Sniženja

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Zagorka » 29 Aug 2012, 12:37

gejsha wrote:Ne kupujem ništa samo zato što je sniženo, mora mi se sviđati bez obzira na cijenu..
Nije da baš uvijek idem na ta sniženja, ali ako potrefim kupiti nešto na sniženju zašto da ne..
Na dosta mjesta gdje kupujem znam da je npr zimska jakna kada tek dođe preko 100 KM, a tamo nekad u februaru spadne skoro na pola cijene. Ali ponekad ne čekam, ako mi se sviđa odmah je kupim, jer već skoro prođe zima dok se snizi :)

pa ovaj dio se nekako sam po sebi podrazumijeva,jeli,sta ce mi i dzabe ako mi se ne svidja :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Major » 29 Aug 2012, 13:36

gejsha wrote: Na dosta mjesta gdje kupujem znam da je npr zimska jakna kada tek dođe preko 100 KM, a tamo nekad u februaru spadne skoro na pola cijene. Ali ponekad ne čekam, ako mi se sviđa odmah je kupim, jer već skoro prođe zima dok se snizi :)
Ali ne zaboravi gejsha, sledeca zima ce u svakom slucaju doci.
Dakle, isplati se u svakom slucaju obracati pannju na snizenja, cak i do 50%.

Kada su u pitanju vece investicije, mislim da svi mi pokusavamao po sto nizoj cijeni nabaviti artikal/robu.
Auta, juce gledam izvrsnu ponudu, ovdje je popularno nuditi auta pod "tagesszulassung"....kako da prevedem,
mislim da bi se moglo reci jedan mali kontingent auta prijavljenih na tu firmu koji imaju pravo iz razloga poreza umanjiti cijenu,
i po 3 i vise hiljada € i onda jos kojekavo snizenje (nov auto) tako da zaokruze i na 5 hiljada € ispod nove cijene.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by gejsha » 29 Aug 2012, 14:31

Zagorka wrote:
gejsha wrote:Ne kupujem ništa samo zato što je sniženo, mora mi se sviđati bez obzira na cijenu..
Nije da baš uvijek idem na ta sniženja, ali ako potrefim kupiti nešto na sniženju zašto da ne..
Na dosta mjesta gdje kupujem znam da je npr zimska jakna kada tek dođe preko 100 KM, a tamo nekad u februaru spadne skoro na pola cijene. Ali ponekad ne čekam, ako mi se sviđa odmah je kupim, jer već skoro prođe zima dok se snizi :)

pa ovaj dio se nekako sam po sebi podrazumijeva,jeli,sta ce mi i dzabe ako mi se ne svidja :hm
Pa imaš osoba koje se zalete i kupe nešto samo zato što je jeftino,a kasnije to i ne obuku.

Ma znam Major da će doći i iduća zima, ali kad vidiš nešto da ti se baš sviđa to želiš kupiti odmah..u tome je problem, što se čovjek ne može strpiti..i što sljedeće zime kupiš nešto novo što je došlo.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Konsultant » 29 Aug 2012, 15:45

gejsha wrote:Pa imaš osoba koje se zalete i kupe nešto samo zato što je jeftino,a kasnije to i ne obuku.
Takvih ima poprilican broj. Recimo snize neki komad odjece sa 50 na 30 ili 20 i doticne to kupe pod sloganom "kako smo dobro prosle", sta je 20-30 KM.

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jaca » 29 Aug 2012, 16:19

Konsultant wrote:
gejsha wrote:Pa imaš osoba koje se zalete i kupe nešto samo zato što je jeftino,a kasnije to i ne obuku.
Takvih ima poprilican broj. Recimo snize neki komad odjece sa 50 na 30 ili 20 i doticne to kupe pod sloganom "kako smo dobro prosle", sta je 20-30 KM.
i ja cesto kupim stvari koje nikad i ne obucem ali imam tako puno familije da uvijek nekom pase ...tako i kazem kad kupujem nekom ce dobro doci :D
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Sheval » 31 Aug 2012, 00:53

Julia-Klara wrote:Bluza kosta 30 eura, ne kupujem je dok ne spadne na 5-10 :) A spasce ;)
Ista si ona moja Šeherzada,ona oblijeće oko nečeg pola godine ko soko sivi.Čeka da spuste cijenu i ugrabi :D
Ja sam lijen za to,lijen sam i za bilo kakav šoping,gdje uđem tu i kupim.
Mada,sad je najbolje kupovati ljetnu robu,na proljeće zimsku.
Neće propasti ;)

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by gejsha » 06 Sep 2012, 14:09

Ja jučer kupila na sniženju dvije majice, jednu košulju i dvoje sunčane naočale :travolta
Da sam to sve kupila na početku sezone izašlo bi me više nego duplo.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Trepavica
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Trepavica » 14 Nov 2012, 15:10

gejsha wrote:Da li kupujete na sniženjima?
Trčite li odmah negdje ako čujete da je sniženje?
Da li na sniženju često kupite nešto samo zato što je jeftino, a kasnije to i ne obučete?
Jeste li nekada nešto pronašli na sniženju što ste baš iskoristili..

Odem kada su snizenja ali vrlo cesto se desi ,da ne bude snizeno ono sto mi se svida...tako da snizenja za mene nisu nesto od velikog interesa ! Obicno kupim kada mi se nesto svidi , i bez snizenja..

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Ideja » 21 Jan 2013, 15:13

Ne volim provoditi previše vremena u kupovini pa tako vrlo brzo izgubim živce kad uđem negdje gdje su sniženja. Previše robe koja me ne zanima i koja usto i nije nekog kvaliteta, gužva, čekanje na kabine... Ipak s vremena na vrijeme kupim nešto kvalitetno ali obično odem odmah ujutru kad otvaraju, tad su manje gužve. Na sniženjima često kupim odjeću za sezonu kojoj je već kraj ili uopšte nije blizu. Tako sam prošle godine povoljno kupila zimsku jaknu u sred jula :D. Ako budem imala vremena prošvrljaću malo u februaru ne bih li uhvatila kakve dobre čizme za slj zimu, ove se već raspadaju :hihi
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jonas » 21 Jan 2013, 16:10

Da li kupujete na sniženjima?
Trčite li odmah negdje ako čujete da je sniženje?
Da li na sniženju često kupite nešto samo zato što je jeftino, a kasnije to i ne obučete?
Jeste li nekada nešto pronašli na sniženju što ste baš iskoristili..
Nista ne kupujem sto doista ne trebam. A kad nesto kupujem, onda trudim se usporedit cijenu i naci neko pametno snizenje.
Prije neki dan kupio sam zimsku obucu na internetu. Cijena je bila 149,90 eura. Potom je pala na 99,90 eura. I na kraju na 59,90 eura. Tada sam kupio. Usteda od 90 eura.

Isto tako, prije neki dan narucio sam neke lijekove na internetu, sad kad usporedim cijenu sa onom u gradskoj apoteci, onda sam 40% ustedio na lijekovima.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jonas » 21 Jan 2013, 16:29

Jeste li nekada nešto pronašli na sniženju što ste baš iskoristili
Povoljno, samo da ne kazem jeftino, moze se kupiti bez snizenja. Pobugu (salim se, dakako). Ja sam trebao brisace za auto. U gradu obidjem trgovine, onako usput ili uz neke druge obaveze, pogledam cijene i vratim se kuci. Upalim kompu, malko pronjuskam na netu, i narucim brisace za auto. Za iste brisace kao u trgovini, bez snizenja, platio sam 12 eura manje.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jonas » 21 Jan 2013, 16:59

Evo jedna informacija koja je zaista dobra ponuda, a odnosi se na sustav Windows 8. Ko zeli prijeci na Windows 8, moze Windows 8 instalirati (kao Download) po posebnoj ponudi od 29,99 eura. DVD dodje 59,99 eura. Ponuda valja do 31.01.2013.

http://windows.microsoft.com/de-DE/windows/buy

Uvjet za instaliranje je da imamo Windows XP SP3, Vista, Windows 7. Ja sam sa Windows XP SP3 presao na Windows 8.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Krokodil Behko » 21 Jan 2013, 18:52

Jonas wrote:Evo jedna informacija koja je zaista dobra ponuda, a odnosi se na sustav Windows 8. Ko zeli prijeci na Windows 8, moze Windows 8 instalirati (kao Download) po posebnoj ponudi od 29,99 eura. DVD dodje 59,99 eura. Ponuda valja do 31.01.2013.

http://windows.microsoft.com/de-DE/windows/buy

Uvjet za instaliranje je da imamo Windows XP SP3, Vista, Windows 7. Ja sam sa Windows XP SP3 presao na Windows 8.
Ja bih prethodno morao imati comp koji to može podržati :D
Prvo njega moram naći na sniženju. Zar taj windows 8 nema
besplatno u pirates verziji? Sačekaće on na mene još malo :)
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jonas » 21 Jan 2013, 21:07

Ja bih prethodno morao imati comp koji to može podržati
Prvo njega moram naći na sniženju. Zar taj windows 8 nema
besplatno u pirates verziji? Sačekaće on na mene još malo

Da, i to je preduvjet. Moj Laptop isto tako ne moze podrzati Windows 8, ali moj kopm.

Pojma nemam za pirates verziju. Predobra je ova ponuda od 29,99 eura. Danas citam da ce mu cijena porasti za 4x nakon 31.1.13. Meni je Windows 8 zakon. Prebrz za onaj moj stari sistem, Windows XP.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5624 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Online

Re: Sniženja

Post by Maja » 22 Jan 2013, 10:29

Ja saznam za sniženja kad se sve rasproda :D.
Ma i ja ne vjerujem baš u ta sniženja. Što String kaže obično postave i cijenu koliko je stvar prije koštala, ali to ne bude stvarna cijena već prenapuhana kako bi ispalo da je još više snižena.
Nikad nisam vidjela nešto što mi se sviđa, pa čekala da padne cijena. U mom slučaju to se jednostavno proda i onda ostanem bez toga. Kupim što mi se svidi, sniženje ne čekam. Jedino kad čujem od nekog ili vidim da piše na izlogu da je snižena cijena svratim, ali tad obično bude rasprodano sve što bi se meni svidjelo, a ostanu neke bezvezne stvari.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by gejsha » 22 Jan 2013, 11:29

I obično ostanu neki mali brojevi, ako je obuća u pitanju. Pa ko ima veliko stopalo ne može ni naći na sniženju.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2013, 11:33

gejsha wrote:I obično ostanu neki mali brojevi, ako je obuća u pitanju. Pa ko ima veliko stopalo ne može ni naći na sniženju.
Eee jeste. I kod muške obuće je tako. Ili 40-41 ili 45-46. Samo im to ide na sniženje.
Više puta sam se tako "potrefio" tražeči svoj br (uglavnom 43, katkad 44) i nije bilo.
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jonas » 22 Jan 2013, 16:22

Sad vidim da treba spomenuti razliku izmedju snizanja i snizenja. Imamo dvije vrste snizenja, recimo neko sezonsko snizenje gdje ljudi cekaju pred trgovinom. Takvo snizenje je jednom ili dvaput godisnjne. E, to nije moj nacin stednje, i o tome ne govorim (kada mislim na snizenje).

Druga vrsta snizenja je ona koju imamo gotovo svaki dan u godini. Gotovo u svakoj trgovini, ducanu tijekom godine imamo ovo ili ono snizenje, akciju ili neku povoljnu ponudu. Za ovu vrstu snizenja nije potrebno rano ustati i stati u red pred trgovinom. U drugu ruku, ja vecinom sve kupujem na netu, od punjaca baterija do auta. :ooo

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by Jonas » 22 Jan 2013, 20:36

Ovo o prenapuhanim cijenama stoji, ali valja primijetiti da se to uglavnom odnosi na gradjevinska zemljista, nekretnine i sl. Svaki proizvodjac (Audi …) ili tvrtka (Nikon …) formira svoju cijenu. Cijena kruha formira se slobodno na trzistu.

U Njemackoj cijena knjige zasticena je Zakonom. Ako je prodajna cijena knjige 25,00 KM, tada nijedan trgovac ne moze prodati tu knjigu po cijeni od 30,00 KM. Nijedan trgovac cijenu ne smije sniziti ili podici. Kada nakladnik knjige „pusti“ zeleno svijetlo za izmjenu cijene, otada vrijedi popust na knjigu. Taj popust utemeljen je na onu pocetnu prodajnu cijenu od 25,00 KM.

Za lijekove ne vrijedi isto pravili kao za knjige. Kada se forimra cijena za neki lijek, gradske apoteke prodaju lijek po formiranoj cijeni. Tako najvise zgrcu novac. :jok Internet apoteke drukcije kalkuliraju i daju popust na formiranu cijenu. :jupi

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sniženja

Post by gejsha » 11 Mar 2013, 12:03

Pa isto tako je i za cigare, piše na njima koliko su i ne možeš ih prodati po drugačijoj cijeni.
Mada i sa tim švercuju.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests