Mladi u politici

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Mladi u politici

Post by Mala_Mu » 12 Oct 2018, 12:35

Image

Jedan od najmlađih zastupnika u novom sazivu Narodne skupštine Republike Srpske (NSRS) Draško Stanivuković poručio je da se odriče plaće te da će raditi volonterski.

Stanivuković je jedan od najaktivnijih odbornika u Skupštini Grada Banja Luka, kao kadar PDP-a. Sada je kao kandidat za NSRS dobio blizu 15.000 glasova pa je građanima poručio da će raditi volonterski.

"Moja politika nije borba za mandat i platu. Jedan dio svoje poslaničke naknade volio bih preusmjeravati u buduću fonadaciju Pravda za Davida, a preostali dio, kao i do sada, na stipendiranje studenata, jer obrazovanje je budućnost", kazao je Stanivuković.

klix.ba

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by storm » 12 Oct 2018, 12:41

Brao momak :pivo
Da hoce ovo biti pravilo, a ne iznimka...
Dok je politika profitabilna djelatnost, nema tu napretka..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Krokodil Behko » 12 Oct 2018, 18:26

Svaka čast. Ako se kandiduje za člana predsjedništva, ja se nadam, da će nama Bošnjacima biti dozvoljeno da glasamo za srpskog člana :oo
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Mala_Mu » 13 Oct 2018, 14:27

Pogledajte. Vrijedi .

Svaka cast ovom momku :klanja


User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Socrates » 13 Oct 2018, 14:36

Jel' on bio nezavisan kandidat?
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Socrates » 13 Oct 2018, 14:53

Guglao sam.

Nezavisno od stranke kojoj pripada, a i to je valjda važno, previše je idealista.

Idealizam u politici je funkcionalan jedino ako si na poziciji moći ili ako iza sebe imas tim ljudi koji se bave realizmom.

Hajd' sta ja znam, priča dobro.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Hannibal » 13 Oct 2018, 14:57

to je to, ovaj lik ce se izgubit za koju godinu
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by storm » 13 Oct 2018, 15:23

Pitam se, koliko bi se njih odlucilo za ulazak u politiku, da su naknade za zastupnike, poslanike- minimalac propisan u BIH...
O volonterskom principu, ni ne sanjam...jadna funkcija, ako nisi do tad stekao nesto i naucio zaraditi lovu...i takvi onda odlucuju, rezu, rasporedjuju sa nasim novcima :lud
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Hannibal » 13 Oct 2018, 15:44

sefik dzaferovic je pokuso sa pekarom i propo haha
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Socrates » 13 Oct 2018, 15:47

storm wrote: 13 Oct 2018, 15:23 Pitam se, koliko bi se njih odlucilo za ulazak u politiku, da su naknade za zastupnike, poslanike- minimalac propisan u BIH...
O volonterskom principu, ni ne sanjam...jadna funkcija, ako nisi do tad stekao nesto i naucio zaraditi lovu...i takvi onda odlucuju, rezu, rasporedjuju sa nasim novcima :lud
Ne znam, politika je pitanje moći, a to je povezano sa novcem, neovisno od plaća.

Svejedno, nije pitanje plata političara važno samo za političare, nego i za javni interes.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Socrates » 13 Oct 2018, 15:53

Ja, iskreno, ne bih previse vjerovao volonterskom političaru.

Na kraju krajeva, i Trump je htio da odbije primati platu, pa kad je vidio da je to nemoguce po američkom zakonu, sada je daje u humanitarne svrhe.
. . . . . . . . .

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Mladi u politici

Post by Mala_Mu » 15 Feb 2019, 13:52

Hamza Begić ima 21 godinu i želi biti načelnik Kaknja: Stipendiju potrošio na prijavu

Image

Na prijevremenim izborima za načelnika Kaknja, koji će biti održani u nedjelju, stanovnici ove općine moći će glasati i za najmlađeg kandidata u historiji Bosne i Hercegovine za funkciju načelnika Hamzu Begića.

Dvadesetjednogodišnji Hamza Begić iz Kaknja studentsku stipendiju od 1.000 KM je dao za kandidaturu Centralnoj izbornoj komisiji.

