Demografske statistike u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by storm » 10 Jun 2019, 13:34

Mister No wrote: 10 Jun 2019, 13:17
storm wrote: 10 Jun 2019, 13:08

... I jeftinije onako odoka...
Na potrosenih 150 eura Lidl Njemacka jeftiniji cca 10 -15 eura u odnosu na Lidl Hrvatska.
Ako ne i više... A to je do države.
Njemački je jeftiniji od slovenskog, slovenski od hrvatskog... A platežna moć je poznata..
Tko je tu lud?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Duminjo » 10 Jun 2019, 13:37

Nedavno dizel 1.20€.. Kolko je u sloveniji?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by storm » 10 Jun 2019, 13:48

Duminjo wrote: 10 Jun 2019, 13:37 Nedavno dizel 1.20€.. Kolko je u sloveniji?
1,27€
A zimus još 1,31€

Ponavljam... Tko je tu lud? :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Vrag » 10 Jun 2019, 13:52

storm wrote: 10 Jun 2019, 13:34
Mister No wrote: 10 Jun 2019, 13:17

Na potrosenih 150 eura Lidl Njemacka jeftiniji cca 10 -15 eura u odnosu na Lidl Hrvatska.
Ako ne i više... A to je do države.
Njemački je jeftiniji od slovenskog, slovenski od hrvatskog... A platežna moć je poznata..
Tko je tu lud?
Mi iz BiH :D.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Melek » 10 Jun 2019, 14:10

Pa uzmi samo sva trovanja na javnim mjestima i općenito. Da li je u pitanju nemoć mentalne ili neke druge vrste da se tome stane u kraj, šta ja znam. To je onaj “red” koji Navika spominje. A to je jedna od osnovnih pretpostavki za dalje uspijehe, samo ta stvar nas još drži u 18. vijeku, da ne spominjem neke druge, kao što su više škola pod istim krovom, školske krsne slave, kad se služba za čišćenje prometnica po pravilu iznenadi kad zimi na iste padne snijeg i tako to. Dakle, kad se napravi pomak od te tragikomedije onda se krenulo dalje.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Duminjo » 10 Jun 2019, 14:14

Melek wrote: 10 Jun 2019, 14:10 Pa uzmi samo sva trovanja na javnim mjestima i općenito. Da li je u pitanju nemoć mentalne ili neke druge vrste da se tome stane u kraj, šta ja znam. To je onaj “red” koji Navika spominje. A to je jedna od osnovnih pretpostavki za dalje uspijehe, samo ta stvar nas još drži u 18. vijeku, da ne spominjem neke druge, kao što su više škola pod istim krovom, školske krsne slave, kad se služba za čišćenje prometnica po pravilu iznenadi kad zimi na iste padne snijeg i tako to. Dakle, kad se napravi pomak od te tragikomedije onda se krenulo dalje.
Ocigledno ne citamo istim očima sta navika piše 😂

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Vrag » 10 Jun 2019, 14:39

Melek wrote: 10 Jun 2019, 14:10 Pa uzmi samo sva trovanja na javnim mjestima i općenito. Da li je u pitanju nemoć mentalne ili neke druge vrste da se tome stane u kraj, šta ja znam. To je onaj “red” koji Navika spominje. A to je jedna od osnovnih pretpostavki za dalje uspijehe, samo ta stvar nas još drži u 18. vijeku, da ne spominjem neke druge, kao što su više škola pod istim krovom, školske krsne slave, kad se služba za čišćenje prometnica po pravilu iznenadi kad zimi na iste padne snijeg i tako to. Dakle, kad se napravi pomak od te tragikomedije onda se krenulo dalje.
Uzmes Ameriku i uzmes BiH pa pogledaj taj red. Od skole, zdrastva, pa i to ciscenja snijega...Zemlja koja je toliko mocnija od BiH, a ne moze se bas pohvaliti da im je red u redu niti da je na dnevnom redu u uredu da bude u redu. Helem, nije u redu ova vasa prica o redu.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Socrates » 10 Jun 2019, 14:41

Navika možda nije znala da se izrazi precizno, ali joj je post, vjerovatno bez namjere, dodirnuo srz čitave problematike.

Obratiti pažnju na "kartonsku kutiju".

A što se tiče odlazaka, neka idu ljudi. Da svi ljudi ostaju, Bosni sa ovakvom stopom nezaposlenosti i generalno stanja u društvu ne bi bilo drugog puta osim sljedeceg rata. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by KOMESAR » 10 Jun 2019, 14:51

Kod nas na Ilidži,na postojeći urbanizam,ludi načelnik Sena(h)id Memić je,za sedam godina, sagradio stotinu zgrada.Ko je i ko će naseliti tolike stanove?

p.s.
U Sokolović Koloniji ,na teraviji, je već ove godine bilo više arapa nego Bošnjaka.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by ina » 10 Jun 2019, 15:19

Postoji falican sistema. A nedostaje i podosta generale svijesti gradjana (uzmimo samo primjer fungaranja na javnim mjestima, ispred kolo djece, bacanja smeca svukud itd) koje je i vise vas spominjalo u razlicitim tematikama.


Kad se sve sakupi.... normalno je da ljudi pozele otici...
Svijest ima sidrište.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by navika » 10 Jun 2019, 15:20

Duminjo wrote: 10 Jun 2019, 13:21

Nemas ti pojma kako je u bosni. Nego eto, Internet je pa svako moze biti pametan. Da ne Kazem srat
Dvadeset i tri godine zivila u Bosni, osamnaest ovdje. U ovih osamnaest provela jednu godinu u Bosni - posjete.

Ako ja ne mogu praviti poredjenja, pa ko moze?

Prvo ste me pogresno shvatili, pa poceli braniti Bosnu,. Te nije tako, te imamo i mi...zatim ste me ispravno shvatili, ali nije ni tako.

De vidite koja vam prica odgovara :D.

Rascistite sami sa sobom, a s drugim cete lahko.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by KOMESAR » 10 Jun 2019, 15:21

ina wrote: 10 Jun 2019, 15:19 Postoji falican sistema. A nedostaje i podosta generale svijesti gradjana (uzmimo samo primjer fungaranja na javnim mjestima, ispred kolo djece, bacanja smeca svukud itd) koje je i vise vas spominjalo u razlicitim tematikama.


Kad se sve sakupi.... normalno je da ljudi pozele otici...
Mi smo se navikli na smrad,ali ni to nije dovoljno.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by navika » 10 Jun 2019, 15:22

Socrates wrote: 10 Jun 2019, 14:41 Navika možda nije znala da se izrazi precizno, ali joj je post, vjerovatno bez namjere, dodirnuo srz čitave problematike.

Obratiti pažnju na "kartonsku kutiju".

A što se tiče odlazaka, neka idu ljudi. Da svi ljudi ostaju, Bosni sa ovakvom stopom nezaposlenosti i generalno stanja u društvu ne bi bilo drugog puta osim sljedeceg rata. :cudi
Da. Kontala skontace.

Imala bih se donavezati, ali nemam vremena. Drugi put.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Duminjo » 10 Jun 2019, 16:02

Gomila izmisljotine, gluposti i uvreda. Naviko, stidi se 🤚
navika wrote: 10 Jun 2019, 15:20
Duminjo wrote: 10 Jun 2019, 13:21

Nemas ti pojma kako je u bosni. Nego eto, Internet je pa svako moze biti pametan. Da ne Kazem srat
Dvadeset i tri godine zivila u Bosni, osamnaest ovdje. U ovih osamnaest provela jednu godinu u Bosni - posjete.

Ako ja ne mogu praviti poredjenja, pa ko moze?

Prvo ste me pogresno shvatili, pa poceli braniti Bosnu,. Te nije tako, te imamo i mi...zatim ste me ispravno shvatili, ali nije ni tako.

De vidite koja vam prica odgovara :D.

Rascistite sami sa sobom, a s drugim cete lahko.
Nesto ti se brate ne poklapa. Već 18 godina nisi u bosni. Znas li ti Bona kolko je 18 godina i sta Se sve promijeni za to vrijeme, pogotovo na balkanu. Ova dole što si napisala je neka druga drzava. Možda finka, svedska.. Ovo nije bila bosna ni za vrijeme juge u najboljim danima.
Dal je to namjerno, Dal si ti na nekim oblacima, ne znam.. Ne bih jos piso da lazes. U najmanju ruku, ovo su izmisljotine.
Ljudi stali na noge.. Koji Bona ljudi stali na noge kad se dizu Kredit da se djeci kupe knjige za skolu.
Kakva crna dobra auta kad smo smetljiste evrope. Znas li ti prosjek starosti auta i sta se sve voza po ulici.
Kakve Bona lijepe kuće kad jedna od deset ima fasadu a da ne spominjem kolko mladih bracnih parova zive ko podstanari ili uz babu i Mater jer ne mogu Kredit dici zä stan.
Ko se dobro odijeva? Jesil ti ikad bila na pijaci ili negdje odim na ferhadiji?
Ko ima Bona vise slobodnog vremena kad kod privatnika ne postoji radno vrijeme. Ne postoji vikend, ne postoje praznici. Radis od zvijezde Do zvijezde i ako ufatis kafu poslije posla na pola Sata, da dahnes dusom, super..
Dodjes jednom u 18 godina, obices centar grada, bbi i alsidi i kontas to je bosna..
A o istim pravima ovih robova (bez godišnjeg, bez vikenda, bez praznika) na salterima ili kod doktora, ne treba ni pricati.
I onda ti, puna sebe, dodjes ovdje i kažes kako bosancima fali reda, rada i discipline i kako bosanci ne rade..kako ti nikad ništa ne bi, osim kartonske kutije, ostvarila da nisi otišla.. I onda sebi dajes neko pravo kao ti kompetentna.. Cumuraj tamo gdje jesi i ne seri o tudjoj muci
navika wrote: 10 Jun 2019, 11:16
Sve ovo vrijeme od kako sam na forumu govorim o ljepoti Bosne, ovo gdje sam sad, nikad nisam smatrala ni izbliza lijepim, a kamoli savrsenim.

Govorim o tome kako lijepo zive, srecnije zive, a s manje, i to mnogo manje rada.

Pisem o tome kako su ljudi lijepo stali na noge, imaju lijepe kuce, voze solidna auta, dobro se odijevaju i hrane, imaju vise slobodnog vremena, druze se vise, okruzeni svojim najblizim, najvoljenijim, najprecim... Pisem o stvarima koje imas samo u domovini koje se ne mogu kupiti novcem.


User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Mister No » 10 Jun 2019, 16:03

Osnovni ekonomski problem u BiH je velika nezaposlenost (vrijedi i za okruzenje).

Oni koji rade, Boga mi i zarade te svoje plate.
Sigurno svoju satnicu odgule puno zesce nego zapadnjaci. :oo

Te spike drzavni sluzbenici ne rade, izvlace se itd. vrijede, ali isto tako je i na zapadu.
I tamo je puno laksi hljeb sa drzavnih jasli nego u privatnim firmama.

Nije uredjeno, nije.
Pa ne moras otici vani i vidjeti da ne funkcionise mnogo toga.

Nego pametnjakovici kako urediti?

Odes u zemlju koja je vec 50 godina prije tebe bila uredjena (pod konac) i kazes ovima koji su ostali nije vam uredjeno.

Cuj, nije Vam uredjeno! :D.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Socrates » 10 Jun 2019, 16:10

Ne znam zasto se smijete ako vam neko kaze da nije uredjeno. Šta hoćete da vam kažu, da je uređeno?

Pa prije svega da bi nešto uredili treba se drastično skresati državni aparat i ostala uhljebljenja.

Jeste li vi spremni za to?
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Duminjo » 10 Jun 2019, 16:10

Mister No wrote: 10 Jun 2019, 16:03

Nego pametnjakovici kako urediti?

Odes u zemlju koja je vec 50 godina prije tebe bila uredjena (pod konac) i kazes ovima koji su ostali nije vam uredjeno.

Cuj, nije Vam uredjeno! :D.
Valja hraknut, hinjski kad se izvuces. Gdje ces ako neces na svoje a sve te ko duša boli 😁

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Socrates » 10 Jun 2019, 16:13

Nigdje ona nije hraknula. Jbt, k'o neki čopor ste. :ccc
. . . . . . . . .

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by lejlamo » 10 Jun 2019, 16:19

prema legendi, čarobni se kamen nalazi u vatrenoj regiji
ko su ti vatreni ljudi?
to je jednooooo, divlje pleme
koje ne voli tuđince.
...rooooaaaarrrrr

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Salko » 10 Jun 2019, 16:24

Hajde ba dobro Vas je, nit dijaspora razumije nas, niti mi možemo razumjeti njih.
Jednom kada to svarite svi, bit će puno lakše.

Zaista nema potrebe za dizanjem tenzija duminho, mogao bih i ja napisati poooogolem post ali biram da ga ne pišem jer će se neko naći pa izvaditi jednu moju rečenicu iz konteksta i baam....

Istina je da nam je sistem k.... tj nemamo ga, ovi koji rade beli rade jer se boje za goli opstanak, radnik je nezaštićen totalno a i ovi sindikati koji postoje su sami sebi svrha (žešća glupost ali je tako). Ovi koji ne rade beli ne rade jer nemaju priliku za to. Zveckanje oružjem, generalna politička situacija, sigurnost, pljačke, saobračaj, ceste......
Pihh
rekoh neću a vidi...
"ignorance is bliss"

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests