FACEBOOK

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično

Imate li profil na FB?

da
117
66%
ne
37
21%
imam više od jednog
13
7%
imam lažni profil
10
6%
 
Total votes: 177

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 02 Mar 2018, 18:02

greeneyes wrote: 02 Mar 2018, 18:00 Pitaj Maju ili Zlocka. S koje su ono strane Mostara tamnoputiji

To je sigurno Bošnjak Senko :oo
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by greeneyes » 02 Mar 2018, 18:13

MoRebit neki Majin rodjak :ok
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by greeneyes » 02 Mar 2018, 18:14

A moRebit i njen buraz. Svakako se svako malo raspituje za tebe :oo
Samo sabura

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Tokmak » 02 Mar 2018, 18:29

greeneyes wrote: 02 Mar 2018, 18:14 A moRebit i njen buraz. Svakako se svako malo raspituje za tebe :oo
"Sta kaze Behko?"
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by greeneyes » 02 Mar 2018, 18:31

O tome vam pricam.. :oo
Samo sabura

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Online

Re: FACEBOOK

Post by Rum » 02 Mar 2018, 18:32

:valja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80421
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7132 times
Been thanked: 11562 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by spacebound » 02 Mar 2018, 18:38

Na fb zona sumraka.Neki dan dobih obavijest da je grupa Real Madrid nesto, ciji sam clan :sok promijenila ime u Real Madrid nesto drugo :lud
Sad dobih obavijest da je neka svabica ciju ja sliku nikad vidjela nisam, za ime nikad cula nisam prihvatila moj zahtjev za prijateljstvo :sok

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by damir5 » 02 Mar 2018, 18:41

Klikaju li ti djeca na fb?

Ili dingospo: :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Online

Re: FACEBOOK

Post by Rum » 02 Mar 2018, 18:42

spacebound wrote: 02 Mar 2018, 18:38 Na fb zona sumraka.Neki dan dobih obavijest da je grupa Real Madrid nesto, ciji sam clan :sok promijenila ime u Real Madrid nesto drugo :lud
Sad dobih obavijest da je neka svabica ciju ja sliku nikad vidjela nisam, za ime nikad cula nisam prihvatila moj zahtjev za prijateljstvo :sok
mozda si slucajno na mobitelu poslala zahtjev
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80421
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7132 times
Been thanked: 11562 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by spacebound » 02 Mar 2018, 18:44

pa ne bi trebalo da ko sem mene barece :ooo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by greeneyes » 02 Mar 2018, 18:45

Pijes li ti sta od alkohola :oo
Samo sabura

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by damir5 » 02 Mar 2018, 18:56

Ja sam dodao zeni par komada, zato pitam :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by storm » 21 Mar 2018, 21:52

Zuckerberg priznao: Pogriješili smo
Piše: F.Ć., Ž.

Image
Foto: Hina/EPA/123rf

OSNIVAČ Facebooka Mark Zuckerberg priznao je da je Facebook "napravio pogreške" u slučaju povezanim s Cambridge Analyticsom.

Zuckerberg je u poduljoj objavi na Facebooku napisao kako je došlo do "kršenja povjerenja" između kreatora aplikacije Aleksandra Kogana, firme Cambridge Analytica i Facebooka.

No, dodao je i kako je došlo do kršenja povjerenja između Facebooka i "ljudi koji su podijelili svoje podatke s nama".

"Ja sam pokrenuo Facebook i na kraju dana ja sam odgovoran za ono što se događa na našoj platformi", napisao je.

Najavio je i konkretne mjere. Za početak će, kako je obećao, istražiti sve aplikacije koje su imale pristup velikoj količini informacija do trenutka kad je platforma 2014. promijenjena na način da je tada uvelike ograničen pristup informacijama korisnika. U budućnosti će, kažu, ograničiti pristup informacijama korisnika da se ne bi događale ovakve stvari.




"Želim vas obavijestiti o situaciji s Cambridge Analyticom, uključujući korake koje smo poduzeli i koje ćemo poduzeti u vezi s ovim važnim problemom.

Imamo odgovornost štititi vaše podatke, a ako to ne možemo, ne zaslužujemo vam pružati usluge. Radim na tome da ustanovim što se točno dogodilo i što treba poduzeti kako se ovo ne bi ponovilo. Dobra vijest je da su najvažniji koraci za sprečavanje ovakvih događaja već poduzeti prije nekoliko godina. Međutim, činili smo greške i trebamo učiniti još više.

Ovo je vremenski tijek događaja:

U 2007. godini pokrenuli smo Facebook s idejom da treba postojati više društvenih aplikacija. Vaš kalendar treba vam pokazati rođendane prijatelja, karte vam trebaju pokazati gdje oni žive, a u vašem adresaru trebaju biti njihove fotografije. Kako bismo to napravili, omogućili smo ljudima da se ulogiraju u aplikacije i dijele neke informacije o svojim prijateljima.

U 2013. istraživač sveučilišta Cambridge Aleksandr Kogan stvorio je aplikaciju za ispitivanje osobina ličnosti. Instaliralo ju je oko 300 000 ljudi, koji su podijelili svoje podatke i podatke nekih svojih prijatelja. Zbog načina na koji je naša platforma tada funkcionirala, Kogan je imao pristup desecima milijuna podataka o prijateljima ispitanih.

U 2014. godini, kako bismo spriječili ovakve aplikacije, najavili smo promjenu platforme i dramatično ograničenje pristupa podacima za aplikacije. Najvažnije od svega, aplikacije poput Koganove više nisu mogle uzimati podatke prijatelja korisnika ako i oni sami nisu instalirali aplikaciju. Također smo uveli obavezu programerima da moraju dobiti naš pristanak prije nego zatraže bilo kakve osjetljive informacije od ljudi. Ovi postupci danas sprečavaju bilo koju aplikaciju poput Koganove u pristupu informacijama.

U 2015. saznali smo od Guardianovih novinara da je Kogan podijelio podatke koje je prikupio aplikacijom s tvrtkom Cambridge Analytica. Protiv naših pravila je da prgrameri koriste podatke bez pristanka ljudi, pa smo odmah zabranili Koganovu aplikaciju i zahtijevali da Kogan i Cambridge Analytica službeno potvrde da su izbrisali sve podatke koje su neovlašteno uzeli. Dobili smo potvrde koje smo tražili.

Prošlog tjedna saznali smo od Guardiana, New York Timesa i kanala Channel 4 da Cambridge Analytica možda nije izbrisala sve podatke kao što je ustvrdila. Odmah smo im zabranili korištenje svih svojih usluga. Cambridge Analytica tvrdi da je već izbrisala podatke i pristala je na forenzičku istragu koju će provesti tvrtka koju smo mi zaposlili. Također radimo s regulatorima koji istražuju što se dogodilo.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Ovo je bilo kršenje povjerenja između Kogana, Cambridge Analytice i Facebooka. Ali bilo je to i narušavanje povjerenja između Facebooka i ljudi koji dijele podatke s nama i očekuju da ćemo ih štititi. To moramo ispraviti.

U ovom slučaju, već smo prije nekoliko godina poduzeli najvažnije korake da bismo spriječili neovlašteni pristup informacijama. Međutim, moramo učiniti više i ovdje donosim pregled potrebnih postupaka:

Prvo, istražit ćemo sve aplikacije koje su imale pristup velikoj količini informacija prije nego smo uveli drastične promjene u 2014. godini. Provest ćemo reviziju svih aplikacija sa sumnjivim aktivnostima. Ako zaključimo da su programeri neovlašteno koristili informacije, zabranit ćemo im pristup i obavijestiti sve na koje su utjecale takve aplikacije. To uključuje ljude čije podatke je neovlašteno koristio Kogan.

Drugo, ograničit ćemo pristup informacija prgramerima još više kako bismo spriječili druge vrste zloupotrebe. Na primjer, ukinut ćemo pristup vašim podacima programerima ako niste koristili njihovu aplikaciju 3 mjeseca. Smanjit ćemo količinu podataka koje dajete aplikacijama u postupku prijave, na samo vaše ime, profilnu fotografiju i e-mail adresu. Zahtijevat ćemo od programera da dobiju odobrenje te potpišu ugovore kako bi mogli od nekoga tražiti pristup objavama ili drugim privatnim informacijama. U sljedećih nekoliko dana objavit ćemo koje su nove promjene.

Treće, želimo biti sigurni da razumijete kojim aplikacijama ste dali pristup svojim podacima. U sljedećih mjesec dana pokazat ćemo svima alat na vrhu News Feeda, s aplikacijama koje koristite i načinom za zabranu pristupa vašim podacima tim aplikacijama. Već imamo alat za to u postavkama za privatnost, a sada ćemo taj alat staviti na vrh News Feeda kako bi ga svi vidjeli.

Osim koraka poduzetih u 2014., vjerujem da gore navedene korake treba poduzeti kako bismo nastavili osiguravati našu platformu.

Osnovao sam Facebook i na kraju dana ja sam taj koji je odgovoran za ono što se događa na platformi. Ozbiljno smatram da moramo učiniti sve što je potrebno za zaštitu naše zajednice. Iako se slučaj Cambridge Analytice ne bi treba ponoviti s novim aplikacijama, to ne mijenja ono što se dogodilo u prošlosti. Učit ćemo iz ovog iskustva i jače osigurati platformu te učiniti zajednicu sigurnijom za sve ubuduće.

Želim zahvaliti svima koji i dalje vjeruju u našu misiju i zajednički rad na izgradnji zajednice. Znam da treba više vremena nego što bismo htjeli da se ovi problemi riješe, ali obećavam vam da ćemo uspjeti i izgraditi dugoročno bolju uslugu", napisao je Zuckerberg na Facebooku.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Mutevelija » 21 Mar 2018, 21:58

Cvrle wrote: 25 Jan 2018, 11:02 Zar nije ispravno: "Ako nece brdo Muhammedu, onda ce Muhammed brdu." :hm

Kod nas se koristi ova recenica, a objasnjava da ce neko rijesiti sam svoj problem ili ako niko nece da pokrene incijativu, pokrece je onaj tko izgovara ovu recenicu. Inace, ova recenica je vezana za bitku na Uhudu, kako je meni moja nena rahmetli pricala, da su Muhammeda a.s. ahbabi, razmisljali na koji nacin da dobiju bitku, da bi na kraju Muhammed a.s. ustao i izgovorivsi ove rijeci, krenuo u bitku prema brdu koje je razdvajalo muslimane od idolopoklonika. Ja znam za ovu pricu i za nju se vezuje ovaj citat.
Tu su bitku muslimani izgubili cak imapredaja da je ga jedna žena spasila a u jednim predajama da je jedan muškarac.
Tu je Muhameda a.s izgubio očnjak. Strijelci su zatajili na brdu povuklise.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Hannibal » 21 Mar 2018, 22:24

izgubio zub?
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Socrates » 21 Mar 2018, 22:30

Da je Hani bio tamo kad je Muhamed izgubio zub, nova struja u islamu bi zasigurno zaživila.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by storm » 21 Mar 2018, 22:32

Danas bi mute citirao ibn Hanni-al-denta ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Socrates » 21 Mar 2018, 22:33

El Cizma Švercera istovremeno.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by storm » 21 Mar 2018, 22:36

Nego....ovaj Šećerbegović se gadno preračunao .......milijarde samo padaju :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Hannibal » 21 Mar 2018, 22:40

zao mi ga
🐽

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests