HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 15 Jan 2019, 04:41

:ooo :lopta :lopta
Mirelam wrote: 14 Jan 2019, 21:21 De ba Pasa skini se sa tog smetlja od Avaza. :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 15 Jan 2019, 10:36

Iznenadna i dragocjena pomoć HDZ-u stiže od historijskih saveznika.
Vučić tvrdi da su Hrvati bili većina 1991. u Travniku, Bugojnu, Vakufu, itd..



'U BiH ste napravili istu grešku kao i mi na Kosovu... Ako se ne opametimo, nećemo se dobro provesti u budućnosti'


Image

Moramo graditi dobre odnose sa Hrvatskom jer imamo iste i zajedničke probleme s kojima ćemo se morati zajednički suočavati u budućnosti, poručio je u ponedjeljak navečer predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, naglašavajući kako i Srbi i Hrvati imaju veliki problem sa odljevom generacija koje odlaze iz zemlje, prenosi Hina.

Vučić je u intervjuu za TV Pink istaknuo kako će među Srbima i Hrvatima uvijek postojati problem prošlosti i da će o "Oluji" misliti različito, ali da se budućnost mora drugačije graditi.

To što se ne slažemo o prošlosti nema veze s budućnošću. U budućnosti se moramo susresti, dogovoriti se da je gradimo na drugačiji način, poručio je Vučić.

Ocijenio je da su Hrvati u Bosni i Hercegovini (BiH), poput Srba na Kosovu, u prošlosti radili iste greške misleći da im ne treba entitet u BiH jer je "čitava Herceg Bosna naša".

A onda su ostali bez Vareša, u općinama u centralnoj Bosni Bošnjaci su postali većina, Bugojno, Travnik, Gornji Vakuf gube, "gube mjesto po mjesto", kazao je Vučić.

"To se i nama dešavalo na Kosovu i iz tog slučaja nismo izvukli pouku ni mi ni oni (Hrvati), i ako se ne opametimo - nećemo se dobro provesti u budućnosti", ocijenio je Vučić.

Poručio je političarima u regiji da neće imati bolju priliku za suradnju sa Srbijom od ove koju imaju danas.

"Kažem im: nećete imati bolju priliku za saradnju sa Srbijom od ove", naglasio je Vučić.

Ocijenio je kako Srbiji, osim potrebe da čuva "mir i integritet BiH, ali i integritet RS u BiH", predstoji da ključne odnose gradi sa Bošnjacima i Albancima.

"Trudim se da potaknem odnose Srba i Bošnjaka i to će biti ključni odnosi - poslije odnosa sa Albancima - koje ćemo morati graditi", ocijenio je predsjednik Srbije. u intervju za provladinu komercijalnu TV Pink.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 20 Jan 2019, 15:25

https://www.bhdijaspora.net/radikalni-z ... og-dodika/

..jedan dobar pregled,presjek sit. koja se desava daleko od javnosti .... :ok
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 20 Jan 2019, 17:21

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Nice try » 21 Jan 2019, 08:49

"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Martina Mlinarević Sopta: Šupak svemira je u Mostaru

Post by Krokodil Behko » 23 Jan 2019, 10:45

Image

Martina Mlinarević, spisateljica koja se duže od godinu dana bori s rakom dojke, objavila je status koji se proširio Facebookom.

U statusu se pozabavila paradoksima zdravstva u BiH, koje je nažalost iskusila iz prve ruke.

Status Martine Mlinarević prenosimo u cijelosti:

Primite najljepse pozdrave iz bolnice u Južnom logoru. Za sve vas koje jebe zemljopis da ne kažem geografija, bolnica u Južnom logoru se nalazi u Mostaru. Mostar je u Hercegovačko-neretvanskom kantonu, da ne kažem županiji. Narečeni kanton, takozvana županija je u Federaciji BIH, koja je pak u državi Bosni i Hercegovini.

Taj šupak Svemira, ako ste sretni gledate iz daljine, a ako baš i niste, onda ste u regionu, takorekuć regiji, i nije ni kod vas ništa bolje. No, ovakvih kolosalnih nebuloza ima garantiram samo u šupku Svemira.

Ovdje prisutni pacijent aka ja, stanovnik sam ZHZ županije, popularnog kantona i hitno mi je potrebno uklanjanje jajnika, jajovoda i popratne kinder jaje tematike. Jer hormonalna terapija kemijskom kastracijom ne funkcionira, a rak mi u mene hormonski ovisan milijun posto. Elem, (e ne znam kako da to prevedem za druge županije) moja liječnica od jajnika, ženskih organa, i svega ispod trbuha je u Južnom logoru, HNK. Divan je čovjek, izniman stručnjak, prelijepa žena. Godinama brine o mom ženskom zdravlju. Kad vam onkolog kaže da je neophodno raditi operaciju pred kojom sam, ne pitate se tko ce vam reckati jaja, jajnike, jajovode i kinder jaja. Logično, vaša doktorica. Za jaja najbolja.

Jaštaće!

Tu naime nastupa šupak Svemira sa svim svojim nebulozama. Naime, ja kao stanovnik Zapadno-hercegovačke županije mogu ići na lijecenje u KB Mostar takozvani Bijeli Brijeg iako je to Hercegovacko-neretvanska zupanija, ali ne mogu ici na liječenje u bolnicu dr. Safet Mujić takozvani Južni logor JER je to Hercegovačko-neretvanski kanton. Jestel me upratili?

Ukratko - Bijeli Brijeg je na desnoj, zapadnoj obali Mostara.
Južni logor na lijevoj, istočnoj obali Mostara.
U istom gradu, udaljene petsto metara zračne linije.

Zašto su za jaja, jajnike, jajovode i Kinder jaja za mene referentniji na Bijelom Brijegu, osim što tamo mogu hrvatske ruke odsjeći hrvatske jajnike, drugog objašnjenja nema.

Ah da, lafo sporazum. Zdravstvo u šupku od zemlje je na nivou kantona/županija. Koji nisu umreženi. I rade na "sporazum". Moja županija ima lafo sporazum sa drugom županijom, ali samo za jednu bolnicu. Ovaj put na Bijelom brijegu. Te je jedini odgovor Zavoda na pitanje zašto se ne mogu operirati podjednako i tamo i anam ovamo - zašto biste išli u Južni logor ako ima bolnica na Bijelom Brijegu i ako tamo to rade?

Zato što želim. Zato što od dvadesete godine radim, imam sve godine neprekidnog radnog staža, uplaćujem zdravstveno i jebene markice, sve do ove posljednje godine s mojom bolesti otkad sam osiguranik biroa, ja kao stanovnik ove zemlje, njezin građanin, koji redovno uplaćujem sva potraživanja, imam pravo da se operiram gdje želim. Ako već zakonski mogu iz ZHZ u HNZ.

Po kojem zakonu se dozvoljava operacija gdje VI to kažete? Po kojem zakonu stanovnik ZHZ može da se operira na desnoj obali Mostara, ali ne može na lijevoj? Koliko mirovnih sporazuma je potrebno potpisati da bih svoje jajnike ostavila na istočnoj obali?

Primite najljepše pozdrave iz bolnice u Južnom logoru. Predivni ljudi brinu o meni, i sestre i doktori. Ali prema trenutnoj situaciji, jer "sporazum" ne postoji, jer mi jajnike podjednako mogu odsjeći i na zapadnoj obali, moju će operaciju očigledno financirati moji jajnici osobno, da ne kazem lično, iz vlastitog džepa, da ne kažem sopstvenog. Dakle, isto sam ih mogla cepnuti i u Americi i Zagrebu.

Zavod za zdravstveno moje županije po retardskim zakonima ove zemlje ne može me uputiti ovdje gdje jesam.

Ovdje gdje jesam - jesam sama, svojom voljom, praktički dala jaja da mi padnu za domovinu.

A domovina, burazeru, domovina je tamo gdje ti je dobro. I zato ne okreći se, gdje god si otišao. Ovdje gdje živimo, nije stvar u bolnici, nego u umobolnici. Umobolnici duha.

Sumraku politike.

Porazu ljudskosti.

j.... ga ko kaže da nema podjela u Mostaru, u BIH. Haj nek proba zguliti jaje na krivoj strani. To je lutrija u kojoj nema igračkice iznenađenja.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Martina Mlinarević Sopta: Šupak svemira je u Mostaru

Post by Julia-Klara » 23 Jan 2019, 10:57

Tuga i sramota.
Jebo drzavu,ba. Prave budale od nas, cak i u ovakvim situacijama...Strasno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80505
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11621 times
Status: Online

Re: Martina Mlinarević Sopta: Šupak svemira je u Mostaru

Post by spacebound » 23 Jan 2019, 11:05

Sad ce pasaga naci jos nekog enesa i kako ono bi zeni ime :hm :oo
I sta kaze fudo, zagrli drvo.Pa jeste, lijepo je doci, nadisat se have, popit kaHvu na Bascarsiji, desetku u pola, prosipat suplje, izbrckat se u nasem Jadranu, sve je to lijepo dok ne zivis tu i ne zavisis od te drzave.Ode space uskoro jos sjevernije.Sto veca razdaljina to bolje :ok
Exchan ❌️

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Martina Mlinarević Sopta: Šupak svemira je u Mostaru

Post by Fuddo » 23 Jan 2019, 11:40

spacebound wrote: 23 Jan 2019, 11:05 Sad ce pasaga naci jos nekog enesa i kako ono bi zeni ime :hm :oo
I sta kaze fudo, zagrli drvo.Pa jeste, lijepo je doci, nadisat se have, popit kaHvu na Bascarsiji, desetku u pola, prosipat suplje, izbrckat se u nasem Jadranu, sve je to lijepo dok ne zivis tu i ne zavisis od te drzave.Ode space uskoro jos sjevernije.Sto veca razdaljina to bolje :ok
Nije to tako crno kakvim se predstavlja, ne treba pretjerivati.
Ovih administrativnih zavrzlama sa zdravstvom imas i po dojclandu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Martina Mlinarević Sopta: Šupak svemira je u Mostaru

Post by Nice try » 23 Jan 2019, 17:42

Ako postoji sporazum županije (kantona) sa tom i tom bolnicom, ne znam u čemu je problem.
Idi i vadi to iz sebe, šta se sekiraš gdje i ko će to uraditi.
Sretna si pa imaš osiguranje.
Da vidiš problema kad žena ima jake, višesedmične bolove, čeka termin za snimanje, u neprilici zbog silnih bolova odlazi u drugi kanton i snima isti dan. Doktor izrazi sumnju na rak na četiri organa, a ona se sa tim snimkom i mišljenjem može slikati.
Njen kanton to ne priznaje i s tim snimkom i bez uputnice doktora iz njenog kantona, neće bolnica da je primi.
A termin treba cekati, spomenuh li, možda i mjesec i više.
Hoću da kažem da dižeš frku bezveze, bezveze, kakvih sve problema ljudi imaju zbog glupih kantona i podjela.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Mala_Mu » 26 Jan 2019, 16:22

Image
Hrvatski narodni sabor u BiH danas je usvojio deklaraciju koja treba postati obavezujući dokument sa smjernicama politike za sve stranke članice HNS-a. Jedna od tačaka je i "zaštita digniteta domovinskog rata", u kojem sramotno odbacuju presudu Haškog tribunala o udruženom zločinačkom poduhvatu.

Uprkos presudi Haškog tribunala u slučaju šestroke tzv. Herceg-Bosne i presude koja je istakla udruženi zločinački poduhvat, HNS je u svojoj deklaraciji odbacio presudu iz Haga.

U deklaraciji se, između ostalog, navodi:


"Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni, a ne osvajački rat u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod unutar međunarodno priznatih granica Bosne i Hercegovine. Temeljne vrijednosti Domovinskog rata su sloboda, vladavina prava, mirotvorstvo s nacionalnom ravnopravnošću i poštovanje prava čovjeka. U skladu s temeljnim načelima pravednosti i građanske solidarnosti, u okviru materijalnih mogućnosti osigurati svim hrvatskim braniteljima, obiteljima poginulih i stradalnicima Domovinskog rata, punu zaštitu, dostojanstvo i skrb.

Radi dostojanstva Domovinskog rata pravosuđe u Bosni i Hercegovini dužno je procesuirati sve slučajeve pojedinačnih ratnih zločina i svih drugih zločina počinjenih u ratu, strogo primjenjujući načela individualne odgovornosti i krivnje. Odlučno se suprotstaviti selektivnim i tendencioznim optužnicama po zapovjednoj odgovornosti prema zapovjednicima Hrvatskog vijeća obrane. Na taj način čuvamo moralni dignitet hrvatskoga naroda štitimo čast, ugled i dostojanstvo svih branitelja i građana koji su sudjelovali u obrani Bosne i Hercegovine. Odbacujemo kvalifikacije Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju o udruženom zločinačkom pothvatu koje se neutemeljeno i nepravedno pripisuju Republici Hrvatskoj, Hrvatskoj Republici Herceg Bosni i Hrvatskom vijeću obrane.

Takva zlonamjerna kvalifikacija se, na žalost, koristi za pokušaj ostvarenja ratnih ciljeva jedne od strana u ratu u Bosni i Hercegovini i eliminiranja hrvatskog naroda kao političkog subjekta u Bosni i Hercegovini. Međunarodni kazneni sud za bivšu Jugoslaviju nije bio pozvan u predmetu 'Prlić i drugi', niti je on uopće pozvan, kako je i sam presudio 2007. godine, da odlučuje o pitanjima državne odgovornosti, jer je njegova nadležnost kaznena i proteže se samo na pojedince", navodi se između ostalog.

Nejasno je na koji način HNS vidi i zamišlja reforme na koje se poziva, ako ignoriše presudu Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije koji je osnovan od strane Vijeća sigurnosti UN-a 1992. godine.

klix.ba

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Pasaga » 26 Jan 2019, 16:24

...sve kapitalci ...
...eee... da je pravne drzave ...i MILICIJE ......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Mala_Mu » 26 Jan 2019, 16:33

DF: Međunarodna zajednica mora zaustaviti veličanje zločina UZP-a
Demokratska fronta BiH pozvala je međunarodne institucije u Bosni i Hercegovini da osude veličanje Udruženog zločinačkog poduhvata od strane Hrvatskog narodnog sabora BiH, koji je na današnjoj sjednici putem usvojene Deklaracije još jednom pozvao na odbacivanje presude suda Ujedinjenih nacija.

"Pozivamo sve međunarodne predstavnike da neizostavno osude ovaj anticivilizacijski čin veličanja zločina i negiranja pravosnažno utvrđenih činjenica, kao i Vijeće za implementaciju mira da na narednoj sjednici kao tačku dnevnog reda uvrsti pomenuto veličanje zločina, jer ovakav odnos prema zločinima i presudama međunarodnih sudova nije ništa drugo nego ohrabrivanjenje na činjenje novih zločina i direktno ugrožavanje mira", saopćeno je iz DF-a.

Hrvatski narodni sabor danas je usvojio deklaraciju koja treba postatiobavezujući dokument sa smjernicama politike za sve stranle članice HNS-a. Jedna od tačaka je i "zaštita digniteta domovinskog rata", u kojem sramotno odbacuju presudu Haškog tribunala o udruženom zločinačkom poduhvatu.

klix.ba

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by storm » 26 Jan 2019, 16:50

Hoće ih deklaracije nešto :oo
Prije par godina sam se zezao... A Sad mi se hrvati zbilja u Srbe pretvaraju... Ništa krivi i ceo svet protiv nas...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Krokodil Behko » 26 Jan 2019, 17:03

Nema više nikakve razlike između HR i SR politike u BiH, udri herceg-četnika.
Kao što rekoh, ovo je taj fenomen zaglušujućeg nestanka Hrvata u BiH, jer bezmalo pa su svi sa tom nacionalnošću mogli stati u tu salu. Zato se i drže skupa sa Srbima ali ne vidim na koji će način promijeniti presudu iz Haaga, osim za lokalnu upotrebu drilovanja to malo ljudi.

Charles Darwin poručuje iz groba da idu pogrešnim putem i nestat će svi do jednoga.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Mutevelija » 26 Jan 2019, 17:53

Hrvati i Srbi protiv BOšnjaka to je dobro.
JEr su obojie slabi pa se moraju ujediniti :oo
Hajmo jednu muzičku
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Pasaga » 27 Jan 2019, 10:49

Gojer pisao Incku:
Ne možete prešutjeti veličanje ''Herceg-Bosne'' i veličanje fašizma



Gradimir Gojer uputio je otvoreno pismo visokom predstavniku u BiH Valentinu Incku nakon što je jučer HNS usvojio deklaraciju kojom, između ostalog, negira presude Haškog tribunala o udruženom zločinačkom poduhvatu.

- Povodom objavljenih dokumenata Hrvatskog narodnog sabora pozivam Vas da žurno reagirate u okviru datih vam Bonskih ovlasti. Veličanje ''Herceg-Bosne'' i neskriveno stajanje na stranu presuđenog i od ICTY okarakteriziranog i nazvanog udruženim zločinačkim pothvatom ne možete prešutjeti. Ovdje se radi o veličanju fašizma čije su žrtve bili brojni Bošnjaci, Srbi, ali i oni Hrvati koji nisu prihvatili ustašoidne ciljeve Tuđman-Bobanove paradržave - istaknuo je Gojer.

Napomenuo je da ponovno veličanje udruženog zločinačkog poduhvata i neprihvatanje odluka Haškog tribunala vodi daljnjem zaoštravanju i međunacionalnim zategnutostima u BiH.

- Ono što su Dragan Čović i njegova bratija po ideologiji proklamirali sa zasjedanja u Mostaru ledi krv u žilama. Pokažite konačno da imate snage obračunati se s nositeljima fašistoidnih tendencija u središnjoj hrvatskoj stranci, HDZ-u, ali i u parapolitičkom sluganskom tijelu te nacionalističke partije. Kada stvari izmaknu kontroli, bit će kasno i niko vas neće moći opravdati za nečinjenje u ovom politički preozbiljnom trenutku - zaključio je Gojer.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Mirelam » 27 Jan 2019, 12:20

Covic je majstor svog zanata. Kroz ovaj HNS je unistio opoziciju u hrvatskom narodu, nazalost. Ovo ljudi, tipa Komsica (Ivo), Kukic, bosanski franjevci...nisu dovoljni da razbiju klan. Pragmaticna politika koja prihvata rezultate etnickog ciscenja Hrvata BiHe i domovinu vide u Hrvatskoj a u BiHi nuzno zlo nece ih daleko odvesti. Ovo malo Hrvata po enklavama BiHe ce vremenom da iscuri i otvara jos vece mogucnosti za nove pizdarije.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31663
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7204 times
Been thanked: 3916 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Mister No » 27 Jan 2019, 13:46

Ovaj njihov lider D. Covic mora, dakle mora biti clan UDBE
Nije vazno kako se danas ta sluzba zove ali je na TI sa svim sadasnjim srpskim obavjestajnim sluzbama.
Direktor bilo koje firme u bivsoj YU nisi mogao biti ako nisi clan SK.
Direktor firne koja je vezana za namjensku industriju, poput Soko Mostara, morao je biti usko vezan za obavjestajne sluzbe (koje su uvijek kontrolisali Srbi).
I cjelokupan ostali rukovodeci kadar, ovakvih firni, je bio takodje pod tim sluzbama.
Dodatno jos, posebno odabrani radnici, za koje direktori nisu znali, su izvjestavali obavjestajnu sluzbu o svim aktivnostima i ponasanju direktora.
Svako kasnjenje na posao Covica u Sokolu je bilo pribiljezeno, ispijanje piva sa drugom iz skole u kancelariji, tapsanje sekretarice po dupetu, ama bas sve.se pisalo i dostavljalo u centralu, i to redovo, i od vise njih.
Dakle oni (mislim na sadasnju srpsku obavjestajnu sluzbu) njega imaju u malom dzepu vec decenijama.
Ne vidim ni jednu varijantu da to nije tako.
Ta spajanja Dodik-Covic, zajednicki ciljevi HDZ/SNSD i njihovi javni nastupi, sve to dobrim dijelom ide iz velikosrpske kuhinje.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

Post by Tokmak » 27 Jan 2019, 14:12

Gradimiru Gojeru treba netko reci da je izabrana Vlada Kantona Sarajevo BEZ IJEDNOG JEDINOG Hrvata,tako da mu ovi apeli i priopstenja nece nista pomoci jer vise nije potreban da glumi multietnicnost glavnig grada...:mah
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Laser, spacebound and 27 guests