Begić trenutno pohađa treću godinu Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, a osnovnu školu i gimnaziju je završio u Kaknju. U svom dosadašnjem životnom vijeku bio je član brojnih nevladinih organizacija, a trenutno je član Evropskog udruženja studenata prava te predstavlja fakultet na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Nikada se nije direktno bavio politikom, iako se interesuje za politička dešavanja od prvog susreta s društvenim naukama u gimnaziji. U razgovoru za Klix.ba je kazao da svako ima određene afinitete te da je politika bila njegov afinitet, zbog čega je upisao pravni fakultet.

"Na ideju za kandidaturu sam došao posmatrajući opće stanje u državi do kojeg su dovele političke stranke koje služe kao logistika za skrivanje, pljačke, korupciju i kriminal pretvarajući se u interesne grupe. Nepravda i shvatanje da je država tu zbog nas, a ne mi zbog nje natjeralo me na ovakav potez. Drugi razlog se krije u mom uvjerenju da se moramo izboriti za svoja prava, jer nam ih niko neće pokloniti. Ja sam odlučio da se borim i ovo neće biti moj kraj, već samo ulazak na političku scenu", govori Begić objašnjavajući razloge ulaska u politiku i svoje kandidature za načelnika Općine Kakanj.

Image

Kako kaže, idealisti i avanturisti u početku su mu se smijali, ali uspio je uvjeriti ljude da je spreman umrijeti za ideju te su sada svim snagama uz njega.

"Prijatelji, kolege s fakulteta i profesori bili su oduševljeni kada su čuli za mogućnost kandidiranja. Moram ovom prilikom spomenuti pokojnog profesora Zdravka Grebu koji me podržavao u mojim namjerama i na neki način bio moj politički mentor", dodao je Begić.

Njegova najveća snaga na predstojećim izborima su, kako kaže, ideje koje kao novo lice donosi na političku scenu. Socijalna pravda, transparentnost, zdraviji i bolji život svih građana Kaknja.

"Osnove mog programa leže u borbi sa socijalnu pravdu, ulaganju u ekološke projekte i jačanju transparentnosti u radu načelnika, općinskih službi, javnih preduzeća i ustanova. Novca nam ne nedostaje, samo ga treba pravilno raspodijeliti", kazao je naš sagovornik.

Predizborne skupove nije imao jer nije imao finansijske mogućnosti za to, a kampanju vodi preko društvenih mreža. Taksu Centralnoj izbornoj komisiji u iznosu od 1.000 KM je uplatio od studentske stipendije koja iznosi 1.200 KM, što govori o njemu, njegovim željama i idejama koje, prema njegovim riječima, moraju ući u politički diskurs.

Da li sam ja provodilac te ideje ili neko drugi, to nije ni bitno. Protukandidati me ne shvataju ozbiljno i spočitavaju moje neiskustvo, a jedina prednost je što Aldin Šljivo ima dva mjeseca rada kao v. d. načelnika. Ne vidim po čemu su mnogo iskusniji od mene, a načelnik ima savjetnike i stručne grupe, zbog čega mislim da bih mogao odgovoriti zadatku načelničke funkcije", pojašnjava Begić.

Od prijevremenih izbora koji će biti održani u nedjelju Begić očekuje dolazak na vlast, jer samo s te pozicije može sprovoditi svoje ideje u djela.

"Što se tiče dugoročnih očekivanja, citirao bih Thomasa Jeffersona koji je kazao da svaka generacija treba novu revoluciju. Generacija mog oca je imala revoluciju 90-ih godina, a ja se nadam da će revolucija naše generacije biti prelazak iz sadašnjeg etnonacionalističkog u građansko društvo", kazao je Begić.

Na kraju je dodao da bi kao načelnik Kaknja za sva važnija pitanja konsultovao stanovnike ove općine kako bi kroz referendum zajedno donosili bitne odluke.

klix.ba

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3911 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Mister No » 15 Feb 2019, 15:20

Krokodil Behko wrote: 12 Oct 2018, 18:26 Svaka čast. Ako se kandiduje za člana predsjedništva, ja se nadam, da će nama Bošnjacima biti dozvoljeno da glasamo za srpskog člana :oo
Ne vidim razloga da ne.
Pokazalo se kako super Hrvatima znamo izabrat, tako da bi i troprstasi morali biti happy.
Takodje je primjetno da ne znamo samo sebi izabrat kakvog cestitog.
High Hopes...

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladi u politici

Post by ina » 15 Feb 2019, 15:23

Sve bih ove matorase poslala kuci i dala prostora mladim glavama. Da se nesto pitam. :D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mladi u politici

Post by Nice try » 15 Feb 2019, 15:29

Za ove mlađe se čuje dok ne upadnu u mašinu ili se sami izgube glavom bez obzira :djed
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladi u politici

Post by ina » 15 Feb 2019, 15:50

Nice try wrote: 15 Feb 2019, 15:29 Za ove mlađe se čuje dok ne upadnu u mašinu ili se sami izgube glavom bez obzira :djed
De pojasni....
Mislis da vecina zaglibi u vec prestabiliziranom krugu?
Ili da zakorace u polja za koja nemaju odgovarajuce cipele?
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mladi u politici

Post by Nice try » 15 Feb 2019, 16:00

ina wrote: 15 Feb 2019, 15:50
Nice try wrote: 15 Feb 2019, 15:29 Za ove mlađe se čuje dok ne upadnu u mašinu ili se sami izgube glavom bez obzira :djed
De pojasni....
Mislis da vecina zaglibi u vec prestabiliziranom krugu?
Ili da zakorace u polja za koja nemaju odgovarajuce cipele?
Većinom se desi kao u tvojoj prvoj misli.
Ponesto i u drugoj
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2019, 16:30

Mister No wrote: 15 Feb 2019, 15:20
Krokodil Behko wrote: 12 Oct 2018, 18:26 Svaka čast. Ako se kandiduje za člana predsjedništva, ja se nadam, da će nama Bošnjacima biti dozvoljeno da glasamo za srpskog člana :oo
Ne vidim razloga da ne.
Pokazalo se kako super Hrvatima znamo izabrat, tako da bi i troprstasi morali biti happy.
Takodje je primjetno da ne znamo samo sebi izabrat kakvog cestitog.

Pa eto, malo je falilo, da pobijedi Bećirević. :cudi

Inače, ovaj Stanivuković danas izjavio da napušpta BiH iz bezbjedonosnih razloga.
online

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladi u politici

Post by ina » 15 Feb 2019, 16:56

Nice try wrote: 15 Feb 2019, 16:00
ina wrote: 15 Feb 2019, 15:50

De pojasni....
Mislis da vecina zaglibi u vec prestabiliziranom krugu?
Ili da zakorace u polja za koja nemaju odgovarajuce cipele?
Većinom se desi kao u tvojoj prvoj misli.
Ponesto i u drugoj
Mladi jaki um ipak bi se mogao oteti i poceti montirati djelove bolje buducnosti.

Sad se sjetih i ove.... :DD
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3911 times
Status: Offline

Re: Draško Stanivuković se odriče minimalno 2.500 KM u NSRS, želi raditi volonterski

Post by Mister No » 15 Feb 2019, 18:28

Krokodil Behko wrote: 15 Feb 2019, 16:30
Mister No wrote: 15 Feb 2019, 15:20

Ne vidim razloga da ne.
Pokazalo se kako super Hrvatima znamo izabrat, tako da bi i troprstasi morali biti happy.
Takodje je primjetno da ne znamo samo sebi izabrat kakvog cestitog.

Pa eto, malo je falilo, da pobijedi Bećirević. :cudi

Inače, ovaj Stanivuković danas izjavio da napušpta BiH iz bezbjedonosnih razloga.
Ma i Becirovic da je usao (umjesto Dzaferovica) nikakve tu promjene ne bi bilo. Par ambasadora lijevo - desno.
Becirevic je objektivno trebao proci ali mu je Komsic uzeo dobar dio glasova.

Kako dalje???

Svi za Space ili...
High Hopes...

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests