Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi...

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by mailed » 13 Jan 2013, 22:12

Nepodobna imam ja :grana
Uvijek slozim neke grimase, nebi me mogli prepoznati
zato i ne volim da se slikam

Moje prijateljice su postavljale slike ne fb :puca u prvi mah sam htjela da ih izbrisem ali ipak nisam zbog njih
Ja uvijek pitam prije nego postavim neciju sliku

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20668 times
Contact:
Status: Online

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Rum » 13 Jan 2013, 22:17

mailed wrote:Uh imam ja :grana
Uvijek slozim neke grimase, nebi me mogli prepoznati
zato i ne volim da se slikam

Moje prijateljice su postavljale slike ne fb :puca u prvi mah sam htjela da ih izbrisem ali ipak nisam zbog njih
Ja uvijek pitam prije nego postavim neciju sliku
Laze bas je med na slikama :obrve
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by mailed » 13 Jan 2013, 22:19

Rum wrote:
mailed wrote:Uh imam ja :grana
Uvijek slozim neke grimase, nebi me mogli prepoznati
zato i ne volim da se slikam

Moje prijateljice su postavljale slike ne fb :puca u prvi mah sam htjela da ih izbrisem ali ipak nisam zbog njih
Ja uvijek pitam prije nego postavim neciju sliku
Laze bas je med na slikama :obrve
Nisi vidio one sakrivene :ha

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Peggy Sue » 13 Jan 2013, 22:27

Ja nista ne brisem, jer u prijateljima ionako imam samo raju koja me vidjela uzivo, pa eto, kao to mi je neka utjeha :)

Postoji ugao pod kojim mogu izgledati solidno na slici, al zamisli sad da svaki put kad se vade aparati ja govorim "de odozgo, s lijeve strane" :) ne ide.. Nego stisnem zube i izdrzim herojski. Lakse mi je i to nego ponavljat ko papagaj da mrzim da se slikam...
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11748 times
Contact:
Status: Online

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Maja » 14 Jan 2013, 02:40

nepodobna wrote:Ne postoji, ponavljam NE POSTOJI osoba koja je manje fotogenična od mene.

Zato

Image

:D. e baš kao na slici.

Ja kad uzmem aparat odmah svi u glas...nemoj me ti slikati... Baš se niko ne voli slikati. Osim djece, naravno. Oni uživaju u tome.

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by vučica » 14 Jan 2013, 03:05

nit sam fotogenicna nit volim se volim slikat..zato u vecini slucajeva ja imam fotoaparat u rukama "za nedaj boze" :oo zato i imam malo svojih slika,mrsko mi i ogledalo pobjegnem ispred njega cim zavrsim sto trebam,sama sebe nekad prepadnem :haha
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Krokodil Behko » 14 Jan 2013, 09:42

mailed wrote:Nepodobna imam ja :grana
Uvijek slozim neke grimase, nebi me mogli prepoznati
zato i ne volim da se slikam

Moje prijateljice su postavljale slike ne fb :puca u prvi mah sam htjela da ih izbrisem ali ipak nisam zbog njih
Ja uvijek pitam prije nego postavim neciju sliku
Ako ti imaš razloga za izbjegavanje fotografisanja mi nemamo, šta pričati :D

Ni ja nisam fotogeničan. Imam par karakterističnih crta lica i to dobro ispadne, samo ako se ja slikam sam i to deset puta za redom - najmanje :oo
U protivnom, izgledam ko da me je poplava izbacila :(

Nemam ništa protiv slikanja koliko protiv toga da moram blejiti/smješkati se u objektiv.
Men' to djeluje tako otrcano i bezveze. Pa sve slike svijeta su uglavnom takve :lupa
Neke stare slike sam postavljao, mnoge nisu sačuvane a u zadnje vrijeme ne slikam se često.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26336
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14225 times
Been thanked: 3768 times
Status: Online

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Veca » 14 Jan 2013, 12:31

...kazu,da jesam,a moja sestra je,cini mi se,malko ljubomorna :D ...uvijek mi kaze da nisam,bas,tako "lijepa" u prirodi,kao na slikama! :D. ...najgore su mi slike kada se sama skljocnem,uglavnom ih brisem! :oo
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26336
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14225 times
Been thanked: 3768 times
Status: Online

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Veca » 14 Jan 2013, 12:33

...al',ako 'ocete,postavicu ja vama i koju ruznu,da ne mislite,da sam sujetna?! :D :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by dacina_curica » 14 Jan 2013, 14:31

Veco :respekt

Nisam fotogenicna a imam i (ne bas) blagu averziju prema fotografisanju jos od malih nogu. Na svakoj drugoj slici (znam, znam FOTOGRAFIJI) izgledam kao (mnogo deblji) Gollum tako da se nerijetko sakrijem iza nekoga/necega na slikama, sve za dobrobit covjecanstva naravno. :oo

Mailed lazo lazava :pendrek Ako ti za sebe kazes da nisi fotogenicna onda ja razbijam objektive nakon prvog skljoca. :ooo

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Bahra » 14 Jan 2013, 14:34

Na svakoj slici kad me "namjestaju" izgledam ko goblin.Mrzim da se slikam, kad vidim da vade foto aparat ja se sklanjam. Sad razmisljam da nemam pojma gdje mi je isti :valja

P.S
najljepse slike su mi one gdje sam mrtva pijana :plavi
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Ideja » 14 Jan 2013, 20:31

Prilično sam fotogenična i rijetko ispadnem na fotografijama sa poluzatvorenim očima ili iskrivljenim licem. A dok sam bila mladja dosta me nerviralo kad mi neko kaže da sam fotogenična jer to znači da na fotografijama puno bolje izgledam nego u stvarnosti (što je istina) ali sad mi je svejedno.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Peggy Sue » 14 Jan 2013, 23:47

Ideja wrote:Prilično sam fotogenična i rijetko ispadnem na fotografijama sa poluzatvorenim očima ili iskrivljenim licem. A dok sam bila mladja dosta me nerviralo kad mi neko kaže da sam fotogenična jer to znači da na fotografijama puno bolje izgledam nego u stvarnosti (što je istina) ali sad mi je svejedno.
Ne mislim da je to fotogeničnost. Baš mislim da je fotogeničnost realna preslika tebe. Ako si fotogenična znači da si jednako lijepa na fotografijama kao i u stvarnosti. Odnosno da fotografija vjerodostojno prenese sve tvoje vrline. Kod mene, recimo, to nije slučaj. Kod mene na fotografiji skoro uvijek možeš vidjeti masno lice, sve ijednu boru, crvene oči... Kažem skoro uvijek, jer ponekad nosim XXL sunčane naočare, pa se to ne vidi :cvike
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11748 times
Contact:
Status: Online

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Maja » 15 Jan 2013, 01:35

Krokodil Behko wrote:
Ni ja nisam fotogeničan. Imam par karakterističnih crta lica i to dobro ispadne, samo ako se ja slikam sam i to deset puta za redom - najmanje :oo
U protivnom, izgledam ko da me je poplava izbacila :(

Nemam ništa protiv slikanja koliko protiv toga da moram blejiti/smješkati se u objektiv.
Men' to djeluje tako otrcano i bezveze. Pa sve slike svijeta su uglavnom takve :lupa
Neke stare slike sam postavljao, mnoge nisu sačuvane a u zadnje vrijeme ne slikam se često.

:ha

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by merylin » 16 Jan 2013, 22:02

Ja ne znam kakve su kod vas slike na ličnim kartama,ali kod mene je straaaašna,stid me izvaditi ličnu kada moram :plavi
Izdužili mi svakako već duguljastu facu a jagodice i oči nabujale,da Bog sačuva :sram

Inače nisam nešto fotogenična,najviše mi se dopadaju spontane fotgrafije...ja znam masu cura koje na svakoj fotografiji izgledaju skoro pa identično,ista poza isti kez... :maja that's booooriiiing!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by gejsha » 19 Jan 2013, 17:19

Ideja wrote:Prilično sam fotogenična i rijetko ispadnem na fotografijama sa poluzatvorenim očima ili iskrivljenim licem. A dok sam bila mladja dosta me nerviralo kad mi neko kaže da sam fotogenična jer to znači da na fotografijama puno bolje izgledam nego u stvarnosti (što je istina) ali sad mi je svejedno.
I ja sam tako nekad razmišljala o fotogeničnosti, ali kad je onaj čiko što je slikao mene i prijateljice za ličnu kartu, nakon njihovog nelagodovanja rekao "Pa to ste vi", to me utješilo :D

merylin wrote:
Inače nisam nešto fotogenična,najviše mi se dopadaju spontane fotgrafije...ja znam masu cura koje na svakoj fotografiji izgledaju skoro pa identično,ista poza isti kez... :maja that's booooriiiing!
Poznajem i ja takve i čini mi se to namještanje je postalo sve popularnije od kako je fb. Jer ljudi znaju da će neko objaviti fotografiju i da će svi to vidjeti. I onda skontaju kako najljepše ispadnu na slici i uvijek se tako namjeste kad se slikaju :D.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Zagorka » 19 Jan 2013, 21:11

mah,neka slikaju........ako ništa,stavim kod šećerlame,pa neće mravi........sve se može iskoristiti :ooo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11748 times
Contact:
Status: Online

Re: Jeste li fotogenični, naše slike koje objavljuju drugi..

Post by Maja » 30 Jan 2013, 11:41

Joj ja se sjećam u srednjoj je jedno vrijeme bilo popularno da nosimo porodične albume i gledamo :D.
Jedna cura donijela svoj i listamo ga onako, kad slika nekog hm...ne baš lijepog momka.
Kaže moja prijateljica Aaaa ko je ovaj šonjo.
A vlasnica albuma reče sva pokisla...to mi je bivši momak :ooo
Ko još stavlja slike momka u porodični album :cudi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Trikovi da na svakoj fotografiji izgledate savršeno

Post by Krokodil Behko » 14 Feb 2014, 09:39

Image

Ne morate da koristite Photoshop ili da imate profesionalnog fotografa da biste izgledali savršeno na fotografijama.

Na osnovu nekoliko ovih savjeta, izgledat ćete besprijekorno!

1. Ako na fotografijama škiljite ili zatvarate oči upotrijebite ovaj trik: zatvorite oči i sekundu prije fotografisanja otvorite oči. Tako će vaš pogled izgledati iskreno i svježe.

2. Kako bi izbjegli podbradak ispružite vrat i spustite ramena. Glavu lagano pogurajte prema naprijed i tek primjetno spustite bradu. Možda ćete izgledati neobično, ali ovaj trik stvarno djeluje.

3. Želite li da vaše oči na fotografiji izgledaju besprijekorno ne zaboravite staviti maskaru. Ona će istaknuti konture oka i naglasiti vaš pogled.

4. Svako od nas ima profil lica koji je fotogeničniji, a fotografija gdje je lice okrenuto direktno u fotoaparat rijetko ispadne savršeno. Promotrite stare fotografije i otkrijte koji je vaš. Kada se fotografišete, lice lagano nagnite na jednu stranu tako da bolji profil bude u prvom planu.

5. Želite li "nabaciti" savršen osmijeh upotrijebite ovaj ekspresni trik. Jezik pritisnite na gornje nepce i tek onda se nasmijte. Tako će vaš osmijeh izgledati umjereno i prirodno. Sličan efekat možete dobiti ukoliko tokom fotografisanja rastegnete usne u osmijeh dok izgovarate riječ "Siiir", prenosi dnevnik.hr.

6. Želite li na fotografiji ispasti prirodno slikajte se s nekim predmetom u ruci poput šoljice, knjige ili torbe. Tako će vaše ruke zauzeti prirodan položaj, a i cijela fotografija će izgledati prirodnija.

7. Izbjegavajte previše svjetlucavih detalja na licu. Lom svjetlosti tokom fotografisanja može promijeniti vaše lice i naglasiti dijelove koje ne želite. S druge strane, svjetlucavi detalji dozvoljeni su na području dekoltea. Za to upotrijebite bronzer ili shimmer.

8. Želite li da vaša fotografija ispadne što prirodnija fotografišite se ispred bijele pozadine. Tako će boje na fotografiji biti prirodnije i čišće, a vaše će lice zablistati.

9. Usne ukrasite svjetlijim ružem. Tamni, mat tonovi ugušiće vaše lice. Isto tako, želite li napraviti ozbiljnu fotografiju, bez osmijeha, ne stišćite usne već ih lagano otvorite, odnosno opustite donju usnu tek toliko da provire zubi.

10. Fotografije uslikane iz blage ptičje perspektive (neznatno iznad visine pogleda) laskaju vašem licu. S druge strane, one fotografirane odozdo skraćuju vašu figuru i na lice bacaju neželjene sjene.



(Vijesti.ba)
online

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Trikovi da na svakoj fotografiji izgledate savršeno

Post by Luna. » 14 Feb 2014, 10:01

Krokodil Behko wrote:Image

Ne morate da koristite Photoshop ili da imate profesionalnog fotografa da biste izgledali savršeno na fotografijama.

Na osnovu nekoliko ovih savjeta, izgledat ćete besprijekorno!

1. Ako na fotografijama škiljite ili zatvarate oči upotrijebite ovaj trik: zatvorite oči i sekundu prije fotografisanja otvorite oči. Tako će vaš pogled izgledati iskreno i svježe.

2. Kako bi izbjegli podbradak ispružite vrat i spustite ramena. Glavu lagano pogurajte prema naprijed i tek primjetno spustite bradu. Možda ćete izgledati neobično, ali ovaj trik stvarno djeluje.

3. Želite li da vaše oči na fotografiji izgledaju besprijekorno ne zaboravite staviti maskaru. Ona će istaknuti konture oka i naglasiti vaš pogled.

4. Svako od nas ima profil lica koji je fotogeničniji, a fotografija gdje je lice okrenuto direktno u fotoaparat rijetko ispadne savršeno. Promotrite stare fotografije i otkrijte koji je vaš. Kada se fotografišete, lice lagano nagnite na jednu stranu tako da bolji profil bude u prvom planu.

5. Želite li "nabaciti" savršen osmijeh upotrijebite ovaj ekspresni trik. Jezik pritisnite na gornje nepce i tek onda se nasmijte. Tako će vaš osmijeh izgledati umjereno i prirodno. Sličan efekat možete dobiti ukoliko tokom fotografisanja rastegnete usne u osmijeh dok izgovarate riječ "Siiir", prenosi dnevnik.hr.

6. Želite li na fotografiji ispasti prirodno slikajte se s nekim predmetom u ruci poput šoljice, knjige ili torbe. Tako će vaše ruke zauzeti prirodan položaj, a i cijela fotografija će izgledati prirodnija.

7. Izbjegavajte previše svjetlucavih detalja na licu. Lom svjetlosti tokom fotografisanja može promijeniti vaše lice i naglasiti dijelove koje ne želite. S druge strane, svjetlucavi detalji dozvoljeni su na području dekoltea. Za to upotrijebite bronzer ili shimmer.

8. Želite li da vaša fotografija ispadne što prirodnija fotografišite se ispred bijele pozadine. Tako će boje na fotografiji biti prirodnije i čišće, a vaše će lice zablistati.

9. Usne ukrasite svjetlijim ružem. Tamni, mat tonovi ugušiće vaše lice. Isto tako, želite li napraviti ozbiljnu fotografiju, bez osmijeha, ne stišćite usne već ih lagano otvorite, odnosno opustite donju usnu tek toliko da provire zubi.

10. Fotografije uslikane iz blage ptičje perspektive (neznatno iznad visine pogleda) laskaju vašem licu. S druge strane, one fotografirane odozdo skraćuju vašu figuru i na lice bacaju neželjene sjene.



(Vijesti.ba)
a kako se kod ovog 2. sise izbace ako se spuste ramena.. evo ja vjezbam citavo jutro, pa nece :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests