Silovanja

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Ariel » 14 Jan 2020, 00:59

Mada bas ces ovo vidjeti :rol al hajd i ti si meni na foe mada ponekad pogledam sta napises kao sad na primjer

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Krokodil Behko » 14 Jan 2020, 00:59

Mutevelija wrote: 14 Jan 2020, 00:53
Krokodil Behko wrote: 14 Jan 2020, 00:51 Mutevelija, naporan si.
Ne možeš vrijeđati ljude, svojim stavovima, pogotovo ako imaju razne traume iz prošlosti, a očekivati od njih da ti se zahvale i ruku ti poljube. Ogavno je isprovocirati nekoga, pa upirati prstom u reakciju
Ja nju nisam prozvao ni na koji način, niti sam ikog prozivao na forumu ikad.

Ja sam pričao o primjerima. A jesam li ja kriv što se je ona pronašla u tome, i što istresa frustracije na mene.

Kažem da ne možemo znati prije presude, a ostalo sto je eskaliralo je do nje bilo.

Ne serendaj. Insinuirao si na sve moguće načine.
online

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Vrag » 14 Jan 2020, 01:01

Snowie wrote: 14 Jan 2020, 00:58
Vrag wrote: 14 Jan 2020, 00:55 I onda se meni smiju sto stavljam redom sve na foe :oo
Ok a sto si mene na foe stavio? :cudi
Ne svidjaju mi se kod tebe neke stvari i onda sam te samo žik

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18986
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1021 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Nora Ibsenova » 14 Jan 2020, 01:03

Vrag wrote: 14 Jan 2020, 01:01
Snowie wrote: 14 Jan 2020, 00:58

Ok a sto si mene na foe stavio? :cudi
Ne svidjaju mi se kod tebe neke stvari i onda sam te samo žik
Jesi i ti rahat :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Mirelam » 14 Jan 2020, 01:06

Nora Ibsenova wrote: 14 Jan 2020, 00:43 Možeš da se sagneš i popušiš mi k.....
Ma nedaju njemu ni quvac da popusi a kamoli sta drugo, zato je ovaj bjes. :ooo

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Vrag » 14 Jan 2020, 01:07

Nora Ibsenova wrote: 14 Jan 2020, 01:03
Vrag wrote: 14 Jan 2020, 01:01

Ne svidjaju mi se kod tebe neke stvari i onda sam te samo žik
Jesi i ti rahat :D.
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon što ga je upucala bivša supruga, djevojka ga tužila za silovanje

Post by Mutevelija » 14 Jan 2020, 01:23

Izvini Noro jer nisam znao da ce se neko naci pronadjena u ovoj prici (ne znam da li citas, ali ovo pisem radi sebe, tek kasnije u brzini sam zadnji pasos procitao sta si napisala, )ne dodvoravam se nikome, niti me zanima sta neko misli o meni na ovom forumu, ali necu se dovoditi u istu ravan sa silovateljima "opravdacima" jer u ovom slucaju nista jos nije kazano, niti je rasvijetljeno sta je bilo sa ovim momkom I curom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by spacebound » 25 Feb 2020, 06:52

Image


BIVŠI holivudski producent Harvey Weinstein proglašen je u ponedjeljak na sudu u New Yorku krivim za seksualni napad i silovanje, što je prekretnica za pokret #MeToo koji je inspirirao mnoge žene da počnu govoriti o zlostavljanjima.

Nekoć jedan od najmoćnijih producenata u Hollywoodu, Weinstein (67) je proglašen krivim za seksualni napad na bivšu asistenticu Mimi Haleyji 2006. te za silovanje Jessice Mann, bivše glumice, 2013.

Prijeti mu 25 godina zatvora

Oslobođen je krivnje po dvije točke optužnice za predatorski seksualni napad za što je mogao dobiti doživotni zatvor.

Ovako mu prijeti do 25 godina zatvora, a kazna će biti izrečena 11. ožujka.

Njegova je odvjetnica najavila da će se žaliti. "Borba nije završena. Harvey je čvrst. Primio je presudu kao muškarac. On zna da ćemo se nastaviti za njega boriti", rekla je Donna Rotunno.

Poroti je trebalo pet dana vijećanja da bi mogla doći do jednoglasne odluke, što je preduvjet da bi se mogla objaviti presuda.

Tužitelj s Manhattan Cyrus Vance rekao je po izlasku iz suda da ova presuda "mijenja tijek povijesti" u borbi protiv seksualnog nasilja.

"Ovo je novi dan jer je Weinstein konačno proglašen odgovornim", rekao je. Poroti je rekao da je okrenula novu stranicu "našeg kaznenog prava".

Više od 80 žena optužilo je Weinsteina za seksualno zlostavljanje od početka pokreta #MeToo u listopadu 2017.

Porotnici su razmatrali samo dvije optužbe koje su podnijele bivša glumica Jessica Mann i bivša asistentica produkcije Mimi Haleyi.

Mann (34) je optužila Weinsteina za silovanje u ožujku 2013., a Haleyi da ju je natjerao na oralni seks u srpnju 2006.

Suđenje počelo krajem siječnja

Suđenje, koje je počelo 22. siječnja, pokrenulo je složena pitanja oko pristanka na seksualni odnos i zloporabe moći.


U unakrsnom ispitivanju, i Mann i Haleyi priznale su barem jedan sporazumni seksualni susret s Weinsteinom nakon navodnih napada.

Weinsteinovi odvjetnici su na sudu iznijeli desetke emailova i tekstualnih poruka po kojima su i Mann i Haleyi nastavile imati prijateljski odnos s Weinsteinom godinama nakon navodnih napada.

Njegov tim tvrdi da su se odnosi dogodili uz pristanak te da su one koristile seks za napredovanje u karijeri.

Porota je čula svjedočenja još četiriju žena. Glumica Annabella Sciorra rekla je da je Weinstein na zimu 1993. ili 1994. ušao u njezin stan i silovao je. No optužba je zastarjela pa se ne može tretirati kao odvojen zločin.

Tužitelji su ga tijekom suđenja prikazivali kao serijskog predatora koji je manipulirao ženama obećavajući im da će im otvoriti vrata u svijetu filma, mameći ih u hotelske sobe i privatne apartmane gdje bi ih potom napadao.

Mann je kazala da je on bio poput "dr. Jekylla i g. Hydea", šarmantan u javnosti, ali često zastrašujuće bijesan kada su bili sami.

Weinstein se suočava i s odvojenim istragama o seksualnim zločinima u Los Angelesu i također je predmet nekoliko građanskih tužbi.

#MeToo

Slučaj je prekretnica za pokret #MeToo koji je inspirirao žene širom svijeta da progovore o zlostavljanjima koja su doživjela od moćnih muškaraca.

"Harvey Weinstein djelovao je nekažnjeno i bez grižnje savjesti desetljećima u Hollywoodu. Bez obzira na to, trebale su godine i milijuni glasova da bi pravosudni sustav proglasio krivim jednog muškarca", objavio je u pripopćenju pokret #MeToo.

Prekretnica bi to mogla biti i za pravosuđe kada se radi o ovakvim tipovima procesa koji rijetko završavaju osudama. "To će imati ogroman utjecaj" predviđa Bennett Gershaman, profesor prava na sveučilištu Pace u New Yorku.

Poznate glumice i aktivistice pozdravile su također današnju odluku.

"Zahvalnost hrabrim ženama koje su svjedočile", napisala je na twitteru Rosanna Arquette.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15283 times
Status: Online

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by HAVANA » 25 Feb 2020, 07:20

Nista ja ovim retroaktivnim trebama po hollywoodu ne vjerujem.Nit je on zlatan nit su one jadne nevine.To je sve ludo. :123
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by spacebound » 25 Feb 2020, 07:22

Uz toliko prijava mora bit da tu nesto ima.A meni je zaparalo oci ovo da su nakon silovanja ostale u prijateljskim odnosima sa njim.
Ne kontam, neko te siluje i vi budete prijatelji nakon toga :lud
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15283 times
Status: Online

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by HAVANA » 25 Feb 2020, 07:28

spacebound wrote: 25 Feb 2020, 07:22 Uz toliko prijava mora bit da tu nesto ima.A meni je zaparalo oci ovo da su nakon silovanja ostale u prijateljskim odnosima sa njim.
Ne kontam, neko te siluje i vi budete prijatelji nakon toga :lud
Ima,vukle se cize,jebo ko je koga stigo i dje je stigo...Sad fol jaooo nismo mi to tako mislile.Eki prijatelji i cujete se. :grana
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by greeneyes » 25 Feb 2020, 08:07

Vala bas. Neko te siluje i ti se nastavis druziti s njim. Ono, jaranike prave :rol
Samo sabura

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by gospođa Brams » 25 Feb 2020, 08:31

Zloupotreba polozaja je to sasvim sigurno, al ako spavas s nekim da bi se probila u karijeri to nikako nije silovanje, zapravo je to uvreda za stvarne zrtve silovanja :cudi
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by storm » 25 Feb 2020, 09:02

Nisu to baš tako, i isključivo crno bijele situacije. Tu je pitanje egzistencije, karijere, a on je to savršeno znao i odlično koristio.
Danas je i mobbing kazneno djelo, a njegovi su akti, najmanje to...
Silovanje odavno nije isključivo šamar, čvrst stisak i penetracija... Time se vodio i američki sud - a nema sumnje, da je dotični imao na raspolaganju top struku pravnika... Ali bosanski forum ne da reći :888
Bolje da idem nastaviti raditi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by spacebound » 25 Feb 2020, 09:13

I civilizacijska norma ti nalaze da sa silovateljem ostanes u prijateljskim odnosima :zjev
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54036
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15283 times
Status: Online

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by HAVANA » 25 Feb 2020, 09:18

storm wrote: 25 Feb 2020, 09:02 Nisu to baš tako, i isključivo crno bijele situacije. Tu je pitanje egzistencije, karijere, a on je to savršeno znao i odlično koristio.
Danas je i mobbing kazneno djelo, a njegovi su akti, najmanje to...
Silovanje odavno nije isključivo šamar, čvrst stisak i penetracija... Time se vodio i američki sud - a nema sumnje, da je dotični imao na raspolaganju top struku pravnika... Ali bosanski forum ne da reći :888
Bolje da idem nastaviti raditi.

Ih,i sta sad dzenita iz osmog tri se sjeti da smo bili pijani i kaze sad...E nisam ja to tako mislila,ti si mene na silu obljubio,nisam bila sva svoja i svjesno donijela tu odluku. :zao Haj ti havana u pernicu.Zlotvore.Trebamo i mi njih pocet tuzit. :123 Mene je jedna u bb ufatila za cunu.A ima sad para. :123
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by gospođa Brams » 25 Feb 2020, 09:18

Sa svojim silovateljem ne ostajes u prijateljskom odnosu i nemas "sporazumne seksualne susrete s njime i nakon navodnih napada"

Zasto druge zene rintaju i muce se osigurati si egzistenciju i karijeru, kad su mogle biti "silovane" i preskociti puno stepenica.
Fuj, gadi mi se to sve skupa
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by spacebound » 25 Feb 2020, 09:23

Zene nakon silovanja godinama idu na psihoterapije.Pocnu piti ili se drogirat.Meni je mucno na filmu gledat silovanje, pocnem se tresti, ustanem, izadjem iz sobe.Ali eto one su ostale u prijateljskim odnosima sa silovateljem.Cool.Nista cudno :ok
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by gospođa Brams » 25 Feb 2020, 09:30

Ja ne zelim suditi o tome kako se "treba" ponasati zrtva silovanja, vjerujem da to svatko dozivi drugacije i nosi se s time na svoj nacin, nema jednog ispravnog nacina, ali sam uvjerena da nakon jednog takvog cina se zasigurno neces ponovno sastajati s muskarcem koji ti je to ucinio, i ponovno imati sporazumne odnose. Pa halo, o cemu mi pricamo.
Tu se ocito radi o iskoristavanju polozaja i zenama koje su u tom trenutku procijenile da je spolni odnos s tim smecem nesto sto ce im koristiti, i zasigurno je vrsenje takvog pritiska i ucjenjivanje dobivanjem uloga nesto sto je kaznjivo i za to treba odgovarati, ali te zene su imale izbor i dobrovoljno su se s njime druzile i kasnije i sporazumno s njime spolno opcile, pa cekaj, nesto tu ne stima, gdje je njihova odgovornost u svemu tome, nismo mi zene lutke na koncu bez sposobnosti racionalnog razmisljanja i bez ikakvog integriteta.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Harvey Weinstein proglasen krivim za silovanje

Post by Vjetar » 25 Feb 2020, 09:39

Nije bitno što se ona sto puta sa njim poslije seksala dobrovoljno, ako je to jednom učinio na silu, bez njenog pristanka - to je silovanje i to je za zatvora :cudi

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests