Posuđe

Kolači, torte, zimnice, pića
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 17:00

Bla wrote::grana
Meni su tako dedo i majka rahmetli kupili komplet tih nekih drangulija za kuhanje, kao kad se oženim. A ne znam jesam li imao i 10 godina. :valja i čuvali su to da mi predaju i čuvali, i rat preživjelo. I na kraju, kad je dedo umro, a i majka nije bila baš dobra sa zdravljem, kaže nosi ti ovo pa se ženi kad hoćeš. :D. Pričekaću još malo pa prodajem. Glanc novo, neotpakovano. :valja

Jel markirano?
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Bla » 26 May 2014, 17:01

Ne razumijem se, a vala niti želim, u te stvari. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 17:02

dacina_curica wrote:Ma moze Lunka gusano za sve. Ja uopste druge serpe ne koristim vise (imam neki svapski komplet poput Zeptera, prasinu mi skuplja dzaba).

Behko :sjedi
Ne izgleda baš kao da je najbolje.
Vidio sam neke tufnaste šerpe u Bingu, po deset maraka. Liče na to tvoje posuđe.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by dacina_curica » 26 May 2014, 17:04

Ma Behko da znas kako se u ovome paprike dobro skuhaju odmah bi ga kupio. :ooo

Ciklama
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Ciklama » 26 May 2014, 23:22

Cure, ima li neka da koristi od tupperware zdjele za kuhanje riže, tjestenine itd. u mikrovalnoj?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 23:24

Tupperware? Djeluje kao neka aplikacija? :misli
Ništa neobično za forumske kuharice. :)
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by dacina_curica » 26 May 2014, 23:25

Ja imam onu za rizu ali nije Tupperware, pojma nemam koja je marka, ne koristim je nikad ionako. :grana

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Fatma » 26 May 2014, 23:27

dacina_curica wrote:Ja imam onu za rizu ali nije Tupperware, pojma nemam koja je marka, ne koristim je nikad ionako. :grana

Imam par zdjela njihovih i koristim ih za držanje sira i kajmaka u frižideru,a ostalo što sam kupila ne koristim nikako...

Ciklama
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Ciklama » 26 May 2014, 23:34

Inače sam zadovoljna tupperware.om al' bježala samod posuda za kuhanje posebno u kombinaciji sa mikrovalnom. E sad, rodica mi ponudila posudu za rižu da joj nabijem bodove, nisam je mogla odbitii i posuda je došla. Isprobala sam je i stvarno je super, brzo skuhana riža. Kupila bih i za tjesteninu i špagete, al' strah me zbog zdravlja. Zanimaju me iskustva, mišljenja o takvom suđu (plastika i zagrijavanje). :)

dacina_curica
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by dacina_curica » 26 May 2014, 23:36

Ako je bez BPA onda ne bi trebao biti problem. :)

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Fatma » 26 May 2014, 23:41

Ciklama wrote:Inače sam zadovoljna tupperware.om al' bježala samod posuda za kuhanje posebno u kombinaciji sa mikrovalnom. E sad, rodica mi ponudila posudu za rižu da joj nabijem bodove, nisam je mogla odbitii i posuda je došla. Isprobala sam je i stvarno je super, brzo skuhana riža. Kupila bih i za tjesteninu i špagete, al' strah me zbog zdravlja. Zanimaju me iskustva, mišljenja o takvom suđu (plastika i zagrijavanje). :)
Ja sam pristalica starog suđa,nešto ove novotarije ne volim.



Kad god imam vremena,ložim vartu u vikendici ili iza kuće ili u kući u kaminu i u verigama kuham...pristavim džuveč u zemljanoj posudi,koristim tepsije od moje mame,prastare,ali iz njih mi je najukusnija hrana...

Ciklama
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Ciklama » 26 May 2014, 23:46

Valjda jeste od 2010. godine, tako nešto, al' opet se vode rasprave i sumnja se u njihovu iskrenost, znaš kako to već biva. Mene je strah, a sve što mi može uštedjeti vrijeme i ubrzati kuhane obroke je dobrodošlo. 24 sata na dan su mi malo. :grana

Fatma i ja sam poput tebe, uživam u starinama, mislim da je to saro suđe i zdravije, al' nekad se ludi dani zaredaju da mi fali vremena, a ja više volim kuhanu rižu djecu dati nego salamu. :cudi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Bla » 26 May 2014, 23:52

Ciklama wrote:Inače sam zadovoljna tupperware.om al' bježala samod posuda za kuhanje posebno u kombinaciji sa mikrovalnom. E sad, rodica mi ponudila posudu za rižu da joj nabijem bodove, nisam je mogla odbitii i posuda je došla. Isprobala sam je i stvarno je super, brzo skuhana riža. Kupila bih i za tjesteninu i špagete, al' strah me zbog zdravlja. Zanimaju me iskustva, mišljenja o takvom suđu (plastika i zagrijavanje). :)
Nisi pojasnila, jel' to ona rodica što te neku noč zavalila za posao. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Fatma » 26 May 2014, 23:54

Bla wrote:
Ciklama wrote:Inače sam zadovoljna tupperware.om al' bježala samod posuda za kuhanje posebno u kombinaciji sa mikrovalnom. E sad, rodica mi ponudila posudu za rižu da joj nabijem bodove, nisam je mogla odbitii i posuda je došla. Isprobala sam je i stvarno je super, brzo skuhana riža. Kupila bih i za tjesteninu i špagete, al' strah me zbog zdravlja. Zanimaju me iskustva, mišljenja o takvom suđu (plastika i zagrijavanje). :)
Nisi pojasnila, jel' to ona rodica što te neku noč zavalila za posao. :D.


Pa ništa mu ne može promaći....booože :hm

Ciklama
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Ciklama » 26 May 2014, 23:56

K'o da jes', jer ova ju je samo preduhitrila. :zubi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Heidi » 27 May 2014, 00:38

U Bosni svi samo 'vicu' DELIMANO :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2015, 11:12

Pa u šta se ovo sve izrodilo ljudi božiji? :lupa
Trebam kupiti i odnijeti 6 tanjira nekoj kolegici, kao poklon u vezi sitne uslugice i jučer gledam po tržnim centrima,sve neki ortodoksni instant design. Ništa po tim tanjirima, da bi asociralo na tu neku privatnost i niti jedan tanjir ne možete izgledom dovesti u bilo kakvu vezu s hranom koju jedete iz njega.
Kupio sam neke (oko 10 KM sve), mrsko mi slikati ali su baš bezveze i nema boljih :cudi

Bolji su bili i oni, koih se sjećam još iz djetinjstva, metalni a na dnu piše, made in yugoslavia, a isto to je pisalo i po loncima i lavorima :haha
online

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Ideja » 18 Sep 2015, 11:35

Bla wrote::grana
Meni su tako dedo i majka rahmetli kupili komplet tih nekih drangulija za kuhanje, kao kad se oženim. A ne znam jesam li imao i 10 godina. :valja i čuvali su to da mi predaju i čuvali, i rat preživjelo. I na kraju, kad je dedo umro, a i majka nije bila baš dobra sa zdravljem, kaže nosi ti ovo pa se ženi kad hoćeš. :D. Pričekaću još malo pa prodajem. Glanc novo, neotpakovano. :valja
forumašice, juriš :cool

Behko, kupi od Bla ovaj komplet, sigurno je unikatan, vjerujem da nećeš pogriješiti
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2015, 11:37

Pa dobro sad, nekako sam riješio problem dežurne šerpe, a tog Blajsona je svakako nemoguće pronaći :D.
online

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Posuđe

Post by Ledena » 18 Sep 2015, 11:48

Kod mene je ono sudje s tv-a sto je onaj debeli
prezentovo.. nije lose ne zagori, al mi ide na zivceb
sto je dno deblje pa treba dugo da sta provrije.
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: Čuval and 17 guests