optužena u roku od jedne godine ne počini novo kazneno djelo.

Tužitelji Ivan i Đurđica, koji žive u Njemačkoj, tužbu protiv svoje susjede Marice, s kojom već dulje imaju narušene međuljudske odnose zbog neriješenih imovinskopravnih pitanja, podnijeli su krajem marta 2013. godine.

U tužbi su naveli da su ih krajem 2012. godine, kad su se vratili kući iz Njemačke, susjedi i rodbina izvijestili da ih njihova susjeda kleveće po mjestu i o njima priča ružne stvari. U sklopu sudskog procesa sud je saslušao sedam svjedoka i obavio brojne druge dokazne radnje te utvrdio da njihova tužba ima osnova.

U sklopu suđenja svjedoci su potvrdili da je Marica u jednom navratu u augustu 2012. godine pred njihovim susjedima i poznanicima izjavila da su Ivan i Đurđica prolupali, da su bijeda i da ne znaju što rade te da je nekoliko mjeseci kasnije, u oktobru iste godine, u jednoj trgovini Marica za njih izjavila da su sve izgubili i da nemaju više što raditi u Hrvatskoj i da se mogu pokupiti i ići živjeti djeci u Njemačku.

Supružnici su također utvrdili i da su početkom 2013. godine svoju susjedu Maricu sreli u jednoj trgovini u trenutku kad su kupovali hranu za psa te da je ona pri izlasku iz trgovine pred dvije žene i jednim muškarcem prstom pokazala na njih i govorila da su ljudi koji jedu pseću hranu.

Ustvrdili su da nakon tih uvreda i kleveta više ne mogu ići u spomenutu trgovinu jer ih je sram. Dodali su i da se, zbog svega što je Marica govorila o njima, osjećaju poniženo i potišteno te da ih svaki put kad dođu u Hrvatskoj prijatelji i poznanici ispituju što se to dešava s njima i s Maricom, a zbog čega ih je također sram.

Optužena Marica u svojoj je obrani navela da se ne smatra krivom te je navela da nikada nije rekla to za što je tužitelji optužuju jer te riječi nema u svom rječniku i da ih ne govori nikome, pa čak ni životinjama. Ustvrdila je da su se slučajevi o kojima su svjedočili svjedoci doista dogodili, ali da su svjedoci krivo utvrdili što je ona i na koji način govorila o tužiteljima.

Tu je međutim stala i nije željela dalje iznositi svoju obranu, odnosno odgovarati ni na čija pitanja, pa tako ni na pitanja svoje braniteljice.

klix.ba

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Pixit, spacebound and 50 guests