Google

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
mojper
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2014, 23:29
Status: Offline

Re: Google

Post by mojper » 21 Nov 2015, 13:40

Jel neko zna kako se OVO radi?

Prijatelju me pitao jel mu mogu to napravit, a ne znam kako se radi. Tj nikad nisam radio a nema smisla da plaćam ako mogu sam :D

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Google

Post by C12H22O11 » 21 Nov 2015, 16:42

mojper wrote:Jel neko zna kako se OVO radi?

Prijatelju me pitao jel mu mogu to napravit, a ne znam kako se radi. Tj nikad nisam radio a nema smisla da plaćam ako mogu sam :D
A ima smisla besplatno se reklamirati, malkice, a?

User avatar
mojper
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2014, 23:29
Status: Offline

Re: Google

Post by mojper » 23 Nov 2015, 16:55

Pitanje je jednostavno, zna li neko kako prijaviti neku firmu u Google mapu, da kad upiše adresu ili ime firme u Google da izbaci lijepo mapu i sliku i ime firme i sve? I mora li on za to imati svoju web stranicu? Koga ja reklamiram - nemam pojma, firma iz Srbije, ja iz Hrvatske, brišite link ako mislite da je reklama.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 20 May 2016, 10:32

Šta znači riječ phishing?
Neda mi chrome da otvorim sajt za filmove. Kaže phishing.
online

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Google

Post by C12H22O11 » 20 May 2016, 11:15

Ne otvaraj to, pogledaj dobro adresu, da li je ona na koju želiš da ideš i pazi dobro na username i pass jer tako najčešće kradu podatke tražeći registraciju i onda te zavrne na ko zna koju stranicu. A mnogo ljudi koristi iste podatke za većinu poznatih servisa i stranica.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 20 May 2016, 11:31

Ma to je sajt za gledanje filmova. Nije potrebna registracija.
Moguće je samo da je neće otvoriti, jer ima podosta onih spamerskih reklama.
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Google

Post by Vladimir RUS » 21 May 2016, 17:20

Krokodil Behko wrote:Šta znači riječ phishing?
Neda mi chrome da otvorim sajt za filmove. Kaže phishing.
Phishing ti je, ako si gledao Belu Lađu, pa kad Šojić kuca svoj PIN misleći da je dobio pare na lotou i da samo treba da ostavi podatke da bi mu novac bio poslat, a kada je ostavio podatke, ostao je i bez novca kojeg je imao. To ti je fishing, navođenje nekog da klikne na neki link koji vodi ka lažnom sajtu. Najčešće je to preko e-mail poruke, ali i preko pop-up prozora. Sam odlazak na takav sajt ne mora da znači krađa identiteta, ali ako ostaviš svoje lične podatke, onda si u nevolji. Kada primiš takvu poruku putem e-maila, provjeri prvo mail pošiljaoca pa tek onda bila šta drugo. Ljudi dobijaju poruke najčešće na foru od Paypala (naravno nije od Paypala) da treba da obnove registraciju i slično. Budi naročito pažljiv ako dobiješ poruku od Paypala za promjenu lozinke, naročito ako nisi to tražio.
Last edited by Vladimir RUS on 21 May 2016, 19:43, edited 1 time in total.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 21 May 2016, 17:41

Vladimir RUS wrote:
Krokodil Behko wrote:Šta znači riječ phishing?
Neda mi chrome da otvorim sajt za filmove. Kaže phishing.
Phishing ti je, ako si gledao Belu Lađu, pa kad Šojić kuca svoj PIN misleći da je dobio pare na lotou i da samo treba da ostavi podatke da bi mu novac bio poslat, a kada je ostavio podatke, ostao je i bez novca kojeg je imao. To ti je fishing, navođenje nekog da klikne na neki link koji vodi ka lažnom sajtu. Najčešće je to preko e-mail poruke, ali i preko pop-up prozora. Sam odlazak na takav sajt ne mora da znači krađa identiteta, ali ako ostaviš svoje lične podatke, onda si u nevolji. Kada primiš takvu poruku putem e-maila, provjeri prvo mail pošiljaoca pa tek onda bila šta drugo. Ljudi dobijaju poruke najčešće na foru od Paypala (naravno nije od Paypa-a) da treba da obnove registraciju i slično. Budi naročito pažljiv ako dobiješ poruku od Paypala za promjenu lozinke, naročito ako nisi to tražio.

Dobro, hvala, mada ja ne klikam nigdje. Može iskočiti 300 prozora, ali ako sam otišao gledati film, onda to i radim. Uostalom, ne kupujem preko interneta - kartično :cudi
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 23 May 2016, 08:48

Ma i ne klikam nigdje. Meni je tgo na internetu sve oko filma, muzike i poneke igrice.
Ostalo mogu ukinuti. Eh da, i literatura :ideja
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Google namjerava do kraja godine "ubiti" lozinke

Post by Krokodil Behko » 31 May 2016, 20:27

Image
Uskoro će vas mobitel prvo morati prepoznati da bi vam uopće dopustio da ga koristite. Naime, Google počinje s testiranjem nove metode prijava, koja bi zamijenila lozinke sa sistemom "temeljenom na povjerenju", koji promatra način na koji tpično koristite svoj telefon, piše Independent.

Dio Projekta Abacus nazvan ‘Trust API’ predstavljen je na Googleovoj developerskoj konferenciji, a u lipnju će je testirati određene velike financijske institucije.

Sistem je razvijen za korištenje na smartfonima, i radi tako što konstantno provjerava brojne privatne indikatore koji mogu odobriti pristup raznim računima ili samome telefonu.

Umjesto da traži lozinku, telefon može analizirati vaše lice, vaš glas, način na koji tipkate, kako se krećete i gdje se nalazite. Svi se ti podaci pohranjuju u API, koji zatim generira ‘rezultat povjerenja’, koji pokazuje koliko je vjerovatno da je osoba koja koristi vaš telefon upravo vi sami.

Uskoro nećete trebati pamtiti lozinke, jer će vaš uređaj pažljivo pratiti vaše ponašanjeFoto: Wavebreakmedia Ltd/Thinkstock

Namjera je učiniti uređaje sigurnijima. Neko bi mogao lako ukrasti lozinku, ali bilo bi puno teže imitirati jedinstveni način na koji svatko od nas koristi svoj telefon. Google vjeruje kako bi sistem prijave koji bi se temeljio na tim faktorima bio deset puta sigurniji od skeniranja otiska prsta.

To bi pružilo developerima više stupnjeva sigurnosti s kojima bi se mogli poigrati. Na primjer, bankovna bi vam aplikacija mogla dopustiti provjeru svojeg računa samo koristeći Trust API. Ali ako bi htjeli obaviti transfer novca ili pregledati neke osjetljivije informacje, mogla bi tražiti dodatnu verifikaciju, poput skeniranja otiska prsta ili tradicionalne lozinke. Time bi neke aplikacije postale jednostavnije i brže za koristiti.

Testiranje počinje uskoro, ali Dan Kaufman iz Googlea kaže kako bi ova tehnologija trebala biti dostupna svakom Android developeru do kraja godine ako sve bude prošlo kako treba, što znači da bi dani pamćenja brojnih različitih lozinki za različite račune i profile uskoro mogli postati prošlost.

(avaz)
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Google namjerava do kraja godine "ubiti" lozinke

Post by Lavlje_srce » 31 May 2016, 21:52

Krokodil Behko wrote:Namjera je učiniti uređaje sigurnijima.
Jedina namjera je nastaviti povecavati profit do basnoslovnih granica. Google je pokorio svijet. Uzas.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Google namjerava do kraja godine "ubiti" lozinke

Post by storm » 01 Jun 2016, 17:31

Lavlje_srce wrote:
Krokodil Behko wrote:Namjera je učiniti uređaje sigurnijima.
Jedina namjera je nastaviti povecavati profit do basnoslovnih granica. Google je pokorio svijet. Uzas.
Namjera je da nas "snime" do najsitnijih detalja, učine ovisnima o toj tehnologiji, pa pokore..

mislim oni će bilježiti kako se trzam, pišem, krećem :lud

dobra stara lozinka i sve oke :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Google namjerava do kraja godine "ubiti" lozinke

Post by Mutevelija » 01 Jun 2016, 17:39

Google se može i pljačkati likeovima sa Facebooka samo ne smijem vam kazati
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Google namjerava do kraja godine "ubiti" lozinke

Post by storm » 01 Jun 2016, 17:46

Mutevelija wrote:Google se može i pljačkati likeovima sa Facebooka samo ne smijem vam kazati
Nemoj....samo se ti bogati :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Google namjerava do kraja godine "ubiti" lozinke

Post by Mutevelija » 01 Jun 2016, 17:50

Ne bogatim se ja ali znam ljude
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2016, 10:49

Google ispisuje budućnost: Početak primjene zakona robotike

Image
Googleovi istraživači umjetne inteligencije počeli su dorađivati vlastiti kod kako bi ograničili umjetnu inteligenciju, odnosno kako bi je usmjerili u pravcu koji oni žele.

Istraživači iz Googleovog DeepMinda i Future of Humanity Institute objavili su znanstveni članak koji opisuje softverski sigurnosni prekidač koji može zaustaviti one instance učenja koje bi mogle umjetnu inteligenciju učiniti manje korisnom ili sigurnom.

U osnovi to znači da se umjetnoj inteligenciji onemogućuje učenje krivih lekcija, odnosno usmjerava se učenje u smjeru kojem mi želimo.

Googleova inicijativa bi mogla biti prvi korak u razvoju zakona robotike, sličnih onima koje je postavio Isaac Asimov. No do tog je još dug put s obzirom da za je njihovu primjenu prvo potrebno razviti umjetnu inteligenciju koja razumije značenje riječi "harm", odnosno naškoditi, te koja može točno identificirati situacije i akcije koja bi mogle dovesti do toga.

Stoga će primjena etičkih zakona sličnih onima koje je postavio Asimov u softveru biti iznimno kompleksna, te će trebati biti integrirana u sve dijelove umjetne inteligencije.

(bug.hr/SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2016, 18:41

Kod mene se čak i google pokvario-. Živa istina.
Ako hoću ukucati nešto što mi nije među favoritima, pa potražiti, dobijem blank stranicu i piše ono kao da nemam konekciju, a imam. Odmah nakon toga startam Edge i sve fercera. To se desilo već 5-6 puta. :why
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 22 Aug 2016, 19:34

Krokodil Behko wrote:Kod mene se čak i google pokvario-. Živa istina.
Ako hoću ukucati nešto što mi nije među favoritima, pa potražiti, dobijem blank stranicu i piše ono kao da nemam konekciju, a imam. Odmah nakon toga startam Edge i sve fercera. To se desilo već 5-6 puta. :why
Do sada, desilo se milon puta, a evo i trenutno. Edge radi, a Chrome ne radi.
Zar baš niko od vas ne zna. šta se dešava sa ovim chrometom?
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Google

Post by Krokodil Behko » 30 Nov 2016, 17:20

Krokodil Behko wrote:
Krokodil Behko wrote:Kod mene se čak i google pokvario-. Živa istina.
Ako hoću ukucati nešto što mi nije među favoritima, pa potražiti, dobijem blank stranicu i piše ono kao da nemam konekciju, a imam. Odmah nakon toga startam Edge i sve fercera. To se desilo već 5-6 puta. :why
Do sada, desilo se milon puta, a evo i trenutno. Edge radi, a Chrome ne radi.
Zar baš niko od vas ne zna. šta se dešava sa ovim chrometom?

Ee, hajmo, treća-sreća.
Možda neko obaj put bude znao, zašto Chrome pada nekoliko puta na dan. Ne tražilica, nego browser.

Kad sam već na ovoj temi, zašto u zadnjih par dana, na svakom klipu na forumu, čitam da mi nije dostupno razvlačenje slike preko zaslona? Jel to do foruma ili do youtube, možda browser?
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Google

Post by Vladimir RUS » 30 Nov 2016, 17:27

I kod mene je danas bilo takvo nešto slično. Prvo odem na google i sve normalno, učita startnu stranicu, učita i pretragu, dođem i na neki sajt kad ono neće dalje, ja ponovo reloadujem kad ono opet neće i tako nekoliko puta kad ono hoće pa opet nešto neće.

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests