ADSL - HT Eronet

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

ADSL - HT Eronet

Post by Maja » 11 Aug 2012, 00:46

Gledam pakete i cjenik ADSL-a na HT Mostar i nekako mi izgleda preskupo.
Vjerovatno znate da sam na bežičnom netu i da oduvijek imam problema s konekcijom. Stalno puca i ne mogu ništa da skinem s neta.
Znači paket je

Image

Neograničen promet, 33km.

ADSL nudi ovo
Bez naslova.png
Bez naslovač.png
Meni je ovo nekako skupo. Dok dodaš 1km za modem, pa na to pdv ispadne 35KM za ovaj Start paket, a samo je 20 giga (meni treba 40). Samo je brzina ok.

S druge strane, da uzmem FLAT super, isto 35km, ali nekako mala brzina. Pa upload mu kao sad kod mene.
I šta mu znači neograničen promet na fer osnovi?

Isplati li mi se da pređem na jedan od ova dva, s tim da je ovaj od 20giga zaista nemoguć jer potrošim od 30-40 giga mjesečno.
Znači ostaje mi flat.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Krokodil Behko » 11 Aug 2012, 00:52

Pa eto. Imaš taj Flat plus za 21 marku.
Ja imam takav za 19.90 kod BHT. Spor je ali sam po mom računu,
konekciju na sat vremena, tokom ove godine, izgubio samo jednom.
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by mrki62 » 11 Aug 2012, 00:53

I šta mu znači neograničen promet na fer osnovi?
Ne znam kako je kod vas al u nas je neograničen u svakom smislu , nema ograničenja u bilo čemu - što se interneta tiče , mislim, nema tih tvojih famoznih 20giga i sl. već vuci neograničeno :D
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Maja » 11 Aug 2012, 00:57

Ma prespor mi i flat plus i flat super :hm
Treba skidati backup foruma.
A ovaj extra je već poskup. 35+1 KM plus pdv 42, nešto
Mada ne znam više......barem bih znala za šta dajem pare. Dosta mi je ovog sranja više.
Danas vjetar puše, pa je spor ubij bože.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Krokodil Behko » 11 Aug 2012, 01:02

Nevjerovatno je ali istinito. Ponuda im je lošija od BHT.

To fer osnov, uz tu brzinu znači, da imaš za 21 marku oko 160 GB mjesečno.
Pokušaj kod kablovskih operatera. Njihovi su interneti duplo brži a ne bi trebalo
da su toliko i skuplji.
Ovaj telemach od otprilike 4000 kbps je 24 marke.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Maja » 11 Aug 2012, 01:09

Pa znaš da nemam kablovsku Behko i da je neću uvoditi. Znači fer osnova kod vas je ako pređeš 160 giga bude ti sporiji net do kraja mjeseca?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Krokodil Behko » 11 Aug 2012, 01:37

Nemam pojma. Nikada nisam potrošio više od 17 GB.
Vala ko može potrošiti 160 GB mjesečno, taj ne bi smio imati pristup internetu :ne
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Blackhawk » 11 Aug 2012, 03:52

Skupo jeste...
Ja recimo na bihnet adsl koristim kao taj sto je flat Extra.. i placam 29 KM sa PDV..
Do nove godine sam imao taj kao flat super, i on je solidan, jedino manja brzina downloada ali sta je tu je...
Te adsl ogranicene ne uzimaj niposto, mozda se brzina cini privlacna, ali to ce te ukopati..
Ako ista skidas 10 GB ti ode sad pa sad, a naknadno se placa vise skoro nego sto izadje cijeli mjesec.. Neznam da li je tako kod ove ponude ili ti samo smanje brzinu??
ALi u svakom slucaju to je nepovoljno.
Bolje i flat sa manjom brzinom nego veca brzina a da je ogranicen.. I onda svaku stvar koju radis moras pratiti racun

Sto se tice to fer osnova..
To ti je 50 % od onog sto mozes skinuti za mjesec dana da skidas non stop pod maksimalnom brzinom koju ti daju...
A to je nemoguce potrositi za mjesec dana.
Ja skidam filmove, serije citave sezone, i opet za mjesec dana ne predjem ni 50 GB.. a fer osnova mi negdje oko 280 gb :)

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Blackhawk » 11 Aug 2012, 03:57

P.S.
Gledajuci to sto imas vec...
Ovo ti je dosta povoljnije
FLat Super
29KM, plus pdv 4,93 KM =33,93 KM
1 KM skuplje nego to sto placas, a brzina ti je duplo veca nego sto imas, plus adsl je stabilniji i ne zavisi ni od vjetra ni od nevremena ni kise..

Da sam stobom, nimalo se nebi dvoumio nego bi odmah prebacio se na adsl.

legoh_da_radim
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 197
Joined: 30 Jul 2011, 00:39
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by legoh_da_radim » 11 Aug 2012, 04:52

Majchi Eronet zaobiđi, nemoj uopće gledati njihovu ponudu ako ne misliš stalno ići na reklamacije zbog nekih troškova koje izmišljaju ali koje uvijek na kraju platiš. To na papiru je jedno, stvarnost je drugo.

Mreža d.o.o. "puca" non-stop, čim malo grmi iznenađenje je da ima neta. Od WiFi provajdera u Mostaru jedino xnet može proći, stvarno je stabilan, ja ga ne bih nikad uzeo šta su mi sve pričali ali evo imam ga skoro 2 godine, nema nikakvih prekida i neću ga mijenjati. Flat je naravno, nezamislivo je u 2012 imati ograničen promet :cudi

BH Telecom je stabilan, ako možeš on ti je sigurno najboji izbor jer svaka DSL konekcija je bolja od bilo koje bežične, koliko god ona stabilna bila. Svi paketi su naravno flat i ako uzmeš DSL traži WiFi router da možeš po kući šetati s mobilnim i forumati :D

A što si pitala za fer osnovu, to je samo zadržavanje njihovog prava da mijenjaju tarife a da ih zbog toga ne možeš tužiti. Ono, čisto njihovo zakonsko "ograđivanje", a problema na može biti jer tarife se uvijek mijenjaju samo na bolje :D
Bože hvala ti što postoji web, da i nakaze bez života mogu imati mjesto gdje su bitni.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by Maja » 11 Aug 2012, 04:57

Ahaaaaa pa ti si na neprijateljskoj strani :D
Znaš li za nekadašnje rivalstvo Mreže i xneta?
Razmišljam da te banujem :hm

A kako ću na BH tel kad mi je ovdje broj od HT-a.
U Mostaru je BHT ali bežični i na njega ne može ADSL.

Ne znam. Ne znam više ništa.

legoh_da_radim
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 197
Joined: 30 Jul 2011, 00:39
Status: Offline

Re: ADSL - HT ERONET

Post by legoh_da_radim » 11 Aug 2012, 05:02

Maja wrote:Ahaaaaa pa ti si na neprijateljskoj strani :D
Znaš li za nekadašnje rivalstvo Mreže i xneta?
Razmišljam da te banujem :hm

A kako ću na BH tel kad mi je ovdje broj od HT-a.
U Mostaru je BHT ali bežični i na njega ne može ADSL.

Ne znam. Ne znam više ništa.
Sve zavisi koja je tebi neprijateljska? :lud

Ja sam na našoj :srce :hihi (bilo tako kad sam uselio i ja nastavio....a šta su mi pričali ne bih ga nikad uzeo....a net super :D )

Ne možeš BHT staviti na HT liniju, vidi onda neki drugi wifi nema ti druge, nemoj HT dsl ni slučajno
Bože hvala ti što postoji web, da i nakaze bez života mogu imati mjesto gdje su bitni.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

ADSL HT Eronet

Post by Maja » 01 Mar 2013, 22:20

Blackhawk wrote:Evo mene nazad, uz mustuluk za korisnike bhtelecoma :)
Povecanje brzine, a kod nekih i smanjenje cijena :)

Prestrukturiranje ponude netFlat paketa izgleda kako slijedi:

za paket netFlat2 – povećanje pristupne brzine sa 2048/256 kbps na 5Mbps/384kbps, uz zadržavanje važeće cijene mjesečne naknade; (20KM)
za paket netFlat4 – povećanje pristupne brzine sa 4096/384 kbps na 10Mbps/512kbps, uz zadržavanje važeće cijene mjesečne naknade; (30 KM)
za paket netFlat6 – povećanje pristupne brzine sa 6144/512kbps na 10Mbps/512kbps uz sniženje cijene mjesečne naknade;(30 KM)
za paket netFlat8 – povećanje pristupne brzine sa 8192/1024kbps na 15/1Mbps uz sniženje cijene mjesečne naknade; (43,29)
za paket netFlat12 – povećanje pristupne brzine sa 12288/1024kbps na 15/1Mbps uz sniženje cijene mjesečne naknade; (43.29)


:zubi :zubi

EDIT:....
Zaboravio napisat... Povecanje krece od 1. marta :)
Je li ovo sa ili bez PDV-a. Planiram do kraja mjeseca preći na ADSL al od HT Mostar.
Razmišljam između

FLAT super 2048/192 30,25 KM i FLAT extra 4096/320 35 KM sa PDV-om. Šta se više isplati?

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 01 Mar 2013, 22:41

Te cijene su sa PDV-om...
A po meni, taj drugi ti je bolji, jer za 5 KM vecu cijenu dobijes duplu brzinu...
Al vam je HT skup.... Ja sam do sad placao 30 KM, to sto je kod tebe 35 cijena, a sad dobijam 10mb za 30 KM... I razmisljam da spustim paket, 10 KM nize, a imao bi brzinu 5 mbp/s

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Maja » 01 Mar 2013, 22:49

Blackhawk wrote:Te cijene su sa PDV-om...
A po meni, taj drugi ti je bolji, jer za 5 KM vecu cijenu dobijes duplu brzinu...
Al vam je HT skup.... Ja sam do sad placao 30 KM, to sto je kod tebe 35 cijena, a sad dobijam 10mb za 30 KM... I razmisljam da spustim paket, 10 KM nize, a imao bi brzinu 5 mbp/s
Znam da je skupo al šta mogu. U Stocu smo na njihovom telefonu. Neću više nijedan bežični, nemam kablovsku a ne mogu preći na bh telecom.
De mi samo reci šta treba, treba li neka antena ili posebni modem...šta ja znam..ako hoću da mi bude kao bežična konekcija tj da mogu da nosam laptop bez kablova po čitavoj kući. Kako da im objasnim da hoću takav internet kad ih budem zvala :sram
I hoću li onda moći biti istovremeno priključena na net i na kompjuteru i laptopu?
Kažu da možeš i s mobitelom surfati.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Mister No » 01 Mar 2013, 22:56

Kod mene ovaj, i možeš po forumu pisat sta hoćeš :oo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
High Hopes...

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 01 Mar 2013, 23:36

Maja wrote:
Blackhawk wrote:Te cijene su sa PDV-om...
A po meni, taj drugi ti je bolji, jer za 5 KM vecu cijenu dobijes duplu brzinu...
Al vam je HT skup.... Ja sam do sad placao 30 KM, to sto je kod tebe 35 cijena, a sad dobijam 10mb za 30 KM... I razmisljam da spustim paket, 10 KM nize, a imao bi brzinu 5 mbp/s
Znam da je skupo al šta mogu. U Stocu smo na njihovom telefonu. Neću više nijedan bežični, nemam kablovsku a ne mogu preći na bh telecom.
De mi samo reci šta treba, treba li neka antena ili posebni modem...šta ja znam..ako hoću da mi bude kao bežična konekcija tj da mogu da nosam laptop bez kablova po čitavoj kući. Kako da im objasnim da hoću takav internet kad ih budem zvala :sram
I hoću li onda moći biti istovremeno priključena na net i na kompjuteru i laptopu?
Kažu da možeš i s mobitelom surfati.

Ti trazis adsl, odnosno taj paket od 35 KM, ali im samo naglasi da koristis laptop i da bi htjela wi fi da imas.. I oni ti dobave router koji ima antenu i koji salje signal, i preko tog signala mozes se kaciti bilo na mob bilo na laptop, a kabal uzmes i ustekas u comp..
To je jednostavniji nacin..
Drugi nacin, ako ti oni vec nebi dali router sa wifi, nego samo obicni, onda bi ti sebi morala kupit wi fi router (kosta od 35 KM pa navise) i skopcas ga na taj dobiveni od njih, namjesti se wi fi, i isto koristis zasto ti sta treba...

Ali ipak ti zahtjevaj da ti daju wi fi router, jer obaveza je njihova da ti isporuce router u zavisnosti koje su tvoje zelje.. Samo im dobro objasni da ti treba za laptop i da ne zelis da vuces kablove.. I nedaj da te zeznu... :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Maja » 01 Mar 2013, 23:38

OK, hvala :ok

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Maja » 02 Mar 2013, 01:36

Još samo da pitam za surfanje preko mobitela kad si na tom wi fi routeru... može li to svaki mob ili samo ovi bolji?

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by paparaci » 02 Mar 2013, 01:46

ne moze svaki. ovi noviji. pise u opisu mobitela da li podrzava/posjeduje wifi.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests