Zanimljivosti

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Penzioner iz Zagreba koji je nasmijao regiju tvrdi da je bio prvi maneken u Jugoslaviji

Post by Mala_Mu » 10 Feb 2019, 17:58

Username wrote: 10 Feb 2019, 08:04
Mala_Mu wrote: 02 Feb 2019, 20:19 Malo su poceli smarati
Svako malo neka nova vijest o njemu
Sva sreca pa si ti tu da nam preneses
E bome nisam, samo pocetnu vijest sam. Koliko su o njemu poslije pisali to je cudo. :D.
Toliko da mi je postao iritantan
Pregone..

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Mala_Mu » 15 Feb 2019, 22:36

Grad Bari u Italiji pokrenuo je projekat kojim kroz plaćanje žele da podstaknu građane da im glavni vid prijevoza budu bicikli. Tako će svaki stanovnik koji bude okretao pedale mjesečno zarađivati 25 eura.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Vanilla » 24 Feb 2019, 23:18

:djed


Screenshot_20190217-154356~2.png
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Bicikli koji žene pretvaraju u lezbijke i ostale gluposti oko kojih smo dramili

Post by Krokodil Behko » 26 Feb 2019, 10:20

Image

Živimo u vremenima u kojima su svi zgroženi i ponekad imate osjećaj da je situacija takva da ljude na internetu uznemiri i najnebitnija sitnica. Neki to pripisuju internetu, a drugi samo činjenici da u današnje vrijeme svaka zgrožena osoba ima platformu.

No, prođemo li malo kroz povijest, otkrit ćemo da su ljudi oduvijek dizali prašinu oko sitnica i da sve ovo zapravo nije ništa novo.

Oduvijek smo voljeli biti zgroženi, oduvijek smo željeli zabranjivati i oduvijek su postojali oni koji bi u naoko nebitnim stvarima pronalazili razlog za stvaranje moralne panike.

Stoga, prisjetimo se onih najzanimljivijih.

Žene i bicikli

Liječnici su početkom 20. stoljeća iskreno vjerovali da će biciklizam žene pretvoriti u lezbijke. Iako biste na prvu mogli pomisliti kako se radi o pogrešnom tumačenju onoga u što su vjerovali ili suvremenom pretjerivanju, ne, dio problema bio je u slobodi koja dolazi s biciklima, ali liječnici su zaista raspravljali o tome izazivaju li vibracije među nogama želju za seksom i pretvara li ih to u lezbijke.

Zabrana videoigara

Grčka vlada 2002. zabranila je videoigre. Ne samo nasilne videoigre, sve videoigre. Naime, u nastojanju da u red dovedu aparate za kockanje, donijeli su zakon koji se odnosio na sve igre, a to uključuje i igranje videoigara u javnosti.

Kazne su bile rigorozne pa ste tako za igranje igara kao što su "Counter-Strike" mogli dobiti kaznu od 150 tisuća eura ili 12 mjeseci zatvora.

Emo

Rusi ili točnije ruska vlada smatrala je da će emo dovesti do raspada države. To je potaknulo donošenje zakona kojim su 2008. zabranjena obilježja emo pokreta. Putin je želio zabraniti svu ikonografiju i glazbu ove supkulturne skupine jer smatra da će tako zaustaviti širenje opasnih trendova među tinejdžerskom populacijom, što je jedan od ciljeva državne Strategije za duhovno i moralno obrazovanje mladeži.

Putinova vlada emose tako opsuje kao osobe u dobi od 12 do 16 godina odjevne u crno i ružičasto, a nose i remenje sa zakovicama, lakiraju nokte, kite se piercinzima dok im polovicu lica kriju crne šiške. Emo kultura je definirana kao negativna ideologija koja izaziva depresiju, a može dovesti i do samoubojstva.

Seksi sofa

Danas je to tek komad namještaja u vašoj kući, ali kad se pojavila, kritičari su vjerovali da će poticati seks. Bila je 1748. i do tog vremena sjedeći namještaj nije bio posebno ugodan. Usplahireni kritičari bili su vjereni da će zbog udobnosti biti korištena za seks.

Romani

Baš kao što danas dižu buku oko apsolutno svega što ne razumiju, moralisti su u 17. stoljeću dizali paniku oko romana jer su tvrdili da će žene, koje nisu u stanju razlikovati stvarnost od fikcije, pokušati kopirati sva nemoralna ponašanja o kojima čitaju u romanima.

Ulična rasvjeta

Katolička crkva protivila se uličnoj rasvjeti. Zašto? Pitajte papu Grgura XVI. koji je 1831. zabranio uličnu rasvjetu u papinskim državama.

Logika crkve bila je da je Bog bio prilično jasan kada je stvorio dan i noć i da je ovo "orgijanje svjetlima" nakon što se smrači izravno prkošenje božjim zakonima.

Padobrani

Zapovjednici savezničkih sila u Prvom svjetskom ratu zabranili su vojnicima da koriste padobrane. U pokušaju da to objasne na razuman razlog nisu otišli predaleko već su samo konstatirali da će padobrani pilote pretvoriti u kukavice koje će biti sklonije napustiti oštećeni zrakoplov ako znaju da imaju padobran.

(Nindža) kornjače

Britanski cenzori odlučili su izbrisati riječ "ninja" iz naslova popularnog crtanog filma "Teenage Mutant Ninja Turtles" jer prema zakonu koji štiti maloljetnike nije dopušteno korištenje riječi "nindža" pa se crtani film zvao "Teenage Mutant Hero Turtles". U isto vrijeme nestale su i Michelangelove nunčake.

Žene i telefoni


Nakon što su se telefoni počeli pojavljivati u sve više domova, muškarci su poludjeli. Naime, 1909. povećanje broja telefonskih uređaja u kućanstvima značilo je i da će ih koristiti i žene. To je uznemirilo njihove muževe pa je započela medijska kampanja ismijavanja žena i prozivanja zbog "ispraznosti i lakomislenosti".

Akordi

Ako mislite da je ludo to što se Crkva protivi kondomima i istospolnim brakovima, ne zaboravite s kim imate posla. Naime, papa Ivan XXII. 1324. zabranio je glazbu koja ima akorde.

Prije toga crkvena glazba imala je unisono pjevanje, ali polifonija (tekstura koja se sastoji iz dvaju ili više melodijskih glasova koji su naoko nezavisni, a ipak su srodni) izludjela je papu koji je objasnio da će glazba "zatrovati uho bez da ga zadovolji" i stvoriti "čulnu i vulgarnu atmosferu" na misama.

Oprah i ruževi

2003. Oprah Winfrey izazvala je paniku među roditeljima, a razlog su bili ruževi za usne u bojama. Gosti u studiju ispalili su da tinejdžeri diljem države organiziraju "tulume u duginim bojama" na kojima djevojke nose različite boje ruža i pružaju oralni seks dječacima koji bi nakon toga uspoređivali tragove ruža prema bojama.

No, ono što uspaničeni roditelji nisu znali je da takvi tulumi nikada nisu postojali niti je itko ikada pronašao dokaz da se takav tulum održao.

Gromobrani

I opet Crkva.

Crkveni oci iz Massachusettsa 1755. za veliki su potres okrivili gromobrane. Točnije, tvrdili su da su pokušaji Bena Franklina da "kontrolira nebesku artiljeriju" svojim "heretičkim štapom" ono što je izazvalo potres.

Naravno, tvrdnje su krajnje sulude, ali dobro je spomenuti da su upravo "heretički štapovi" ono što je crkvama (koje su često na meti munja) pomoglo da ne pretrpe veća oštećenja.

Valcer

Kada se prvi put pojavio, mnogi su smatrali da je valcer skandalozno prljav.

"Sve dok se ovaj opsceni cirkus ograničavao na prostitutke i preljubnice, nismo mislili da zavrjeđuje reakciju, ali sada... Osjećamo da je naša dužnost upozoriti sve roditelji da sve kćeri ne izlažu tako fatalnoj zarazi", pisao je The Times of London 1816.

Viljuška

Bizantinska princeza koja je u 11. stoljeću odlučila koristiti viljušku nije se nadala da će vjernici u tom činu prepoznati blasfemiju.

Sv. Petar Damiani, jedan od najvećih reformatora svojega vremena, rekao je: "Imala je toliko luksuzne navike da nije željela dodirivati hranu prstima pa je eunusima naređivala da je hranu režu na male dijelove koje bi ona kasnije nabadala određenim zlatnim instrumentom s dva šiljka i tako ih prinosila ustima."

Priča o "zloj princezi" i njezinoj sotonskoj viljuški kolala je oko 200 godina, a u jednoj verziji priče zarazila se kugom i umrla i to je, naravno, bila kazna za korištenje tog vražjeg pomagala.

Kipovi

Golotinja u Vatikanu? Nedopustivo. Papa Pavao IV. u 16. stoljeću je zaključio da su kipovi u Vatikanu pregolišavi pa je penise dao prekriti smokvinim listovima od mramora ili gipsa. Papa Inocent to je dodatno ojačao stavivši metalne listove na penise, a micanje smokvina lista oštetilo bi kipove.

Kafići

Kralj Charles II. zabranio je kafiće. Razlozi nisu bili vjerski već praktični jer kraljevi su krajem 17. stoljeća bili uvjereni da se ljudi nalaze u kafićima kako bi planirali revolucije. Javnost je bila toliko zgrožena odlukom da je kralj bio prisiljen maknuti zabranu samo dva tjedna nakon što je donesena.

Žena i pošta

Ljudi su vjerovali da će pošte upropastiti žene. Vjerojatno se pitate zašto, a odgovor je "logičan" - pošte su ohrabrivale žene da bez nadzora šalju i primaju ljubavna pisma. Moralisti s kraja 19. stoljeća bili su sigurni da će to nagnati žene da se "u tajnosti dopisuju s neprincipijelnim muškarcima".

(index)
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Bicikli koji žene pretvaraju u lezbijke i ostale gluposti oko kojih smo dramili

Post by Hurija » 26 Feb 2019, 10:35

Ima i narodnih predanja , recimo muškim rastu dlake od onanije samozadovoljavanja :D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bicikli koji žene pretvaraju u lezbijke i ostale gluposti oko kojih smo dramili

Post by Zagorka » 26 Feb 2019, 13:48

Ima i sad idiota sto misle da je homoseksualnost prelazna.

Nekad samo kad čitam forum, kontam koliko li će nas potomci ismijavati.

Ko mi sad ove gore.


Al ajd neka, nek se imaju djeca čemu smijati.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bicikli koji žene pretvaraju u lezbijke i ostale gluposti oko kojih smo dramili

Post by Bla » 26 Feb 2019, 16:21

ja nisam zgrožen :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Bicikli koji žene pretvaraju u lezbijke i ostale gluposti oko kojih smo dramili

Post by Mutevelija » 26 Feb 2019, 16:59

Ja ne mogu reći da je homoseksualnost urođena jer bi onda rekao da Bog čini grešku i ne zna što stvara pedere i lezbejke, a u jednu ruku ih zabranjuje.
Za mene je homoseksualnost isto kao kao i fetišizam stečeno u djetinjstvu a ne urođeno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Bicikli koji žene pretvaraju u lezbijke i ostale gluposti oko kojih smo dramili

Post by Melek » 26 Feb 2019, 17:44

Zagorka wrote: 26 Feb 2019, 13:48 Ima i sad idiota sto misle da je homoseksualnost prelazna.

Nekad samo kad čitam forum, kontam koliko li će nas potomci ismijavati.

Ko mi sad ove gore.


Al ajd neka, nek se imaju djeca čemu smijati.
Ma znace djeca da se mi salimo :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2019, 10:05

Image

Sedamdesete su nam dale puno toga, ali savršen stil za modu nisu. Iako se moda, kao i ukusi, mijenjaju iz generacije u generaciju, ovi modni hitovi iz sedamdesetih danas bi mogli proći jedino u maškarama.

1. Obuća je glavni adut ove fotke

Image

2. Kako su ovo uspjeli navući?

Image

3. Ona kratko, on još kraće

Image

4. Šešir je sve

Image

5. Hlače koje imaju šire nogavice nego struk

Image

6. Kako znaju koje je čije odijelo?

Image

7. Leopard, leopard i još leoparda

Image

8. Resice

Image

9. Kako ga je nagovorila da ovo obuče?

https://indexnew.s3.index.hr/deseto.jpg?v1

10. Sjaj u tami

Image

11. Znamo tko se najmanje oznojio

Image

12. Izgleda da im je preostalo materijala kad su šivali posteljinu

Image

13. Bar im nije hladno

Image
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Zagorka » 27 Feb 2019, 11:26

Ako mislite da su bili grozne, kliknite na 80-te.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Bla » 27 Feb 2019, 11:28

ne znam zašto ali imam neodoljivu želju da pucam u koljena onome ko je pisao komentare za slike :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Zagorka » 27 Feb 2019, 11:30

Bla wrote: 27 Feb 2019, 11:28 ne znam zašto ali imam neodoljivu želju da pucam u koljena onome ko je pisao komentare za slike :hm
Sad vidis kako je nama s tvojim naslovima slika.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Bla » 27 Feb 2019, 11:32

do sad nijesam imao prijetnji po integritet mi u mene :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Zagorka » 27 Feb 2019, 11:37

Bla wrote: 27 Feb 2019, 11:32 do sad nijesam imao prijetnji po integritet mi u mene :hm
Što ne znači da nismo imali želju.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Bla » 27 Feb 2019, 11:39

mi imamo želju od 1921. :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Zagorka » 27 Feb 2019, 11:42

Jesam upotrijebila veliko slovo? Nisam. :rol
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Bla » 27 Feb 2019, 11:43

nisam ni ja :hm
odoh jesti da se ne ohladi :mase
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Zagorka » 27 Feb 2019, 11:44

Nek nisi skontala sam. Vakat ti je da se vratiš poslu. Neće se sam uraditi.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: 13 bizarnih modnih hitova iz 70-ih

Post by Nice try » 27 Feb 2019, 12:17

Niti su bizarni, niti toliko loši. Ima stvari koje mi se sviđaju :djed
A mama mi je pričala da su ona i tata, kad su hodali u priliku ovih godina od kada potiču i ove slike, kupili isti materijal i sašili tati odijelo, a njoj kostim. Suknju i sako.
Kao dokaz ljubavi, privrženosti, šta li. Ove gore slike su me podsjetile na tu priču.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests