Znatiželjne komšije

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by alma75 » 01 May 2012, 23:53

Kako košnice pčela na krovu zgrade??? Da nije ta piva imala malo veći procenat alkohola od uobičajene :ble

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Sheval » 02 May 2012, 00:25

Da,da,košnice.Trijezan sam se popeo na zgradu :D

@Behko
Kod mene kući,dvorište je omeđeno 7 metarskim zidovima i baš je cool :cool

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Krokodil Behko » 02 May 2012, 00:35

E vala ti ja medju tim zidinama, nemerem živiti.
Long live pejsaži i odrndana taraba :D
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Krokodil Behko » 02 May 2012, 09:52

Nije dobra živa ograda. Valja je štricati.
Bolja je metalna. Za nju, ne trebaju makaze.
online

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Voljena » 02 May 2012, 10:02

:haha sto se ja ismijah, stvarno ste zakon :cool :cool
ja nemam takvih problema sa komsijama, ponekad ovako bas kad su lijepi dani zna kosmija da izadje na svoj balkon u samo gacama, mene bude stvarno sram, ipak nije momak nego staronja. i ponekad me nervira sto niko nece da pere haustor, uvjek moram ja. u zgradi je cetiri stana, i msm da svako mora da odradi svoj dio, ali uvjek ja i usisam i operem. to je cas posla, i ne razumijem nikako kako neko moze da ne usisa barem, po godinu dana ispred svog ulaza, to je fuj. inace nema buke i vike, jest prosle godine bila ova ispod nas pustala glasnu muziku, ludili smo od basa. ja sam trpila, trpila ali sam na kraju pukla. jednom sam trebala raditi subotu, i oni su pustali muziku od 16h u petak, pa sve do 05h sutradan, ja kad nisam poludila. odem dole i kazem sta mislim. i od tada su opet par puta pustali jaku muziku u pola noci, i ja opet odem dole. tako 7-8x i na kraju sam rekla da cu zvati policiju ako se ne smire, i nikad vise nisu pojacavali. ne smeta meni muzika, ali sve u svoje vrijeme. moja komsinica, u zadnje vrijeme, 2-3x sedmicno mi ostavi novine ispred vrata, bude par novina, magazina. tako da nikad ne moram da kupujem :D

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by nezaboravna » 30 May 2012, 17:47

Tratim stan pod hitno.Prije 1-2 doselio se komsija ispod mene,svaki dan sijelo na tarasi i pusenje hasisa.Skrenem paznju pitanjem koji je to tabak smrdi ,odgovor dobih zatvori svoja vrata od tarase ako smrdi.E sto su mi jake komsije :lupa :lupa mozda ne bi ni bilo to toliko da smrdi nego dodju njih 5-6 i rta ces im na komsijinoj tarasi :sok :sok
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Obrisan profil » 03 Jun 2012, 10:36

vala bas, to je pasivno duvanje, kud ces bolje

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Ideja » 17 Sep 2012, 23:22

U biti nemam neke probleme s komšijama ali što komšije sprat niže često prave neku groznu supu :bua Večeras mi je prozor ostao otvoren i sav taj smrad ušao u sobu. Najgore od svega je to što ja sebi u glavi postavljam pitanja od čega je u stvari ta spa, zamišljajući najgore moguće recepte s egzotičnim životinjama
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by niska grana » 17 Sep 2012, 23:37

Najgore od svega je to što ja sebi u glavi postavljam pitanja od čega je u stvari ta spa, zamišljajući najgore moguće recepte s egzotičnim životinjama
Porodica Plavobradi :hihi
nezaboravna wrote:Tratim stan pod hitno.Prije 1-2 doselio se komsija ispod mene,svaki dan sijelo na tarasi i pusenje hasisa.Skrenem paznju pitanjem koji je to tabak smrdi ,odgovor dobih zatvori svoja vrata od tarase ako smrdi.E sto su mi jake komsije :lupa :lupa mozda ne bi ni bilo to toliko da smrdi nego dodju njih 5-6 i rta ces im na komsijinoj tarasi :sok :sok
Takve aktivnosti uvijek pozdravljam: moje komše bile su jedno vrijeme poprilično divlje i povremeno se od veselog lupanja, galame, tučnjava i mjuze nije moglo opstati.
Međutim, ima evo već nekoliko godina otkako su se nabacili na vutru i od tada ne samo da su mirni kao bubice, nego je vjerovatno glasnije u ponoć sa nedjelje na ponedjeljak na malom seoskom groblju nego kod njih....jedino što dopire s njihove strane jest ponekad taj prepoznatljivi miris kada dime na balkonu i apsolutno ništa više :ok
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119623
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5630 times
Been thanked: 12139 times
Contact:
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Maja » 18 Sep 2012, 18:25

Kod nas došla žena od komšije iz Švedske, a inače je Gačanka (zna se da su ISTE opasne). Došla s djecom, a muž ostao.
Nikom neće da se javi, ali nikom! Prolazi kraj ljudi (znači njenih prvih komšija) i ništa. Kad sjedi pred kućom okrene leđa ulici da nikog ne vidi i da joj se ne bi neko javio. A komšijama to nevjerovatno krivo. Nekako je potrefilo da je ispočetka nisam viđala, pa joj je umro svekar, naš komšo i otišla sam s kesom na žalost. Ako vjerujete malo me bilo strah kad sam pošla kod nje :D. kontala sam kako će me dočekati, o čemu ćemo pričati.
Ali kad sam došla najprije me dočekala sa širokim osmjehom, odmah napravila kafu, stavila slatko, poslala djecu u sobu na komp i počele smo pričati o svemu i svačemu. Jako fina, prijatna, ugodna i vesela žena :sok
Nakon toga kad bi prošla ulicom kraj naše kapije uvijek bi mi se javila ili kad bi se srele stale bi da popričamo. Ostale i dalje nije pozdravljala i okretala bi glavu kad bi ih srela.
Ne kontam zaista taj njen stav. Očigledno je da nije loša žena, ali čemu ta nepristupačnost s njene strane, okretanje glave itd..
Da smo je ružno primili, pa hajde. Ispočetka su joj se svi javljali i stariji i mlađi kad bi prolazili kraj njene kuće. Jave se i sad, al ona nikad.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by niska grana » 18 Sep 2012, 18:50

Pa možda su u pitanju neki stari računi....

A padoše mi na pamet jedan prijeratni vic na račun Gačanki (nešto kao on se žali putnicima i kad na kraju, kad ga pitaju šta je bilo, kaže da je oženio Gačanku, cijeli tramvaj uzvikne "a u pm"), ali i zluradi komentari u vezi Gacka....ne znam zašto su kod nas bili na tako zlu glasu.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119623
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5630 times
Been thanked: 12139 times
Contact:
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Maja » 18 Sep 2012, 19:10

Nisu stari računi, vjeruj. Jedino šta bi moglo da bude je to da u Gacku nemaju običaj da se pozdravljaju. Pojma nemam :cudi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119623
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5630 times
Been thanked: 12139 times
Contact:
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Maja » 18 Sep 2012, 19:14

niska grana wrote:Pa možda su u pitanju neki stari računi....

A padoše mi na pamet jedan prijeratni vic na račun Gačanki (nešto kao on se žali putnicima i kad na kraju, kad ga pitaju šta je bilo, kaže da je oženio Gačanku, cijeli tramvaj uzvikne "a u pm"), ali i zluradi komentari u vezi Gacka....ne znam zašto su kod nas bili na tako zlu glasu.
Pa i kod nas su na zlu glasu. Kad se skupi par komšija u našoj avliji (a skupljaju se svaki dan od februara do decembra), pa dotična prođe i ne pogleda, svi ušute 10 sekundi dok se malo udalji, pa zavrte glavom i kažu: "Gačanka!"
Kao ono...ne treba dalje govoriti :D.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by bubica » 18 Sep 2012, 20:09

Moja draga komsinica Marija (slovenka , 82 god) koju stvarno volim i cijenim. Pa Boze toj zeni nemozes nista dati a da odmah ne govori da ce ona sledece sedmice praviti kolace da dodjem na kafu.
Danas sam joj odnijela neki pokloncic od moje mame, da bi ona odmah na to: moras mi reci kada ides opet u Bosnu da posaljem tvojoj mami nesto. :lala


Jao Majo ja imam u komsiluku uzasne osobe. Ustvari oni nikome nista ne rade, mirni su ALI kada prolazim pored njih i gledam ih, javim im se a oni i dalje gledaju u mene i cute. Nije da to samo samnom rade nego sa svima iz komsiluka. Ja sam im se prestala javljati a i gledati u njih. Bas mi je to tako glupo.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Konsultant » 20 Sep 2012, 00:42

malo je cudno sto komsinica vikendom ne nosi grudnjak, a k tomu jos je nadarena.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Rum » 20 Sep 2012, 00:47

Konsultant wrote:malo je cudno sto komsinica vikendom ne nosi grudnjak, a k tomu jos je nadarena.
Image opet spijuniras :ha
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Konsultant » 20 Sep 2012, 10:09

ma jok u prolazu se sretnemo i suzdrzavam se. zasad.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Krokodil Behko » 20 Sep 2012, 15:49

Kad mo već kod špijuniranja komšija mislim da su još uvijek u modi oni durbini sa stalkom.
I svega mu, postoje ljudi koji to razapnu na sred sobe i uopšte ne sklanjaju, kad im neko
svrati na kafu. Kao da je to nešto najnormalnije :D Baš je takav običaj imao
svojevremeno, otac jednog mog prijatelja. Visio je na durbinu i držao ga bezmalo pa
na sred dnevnog boravka.
online

User avatar
Naopaka bajka
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 10 Sep 2012, 15:30
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Naopaka bajka » 20 Sep 2012, 15:59

2q9apw5.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ćao Ćamile, čemu čuđenje, čućemo se.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Online

Re: Cudne komsijske navike

Post by Rum » 20 Sep 2012, 16:00

ImageOdlican Hickokov film za virace komsije :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests