Košarka

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Krokodil Behko » 25 Sep 2017, 17:46

Treba izbaciti i četničku terminologiju "trojka"
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 25 Sep 2017, 18:25

Krokodil Behko wrote: 25 Sep 2017, 17:46 Treba izbaciti i četničku terminologiju "trojka"
Ko kim yong...osmica zakon :plavi

Moosaaa osmicaaaaa :jupi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 01 Oct 2017, 10:36

Razija, Toni Kukoč, Ivković :aplauzz


Svečanost u Miesu
Razija Mujanović i zvanično ušla u FIBA-inu Kuću slavnih

Klix.ba
Image
Foto: FIBA
Legenda ženske košarke Razija Mujanović na sinoćnjoj svečanosti u sjedištu Međunarodne košarkaške federacije (FIBA) i zvanično je ušla u košarkašku Kuću slavnih.
U Miesu, nedaleko od Ženeve, bivša jugoslovenska i reprezentativka BiH je primljena u Kuću slavnih u generaciji 2017. godine u društvu sa muškim kolegama Tonijem Kukočem, Dušanom Ivkovićem, Shaquilleom O'Nealom, Valdisom Valtersom, Perom Cameronom i Mikijem Berkovichem, kao i čuvenom selekcijom SAD-a sa Olimpijskih igara u Barceloni 1992. godine.




Predsjednik FIBA-e Horacio Muratore svima je poručio da je izuzetno ponosan na klasu 2017. koja ulazi u Kuću slavnih.

"Oni su pozitivno utjecali na naš sport i pomogli njegovom rastu u svim krajevima svijeta već dugi niz godina. 2017. godina je važna jer u njoj FIBA označava 85. godišnjicu postojanja, kao i 10. godišnjicu Kuće slavnih", kazao je Muratore i dodao da su u Međunarodnoj košarkaškoj federaciji ove godine napravili iznimku pa su zbog izvanrednog doprinosa razvoju košarke u Kuću slavnih uveli Dream Team sa Olimpijskih igara 1992.

Image

Čestitao je svim prisutnim za dobijanje ove zaslužene počasti.

Legandarna Raza je tek 13. košarkašica u FIBA-inoj Kući slavnih. U prvoj klasi primljenih u Kuću slavnih 2007. godine je i najbolji sportista BiH svih vremena Mirza Delibašić.

Najbolja košarkašica BiH svih vremena nedavno je u intervjuu za Klix.ba kazala kako je velika čast biti uvrštena u grupu takvih veličina.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by greeneyes » 01 Oct 2017, 10:45

Namah mi naumpade ona :valja


razo li razo americka bazo
americka bazo razo li razo



Salu na stranu, nije ovo mala stvar :ok
Samo sabura

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Hannibal » 01 Oct 2017, 11:29

igraj razo boli te qrac aaaa
🐽

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by KOMESAR » 08 Oct 2017, 10:11

Razija Mujanović:
Na birou sam. Tražili su mi 100.000 maraka da uđem u Košarkaški savez…
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by srculence7 » 11 Oct 2017, 15:20

Jeste da bi mi bilo draže da igraju za Miami ali ne smeta ni ovako :love

D.Wade i LeBron ponovo zajedno!

Image

Dwyane Wade se dogovorio sa Cleveland Cavaliersima i naredne sezone će ponovo igrati zajedno sa LeBronom Jamesom, prenosi ESPN!
Kako je saopšteno,Wade će potpisati jednogodišnji ugovor vredan 2,3 miliona dolara.

Wade je u karijeri osvojio tri NBA titule sa Miami Heatom , a poslednje dve 2012. i 2013. osvojio je u tandemu sa Jamesom, sa kojim će ponovo igrati u istoj ekipi.
Wade ima već 35 godina i iza sebe blistavu karijeru tokom koje je na 915 utakmica regularne sezone prosečno ubacivao 23,3 poena uz 4,8 skokova i 5,7 asistencija.

Osim Clevelanda, Wade je razmatrao i ponude za Oklahomu, San Antonio i Miami. Prošle sezone je u dresu za Chicago na 60 utakmica imao 18,3 poena uz 4,5 skokova i 3,8 asistencija po meču.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by srculence7 » 08 Nov 2017, 22:30

Jokić odigrao meč karijere - dao 41 poen Brooklynu :sok :aplauzz



Jokić je prethodne noći ostvario rekord karijere u NBA ligi, pošto je postigao 41 poen, uz 12 skokova, pet asistencija i po dve ukradene lopte i blokade.

Igra srpskog košarkaša bila je zaista na visokom nivou, što potvrdjuje i podatak da je kompletna prva postava Brooklyna postigla jedan poen manje od njega.
Svaki put kada je Jokić bio u igri, Denver je uvećavao prednost, da bi na kraju trećeg perioda imao 25 poena viška 86:61.

Dvocifreni u ekipi Denvera bili su još samo Will Barton i Paul Millsap sa po 17 poena, dok se u ekipi Bruklina istakao Tyler Zeller sa 21 poenom, Caris LeVert sa 13 i D'Angelo Russell sa 12 poena.

Denveru je ovo bila šesta pobeda, uz pet poraza, dok Brooklyn s druge strane ima četiri trijumfa i sedam poraza.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Rum » 08 Nov 2017, 22:33

Dobar
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by srculence7 » 18 Nov 2017, 02:23

Boston opasno igra, imaju 13 zaredom pobeda :)


90 koševa Rocketsa u prvom poluvremenu :sok

Utakmica Phoenix Sunsa i Houston Rocketsa ući će u anale NBA lige. Ne dešava se svaki dan da jedna ekipa za poluvreme postigne 90 poena, a upravo to je pošlo za rukom košarkašima Houstona. Nakon prve dve četvrtine, Rocketsi su vodili sa neverovatnih 90:65. Posljednji put se desilo da jedan tim postigne 90 ili više poena za poluvreme još pre 26 godina - 1. oktobra 1991. godine. Zanimljivo je što je i tada to učinila ekipa Houstona.

U drugom poluvremenu Rocketsi su malo stali, no na kraju su ipak postigli respektabilna 142 koša. Briljirao je James Harden koji je za 35 minuta postigao čak 48 koševa (12/22 iz igre, 6/11 trica, 18/18 sl.bacanja) uz 7 asistencija i dve osvojene lopte. Osim Hardena, kod Rocketsa koji su tricu šutirali sjajnih 21/43 istaknuo se Ryan Anderson (24k, trica 6/10), a Chris Paul je u prvoj utakmici nakon ozlede upisao double-double od 11 koševa i 10 asistencija.



Kod domaćina u svom debiju najbolji centar Greg Monroe (20k, 10/14šut, 11s), a solidni su bili Troy Daniels (23k, 7/13trica) i Devin Booker (18k, 10a).

Dragan Bender ovu će utakmicu hteti čim pre zaboraviti. Igrao je 22 minute, a nije postigao niti jedan koš uz šut iz igre 0/4. Uhvatio je tri skoka uz tri asistencije.

Harden je sa 31,8 koševa u proseku uverljivo prvi strelac lige, a zanimljivo je da na posljednje tri utakmice gađa slobodna bacanja 42/42.

(basketball.hr)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Hannibal » 18 Nov 2017, 10:57

boston ubi nogama i prvake i to bez hejvorda 👍👍
🐽

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by srculence7 » 15 Dec 2017, 02:17

Neverovatno :sok

Talenat pet odsto, rad 95 odsto. Ali neko se jednostavno rodi da bude veliki. I čini nam se da je Luka Dončić taj. Da je negde u njegovom genetskom kodu zapisano: bićeš najveći. Jer sve ovo što je slovenački reprezentativac uradio sa svojih 18 godina pomera sve granice. Izgleda ponekad da šta god naumi može i da izvede.

U evroligaškom El Klasiku protiv Barselone naumio je da pogodi preko celog terena. Naravno da je pogodio. Čudno bi bilo da nije.

(mozzartsport)



:ha
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 15 Dec 2017, 07:46

Luka je nevjerojatan.....
ja sam mu gledao starog....igrao je tu za Laško KK ...Saša Dončić, ništa ekstra, solidan ligaški igrač....ali ovaj mali :klanja
Fascinira, da on to sve radi sa 18 godina...i u euroligi ove jeseni nekoliko puta mvp na raznim nivoima...
Ima slovenija minimalno desetak godina uživanja pred sobom :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Hannibal » 15 Dec 2017, 16:41

sta 10 bruda, eno vidis sta lebron radi sa 33 godine, i ne samo lebron inace kosarkasi malo kasnije sazriju u dobre igrace ali duze traju. moja prognoza minimalno 15 godina jake kosarke
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 02 Feb 2018, 06:13

Bravo Gogi :pivo

NBA
ISPISANA POVIJEST SLOVENSKE KOŠARKE Dragić na All-Staru
Slovenski košarkaš upao je na All-Star utakmicu umjesto ozlijeđenog Kevina Lovea

Piše: A.Ha.


Image
Foto: Guliver Image/Getty Images

GORAN DRAGIĆ ide na All-Star! Slovenski košarkaš upao je na All-Star utakmicu umjesto ozlijeđenog Kevina Lovea.

Dragić će se u Los Angelesu tako upisati u povijest kao prvi slovenski košarkaš koji je to uspio. Njega je kao Loveovu zamjenu izabrao prvi čovjek lige Adam Silver, a 18. veljače će Slovenac zaigrati u momčadi LeBrona Jamesa.

Ove godine prosječno bilježi 17 poena i 4.8 asistencija za Miami Heat koji se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu Istočne konferencije.

U NBA je stigao 2008. godine kao 45. izbor drafta.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Hannibal » 02 Feb 2018, 08:33

zasluzenooo
🐽

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by srculence7 » 18 Feb 2018, 01:31

"Svet" bolji od Amerikanaca

Tim Sveta deklasirao je SAD u meču "Zvezda u usponu" kojim je otvoren All-star, a za najkorisnijeg igrača utakmice proglašen je Bogdan Bogdanović.

Image

Svet je slavio rezultatom 155:124, a Bogdanović je kao rezerva na terenu proveo 21 minut i za to vreme postigao 26 poena (9-16 iz igre, 7-13 za tri), uz 4 skoka, 6 asistencija i jednu ukradenu loptu.
Nekadašnji igrač Partizana i Fenerbahčea započeo je svoj prvi All-star na klupi, ali je već po ulasku u igru nagovestio da će imati fantastično šutersko veče.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bogdanovićev saigrač iz Sacramenta Buddy Hield sa 29 poena, a istakli su se još Jamal Murray koji je ubacio 21 poen i imao 7 asistencija i 6 skokova. Šarić je prikazao dobru partiju sa 18 poena i 5 asistencija, 15 je dodao Markkanen, dok je double - double imao Domantas Sabonis (13p, 11sk).

All-star u Staples centru počeo je izuzetnim duelom "Zvezda u usponu" u kojem su stranci ponovo, čak treći put u poslednje četiri godine bili bolji od Amerikanaca.

Spektakl u Los Angeles-u biće nastavljen takmičenjem u veštinama, zakucavanjima i šutiranju trojki, a završen spektaklom između ekipa koje predvodi Steph Curry i LeBron James.




(b92.net)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by KOMESAR » 18 Feb 2018, 11:41

Janica Kostelić gledala je završnicu Kupa Krešimira Ćosića, ali nije dugo ostala sjediti na tribinama u Zadru...

Naime, državnu tajnicu za sport izvrijeđali su pripadnici navijačke skupine Tornado, pa se ova povukla izvan dvorane.

"Oj, Jano, oj, Janice, puši ku*ac, snježna kraljice".

Janicu Kostelić već su navedenim povicima dočekivali navijači Hajduka. Njih, kao i pripadnike Tornada, čini se smeta što se državna tajnica za sport u loži na velikim natjecanjima druži sa Zdravkom Mamićem i ekipom, te što evidentno nema pomaka oko Zakona o sportu...
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by srculence7 » 04 May 2018, 03:00

Kokoškov postao glavni trener Phoenix Sunsa! :cool


Image


Srpski trener Igor Kokoškov sjest će na klupu Phoenix Sunsa i time postati prvi glavni trener u NBA povijesti koji je rođen i odrastao izvan Sjeverne Amerike.

Igor Kokoškov trenutno radi kao pomoćni trener u Utah Jazzu, a dogovoreno je da će se pridružiti Sunsima nakon što Jazzeri završe ovu sezonu. Utah u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije protiv Houston Rocketsa nakon prve dvije utakmice ima učinak 1-1 u pobjedama.

Kokoškov će na klupi Sunsa zamijeniti Jaya Trianoa, koji je bio glavni trener momčadi iz Phoenixa većim dijelom protekle sezone, budući da su Sunsi otpustili Earla Watsona nakon prve tri utakmice.

'Oduševljeni smo što ćemo dovesti Kokoškova natrag u Arizonu kao glavnog trenera Phoenix Sunsa', izjavio je generalni direktor kluba Ryan McDonough.

'Igor je bio jedan od prvih neameričkih pomoćnih trenera na NCAA i NBA razini, a njegov zadnji uspjeh je vođenje slovenske reprezentacije do zlata na EuroBasketu 2017. Igorovi timovi uvijek su se fokusirali na razvoj igrača, kreativni stil igre i uspjeh', rekao je McDonough.

Kokoškov je prvi europski košarkaški stručnjak koji je postao pomoćnikom na nekom američkom sveučilištu, u Missouriju, prvi je Europljanin koji je postao pomoćnikom u NBA ligi, u Los Angeles Clippersima 2002. godine, a kao pomoćnik Larryju Brownu u Detroit Pistonsima osvojio je NBA naslov 2004. godine.

Proveo je 18 godina kao pomoćnik u NBA ligi, radeći s klubovima kao što su Utah Jazz, Orlando Magic, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons i Los Angeles Clippers. Tako je Kokoškov - koji u povijest ulazi kao prvi europski trener na klupi NBA momčadi - dobio posao koji su svojevremeno priželjkivali europski treneri kao što su Ettore Messina, Neven Spahija, Željko Obradović i drugi.

(tportal.hr)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Hannibal » 04 May 2018, 15:21

ako phoenix bude imo prvog pika na draftu a vjerovatno hoce znamo ko ce to sad bit haha
🐽

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests