Polovne stvari

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Pasaga » 11 Feb 2018, 17:10

Oblak wrote: 11 Feb 2018, 11:18
Julia-Klara wrote: 11 Feb 2018, 11:03 Tako i treba!
Ne znam sta se ima naci na Hamewtovoj pijaci, ne volim to "kopanje" po gomili odjece, ali sam velika pristalica secondhand prodavnica i odjece, znate vec.
Pa naći će polovnu odjeću :cudi
Ne znam zašto kupovati polovnu odjeću ako si u mogućnosti da kupuješ novu? Tužno je to što ovdje ima puno njih koji nisu u mogućnosti, pa prodaja polovne odjeće ide ovako dobro. I ne mislim da ovako treba, jer su ovi ljudi prinuđeni da ovo rade. Cijene nove odjeće ovamo su i skuplje nego na zapadu, ako gledamo na ove jeftine proizvode. A to je do potpune neuređenosti našeg tržišta, doslovno divljeg zapada, gdje skoro da ne postji nikakava kontrola (ili bar ne ona koja se ne može mitom anulirati).
Siguran sam da bi svi ovi iz uvodne priče vrlo rado zamijenili Hametovu pijacu za neki butik nove odjeće, da to mogu sebi priuštiti.
Ovde postoje trgovine ,jako moderno opremljene...sa polovnom robom.
Ta roba se ne razlikuje mnogo od nove,pa je posjecenost jako velika .
Cjene su naravno,mnogo nize,za dzaba sto bi se reklo.
Ljudi i sa prosjecnim primanjima ih rado posjecuju,uzima se vecinom djelovi namjestaja ,razni pribori za opremu stana,kuce.
Ima jedna stranica,to imaju sve regije,komune,gdje ljudi oglasavaju sta imaju viska,sta mogu dodjeliti.
Tu za cas posla opremis stan,kucu.
To je pogotovu korisno ovima koji po prvi put startaju sami,odvojeni zivot,omladina.
Tu se nadje novih stvari,cak i ne otpakovanih.
Nikad nisam cuo,a ni vidio,da neko tu uzima dojnji ves i osjetljivu gardarobu,za koju covjek mora biti siguran...jel .
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Čupava » 11 Feb 2018, 17:12

Mislim da nije slučaj samo sa Tuzlacima da kupuju polovnu odjeću, slučaj je isti i u drugim gradovima BiH.. da je tužno tužno je, ali dobro da uopste i to mogu sebi priuštiti ..
Last edited by Čupava on 11 Feb 2018, 17:14, edited 1 time in total.
.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Nice try » 11 Feb 2018, 17:13

Da, ipak ima razlike, kad kupiš polovnu bušilicu i neke pantalone ili neki drugi dio odjeće. Sa obućom je ista stvar.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Julia-Klara » 11 Feb 2018, 17:19

Nemamo mi tu naviku, nama se sve "gadi", dok u svijetu postoji i berza razmjenjivanja odjece, secondhand shopovi, koji ne prodaju nuzno "polovnu" robu, ima tu i novih stvari , koja je povucena sa trzista jer su modeli od prosle godine :cudi
Ja si mogu priustiti sve,ali ipak idem u SHshop :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Vjetar » 11 Feb 2018, 17:23

Da Klaro, zapadnjacima se malo šta gadi i mislim da je to jedna od stvari koju ću rado neusvojiti od njih :D

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Nice try » 11 Feb 2018, 17:28

Ne bih voljela nositi tuđu odjeću, naročito zato jer sam je se nanosala za dva života. Radije ću imati malo stare odjeće. Kome ne smeta neka izvoli.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Mala_Mu » 11 Feb 2018, 23:52

Od do za 10 maraka?
Sto su povoljni, kod nas i polovne radnje nabiju cijenu :D.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Mala_Mu » 11 Feb 2018, 23:58

I zanimljivo da vecinom 'gospodje' kupuju u tim radnjama.
Prica mi radnica, iza 4 najvise posla.. kad nalete one iz opstine, suda.. Haman svaki dan dolaze. Guzva im bude haos

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Bla » 12 Feb 2018, 00:01

samo nek' se ne puca
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Chloe » 12 Feb 2018, 10:09

Mala_Mu wrote: 11 Feb 2018, 23:58 I zanimljivo da vecinom 'gospodje' kupuju u tim radnjama.
Prica mi radnica, iza 4 najvise posla.. kad nalete one iz opstine, suda.. Haman svaki dan dolaze. Guzva im bude haos
Traži se "markirana" odjeća ??? :grana

Neka kupuje gdje ko hoće, ali ja nešto ne mogu :cudi ok novi komadi ali polovno jel' ...
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Julia-Klara » 12 Feb 2018, 10:22

Rekoh da ima nove i polovne odjece, i ne mora niko kupovati noseno.
U Pragu imam jedan SHShop u kojem dovoze robu iz USA i UK, a u Brckom gdje prodaju NOVU odjecu iz CundA.
Sve te prodavnice ono sto se ne proda u sezoni cak ni rasprodajama ili prodaju za male pare, ili daju u dobrotvorne svrhe. Na osnovu cega ta roba zavrsi kod nas nije mi poznato, ali mi je drago sto ima i toga.

Moja novogodisnja haljina, etiketa od 89, pa 69 dolara (uvoz US), i ja je kupila za nekih 5-6 eura
Image
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by damir5 » 12 Feb 2018, 10:26

ima te online prodaje na Facebooku koliko hoćeš, ... čak dame oblače odjeću koju prodaju pa slikaju, bude finih outfita za pogledati :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Chloe » 12 Feb 2018, 10:29

JK, to je super, al' nešto ne znam da kod nas ima nešto nove odjeće ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Mutevelija » 12 Feb 2018, 17:26

Halo ba :ljut

Ispade da se tuzlaci oblače samo vehto na vehtižu i buvljaku :ljut

Stranu na šalu polovno se kupuje kad hoćeš "okokuće". Što da kupujem novo kad će se iznosati? A onako možeš za 1KM sebi pantole nositi koje ako podereš nikom ništa odmah nećeš one "dobre" poderati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Polovne stvari

Post by Hurija » 03 Aug 2018, 18:22

:hm Ako je uredno oprato složeno mislim da ne treba totalno bježati od "Hrka" šopa ali ni ne pregoniti
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Polovne stvari

Post by Mala_Mu » 05 Aug 2018, 00:16

Hurija wrote: 03 Aug 2018, 18:22 :hm Ako je uredno oprato složeno mislim da ne treba totalno bježati od "Hrka" šopa ali ni ne pregoniti
Zalazis li u Floru kad? :p

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Polovne stvari

Post by dadojović » 12 Apr 2020, 20:52

Često se pokaže točnom ona izreka da je najjeftinije kupiti novo.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Polovne stvari

Post by Pasaga » 12 Apr 2020, 20:54

dadojović wrote: 12 Apr 2020, 20:52 Često se pokaže točnom ona izreka da je najjeftinije kupiti novo.
nekaze se tako ...
nisam tolko bogat da bih kupovao jeftino ..... :ok
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Tuzlaci sve češće kupuju polovnu odjeću, oblačenje od glave do pete za 10 KM

Post by Julia-Klara » 12 Apr 2020, 21:00

Chloe wrote: 12 Feb 2018, 10:29 JK, to je super, al' nešto ne znam da kod nas ima nešto nove odjeće ... :cudi
Ne znam kod vas, ali Brckom ima second hand shop gdje ja kupujem nove stvari iz C&A uglavnom.
Vec dvije godine kupujem zimske jakne, i onavezno nekoliko pari farmerica, jer su po 20-25 km - nove, CA etiketa na njima
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Polovne stvari

Post by Mirelam » 12 Apr 2020, 21:24

U mom selu jednom mjesceno se postavi buvljak. Zauzme cijelu piazzu. Ljudi prazne taverne, tavane, supe, iznese se svega. Mojoj zeni je dusa njuskati po tim buvljacima. Ja dodjem ko pratnja i hamal koji nosi. Pojma nemam sta ce joj stara singerova masina, stari abazuri, okvirovi za slike,...jednom prilikom stolica "savonarala" u raspadu. Nakon nekoliko mjeseci to su postali predmeti od izuzetne vaznosti. Od Singerovog zeljeza napravila natkasnu u hodniku, slike dobile nove ramove u drugim bojama, savonarala restaurirana i presvucena, postala nezamjenjiva, abazuri presvuceni rucnim radom i montirani na zemljane sudove i postali lampe. Od starih stvari, napravi nesto sto meni ne bi palo na pamet, ugradi sebe, svoj rad i kreativnost, stvori nesto sasvim novo na patini starih stvari. Ranije sam pitao sta ce ti to bona nebila,a sada kazem samo reci sta treba da nosim. :ooo

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests