FACEBOOK

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično

Imate li profil na FB?

da
117
66%
ne
37
21%
imam više od jednog
13
7%
imam lažni profil
10
6%
 
Total votes: 177

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Čupava » 25 May 2017, 09:01

srculence7 wrote:Mami stigao zahtev za prijateljstvo od mog prvog dečka :grana
I jesi li prihvatila prijateljstvo ? :D.
.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Čupava » 25 May 2017, 23:43

U MUP-u Tuzlanskog kantona potvrdili su pisanje Faktora o tome da je dječak šestog razreda Osnovne škole “Podrinje” u Mihatovićima kod Tuzle sebi nanio povrede igrajući igricu “Plavi kit”.

– Policiju je pozvala pedagogica koja radi u Osnovnoj školi “Podrinje” danas u 10.55 sati. Policijski službenici obavili su razgovor i radi se na dokumentovanju ovog događaja – potvrdio je za Faktor Izudin Šarić, glasnogovornik MUP-a Tuzlanskog kantona.

Nezvanično saznajemo da je majka dječaka primijetila jasno iscrtanog kita na dječakovoj ruci, nakon čega se odmah obratila nadležnima u školi koju pohađa njen sin i tada je uslijedio poziv policiji.

Dječak je sebi nanio povrede u porodičnoj kući, koja se nalazi u naselju Mihatovići, koristeći šestar. Naveo je da je igricu počeo igrati 19. maja.

Podsjećamo, opasna igrica “Plavi kit” nakon što je aktiviraju tjera djecu da ispunjavaju različite izazove, između ostalog i da sebi nanose povrede, a na samom kraju igrice od djece se traži da počine samoubistvo. Da bi ispunila što se od njih traži, djeca su izložena ucjenama, a najčešće im se prijeti ubistvom članova porodice.

Kako saznajemo, dječak je iz radoznalosti pokrenuo igricu, a potom je slijedeći upute nanio sebi povrede, ali ih nije fotografirao kako to traži ova opasna igrica.

Direktorica Osnovne škole “Podrinje” Aiša Halilović danas je u razgovoru za Faktor negirala da se bilo šta dogodilo, međutim te njene tvrdnje pobila je potvrda iz MUP-a.

Hasiba Alibegović, šefica Službe za socijalnu zaštitu i starateljstvo u Centru za socijalni rad Tuzla, kaže da ovoj instituciji nije prijavljen nikakav događaj vezan za igricu “Plavi kit”.

Na upit Faktora oglasili su se iz Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK i rekli da će povodom ovog slučaja, za koji su doznali iz našeg upita, sutra organizirati sastanak na kojem bi se trebao napraviti plan djelovanja u svim školama.

Postoji realna opasnost da dječak koji je već šest dana igrao “Plavog kita” nije jedini u školi “Podrinje”. Slučaj koji je otkriven u Sarajevu definitivno potvrđuje da je ova pošast koja dolazi putem interneta prisutna u BiH i da prijeti našoj djeci. Upozorenje zbog opasne igrice danas je izdao i MUP Kantona Sarajevo.

– Sadržaj igrice je koncipiran na različitim izazovima koji uključuju i akte samopovrijeđivanja, a posljednji stadij zahtjeva od osobe koja igra igricu, da izvrši samoubistvo. Širi se putem poziva upućenih potencijalnim osobama najčešće predpubertetske i pubertetske dobi – obrazložili su iz MUP-a KS.

Navode da društvene mreže nisu dozvoljene za osobe mlađe od 18 godina, ali da ipak znatan broj djece i mladih posjeduju profile na društvenim mrežama koje otvaraju tako što daju netačne podatke o svojoj dobi.

– Činjenica je da većina njihovih roditelja i staratelja “prećutno odobravaju” takvo ponašanje, odnosno prihvataju to da djeca imaju svoje profile, pri tome ne obraćajući potrebnu pažnju o načinu, sadržaju i vremenu pomenute komunikacije. S obzirom na gore navedeno apelujemo na roditelje, staratelje, prosvjetne radnike i druge, koji su u mogućnosti da pojačaju nadzor nad djecom i mladima u oblasti korištenja društvenih mreža, kako ne bi postali žrtve ove i sličnih opasnih igrica – saopćili su iz MUP-a KS.

Ističu da će Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo u saradnji sa drugim policijskim agencijama, nadležnim tužilštvima i sudovima poduzeti sve u okviru svojih nadležnosti kako bi zaštitili djecu i mlade od opasnosti koje im prijete na društvenim mrežama.
.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by srculence7 » 26 May 2017, 00:51

U Srbiji 13-godišnji J.V. iz okoline Velike Plane se samo zahvaljujući reakciji svojih roditelja i drugova izvukao iz kandži igrice koja tinejdžere nagoni na samopovređivanje, a na kraju i na samoubistvo.

Međutim, u ispovesti za “Srpski telegraf” njegovi roditelji kažu da agoniji nije kraj, jer mališan sada dobija poruke sa pretnjama smrću čitavoj porodici ukoliko bude pričao nekome o igrici.

– Sve je počelo kada smo dobili upozorenje od dečaka iz odeljenja našeg sina koji nam je poslao poruku da on igra opasnu igricu i da može nešto strašno da se dogodi. Sve mi je bilo čudno jer je naš sin živo dete i nije, kako se kaže, kompjuterski tip. A onda smo videli da ima ogrebotine na ruci i nekako u isto vreme čuli o toj igrici “Plavi kit” – započinje svoju priču Zlatko V., otac dečaka koji je, zvanično, postao prva žrtva zlokobne igrice u Srbiji.

Kako se priča, još nekoliko dece iz istog mesta je aktiviralo ovu igricu, ali je zvanično jedino za J.V. poznato da je ispunio i drugi zadatak – sekao se po ruci.

– J. se posle svega toliko uplašio i pokušao je da izbriše igricu. Međutim, to je kao neki virus, stalno se vraćala. Na kraju je morao telefon da vrati na fabričko podešavanje. Slučaj smo prijavili policiji, oni su brzo reagovali i hvala im – kaže Zlatko V.

Po njegovim i rečima njegove supruge, njihov sin je bio uplašen, ali težih posledica nije bilo. Sa njim su pričali policajci obučeni za rad sa maloletnicima, ali i školski psiholog i socijalni radnik.

– Svi oni su shvatili da je naš sin žrtva, ali on nije jedini. Još jedna devojčica se isekla po ruci, to je jedan od zadataka koje su morali da ispune. Fotografisao je povrede i poslao ih da bi dobio sledeći izazov. Ali, kada je odustao, počele su da mu stižu preteće poruke: “Čuvaj se da ti ne stradaju roditelji!”, “Ubićemo ti brata”. Još uvek se plašim, pretnje su stizale SMS porukama, na srpskom jeziku – kaže majka dečaka, želeći da ovim putem upozori sve roditelje da obrate pažnju na svoju decu.

(Izvor: Dnevne.rs)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by srculence7 » 26 May 2017, 00:55

Čupava wrote:
srculence7 wrote:Mami stigao zahtev za prijateljstvo od mog prvog dečka :grana
I jesi li prihvatila prijateljstvo ? :D.
Ostavljam mami da odluči šta će s tim :DD
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by srculence7 » 26 May 2017, 08:03

I ovo vezano za igricu "Plavi kit" me podseća na delovanje neke sekte :hm
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Nice try » 26 May 2017, 08:05

srculence7 wrote:I ovo vezano za igricu "Plavi kit" me podseća na delovanje neke sekte :hm
Nemamo više potrebe za sektama,tu su nove tehnologije,svima dostupne i do svih dostižne.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by srculence7 » 26 May 2017, 08:12

U tome i jeste stvar,sa njom i delovanje najveće savremene sekte :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Nice try » 26 May 2017, 08:17

srculence7 wrote:U tome i jeste stvar,sa njom i delovanje najveće savremene sekte :hihi
Da,razumjela sam te savršeno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Mutevelija » 26 May 2017, 08:24

Nije to ništa vidjet ćete kad se bude delfin tetovirao, ali o tome hanibal bolje zna.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Čupava » 28 May 2017, 21:37

U susjednu Srbiju stigla je opasna seksualna igrica koju osnovnoškolci i srednjoškolci igraju na tulumima pod nazivom 'šarene narukvice', pišu srpski mediji.

Roditelji su zgroženi i uplašeni, a stručnjaci ističu da tinejdžeri ne mogu shvatiti kakve posljedice to može ostaviti po njihovu psihu, ali i zdravlje.

- Igra se tako da djevojka stavi na ruku narukvicu određene boje. Potom ruku sakrije iza leđa. Dječak pogađa boju i ako pogodi, od djevojčice dobije 'nagradu' koju ta boja predstavlja. I to rade pred svima na tulumu. Recimo, žuta ili zlatna predstavlja zagrljaj, dok zelena označava seks, bijela - dodirivanje određenog dijela tijela, plava - oralni seks, crvena - ples u krilu, a ljubičasta - poljubac, kaže sugovornik Kurira koji je upućen u ovu igru.


- U svojoj praksi više puta sam čula da tinejdžeri igraju ovakve i slične igrice na tulumima, međutim, ne znam je li u pitanju urbana legenda ili se to zaista događa. Međutim, ono što je sigurno je da današnja omladina stupa u intimne odnose jako rano, i to čine bez emocija, a svaki seksualni doživljaj bez emocija je neka vrsta nasilja nad djecom - izjavila je za Kurir Jasna Janković, profesorica i predsjednica Udruženja sindikata prosvjetnih radnika Srbije.

Dodaje da ovakve igrice iz društva izopćavaju djecu koja ne žele sudjelovati:

- Vršnjačkog nasilja ima sve više, pa oni koji ne žele sudjelovati mogu biti podvrgnuti vrijeđanju i maltretiranju ostalih. A oni koji sudjeluju, pa makar i samo gledali, ostaju obilježeni za cijeli život. Pitanje je kako će izgledati njihove emotivne veze i djeca koju će kasnije dobiti.
.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Socrates » 28 May 2017, 21:54

Tinejdzeri se garant nisu seksali bez emocija prije ove igrice. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Mutevelija » 28 May 2017, 21:55

:djed

Nema emocije sex ovo ono nikako basta.

To su sve krivi oni što promovišu sex.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Socrates » 28 May 2017, 22:18

A sex kao treba promociju :rol
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Mutevelija » 28 May 2017, 22:39

Da.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by SPINERKA » 29 May 2017, 01:17

Jeli to nesto kao -zaloga- tih igrica je uvijek bilo i biti ce.
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by storm » 29 May 2017, 06:11

Nisu te igrice problem, koliko danas djeca prebrzo krenu sa seksualnim odnosima...
A i protok informacija, tocnih, laznih...kao da se prije nije seksalo....:rol
Dabogda se malo skinuli s neta i "igrali" :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Mutevelija » 03 Jun 2017, 22:03

A. Real Madrid is playing Juventus
Let your friends know if you're watching
Add Score to Post

Treba opcija.

:I don't give a fuck!!!!!
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2017, 17:49

Baš kao da se korisnici fejsa razumiju oko sporta.
Nije to samo klikni na like, i lopta odleti u gol :rol
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Mutevelija » 04 Jun 2017, 17:54

Pa i ne korsitim ga često , šta me ima pitati da ga gledam puno se petljaju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Hannibal » 04 Jun 2017, 17:56

i mene fejs poceo nervirat. blokiralo me ovih dana bar pet treba na fejsu bjezi ba
🐽

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: Krokodil Behko and 11 guests