CHANEL

dacina_curica
Status: Offline

Re: Brisel će zabraniti "Chanel 5"?!

Post by dacina_curica » 14 Feb 2014, 23:41

DobroSi!!! :ideja

Zavjera!!! :masonskismajlickojijenepravednoodsutansalistsmajlicanaovomforumu :ljut

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: CHANEL

Post by sann » 04 Mar 2014, 00:21

1461792_10152022490209375_1206376356_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Sjećanje na Coco Chanel

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2015, 09:38

Evo 7 stvari na kojima će joj žene zauvijek biti zahvalne!

Image

Teško je zamisliti kako bi svijet izgledao da se prije tačno 132 godine u francuskom gradiću Saumuru nije rodila Gabrielle "Coco" Chanel. Modna pionirka oslobodila je žene iz krutih korzeta i stvorila kultne modne predmete koje i danas nosimo. Povodom njenog rođendana prisjećamo se 7 najvećih izuma najbriljantnije modne inovatorice, prenosi Zadovoljna.

1. Bižuterija

Coco Chanel gotovo da se nije moglo vidjeti bez gomile lažnih bisera oko vrata, a upravo je ona prva počela dizajnirati bižuteriju. Izrađivala ju je od lanaca, perlica i stakalaca i nosila uz casual/sportsku dnevnu odjeću. Na ideju da dizajnira bižuteriju došla je želeći omogućiti ženama da kupuju jeftiniji nakit kako bi njime mogle upotpuniti svaku odjevnu kombinaciju.

2. Ženske hlače

Prije 80 godina hlače su nosili samo muškarci. Coco Chanel to je promijenila zauvijek. Smatrala je da žene moraju imati jednaku slobodu kao muškarci te da ih korzeti i suknje fizički sputavaju. "Prijelomni" trenutak dogodio se kada je Coco shvatila da ne može jahati konja u dugoj suknji te je doslovno skinula hlače s muškog jahača i odjenula ih.

3. Mala crna haljina

Coco Chanel željela je stvoriti haljinu pristupačne cijene koja će biti dostupna ženama iz svih društvenih slojeva, odnosno najširem tržištu. Haljinu koja će se moći nositi na bezbroj načina i tako je nastala mala crna haljina, najpopularnija haljina na svijetu. Kada je prvi put predstavljena 1926. godine, Vogue je pisao da će postati vrsta uniforme za sve žene i za sve ukuse. Gotovo 90 godina kasnije, mala crna haljina i dalje ima jednaku moć.

4. Preplanuli ten

Početkom 20. stoljeća blijeda put bila je u modi. Preplanula koža povezivala se s nižom, odnosno radničkom klasom. A onda je Coco slučajno izgorjela pod suncem na Francuskoj rivijeri. Kada se vratila u Pariz prijatelji su se divili njenom osunčanom tenu te su se i sami počeli sunčati. Tako je nekoć prezirana preplanulost postala simbolom bogatstva i ljepote i trend koji nikada neće nestati.

5. Žersej

Još jedna stvar koju je Coco "ukrala" od muškaraca je žersej. U njeno vrijeme ovaj udobni materijal koristio se samo za izradu muškog donjeg rublja. Za žene je to značilo potpuni preporod jer su do tada nosile samo krute i neudobne, ali skuplje materijale. Jeftinijim žersejem Chanel se opskrbila kada je zbog Drugog svjetskog rata došlo do nestašice skupih tkanina.

6. Ženski kostim

Ideju i za ovu modnu ikonu dizajnerica je posudila iz muške mode, odnosno muškog odijela. Jaknica bez okovratnika, ispletenog uzorka i s metalik gumbima te suknja koja sužava, činile su kostim od tvida idealnim za žene koje su poslije Drugog svjetskog rata željele izgraditi karijeru u dominantno muškom poslovnom svijetu. Kostim su, između ostalih, nosileAudrey Hepburn, Grace Kelly i Jackie Kennedy.

7. Majica na mornarske pruge

Coco Chanel mnoge inspiracije crpila je iz svoje domovine, pa tako i za majicu na mornarske pruge. Promatrajući francuske ribare u majicama s bijelim i plavim prugicama sinulo joj je da bi takav jednostavan uzorak fantastično izgledao i na ženama. Coco je dizajnirala najjednostavniju verziju majice na mornarske pruge, a kasnije su prugice prenesene na hlače, cipele, torbe i druge modne dodatke.
online

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by Mika » 19 Aug 2015, 19:39

Pojam bila i ostala, i uvijek ce.
Imala je ogroman uticaj, ne samo na nacin na koji se zene oblace nego i na nacin na koji razmisljaju. Govorila je da na svijetu nema ruznih zena, samo lijenih i da se svaki dan treba oblaciti kao da ces sresti svog najgoreg neprijatelja.
Mozda malo pretjerano, nekad covjeku nije do "cifranja", ali ja se slazem s njom da bi svaka zena trebala probati drzati do sebe.
Neke njene najdraze su mi - less is more, i zena bi trebala teziti vlastitom stilu a ne podredjivati se trendovima.

Od ovih gore navedenih stvari favorit mi je majica na mornarske pruge, imam ih 4. :grana Crna haljina i kostim na drugom mjestu. Naravno nista nije original Chanel :D.

Za mene ime/marka Chanel znaci elegancija i klasa, mada mislim da se danas njihov logo kaci na sve i svasta. Stvari kao ove su mi toliko kicaste, nikad ja to obukla ne bi.




Image

Ovo mi je jako lijepo, inspirisano je na Chanelu..Ovako nesto, samo normalne farmerke bez rupa :srce

Image
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2015, 20:29

Ginger wrote: Mozda malo pretjerano, nekad covjeku nije do "cifranja", ali ja se slazem s njom da bi svaka zena trebala probati drzati do sebe.

To bi bila suština. Bar trećina te neke "posebnosti" koju priželjkuje svaka žena, nalazi se upravo u tom držanju do sebe. Makar izbori poštovanje, ako ne i nešto više.
Kome je stalo do neuredne žene, problematičnog riječnika ili znanja.. itd?

ginger wrote:Ovo mi je jako lijepo, inspirisano je na Chanelu..Ovako nesto, samo normalne farmerke bez rupa :srce

Image
I tu mislim isto. "Opraštam" mladim curama te rupe na farmerkama, jer žena će biti žena, tek sa 30 godina. Jednostavnost a elegantnost, oduvijek su mi bili stil.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by Biba » 19 Aug 2015, 20:42

Je li ona ono izjavila ...Žena nikad nije dovoljno mršava, bogata i nikad nema dovoljno cipela...sviđa mi se stil...pametna žena, hlače :klanja
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by navika » 19 Aug 2015, 22:13

Ovako je govorila Coco Chanel:

Svaka djevojka uvijek mora znati dvije stvari: Što i koga želi.
2. Što je djevojka lošije, to treba bolje da izgleda.
3. Htjeli mi to ili ne, u životu muškarca postoji samo jedna žena. Sve ostale su njena sjenka.
4. Ne volim duge sakoe – tokom razgovora s muškarcem ne vidim kako me on tretira.
5. Parfem o ženi kaže više nego njen potpis.
6. Nemojte se udavati za čovjeka s novčanikom za sitan novac.
7. Nije me briga što mislite o meni. Ja o vama uopće ne razmišljam.
8. Ako želite ono što nikada niste imali, morate raditi to što nikad niste radili.
9. Ne postoje ružne žene, postoje samo one lijene.
10. Žena se brine o budućnosti dok se ne uda. Muškarac se ne brine o budućnosti sve dok se ne oženi…
11. Brinući se o ljepoti, treba početi od srca i duše. U suprotnom nikakva kozmetika ne pomaže.
12. Žena koja ne koristi kozmetiku ima previsoko mišljenje o sebi.
13. Suzdržati se kad smo uvrijeđeni i ne praviti scene kada nas boli
14. Nitko nije mlad poslije 40. godine, ali neodoljivi možemo biti bilo kada.
15. Sve je u našim rukama, zato ih ne smijemo dići.
16. Starost nas ne štiti od ljubavi, ali ljubav nas štiti od starosti.
17. Svojim stilom odijevanja izazivala sam podsmjehe okoline, ali u tome se i sastojala tajna mog uspjeha. Nisam izgledala tako kako izgledaju svi.
18. Prava sreća je jeftina. Ako za nju morate da platite visoku cijenu, znači da je riječ o prevari.
19. Ako ste rođeni bez krila, nemojte ih sprječavati da rastu.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by Biba » 19 Aug 2015, 22:59

Izuzetna žena..e ono 18. :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by Bonaqua » 22 Aug 2015, 09:43

11923195_10153577093477760_8940948384404523803_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by vila » 22 Aug 2015, 09:51

Zena koja je uvela u modu zenske hlace- moras je voljeti
Mala crna haljina,,,obavezno imam,,,uz stiklu i bisere,,,uvik prolazi
Kostime ne nosim niti ih volim,,,al zato kaputici chanel kroja vjecna ljubav
Jednostavna elegancija,,,to je CC
Sad se prodaje masa kica i gluposti( kao one tenisice) ali to je ionako za one koji kupuju znog loga

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sjećanje na Coco Chanel

Post by Biba » 22 Aug 2015, 11:02

hrabra i ispred svoga vremena...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: CHANEL

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2018, 18:04

Koja ovo obuče, ne odbijam je, pa tako da znadete :)


Image


Evo cipa, nisu ni skupe :cudi

$325

Image
online

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests