Internetske prevare

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 24 Dec 2011, 09:27

Željela brzo zaraditi pa ostala bez 20 hiljada KM

Image

Ukoliko se redovno koristi elektronska pošta ili, jednostavno, surfa internetom, nemoguće je ne naići na lance sreće, piramidalne šeme..., gdje se nudi brza zarada. Na jednu ovakvu internet-prevaru nasjela je i jedna Sarajka, koja je prije nešto više od godinu dobila ponudu iz investicijske kuće "Future Trend Investment Holding Limited" (FTIH) iz Hong Konga.

Podigla kredit

Ona je za "Dnevni avaz" pristala govoriti o svom iskustvu pod uvjetom anonimnosti, jer je zaposlena u državnoj službi. Sve je počelo, kako nam je rekla, kada je elektronskom poštom dobila reklamu kuće FTIH.

- Zainteresiralo me je, jer su mi nudili mogućnost da na 20.000 KM, koliko su mi tražili da uplatim, ostvarim dobit od dodatnih 5.000 KM za svega nekoliko mjeseci. Odlučila sam da pristanem na ponudu, pa sam podigla kredit i uplatila novac - priča naša sagovornica.

Prema njenim riječima, zauzvrat je dobila certifikate koji su joj izgledali legitimno, a uskoro je pristigla i prva isplata.

- Budući da se zarada isplaćivala u mjesečnim obrocima, prvog mjeseca nakon uplate dobila sam 300 KM. Drugog 200 KM. Trećeg mjeseca nisam dobila ništa. Nazvala sam FTIH i razgovarala s izvjesnim Mladenom Kešeljom, koji mi je rekao da trenutno nemaju novca za isplate jer su im sredstva privremeno blokirana te da im pokušam pronaći još investitora da bi pokrili troškove - govori prevarena Sarajka.

Dodala je da, nakon što je odbila to uraditi, od FTIH-a više nije dobila ni fening.

Šestero uhapšenih

- Nije mi padalo na pamet da ljude u ovim teškim vremenima nagovaram da negdje uplaćuju 20 hiljada maraka. Pa, ko ima toliki novac?! Krivo mi je što sam naivno povjerovala u sve to, a i kredit ću otplaćivati još neko vrijeme.

Kako su nam rekli u Federalnoj upravi policije, upoznati su s ovim slučajem. Nekoliko aktera ove priče već je uhapšeno i protiv njih su podignute optužnice.

- Primili smo stotine prijava građana koji su se žalili da su prevareni na ovakav način od iste investicijske kuće. Mi smo proveli istragu i uhapsili šestero ljudi kojima se trenutno sudi za prevaru - rekla nam je Mersiha Novalić, portparol FUP-a.

Upozorenje građanima

- Ne očekujem da ću ikada vratiti svoj novac, jer posljednji put kad su mi se javili na telefon, tražili su da popunim neke formulare i pošaljem ih u Hong Kong. Nisam to uradila jer se bojim da mi ne uzmu još više novaca. Želim samo upozoriti građane da ne nasjedaju na ovakve prevare - kaže prevarena Sarajka.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajka nasjela na primamljivu ponudu

Post by Nela » 24 Dec 2011, 11:05

pametnica, zbog 5000 rizikovala 20000 :lup
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
ljože1
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 22 Dec 2011, 22:05
Status: Offline

Re: Sarajka nasjela na primamljivu ponudu

Post by ljože1 » 24 Dec 2011, 18:34

no comment :zid

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Sarajka nasjela na primamljivu ponudu

Post by nezaboravna » 24 Dec 2011, 18:59

Svasta koja glupost
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajka nasjela na primamljivu ponudu

Post by POSAVLJAK » 24 Dec 2011, 19:46

desi se to i pametnijim hehe

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Varanje korisnika internetske pošte

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2012, 11:02

Google, Facebook, Microsoft, LinkedIn u borbi protiv lažnih poruka e-pošte

Image

Lažne poruke e-pošte tj. poruke koje navodno dolaze iz legitimnih izvora imaju jedan jedini cilj – prevariti korisnika kako bi mu pokupili podatke prijave servisa poput PayPala, Googlea, Facebooka i drugih.

Takve poruke ponekad je prilično teško razlikovati od službenih, a to bi se uskoro moglo promijeniti.

Tokom današnjeg dana kompanije Google, Facebook, LinkedIn, Microsoft, Yahoo, AOL, Bank of America, Fidelity Investments, American Greetings, Agari, Cloudmark, eCert, Return Path, i Trusted Domain Project dogovorit će standard provjere poruka e-pošte, a koji će pokušati onemogućiti prevarante u njihovoj namjeri.

Inicijativa spomenutih kompanija nalazi se na web stranici DMARC.org, a što je skraćenica za Domain-based Message Authentication, Reporting, and Conformance, sistem autentifikacije koji će garantovati da poruke e-pošte dolaze sa legitimnih adresa.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Varanje korisnika internetske pošte

Post by Konsultant » 30 Jan 2012, 11:35

Krokodil Behko wrote: Tokom današnjeg dana kompanije Google, Facebook, LinkedIn, Microsoft, Yahoo, AOL, Bank of America, Fidelity Investments, American Greetings, Agari, Cloudmark, eCert, Return Path, i Trusted Domain Project dogovorit će standard provjere poruka e-pošte, a koji će pokušati onemogućiti prevarante u njihovoj namjeri.
Ooo ljudi... kako vam je tamo u toj Ameriki, morel se raditi?

Vec bar 10 godina postoji implementiran digitalni potpis i PGP koji se moze utvrditi vjerodostojnost digitalno potpisane poruke-maila.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2012, 11:41

Evo kako to krene
Pozdrav draga, moje ime Maureen. Ja sam prošla svoj ​​profil i sam vrlo sretan da Vas kontaktirati za nas da se zna. Želim da mi pošaljite poruku e-pošte putem , tako da možemo znati više i bolje. i također će vam poslati svoje slike kasnije.
Pitam se samo, ko nasjeda na ove gluposti?
I uvijek je neka africka zemlja u pitanju.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 02 May 2012, 22:37

Članak sa 24.info

Zahvaljujući stranici BrandYourself: Saznajte ko vas "gugla"!

Nakon obavljenog intervjua za posao vrlo je vjerojatno da će vas potencijalni poslodavac potražiti na Googleu.

Šta Google izbacuje kada utipkate svoje ime i prezime možete vidjeti i sami, a zahvaljujući stranici BrandYourself sada možete znati i tko vas 'gugla'. Na taj način vam pruža mogućnost da imate još veću kontrolu nad svojim imidžem na internetu, barem što se tiče ljudi iz poslovnog svijeta.

Posjetitelji koriste BrandYourself najčešće za traženje preko Googlea, no sustav funkcionira i za sve ostale internetske tražilice. Stranica je prvotno pokrenuta za kreiranje imidža na internetu, to jest, da tražilica izbacuje prvo one informacije koje vi želite. Nova funkcija koja otkriva tko vas 'gugla' sada vam pruža još jedan način za upravljanje virtualnim imidžem. BrandYourself je izgradio bazu podataka organizacija čije su IP adrese javno dostupne, a radi na način da uspoređuje IP adresu korisnika, koji se mora registrrirati na njihovoj stranici, s IP adresom tvrtke.

Dobiveni podaci pružaju informaciju koliko vas je puta netko tražio na internetu u mjesec dana, iz kojeg grada i tvrtke su vas tražili, kada te što su točno utipkali u tražilicu. No, u sustavu su uglavnom veće tvrtke pa je teže dobiti informaciju ako vas je 'guglao' netko iz neke manje tvrtke.

'Rezultati korisnicima daju predodžbu tko ih traži i motivira ih da nadograđuju svoje poslovne profile', rekao je suosnivač stranice Patrick Ambron za Mashable.
A kad odete na taj sajt, traže da ukucate mail i šifru maila.
Medjutim, može i bilo koja druga :D
U svakom slučaju, neka je muljaža. Eto linka ispod.


https://brandyourself.com/
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Maja » 02 May 2012, 22:56

Evo jedne prevare također.


Jupiter Milana 26. travanj 12:58
Pozdrav, ovo sigurno niste očekivali....

Nadam se da ću Vas ugodno iznenaditi...

Vi ste jedan od sretnika koji su dobili mogućnost da koriste PLAĆENI SMJEŠTAJ U APARTMANU na otoku KRFu u Grčkoj!!!! I to samo zato jer je Vaš FB prijatelj igrao našu nagradnu igru.

Da, Da! Dobro ste pročitali! Ne dajte se zbuniti, sada ću Vam objasniti!

Vaš prijatelj je igrao na Facebooku našu igru: JUPITER SLOT MACHINE i preporučio je svoje prijatelje da dobiju neki od promotivnih nagrada kako bi on dobio više pokušaja za igranje igre. Naša je aplikacija sistemski izabrala nekoliko sretnika između svih prijatelja koje nagrađuje s nagradama kao što su privjesak, majica, šalica za čaj ili besplatan apartman.

Ali Vi ne morate igrati kao on, Vi idete direktno na KRF.... Čestitamooooooo!

Ova nagrada je ograničena i dio je PROMOTIVNE ponude povodom otvorenja novog ureda turističke agencije Jupiter u Zagrebu.

Sigurna sam da želite iskoristiti ovu nagradu, pa Vas molim da mi u povratnoj poruci pošaljete svoj telefonski broj, kako bi Vam mogla detaljnije ispričati kako da iskoristite ovu nagradu i pogodnosti koje ona nosi. Želim Vam ugodan dan, čujemo se.


Milana Stričić
prodajna agentica
Tel :091/2648-003
Mail :milana.stricic@jupiter.com.hr
Jupiter International d.o.o.




U vezi ovog boldiranog. To je moj profil Maja Bosanski forum kojeg sam napravila davno i zaboravila na njega. Znači nemam NIJEDNOG prijatelja.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Blackhawk » 02 May 2012, 23:03

Ja sam dobio juce poruku na mob., kao od Coca cole, da sam dobio nekih 900 funti u nekoj internacionalnoj nagradnoj igri :)
Isto prevara.. et da znate ako ko jos dobije

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Maja » 02 May 2012, 23:08

Pričali smo jednom o tome na nekoj temi. Jeste prevara. Provjereno.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Sheval » 02 May 2012, 23:23

Oni danas,oni bubnicom,su prevara teška,bubalo ih po glavi.
Koji lažnjaci,smradovi.
Još mi nije došla poruka koju sam poslao davno danas,možda će sutra.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Maja » 02 May 2012, 23:35

Pa nije nigdje napisao za koliko dođe poruka. Možda je poštar donese :hm

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Maja » 26 Jul 2012, 17:47

:D. :D. :D. :D.

Dobar Dan Poštovani!



Kako ste vi i vaša obitelj? Nadam se da moje pismo vas zadovoljava u svom najboljem raspoloženju danas. Moje ime je Dr. James Cobb, Operacija / regionalni ogranak Generalni direktor Egg Banking Plc Londona. Odlučio sam potražiti Top Secret / povjerljive suradnju s vama u izvršenju transakcija posla ovdje opisanog-u za našu oba obostranu korist. Tijekom godišnjeg banaka revizija, otkrio sam jedan napušten / neostvareno fonda, zbroj od £ 21.500,000 EUR (dvadeset jedan milijun pet stotina tisuća britanska funta) u račun koji pripada jednom od naših inozemnih kupaca (Late David McDowell Brown) Američki od Arlington, Virginia, koji je nažalost izgubio život kao singl s cijelom posadom na dan 1. veljače 2003 preko južnog SAD Space Shuttle Columbia.



Otkrio sam da nije precizirao bilo najbliže rodbine ili će korisniku na njegov račun nakon što prolazi kroz svoje datoteke u našoj banci. Iskreno i namjerno tražiti vaš pristanak da vam predstaviti kao najbliži rođak / Hoće korisnika za pokojnika, tako da zbroj vrijednosti na £ 21,5 milijuna britanska funta prenijet će se na vas, koji će se dijeliti u ovim postotni omjer: 60% za mene i 40% odnosno vas.



Trebam vašu iskrenu suradnju, povjerenje i najveću tajnosti kako bi se omogućilo nam provesti ovu transakciju uspješno. Uvjeravam vas i obećati da će ova transakcija će se izvršiti pod legitiman aranžman koji će vas zaštititi od bilo kršenja zakona, kako u vašoj zemlji i ovdje u Londonu kao fond se prenosi na naznačeni bankovni račun. Nakon razmatranja i prihvatanja ove ponude, ljubazno mi proslijediti sljedeće podatke odmah na moj privatni e-mail adresu za više povjerljivosti: jamescobb56@hotmail.com





1. Vaše ime i prezime:

2. Vaš puni kontakt adresa:

3. Vaša izravna mobilni telefon broj:

4. Vaša email adresa:

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Dust » 26 Jul 2012, 17:56

Imam na izvoz ovakvih e mailova :D

WINNING NOTIFICATION DEPT
YAHOO/ MSN-AWARD LOTTERY PROGRAMM
United Kindom, 61-70
Southampton Row
Bloomsbury London
United Kingdom WC 1B 4AR.

Dear Winner,

Your Email Address has been picked online to Yahoo Computer Lottery as a winner
of 1.5m pounds. The draws were conducted from an exclusive list of 13lucky
emails of individual and corporate bodies picked by an advanced automated random
computer search.

Batch number…………………YBM-EBS-360AF
Reff number……………………YBM-EBS-710AF
Winning number……………YBM-EBS-718AF

Please Provide Your information in full to facilitate immediate released of your
prize.
1. YOUR FULL NAMES:______ _______________________________________
2. POSTAL ADDRESS:_______ ______________________________________
3. PHONE NUMBER:_________ ______________________________________
4. CELL NUMBERS:_________________________________________________
5. EMAIL ADDRESS: ________ _______________________________________
6. SEX:_____ ______________________________________________________
7. AGE:_____ ______________________________________________________
8. OCCUPATION:___________________________________________________
9. NATIONALITY:___________________________________________________
10. COPY OF YOUR DRIVER LIC:_____________________________________

Forward your information to Financial Consultant to proceed ahead to release
your winning fund.

Name: Frank Wilson
Emial:davidandersonclaimoffice@mailbox.hu
Tel: +447937043713

Note that you have from now till 30th July to claim your prize or else it will
roll to next draw which is coming up on November 10th 2012.

Yours In Service,
Susan Alison
Lottery coordinator
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by IM_ex » 05 Sep 2012, 23:57

Nesto razmisljam ... u ovo, savremeno vrijeme, a zahvaljujuci internetu, postade savremen i nacin da te se pokrade a da ti hapac i ne udje u kucu
Ispricacu vam taze slucaj, iz prve ruke.
Danas je blokiran laptop, totalno blokiran.
Jedina site, koja je zjapila, dominirala je velikim slovima ispisanom rijecju POLIZEI Image rijecju kojom je povisila pritisak do nebesa. Iskljuci, ukljuci, iskljuci, ukljuci, iskljuci, uklj ... ma dzaba, uvijek jedno te isto :crveni
Naravno, stajalo je i sturo uputstvo sta treba uciniti da bi se laptop odblokirao - kupiti tunemampojmakakosezove karticu u vrijednosti od 100 Eura, na kojoj su brojevi koji se trebaju utipkati u za to nazanaceno polje, kao sifru. Znaci, jedino taj site je moguce otvoriti, i na njemu utipkati eto taj broj s kartice :grana
Sta da se radi, trza se se stoja, al, za svaki slucaj, prije no sto se podje u kupovinu te kartice, kontaktira se policija, zbog obrazlozenja cemu blokada laptopa. Nasmija se taj neki, veli:"nemamo mi nista s tim, policija ne moze vrsiti takve blokade; to mora da ste nagazili na opak virus, djelo hakera".
I sta? Sta??? :??
:??
Nista.
Uz jedva osjetnu nadu, strepeci od moguceg razocarenja -vrati se postaja na neki stariji datum. Uspjesno - profercera sve kako treba.
Sad me interesuje jedno - je li virus preko kog je "hackovan internet" (ma sto li stavljam navodnike, cc ... ) na laptopu i dalje prisutan i da li je za ocekivati da se vremenom ponovo aktivira?
Molim za ozbiljne odgovore!
unaprijed zahvalna
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Dust » 06 Sep 2012, 00:01

Meni se isto to desilo... Odnijela laptop profesionalcima i oni ga ocistili. Svi anti viral programi koje sam ja imala nisu vrijedili. Znaci, moras ga ocistiti inace ce ti se desiti isto to ponovo.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by IM_ex » 06 Sep 2012, 00:04

hm ... pls. reci mi da nisi imala McAfee :grana
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Dust » 06 Sep 2012, 00:05

Oh, yeah :oo
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests