Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by spacebound » 07 Feb 2018, 07:57

Divlja_u_srcu wrote: 06 Feb 2018, 17:23
Nice try wrote: 06 Feb 2018, 17:16
Divlja_u_srcu wrote: 06 Feb 2018, 17:14
Nice try wrote: 06 Feb 2018, 17:12

Ma, kako ne?
nije ne, nego nikako..
dobro ljeti one leprsave okej, ali i tad se ne osjecam komforno i jedva cekam da je skinem :D.
To je samo tvoj dojam.
Trebaš češće nositi i s vremenom ćeš se navici.
pokusavam, ali se uvjek razocaram:)
A da trazis tudje misljenje?Mi same na sebi cesto vidimo neke nepostojece mane, na koje ako nekom ukazemo samo nas blijedo pogledaju.moguce da vuces neke repove iz pubertetskog doba kao ja.

Ja sam godinama mrzila svoje oblo tijelo, mislila da su mi grozne noge, pa i na 40 nosila farmerke, dok jednom nisu dosle sestrine drugarice, a ja u kuci bila u sorcu.Jao kad su mi pocele komplimentirat za noge, staj la sam u cudu, a one me nagovorise da u sorcu odem do prodavnice.I stvarno jesam, ali sam se uzasno osjecala, mislila da svi gledaju u moje noge i smiju se.Malo pomalo, i sad svaku priliku koristim za haljine i suknjice :ok

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Nice try » 07 Feb 2018, 08:10

Chloe wrote: 07 Feb 2018, 07:46
Nice try wrote: 06 Feb 2018, 16:39 Većinom sam u suknjama i haljinama. Najzenstvenije se tako osjećam. Ne bih mogla stalno biti u pantalama i trenerkama.
:cool :cvijece

Ja se ni u njima - suknjama i haljinama ne osjećam ženstveno ... :hihi tako da je svejedno šta ću obući ... :spavanje
Haljina ti lijepo stoji s moje tačke gledišta,a sad što si ti sebi nešto uvrtjela,to je drugo :)
Te neke blokade koje same sebi stvorimo nas sprječavaju u mnogo čemu,prvenstveno u zadovoljstvu da sebi priznamo da smo lijepe,zgodne i prije svega zadovoljne svojim izgledom.
Davno sam sebi rekla da svoje tijelo ne mogu zamijeniti,promijeniti,to će jedino obaviti godine i zato uživaj sada.
Nikad mlađa :ok
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Chloe » 07 Feb 2018, 08:26

Nice try wrote: 07 Feb 2018, 08:10
Chloe wrote: 07 Feb 2018, 07:46
Nice try wrote: 06 Feb 2018, 16:39 Većinom sam u suknjama i haljinama. Najzenstvenije se tako osjećam. Ne bih mogla stalno biti u pantalama i trenerkama.
:cool :cvijece

Ja se ni u njima - suknjama i haljinama ne osjećam ženstveno ... :hihi tako da je svejedno šta ću obući ... :spavanje
Haljina ti lijepo stoji s moje tačke gledišta,a sad što si ti sebi nešto uvrtjela,to je drugo :)
Te neke blokade koje same sebi stvorimo nas sprječavaju u mnogo čemu,prvenstveno u zadovoljstvu da sebi priznamo da smo lijepe,zgodne i prije svega zadovoljne svojim izgledom.
Davno sam sebi rekla da svoje tijelo ne mogu zamijeniti,promijeniti,to će jedino obaviti godine i zato uživaj sada.
Nikad mlađa :ok

:D. :D. ... moja poznata parola "Nikad mlađa" ... :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Nice try » 07 Feb 2018, 08:42

Davno sam čitala jedan tekst,više osvrt, jedne žene sada već u šezdesetim godinama,ne mogu da ga nađem sada ali uglavnom se radi o tome da kada npr. napunim 40 pomislim kako sam u tridesetim mislila da je mladost za mene gotova,pojavljivale su se prve sijede,prve sitne borice i sl. i smatrala sam da već ulazim u srednje godine,a sada kada imam 40 čini mi se da sam tada bila djevojčurak.
Tako isto sa napunjenih pedeset,smatram da sam s 40 bila tek sazrela žena,jednom nogom ugazila u srednju dob i tako...
Znači,uživajmo sada jer u budućnosti ćemo ovo smatrati mladošću.
Ne znam koliko sam bila jasna.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Chloe » 07 Feb 2018, 09:00

Nice try wrote: 07 Feb 2018, 08:42 Davno sam čitala jedan tekst,više osvrt, jedne žene sada već u šezdesetim godinama,ne mogu da ga nađem sada ali uglavnom se radi o tome da kada npr. napunim 40 pomislim kako sam u tridesetim mislila da je mladost za mene gotova,pojavljivale su se prve sijede,prve sitne borice i sl. i smatrala sam da već ulazim u srednje godine,a sada kada imam 40 čini mi se da sam tada bila djevojčurak.
Tako isto sa napunjenih pedeset,smatram da sam s 40 bila tek sazrela žena,jednom nogom ugazila u srednju dob i tako...
Znači,uživajmo sada jer u budućnosti ćemo ovo smatrati mladošću.
Ne znam koliko sam bila jasna.
Nismo se razmjele.

Ženstvenost je više od tijela, haljine i suknje ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zogo
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1170
Joined: 08 Apr 2016, 14:58
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Zogo » 07 Feb 2018, 09:12

Zene u Pantalonama, moguce da se osjecaju prakticnije, ali ne i atraktivnije kao u Suknji ili Haljini.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by KOMESAR » 07 Feb 2018, 09:21

Sve je više žena radnica,a kao takve rijeđe bivaju dame.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Konsultant » 07 Feb 2018, 09:21

Zogo, ide li ona na posao sto je atrkativna ili sto treba odraditi posao?

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Bla » 07 Feb 2018, 10:17

možda je procentualno manje ali količinski sve više i više :misli
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by ina » 07 Feb 2018, 10:29

Chloe wrote: 07 Feb 2018, 07:46
Nice try wrote: 06 Feb 2018, 16:39 Većinom sam u suknjama i haljinama. Najzenstvenije se tako osjećam. Ne bih mogla stalno biti u pantalama i trenerkama.
:cool :cvijece

Ja se ni u njima - suknjama i haljinama ne osjećam ženstveno ... :hihi tako da je svejedno šta ću obući ... :spavanje
I sama si rekla da je zenstvenost puno vise.
Vise od tijela, haljine, suknje.
A nije ti prvi put (bilo i u sali) oslikavati sebe kao kamiondziju. A nisi. :cudi
Imas za to dizlajk.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Cvrle » 15 Feb 2019, 12:43

Ne znam za vas zenske, ali ja imam veliki problem da nadjem suknju ili haljinu normalne duzine. Ovo danas sve sto ima u ponudi ili je prekratko ili je predugo, nikako da nadjem neku normalnu duzinu suknje ili haljine do koljena.
Kakva je situacija u vasim kantonima/drzavama?
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by toxic » 15 Feb 2019, 13:17

Ja volim i suknje/haljine i pantalone. Malu prednost dajem letnjim haljinicama :rozi
Zimi sam cesce u pantalonama jer mi je lakse kombinovati. Zimske haljine su uglavnom pretople i ne bi mogla u tome provesti vecinu dana.
Sto se tice izbora ima svega. Meni je bilo najgore kad zamislim u svojoj glavi nesto, i to tako nema sanse da nadjem u radnjama.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by ina » 15 Feb 2019, 13:33

I ovdje se moze svasta naci. Ja vise volim zimske haljine. Suknju odavno nisam obukla....
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Venera » 15 Feb 2019, 13:38

Chloe wrote: 07 Feb 2018, 09:00
Nice try wrote: 07 Feb 2018, 08:42 Davno sam čitala jedan tekst,više osvrt, jedne žene sada već u šezdesetim godinama,ne mogu da ga nađem sada ali uglavnom se radi o tome da kada npr. napunim 40 pomislim kako sam u tridesetim mislila da je mladost za mene gotova,pojavljivale su se prve sijede,prve sitne borice i sl. i smatrala sam da već ulazim u srednje godine,a sada kada imam 40 čini mi se da sam tada bila djevojčurak.
Tako isto sa napunjenih pedeset,smatram da sam s 40 bila tek sazrela žena,jednom nogom ugazila u srednju dob i tako...
Znači,uživajmo sada jer u budućnosti ćemo ovo smatrati mladošću.
Ne znam koliko sam bila jasna.
Nismo se razmjele.

Ženstvenost je više od tijela, haljine i suknje ... :)
Chloe, jeste, ali ja se odlicno osjecam u haljini kao zena, imam osjecaj da prstim zenstvenoscu , ali ne zato jer sam tako naucena da razmisjam, vec jednostano se moje tijelo osjeca senzualno :srce :srce

povijest obalcenja muskaraca i zena je dovoljno pokazala kako su postojali periodii kad su muskarci nosili duge tkanine , ili muske spavacice , ali danas muskraci to vise ne prakticiraju , ali to ne znaci, da i njima nije bilo ugodno i ljepse :ok

mislim da protok krvi, komfora mnogo ovisi od dizjana odjece , haljina je ugodnija i udobnija od hlaca , zato se osoba automatski osjeca bolje :hop
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Venera » 15 Feb 2019, 13:40

KOMESAR wrote: 07 Feb 2018, 09:21 Sve je više žena radnica,a kao takve rijeđe bivaju dame.
muskraci su iz istog razloga poceli nostiti pantalone , jahanje konja, ratnici, radnici

a istovremeno isti dio monarhije setao u suknjama :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Nice try » 15 Feb 2019, 15:10

Cvrle wrote: 15 Feb 2019, 12:43 Ne znam za vas zenske, ali ja imam veliki problem da nadjem suknju ili haljinu normalne duzine. Ovo danas sve sto ima u ponudi ili je prekratko ili je predugo, nikako da nadjem neku normalnu duzinu suknje ili haljine do koljena.
Kakva je situacija u vasim kantonima/drzavama?
Kod mene je većinom dužina takva, tačno do koljena, pet cm iznad ili milimetar ispod i dužina do poda.
Ne znam tačno, rijetko kupujem sebi odjeću, samo u slučaju kada mi treba nešto svečanije. Tada nađem ono što mi odgovara. Većinom samo obiđem prodavnice u Mepas-u u Mostaru jer može se naći stvarno svega i svačega.
Ovu odjeću manje svečanu, svakodnevnu dobijem izvana. Zaova zna sta i kako volim, duzinu, boje, kroj i broj i većinom sam zadovoljna njenim izborom.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2019, 16:38

Cvrle wrote: 15 Feb 2019, 12:43 Ne znam za vas zenske, ali ja imam veliki problem da nadjem suknju ili haljinu normalne duzine. Ovo danas sve sto ima u ponudi ili je prekratko ili je predugo, nikako da nadjem neku normalnu duzinu suknje ili haljine do koljena.
Kakva je situacija u vasim kantonima/drzavama?

Dužinu ćeš naći na haljinama, ali leđa :jok
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by navika » 16 Feb 2019, 05:10

KOMESAR wrote: 07 Feb 2018, 09:21 Sve je više žena radnica,a kao takve rijeđe bivaju dame.
Mudro i tacno zboris :)

Jutros mi je alarm zvonio u 5:50 am, sad je vec 11 pm. Provela sam danas sjedeci 2 sata - za vrijeme dorucka, rucka, kahve i vecere.
Ko bi izduro u haljini/suknji i stiklama?

Moja mama je uvijek isla u grad u suknji/haljini. Mogla je, nije svaki dan izlazila. Jednom u 15 dana si se mogao i pretrpiti malo. Svaki dan bas ne mozes.

Danasnja zena se po zauzetosti moze porediti s nanama, s mamama nikako. Mame su nam bas bile dame i gospodje.

Imam haljine i suknje koje nikad nisam obukla. I imam helanke i dukserice, t shirts i tenisice za koje se cudim kako se nisu poderale od tolikog nosenja.
Neko je rekao gore prakticno. Ne moze drugcije. Bar je na zapadu tesko.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Vjetar » 16 Feb 2019, 12:34

A što ne možete nositi suknje ili haljine kad radite? Ne penjete se na bandere na poslu :hihi

Ove moje kolegice se slomiše od posla, pa opet stalno u haljinama i suknjicama.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Zašto žene sve manje nose suknje i haljine

Post by Merlin246 » 16 Feb 2019, 12:40

Moja baka je uvijek nosila suknje malo ispod koljena.. Nikad u zivotu je nisam vidjela u hlacama. Zene su non stop nosila suknje i haljine a danas stvarno sve rijedje mozes vidjeti i ljeti.. Zene se vise odluce za hlace tko zna sto :ovaj
Ja obozavam haljine i suknje al imam vise hlaca i trenerki nego toga. To nikako nije u redu, nisam to do sada ni primjetila niti razmisljala o tome :hm

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests