RS - all about

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Republika Srpska na SP-u nastupa kao samostalna država

Post by orbit » 12 Apr 2019, 07:00

Image


Nakon odbijanja Turske,Finske i Austrije da igraju sa reprezentacijom srpske,Dodik je porucio Srbima da bojkotuju proizvode ovih drzava.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Mala_Mu » 23 Apr 2019, 10:31

Image
U pucnjavi koja se oko ponoći dogodila u mjestu Glamočani na području Banje Luke poginuli su banjalučki biznismen Slaviša Krunić, njegov tjelohranitelj Žarko Pavlović, ali i jedan od napadača. Prilikom pucnjave ranjen je vozač preminulog biznismena.

Motiv napada i ubistva za sada nije poznat, a na mjestu ubistva uviđaj obavljaju pripadnici MUP-a RS.

Krunić je prije nekoliko godina progovorio o pokušajima vlasti u Republici Srpskoj da ga reketare s obzirom na to da iza njega, kako je govorio, ne stoji niko od vladajućih stranaka.

"Kao rođeni Banjalučanin postao sam nepodoban, ne zaslužujem da imam tu kompaniju, neko drugi mora biti vlasnik i mora biti pod kontrolom. Bili su pritisci da se kupi kompanija... Bila je odluka da je neću prodati ljudima koji nisu dio priče koja gradi ovu zemlju, koji ne žele dobro našoj djeci za budućnost. A oni su oni koje svakodnevno gledamo na političkoj sceni", kazao je svojevremeno Krunić gostujući na Face TV.

On je tada poručio da su svi koji su ratovali prevareni, na sve tri strane.

"Ko je danas mjerodavan da priča da u ovoj državi nema suživota, da je nemoguć napredak, da ne može opstati ovakva kakva je. U našoj firmi rade ljudi koji su ratovali na tri strane, odlikovani svako iz svog naroda, svako se borio za svoje ideale, ali su na kraju shvatili da su prevareni", dodao je.



Krunić je govorio da je Srbin, ali i Bosanac, jer je rođen u BiH, kao i njegov djed i njegovo dijete.

"Ja sam Srbin, ali i Bosanac. Moj otac je rođen tu, moj djed, a i moje dijete. Ja danas živim u BiH i moja cijela familija. Ja ne planiram da idem odavde. Želim imati normalan život u ovoj državi. Kako se zvala Republika u kojoj sam ja rođen? Bosna i Hercegovina. Ja sam rođen u BiH i ja sam Bosanac. Iznerviraju me kada mi kažu 'kako možeš tako govoriti'. Pa to je realnost. Ne smeta mi da mi komšija kaže da je Hrvat ili Bošnjak, kao ni kada mi neko kaže da sam Srbin. Kod mene su uvijek upaljena svjetla za sve. Onima kojima to smeta treba upaliti svjetlo u tunelu", ispričao je Krunić.

Kako ATV saznaje, bila su dva napadača, a na mjestu ubistva nalaze se dva automobila. Pretpostavlja se da jedan pripada Kruniću, a da su u drugom bili napadači. Čitavo područje puno je policije.

Krunić je sinoć na UKC Republike Srpske primljen u teškom stanju, ali je podlegao teškim povredama. U njega je, prema nezvaničnim saznanjima, ispaljeno više hitaca. Banjalučki mediji prenijeli su da su u napadu na Slavišu Krunića učestvovale dvije osobe.

Bio je vlasnik više banjalučkih firmi, među kojima i kompanije za zaštitu osoba i imovine Sector Security i lanca pekara Žitopeka.

Na mjestu pucnjave nalazi se više policijskih patrola, javljaju Nezavisne novine. Također, veliki broj pripadnika policije naoružanih dugim cijevima nalazi se u krugu UKC-a Republike Srpske.

Prema prvim informacijama radi se o klasičnoj sačekuši jer je ubijen ispred svog imanja.

klix.ba

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by carobnjak N » 23 Apr 2019, 10:38

kod njih jedino riješenje - ubiti !
od ubistva premijera Đinđića, lani na Kosovu Ivanovića , sad ovaj čovjek
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by orbit » 23 Apr 2019, 12:03

Demokratija na srpski nacin.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Melek » 24 Apr 2019, 06:09

Ovi su mi dalja rodbina, ti jarca :grana

Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by carobnjak N » 24 Apr 2019, 06:52

pa koliko ih je to uhapšeno ..5-6 ?
vljda će razjasniti na kraju cijelu šemu , mup rs se trudi svim silama da dokaže kako nije političko ubistvo , pa hajd vidjećemo
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Mala_Mu » 24 Apr 2019, 08:55

Šta se dešavalo u noći kada je ubijen Krunić kod Banje Luke i ko je pripremao ubistvo

Image

Ubice su Slavišu Krunića danima pratili prije nego što su se odlučili za napad, tvrdi na svom blogu novinar Slobodan Vasković koji je došao do saznanja o samim detaljima ubistva koje je šokiralo cijelu BiH.

Do njegove kuće moglo se stići na dva načina, ali on je uvijek korisitio put na kojem je i organizovana sačekuša. Ubice su automobilu prišli na krivini na kojoj je automobil morao usporiti.

Ubice su, piše Vasković pozivajući se na svoje izvore, automobilu u kojem su bili Slaviša Krunić, Žarko Pavlović i vozač Goran Ilić prišli sa desne strane - one na kojoj je sjedio Krunić. Nakon toga jedan je krenuo ka vozilu direktno, a drugi ostao na desnoj strani.

"Jedan od ubica je išao direkno na Krunića, dok je drugi ciljao u pratioca. Krunić je pogođen kroz prednju šajbu i to sa dva direktna hica u glavu. Riječ je o pancirnim mecima. Krunića je, po svemu sudeći, likvidirao Benedi Đukanović, koji je u bjekstvu. Krunić je na mjestu napada podlegao. Nije poznato ko je od ostalih uhapšenih i osumnjičenih za ubistvo likvidirao Žarka Pavlovića, koji je, takođe, pogođen u glavu", kaže Vaskovićev izvor.

Đukanović je, navodi Vasković na svom blogu, sa sobom odnio i pušku ubijenog napadača Željka Kovačevića.

"Pokupio je pušku nakon što je Kovačević smrtno pogođen i odnio je sa sobom", navodi izvor.

On dalje kaže da je vozač Goran Ilić uspio da se spase tako što je pokazao izvanrednu hrabrost i sposobnost snalaženja u izuzetno teškoj situaciji: sa nekoliko prostrelnih rana borio se sa ubicama i uspio je da preživi.

Krunić je, prije dolaska kući, sjedio u obližnjoj kafani, a sat i po prije njegovog polaska, vozača je poslao do kuće, ali ubice tada nisu reagovale.

To znači da je neko od njih ili njihovih saradnika sve vrijeme posmatrao i pratio Krunića dok je bio sa društvom u kafani, a kada je krenuo, dojavio je ubicama.

Nema nikakve dileme da je ubistvo Krunića naručeno, ali se još uvijek ne zna ko je naredio likvidaciju.

Policija je, prema istim tvrdnjama, u potragu za ubicama krenula nekoliko časova nakon likvidacije.

Krunić i Pavlović ubijeni su 22. marta 2019. oko 22 časa i 30 minuta.

Tokom dana kod Dervente je zaustavljeno vozilo u kojem se nalazio Đukanović, koji u tom trenutku nije bio osumnjičen za ubistvo. Nakon kontrole, Đukanović je pušten, a vozio je, kako se navodi, Golf 7.

Uhapšeni su, zbog sumnje da su izvršili višestruko ubistvo i ranjavanje, Goran Milanović i Emilio Baldo. Takođe su uhapšeni i braća Armin i Nermin Ćulum iz Sanskog Mosta.

klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2019, 09:21

Ovi iz Sanskog Mosta, neka teška bagra. Nadam se da će ih pobiti Dodikova rezervna policija, pošto su oni sad spremni na sve izazove, plaćeni, maksimalno opremljeni i istrenirani.
online

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Vrag » 24 Apr 2019, 09:29

Krokodil Behko wrote: 24 Apr 2019, 09:21 Ovi iz Sanskog Mosta, neka teška bagra. Nadam se da će ih pobiti Dodikova rezervna policija, pošto su oni sad spremni na sve izazove, plaćeni, maksimalno opremljeni i istrenirani.
I samo cekaju znak

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Melek » 24 Apr 2019, 13:53

Dobro je, puštena mi je rodbina na slobodu! Znao sam da oni nemaju ništa s ovim slučajem da rade. Zlatni momci :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by carobnjak N » 24 Apr 2019, 16:28

ovi Ćulumi ko Jala i Buba Coreli
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Mirelam » 24 Apr 2019, 18:59

Melek wrote: 24 Apr 2019, 13:53 Dobro je, puštena mi je rodbina na slobodu! Znao sam da oni nemaju ništa s ovim slučajem da rade. Zlatni momci :ok
Pa sto ih ne zovnes da te obidju u tudjini? :ooo

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Zagorka » 24 Apr 2019, 19:05

Krokodil Behko wrote: 24 Apr 2019, 09:21 Ovi iz Sanskog Mosta, neka teška bagra. Nadam se da će ih pobiti Dodikova rezervna policija, pošto su oni sad spremni na sve izazove, plaćeni, maksimalno opremljeni i istrenirani.
Isto.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Melek » 24 Apr 2019, 19:08

Da pojasnim: oni su mi rod sa materine strane. To je ona vrhovačka, gruba loza. Vuku korijene iz Bastaha i Gornjeg Karanovca. Ćaćina strana je više iz ravničarskih krajeva Lijevča Polja, kud i kamo pismenija i obrazovanija.

Pazimo se mi :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Vjetar » 24 Apr 2019, 19:11

A smiješno kad odeš na prvi post i vidiš sliku ovog ubijenog lika i avatar male pored :lupa

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Melek » 24 Apr 2019, 19:11

I molio bih za malo uljudnije komentare, ipak mi je to famelija.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2019, 19:15

Ali oni su saradnici Putinovih motorista.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Zagorka » 24 Apr 2019, 19:17

Krokodil Behko wrote: 24 Apr 2019, 19:15 Ali oni su saradnici Putinovih motorista.
Hej....familija je familija...or famelija...:oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Mirelam » 24 Apr 2019, 19:18

Krokodil Behko wrote: 24 Apr 2019, 19:15 Ali oni su saradnici Putinovih motorista.
Melece Srbine, forum je uz tebe. :ooo
Pa rodbinske veze se moraju odrzavati, ha ja. :D.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ko je bio Slaviša Krunić koji je likvidiran kod Banje Luke i šta je govorio o BiH

Post by Melek » 24 Apr 2019, 19:19

To je veliki biznis u pitanju, to je do njiha :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests