Firefox

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re:

Post by Krokodil Behko » 23 Dec 2014, 23:05

reha69 wrote:Prvo odradi firefox na tvornicke postavke odnosno odradi restore firefox.Onda instalisi adblock i u Malwarebytes postavi sve po defaultu.Sa Ccleaner cisti sve i vidi da nemas sta instalisano od ovih dodanih pretraga u instalisanim programima i to ukloni jer ti se nesto uvuklo u firefox.
https://support.mozilla.org/en-US/kb/re ... t-problems
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... lock-plus/
http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

Ee, ovo je pomoglo. Trebalo je resetovati firefox. Fala :ok
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by String » 23 Dec 2014, 23:13

Ne znam, kod mene je nestao potpuno, vidis na slikama...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Re:

Post by Krokodil Behko » 15 Jun 2015, 00:55

Krokodil Behko wrote:
reha69 wrote:Prvo odradi firefox na tvornicke postavke odnosno odradi restore firefox.Onda instalisi adblock i u Malwarebytes postavi sve po defaultu.Sa Ccleaner cisti sve i vidi da nemas sta instalisano od ovih dodanih pretraga u instalisanim programima i to ukloni jer ti se nesto uvuklo u firefox.
https://support.mozilla.org/en-US/kb/re ... t-problems
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... lock-plus/
http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

Ee, ovo je pomoglo. Trebalo je resetovati firefox. Fala :ok

E pa nije pomoglo. Uvijek kad hoću na tajsajt, prvo moram resetovati firefox.


A tu je i novi problem. Ponovo sam instalirao Firefox, pripremajući se za sudnji dan, to jeste kad Chrome više neće podržavati Javu i sad mi iskaču oni dosadni spamerski prozori, a ne mogu da se snađem na postavkama, gdje da ih isključim.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Maja » 09 Jul 2015, 23:37

Brat koristi Firefox i javlja mu se crno sve kad na nešto klikne. Wtf?
Na Chromu meni sve OK.
Znači samo crno.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Firefox

Post by Rum » 09 Jul 2015, 23:38

Maja wrote:Brat koristi Firefox i javlja mu se crno sve kad na nešto klikne. Wtf?
Na Chromu meni sve OK.
Znači samo crno.
I kod mene isto do njih je nesto
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Maja » 09 Jul 2015, 23:41

Aha. OK.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Firefox

Post by Rum » 09 Jul 2015, 23:42

Rusi se stalno sve gori i gori
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Maja » 09 Jul 2015, 23:52

Meni i bratu trebaju dva browsera jer on ima svoje favorite, ja svoje, šifre, račun na googlu tj youtubu itd.
Hajde valjda će se mozilla skulirat.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Bla » 09 Jul 2015, 23:54

Kreirate dva korisnika na sistemu i svako ima svoje, bez obzira na browser
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Maja » 09 Jul 2015, 23:55

Ali ovaj drugi nikad nema baš sve iste opcije ko administrator.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Bla » 09 Jul 2015, 23:56

Koristiti računar kao administrator nije baš mudro
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2015, 00:19

Šta je administrator na kompjuteru?
Možda i ja tako radim. Možda mi nešto nije kompatibilno od hardvera i softvera.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Konsultant » 10 Jul 2015, 07:50

Jesi dala vitre? Sve ce se normalizirati nakon davanja.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Melek » 10 Jul 2015, 08:03

Maja wrote:Ali ovaj drugi nikad nema baš sve iste opcije ko administrator.
Ne kontam.. Pa svi korisnici mogu da se ubace u grupu administratora, moze se komotno imati vise administratora a ne samo jedan.
Jes' vas ta poljoprivreda obladala, nis' drugo ne znate :123
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Maja » 10 Jul 2015, 13:30

Ne brabonjaj.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Bla » 11 Jul 2015, 01:57

Možda i ja tako radim.
Stvarno se o datoj tematici mogu knjige napisati, a i napisane su već pa nema smisla pisati još jednu.

Osvrnuću se kratko na samo jedan mali segment sigurnosti koji se zove "Principle of least privilege" i koji će iskakati kao sumanut u skoro svakom pravilniku, preporuci ili listi osnovnih principa kojih se treba pridržavati kada je riječ o računarskoj sigurnosti.

Onako doslovno prevedeno znači "princip najnižih privilegija". I ukratko znači da nešto što radi (program, proces...) treba da radi sa najnižim privilegijama koje su dovoljne da se njegov zadatak obavi (nasuprot tome da mu bespotrebno daješ privilegije koje mu apsolutno ne trebaju da radi ono što treba da radi).
Zbog čega je to bitno?
Neću šiljiti s tehnikom nego ću navesti par banalnih primjera:
Zamisli kada bi recimo svaki korisnik koji se prijavi na ovaj forum automatski imao administratorske privilegije, na šta bi za kratko vrijeme ličio forum?
Ili npr. da radiš za tastaturom na kojoj je umjesto numeričkog dijela ugrađeno veliko crveno dugme čijim pritiskom počinje nuklearni rat između velikih sila. I onda kažeš, pa šta ima veze, paziću da ga ne pritisnem. :D. Ali stvari se dešavaju i kad znamo šta radimo i kad maksimalno pazimo. Slučajno ćeš zakačiti čašu ili pepeljaru koja će pasti na to dugme i eto sranja. :D. Ili će ga neko drugi nehotice ili hotimice pritisnuti.
E otprilike to znači koristiti računar za svakodnevne aktivnosti logovan na njega sa svim mogućim privilegijama (a to ti je ujedno i odgovor šta je administrator).
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Melek » 11 Jul 2015, 05:51

Pa ta stvar o kojoj govoris je default security policy jos od Windowsa Viste pa naovamo a u Lunuxu\Unixu jos od pamtivijeka. Cak i ako si ulogan kao administrator ne dobijas administrative security token direkt, nego samo ako ti treba, default si user i svaka operacija koja zahtijeva administrative privilegies mora da se eskalira, osim ako explicitno ne ugasis tu funkciju u operativnom sistemu (UAC za Windows)..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2015, 10:35

Bla wrote:
Možda i ja tako radim.
Stvarno se o datoj tematici mogu knjige napisati, a i napisane su već pa nema smisla pisati još jednu.

Osvrnuću se kratko na samo jedan mali segment sigurnosti koji se zove "Principle of least privilege" i koji će iskakati kao sumanut u skoro svakom pravilniku, preporuci ili listi osnovnih principa kojih se treba pridržavati kada je riječ o računarskoj sigurnosti.

Onako doslovno prevedeno znači "princip najnižih privilegija". I ukratko znači da nešto što radi (program, proces...) treba da radi sa najnižim privilegijama koje su dovoljne da se njegov zadatak obavi (nasuprot tome da mu bespotrebno daješ privilegije koje mu apsolutno ne trebaju da radi ono što treba da radi).
Zbog čega je to bitno?
Neću šiljiti s tehnikom nego ću navesti par banalnih primjera:
Zamisli kada bi recimo svaki korisnik koji se prijavi na ovaj forum automatski imao administratorske privilegije, na šta bi za kratko vrijeme ličio forum?
Ili npr. da radiš za tastaturom na kojoj je umjesto numeričkog dijela ugrađeno veliko crveno dugme čijim pritiskom počinje nuklearni rat između velikih sila. I onda kažeš, pa šta ima veze, paziću da ga ne pritisnem. :D. Ali stvari se dešavaju i kad znamo šta radimo i kad maksimalno pazimo. Slučajno ćeš zakačiti čašu ili pepeljaru koja će pasti na to dugme i eto sranja. :D. Ili će ga neko drugi nehotice ili hotimice pritisnuti.
E otprilike to znači koristiti računar za svakodnevne aktivnosti logovan na njega sa svim mogućim privilegijama (a to ti je ujedno i odgovor šta je administrator).

Eki izvini, ja tek sad vidio ovo :D.

Pa šta ja znam, svakako koristim računar ulogovan na njega i sve što je moguće i štajaznam. Inače, na laptopu ni ne mogu ništa, ako ne ukucam šifru, to jeste pristupnu šifru microsoftovom računu :cudi

A pazim ja, pazim da ne pritiščem pogrešne dugmiće :hm

eh, OT.

Da ovo oko problema na firefoxu, nije zbog ovog? Liči pomalo??

Mozilla zbog velikog sigurnosnog propusta blokirala Flash u Firefoxu

Image

Adobeov dodatak Flash od sada je blokiran u svim verzijama Mozillinog pretraživača Firefox.

Mozilla je blokirala Flash nakon što je otkriveno da sigurnosni propust u Flashu aktivno koriste cyber lopovi.

Naime, sigurnosna kompanija Hacking Team hakirana je prošle sedmice te su napadači došlo do podataka o propustima u Flashu koje je moguće eksploatirati.

Adobe je poručio da propust shvataju ozbiljno i da će zakrpu objaviti što prije, piše RadioSarajevo.

Flash je dodatak koji se često koristi u multimedijalnim i interaktivnim elementima, poput video streaminga ili igrica.



(Vijesti.ba)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Krokodil Behko » 12 Oct 2015, 22:44

Krokodil Behko wrote:
Bla wrote:
Možda i ja tako radim.
Stvarno se o datoj tematici mogu knjige napisati, a i napisane su već pa nema smisla pisati još jednu.

Osvrnuću se kratko na samo jedan mali segment sigurnosti koji se zove "Principle of least privilege" i koji će iskakati kao sumanut u skoro svakom pravilniku, preporuci ili listi osnovnih principa kojih se treba pridržavati kada je riječ o računarskoj sigurnosti.

Onako doslovno prevedeno znači "princip najnižih privilegija". I ukratko znači da nešto što radi (program, proces...) treba da radi sa najnižim privilegijama koje su dovoljne da se njegov zadatak obavi (nasuprot tome da mu bespotrebno daješ privilegije koje mu apsolutno ne trebaju da radi ono što treba da radi).
Zbog čega je to bitno?
Neću šiljiti s tehnikom nego ću navesti par banalnih primjera:
Zamisli kada bi recimo svaki korisnik koji se prijavi na ovaj forum automatski imao administratorske privilegije, na šta bi za kratko vrijeme ličio forum?
Ili npr. da radiš za tastaturom na kojoj je umjesto numeričkog dijela ugrađeno veliko crveno dugme čijim pritiskom počinje nuklearni rat između velikih sila. I onda kažeš, pa šta ima veze, paziću da ga ne pritisnem. :D. Ali stvari se dešavaju i kad znamo šta radimo i kad maksimalno pazimo. Slučajno ćeš zakačiti čašu ili pepeljaru koja će pasti na to dugme i eto sranja. :D. Ili će ga neko drugi nehotice ili hotimice pritisnuti.
E otprilike to znači koristiti računar za svakodnevne aktivnosti logovan na njega sa svim mogućim privilegijama (a to ti je ujedno i odgovor šta je administrator).

Eki izvini, ja tek sad vidio ovo :D.

Pa šta ja znam, svakako koristim računar ulogovan na njega i sve što je moguće i štajaznam. Inače, na laptopu ni ne mogu ništa, ako ne ukucam šifru, to jeste pristupnu šifru microsoftovom računu :cudi

A pazim ja, pazim da ne pritiščem pogrešne dugmiće :hm

eh, OT.

Da ovo oko problema na firefoxu, nije zbog ovog? Liči pomalo??

Mozilla zbog velikog sigurnosnog propusta blokirala Flash u Firefoxu

Image

Adobeov dodatak Flash od sada je blokiran u svim verzijama Mozillinog pretraživača Firefox.

Mozilla je blokirala Flash nakon što je otkriveno da sigurnosni propust u Flashu aktivno koriste cyber lopovi.

Naime, sigurnosna kompanija Hacking Team hakirana je prošle sedmice te su napadači došlo do podataka o propustima u Flashu koje je moguće eksploatirati.

Adobe je poručio da propust shvataju ozbiljno i da će zakrpu objaviti što prije, piše RadioSarajevo.

Flash je dodatak koji se često koristi u multimedijalnim i interaktivnim elementima, poput video streaminga ili igrica.



(Vijesti.ba)


Ovo je kako vidim, još uvijek aktuelno. Ima li ikakve šanse da se vide klpovi na Mozilli?
Pa jbm, upravo sam ustanovio, da je firefox, neuporedivo ekonomičniji i brži od chrome i vidi sad, ne vidim nijedan klip.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Firefox

Post by Hannibal » 12 Oct 2015, 22:49

A na kromu zabranjena java :D Moras imat oba pretrazivaca da bi normalno surfao
🐽

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests