Coca cola

Kolači, torte, zimnice, pića
Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Stigla je i halal Cola - Sultan Cola

Post by Spanac_113 » 25 Feb 2014, 16:07

To i jeste nacin na koji se uvodi 'pecatiranje' uveliko.
Ako je nesto haram, ti to znas ko covjek i ne treba ti pecat. a ako ces opet ici u zadnju molekulu onda nista nije halal.
:cudi
Takodjer se insistira, barem ovde, da cijela grupacija radi na bezprofitnoj bazi. Tek u trecem-cetvrtom stepenu procesa se dolazi do informacije koliko ce kostati koristenje simbola i obnova (6 mj ili godinu). Inspekcije se provode tek na zahtjev sa strane ili zalbu, a halal markica se moze dobiti s tim da ja posaljem podatke o procesu i sastojke proizvoda tako da sva tezina lezi na men ii mojoj iskrenosti. Iliti ne znaci nista u stvarnom svijetu :cudi
Da ne spominjem malverzacije i bogacenje nekih koji sve to rade ‘neprofitno’ sto se svako malo vucara po medijima.

Generalno, dobra forma medjutim potpuna muznja novaca u praksi.

Ruana
Status: Offline

Re: Stigla je i halal Cola - Sultan Cola

Post by Ruana » 25 Feb 2014, 19:37

U Danskoj konrolisu jevreji, to sam sigrna i vidjela sto puta. Dvije i ujedno jedine fabrike mesa ovdje koje proizvode halal meso su privatne i drze ih jevreji.
Kolju se na halal nacin i sve osalo, a sad odakle are ovo so Rambo kaze ne znam.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Stigla je i halal Cola - Sultan Cola

Post by Sheval » 25 Feb 2014, 19:43

storm wrote:
btw...a neka...zašto ne, ako ne budu iskorištavali namjenu i nabijali cijenu ciljajući na vjerske osjećaje, sve ok...
Apsolutno se slažem.
Neka svi imaju mogućnost da žive život kako oni žele.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2014, 12:13

Ovako izgleda vaše omiljeno piće nakon prokuhavanja

CRAZY RUSSIAN HACKER, pravim imenom Taras Kulakov, pretvorio se u internetsku zvijezdu zahvaljujući praktičnim savjetima koji vam olakšavaju svakodnevne kućanske poslove, a sad se dohvatio Coca-Cole.

Odlučio je prokuhati svačije omiljeno gazirano piće kako bi pokazao koliko šećera i "ostalih sranja" unutra ima, odnosno što se točno dogodi kad ispari tekućina. "Eksperiment" je prvo izveo s pola litre, a onda i s dvije litre Cole. Naravno, sve to skupa još je jednom začinjeno njegovim "ruskim engleskim", koji je jedan od glavnih razloga zbog kojih je uopće postao popularan. Pogledajte kako to izgleda.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Mala_Mu » 11 Jan 2016, 10:04

10 minuta nakon što ste popili Koka-kolu: 10 kafenih kašičica šećera dospeva u vaš organizam.

Vi ipak zbog tolike količine šećera nećete povraćati jer fosforna kiselina ublažava sladak ukus.

20 minuta nakon što ste popili Koka-kolu: Količina šećera u krvi naglo skače, uzrokujući insulinsku eksploziju.

Vaša jetra tada šećere koje nađe u krvi pretvara u masnoće.

40 minuta nakon što ste popili Koka-kolu: Kofein iz poznatog napitka je u potpunosti apsorbovan. Šire vam se zenice...

...raste vam krvni pritisak, a kao reakcija na sve to - vaša jetra pumpa još više šećera u vaš krvotok.

Receptori adenozina u mozgu su trenutno skroz blokirani - što sprečava osećaj vrtoglavice.

45 minuta nakon što ste popili Koka-kolu: Vaše telo povećava proizvodnju dopamina, stimulišući centre za osećaj prijatnosti u mozgu.

To je isti način na koji na vas deluje i heroin.

1 sat nakon što ste popili Koka-kolu: Fosforna kiselina reaguje sa kalcijumom, magnezijumom i cinkom u debelom crevu...

...osiguravajući dodatnu eksploziju u vašem metabolizmu. Ovo se dodatno komplikuje velikim dozama šećera i veštačkih zaslađivača...

...koji dodatno povećavaju izlučivanje kalcijuma putem mokraće.

Više od 1 sat nakon što ste popili Koka-kolu: Diuretička svojstva kofeina počinju da utiču na vaše telo - imate potrebu da mokrite.

Tada sav kalcijum, magnezijum i cink koji su bili namenjeni vašim kostima i telu, kao i elektroliti natrijuma i voda izlaze iz tela.

Blizu 2 sata nakon što ste popili Koka-kolu: Kako se haos u vašem telu stišava - počinjete da osećate nedostatak šećera.

Možete da postanete lako razdražljivi i usporeni. Do sada ste već izmokrili svu vodu iz Koka-kole, ali ta voda se prethodno sjedinila...

...sa hranjivim materijama iz vašeg tela koje imaju glavnu ulogu u izgradnji vaših kostiju, zuba, mišića i nerava.

Na taj način ste izbacili najvažnije materije iz organizma.

Nekoliko sati nakon što ste popili Koka-kolu: Zbog stvorene navike, vaš organizam oseća nedostatak kofeina...

...i javlja se želja za još jednom dozom Koka-kole.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Ideja » 11 Jan 2016, 10:12

Mala_Mu wrote:Nekoliko sati nakon što ste popili Koka-kolu: Zbog stvorene navike, vaš organizam oseća nedostatak kofeina...

...i javlja se želja za još jednom dozom Koka-kole.
nikad nakon coca cole nisam primijetila ono ludilo kao kad mi nedostaje kafa :oo Doduše ja mjesečno popijem možda čašu ili dvije a onda mjesecima nikako
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Mala_Mu » 13 Feb 2016, 00:56

Ja sam je skroz izbacila iz upotrebe :oo Vecinu gaziranih pica.

Sprite jedino volEm :ooo al rijetko i to pijem

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

U ovom gradu Coca cola je besplatna

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2016, 09:15

Image
U zemlji ogromnog bogatstva vladaju poprilično neka čudna i bizarna pravila, a vi kroz kratko predstavljanje naučite neka od njih- piše Punkufer.hr


Singapur zbog svog strateškog položaja zovu Gibraltarom Azije, a na malajskom jeziku 'Singapura' znači Lavlji Grad...

U zemlji ogromnog bogatstva vladaju poprilično neka čudna i bizarna pravila, a vi kroz kratko predstavljanje naučite neka od njih!

1. Svjetska toaletna organizacija (da, to postoji) osnovana je u Singapuru. I da, s obzirom da Singapurci jako paze na čistoću, ukoliko nakon izlaska iz wc – a ne pustite vodu možete biti kažnjeni s 500 dolara!

2. Građani Singapura mogu glasati na britanskim izborima. Da, zemlja je članica Commonwealtha i samim tim njeni građani ostvaruju to pravo.

3. Država se prostire na ukupno 63 otoka, a mi ne bismo preporučili šetnju po mnogima, jer su nenaseljeni ili služe kao vojne i industrijske zone.

4. Ispijanje pića usred neba gotovo je ovdje moguće, jer se na vrhu nebodera od 282 kata nalazi bar, koji je time najviši bar na vrhu neke zgrade na svijetu.

5. Singapur je tek jedna od tri države koje nemaju glavni grad. Ostale dvije su Monako i Vatikan.

6. U zemlji su službena četiri jezika: Engleski, mandarinski, tamilski i malajski.

7. Najveća fontana na svijetu nalazi se u Suntecu, a za nju je potrošeno ni manje ni više nego šest milijuna dolara.

8. Na sanskrtu 'Singapur' prevodimo kao 'Grad Lavova'. Ono što je zanimljivo, jest da ovdje uopće nema lavova.

9. Na Singapurskom sveučilištu su se mnogi razveselili kada su automati Coca – Cole besplatno počeli dijeliti limenke nakon što ga se zagrli.

10. Ako je vjerovati jednom britanskom istraživanju, ovdje ljudi najbrže hodaju, prosječno 6,15 km/h.

11. Žvakaće gume su zabranjene, ali je strancima dopušteno unošenje dva paketića. Više od toga, smatra se pokušajem krijumčarenja.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: U ovom gradu Coca cola je besplatna

Post by Čupava » 24 Apr 2016, 21:36

E jest sva sreca u bespaltnoj Coca Coli... :rol
.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: U ovom gradu Coca cola je besplatna

Post by greeneyes » 24 Apr 2016, 21:37

Šalj'te me tamo, ako Bog znate. :o
Samo sabura

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: U ovom gradu Coca cola je besplatna

Post by Vjetar » 24 Apr 2016, 21:39

Samo što moraš napraviti budalu od sebe pa grliti aparat. Pa ne ispadne odmah limenka, pa moraš bolje zagrliti, pa grliš pola sata, a aparat prazan.
Ne sviđa mi se što strancima daju da unesu žvake ikako. Sve ostalo kul.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: U ovom gradu Coca cola je besplatna

Post by Bla » 24 Apr 2016, 21:40

A i registracija auta im je sitnica. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: U ovom gradu Coca cola je besplatna

Post by Maja » 25 Apr 2016, 00:05

Cuj nemaju glavni grad.
Mislila sam da se i on zove Singapur ko Alzir npr, drzava i grad.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Krokodil Behko » 16 May 2018, 20:58

Odlična, meni se sviđa. Upravo pijem i hranim se zdravo :klanja


Image
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Rum » 16 May 2018, 21:07

coca je vrh
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Maja » 16 May 2018, 21:54

Cola je iz godine u godinu sladja sa sve vise sode. Uzas. Ali ova s limunom nije losa.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Maja » 16 May 2018, 21:54

Obicna Zero tacno nije ni crna koliko je vodena.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Rum » 16 May 2018, 21:55

Maja wrote: 16 May 2018, 21:54 Cola je iz godine u godinu sladja sa sve vise sode. Uzas. Ali ova s limunom nije losa.
nije vec mi starimo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Nice try » 17 May 2018, 08:28

Cola se kod nas u kući zadesi samo u nekim rijetkim trenucima i neka tako i ostane.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Coca cola

Post by Čupava » 21 Jun 2018, 16:15

Nice try wrote: 17 May 2018, 08:28 Cola se kod nas u kući zadesi samo u nekim rijetkim trenucima i neka tako i ostane.
I koš mene isto ... kupim je samo u slučaju da će neko doći... nekad se desi i nakon otvaranja i odlaska gostiju ( ako ostane) prospem je... ništa od soda pića ne konzumiramo...
.

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests