Znatiželjne komšije

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by vučica » 12 Jul 2011, 10:59

ma jooooooooooj..ima ih..ima....oči na sve strane..al ja sam ih..zeznula...neš ti mene više gledati..dok ležim na terasi ili pijem kavu....haaaa
tenda od gore..preko cijele terase...ljuljačka sa strane...pa ti gledaj ak možeš..e šipak... :ble
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Luna. » 12 Jul 2011, 17:18

bolje su i previse radoznale komsije, nego ko ovdje... komsija tek nakon nekoliko mjeseci primjeti da mu je komsija umro
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Ledena » 12 Jul 2011, 17:30

Kod mene su komsije zakon.. Boli njih briga sta ti radis, svak se o sebi brine, al ako ih zamolis da ti pomognu uvijek ce priskocit,
uvijek se pozdrave, a sto je NAJJJBOLJE, kad odvrnem muziku niko ne dolazi.
Dok u zgradi pored, gdje moj momak zivi, e to su zabadala.. Posto moj momak voli spavat do kasno, neki dan ustao navece oko 7, i izasao sa mnom, kaze nisam ni otvorio vrata, a jedna komsinica ispred i kaze MA ja mozes ti spavat toliko. Ejj ba.. ccc
A obavezno kad idem s njim ispred zgrade njegove, svi se nabiju na balkone.. I bleje..
A tek kad na klupi sjedimo, prvo ide njedna zena, kaze jesi se to ozenio, pa covjek, isto pita.. E to su scene..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Maja » 22 Jul 2011, 11:07

ja imam (ne)sreću da mene komšije stvarno vole. a zašto? zato što ne idem kod njih :D.
i onda kad odem za bajram ko da im je došao boga pitaj ko, razlete se da me ugoste.
a oni inače stalno vise jedni kod drugih i kako to biva, teme se istroše, pa počne priča tj tračanje o drugima. najdraža meta su im mlade nevjeste koje su se udale ovdje, kako do kasno spavaju, kako ne rade na zemlji (šta će raditi kad imaju svoj posao), kako ne pošruju svekra i svekrvu (glupost), kako svake sedmice idu kod mamice (zavist) itd.
a ja samo slušam i šutim, jer znam da čim bih nešto rekla to bi se dalje prenijelo i to još malo "nakićeno". i zato sam rahat... niti sam s kim u lošim odnosima, niti imam kakve probleme. a naravno ima jedna rodica s kojim se ispričam ono baš svaku veče kad šetamo, ali ona nikad nikom ništa nije prenijela.
i uopšte me ne nervira kad komšije guraju nos svugdje. jeste da zakolutam očima ali ne reagujem, jer znam da je tako svugdje. pogotovo znam da smo bez obzira na sve svi jako povezani i uvijek pomažemo jedni drugima kad treba. ono baš idemo iz jednog ekstrema u drugi.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by komsija » 22 Jul 2011, 11:13

i uopšte me ne nervira kad komšije guraju nos svugdje. jeste da zakolutam očima ali ne reagujem, jer znam da je tako svugdje
E u pravu si
recimo prvo vece mog boravka u BiH negdje oko 11 nocu neko pozvoni na moja vrata (a ja prije toga bio kod moje majke na veceri) i ja otvorim kad vidim jednog komsiju koji je bio malo "pod gasom" :plavi ko biva dosao da me pozdravi
Lijepo ga pozdravim i kazzem da ovo nije dobro vrijeme za posjete i da sam ja upravo posao da spavam
Nije vise dolazio :plavi
Inace komsije drzim na distanci i ne volim da posjecujem ili da me posjecuju komsije koje nisu moje drustvo
Neke komsije se posjecuju samo zbog traca i zato sto nemaju kome drugome ici
E neke cak nisam ni vidio za 33 dana mog boravka u Bosni :plavi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Maja » 22 Jul 2011, 11:15

a komsija jesi li ti znatiželjan :haha

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by komsija » 22 Jul 2011, 11:16

Maja wrote:a komsija jesi li ti znatiželjan :haha
Ma jok, jebe mi se za ono sto komsije rade jer nemam vremena za gluposti koje poneke komsije rade :plavi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Maja » 20 Aug 2011, 23:50

svako jutro kad pođem spavati u 4-4 i po (od kako je ramazan) moje komšije, muž i žena se taman probude. legnu da spavaju u 9 ljeti, a zimi u 6 naveče.
i svako jutro sa uživanjem slušam njihove razgovore :D.
ona se skoro i ne čuje, a on priča glasno ko u podne.
a oboje totalno nepismeni.

jutros se začu ezan. kaže komšija

eeee moj hodža...moj hodža....lako mi je za tebe...moj hodža... nikom ko tebi...ali doće dželat i po tebe :D.

i sad hodža završava s ezanom kaže komšija lailaheilala :D.

Zeno...hajde bona vamo vidi ove ljepote. što si se zabila u kuću (on spava po čitavo ljeto vani). bože moj što je studeno, ođe ne moreš bez deke mmmmmm.
znaš li ti kolikih ima brodova?
ona otamo: jok!
ima ima toliki´ da po sred njih ima bazen...veliki bazen...pun vode...a ljudi okolo sjede i uživaju od amerike do dobrovnika.
a šemsa otamo aaaaaaaa (čudi se)

bože moj što ne ustaje onaj osman vrag ga posro :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2011, 00:03

Blago tebi... sa takvim komsijama,ne moze ti biti dosadno..
I nisu bas glupi.. Ima tu puno mudrosti :D.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Maja » 21 Aug 2011, 00:09

to je onaj komšija što je pitao brata jesi li gledao sinoć utakmicu na petici. kao da je kod svih na broju 5 isti kanal.
ma ne može se riječima ovako dočarati kako komšija priča, a stalno pravi male pauze (zato stavljam tačke gore) i rasteže riječi, a žena svako malo ubacuje uzvike čuđenja aaaaa

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Bahra » 21 Aug 2011, 00:10

Kod mene u haustoru specificna situacija. Svi izgledaju kao da svoju brigu vode, ali vjerujte da su svi vise na spijunkama nego na trosjedu u dnevnoj sobi. Sve znaju ko gdje ide, ko je kad dosao ali niko nista ne pita. Lijep komsiluk :plavi
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by komsija » 21 Aug 2011, 00:11

Meni je to bas simpaticno ali gori su oni sto bi vam i u frizider zavirili ili kada vam dodju samo razgledaju po kuci pa onda iznenada zapitaju: Auuu, zar niste kupili novi namjestaj cccc
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Bahra » 21 Aug 2011, 00:13

komsija wrote:Meni je to bas simpaticno ali gori su oni sto bi vam i u frizider zavirili ili kada vam dodju samo razgledaju po kuci pa onda iznenada zapitaju: Auuu, zar niste kupili novi namjestaj cccc
ne idem nikome, ne dolazi mi niko, pozdravimo se bas onako komsijski :plavi
ja ne znam nikome ime u svom haustoru
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33892 times
Been thanked: 20669 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Rum » 21 Aug 2011, 00:16

Maja wrote:svako jutro kad pođem spavati u 4-4 i po (od kako je ramazan) moje komšije, muž i žena se taman probude. legnu da spavaju u 9 ljeti, a zimi u 6 naveče.
i svako jutro sa uživanjem slušam njihove razgovore :D.
ona se skoro i ne čuje, a on priča glasno ko u podne.
a oboje totalno nepismeni.

jutros se začu ezan. kaže komšija

eeee moj hodža...moj hodža....lako mi je za tebe...moj hodža... nikom ko tebi...ali doće dželat i po tebe :D.

i sad hodža završava s ezanom kaže komšija lailaheilala :D.

Zeno...hajde bona vamo vidi ove ljepote. što si se zabila u kuću (on spava po čitavo ljeto vani). bože moj što je studeno, ođe ne moreš bez deke mmmmmm.
znaš li ti kolikih ima brodova?
ona otamo: jok!
ima ima toliki´ da po sred njih ima bazen...veliki bazen...pun vode...a ljudi okolo sjede i uživaju od amerike do dobrovnika.
a šemsa otamo aaaaaaaa (čudi se)

bože moj što ne ustaje onaj osman vrag ga posro :D.
:haha :haha :haha :haha Sada ugleda :haha :haha
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Maja » 21 Aug 2011, 00:32

komsija wrote:Meni je to bas simpaticno ali gori su oni sto bi vam i u frizider zavirili ili kada vam dodju samo razgledaju po kuci pa onda iznenada zapitaju: Auuu, zar niste kupili novi namjestaj cccc

to moj komšija redovno radi. ali na način da mu ne možeš zamjeriti. većinom izvadi suho meso i malo nareže sebi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2011, 00:34

Nije to nista.. ja sam prije rata,imao komsinicu,kojoj nije bilo mrsko,kad dodje kod nas,da se sagne i zadigne tepih.. pipka kakav je i viri ima li smeca ispod.. ozbiljno kazem :D.
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Bahra » 21 Aug 2011, 00:35

joj Majo kod tebe komsije k'o Nusicevi likovi :plavi
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by komsija » 21 Aug 2011, 00:37

Sve bolji od boljega, joj pozorista cccc
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Znatiželjne komšije

Post by Maja » 21 Aug 2011, 01:10

ma džaba sve volim ih pravo. ipak smo mi prije svega rođaci, pa onda komšije :oo

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Nela » 21 Aug 2011, 11:48

Kod mene je komšiluk katastrofa, žene koje od jutra do mraka sjede ispred haustora sa istim fildžanima i ispijaju kafu i vode zapisnik šta se dešava.
S obzirom da ja ne komuniciram sa istim, ne znaju ništa o meni pa izmišljaju, helem, seljanki iznad mene je pao ćilim sa štrika ( istresaju ćilim kroz prozor :zid ) i pao je na moj štrik, tu je stajao danima dok ga ja nisam ostavila pred ulaz, ali su one smislile da sam ja trudna i kako sam povraćala pa sam kao ćilim izbacila da se zrači :zid , a kad ih je jedina osoba s kojom ja komuniciram u haustoru (a i to se samo pozdravim) pitala kako one znaju da sam trudna, rekle su kako ona ne zna, jer mi je već 4-5 mjesec. I tako ispade ja trudna 4-5 mjesec već 3 mjeseca, a ja imam 52kg i ravan stomak. Dakle, nije bitno šta se vidi, bitno je pričati
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests